Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?

blazas11 (8)|13.10.2009 22:51
Rád bych se Vás zeptal, zda byste někdo šli do posledních kusů TV, vystavených na prodejních plochách v obchodech s elektro?
Je mi jasný, že to tam může být puštěný pěkně dlouho, ale zase na druhou stranu se dají sehnat výborný kusy za super cenu.

např.:
http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-Sharp-LC37D65E.html

napiště svoje názory.;)
MIHI (940)|14.10.2009 01:53
Ten konkrétní typ neznám, ale já jsem si kupoval televizi taky "z regálu" a nevidím v tom problém. Ono se to to v těch obchodech docela točí, takže si myslím že nemůže mít zas až tak moc najeto.
mph1 (689)|14.10.2009 07:01
Vec nazoru. V podstate kupujes bazarovku - nevis kdo co a jak s tim delal. Jestli ta "sleva" stoji za to. Navic ten pocit, ze je to cele ohmatane... Ja bych to u TV nedelal, u plasmy v zadnem pripade.
vivid.sk (11472)|14.10.2009 23:32
Skor nie, jedine ze by bola v ten den vybalena (mnohe TV maju niekde v servisnom menu udaj "power on time", kde sa da realne zistit, kolko bola konkretna TV zapnuta).

V shopoch ako datart/nay nikdy nepredavaju vybalenu TV z regala, ale najprv zabalene skladove zasoby a az ked nie je prave na sklade zabaleny kus, nasledne je mozne vydat ten posledny vystaveny. Je teda mozne, ze prave tvoj kus tam "svietil" niekolko mesiacov.
Jimmy2 (91)|15.10.2009 08:35
Souhlas s mph1 a vivid.sk, já bych takovou TV určitě nebral, zvlášť plasmu. Ta televize tam klidně mohla 3 měsíce stát, bez zahoření, kontrast naplno, stejný obraz s logem na stejném místě.. V obchodě si případného vypálení nemusíš všimnout a doma je pozdě, při nákupu v obchodě nemáš možnost vrácení bez udání důvodu, navíc když deklarují, že TV je použitá a máš ji se slevou. V servise pak neuspěješ, vypálení není důvodem k reklamaci atd. To by ta sleva musela být minimálně 50%, o čemž pochybuju.
PaJaSoft (827)|15.10.2009 08:37
[quote=vivid.sk;244119]nasledne je mozne vydat ten posledny vystaveny. Je teda mozne, ze prave tvoj kus tam "svietil" niekolko mesiacov.[/quote]

Pokud uvedeny nomenklaturni sortiment nestahli z prodeje, neni mozne ani toto... Takze ten z prezentacni plochy je prezentovany opravdu hoooooodne dlouho - ostatne servisni menu by melo byt napomocno...
blazas11 (8)|15.10.2009 10:28
Díky všem za názory, taky jsem si myslel podobné, ale tím, že je možné zjistit v menu, kolik hodin je TV v provozu, jste mi v podstatě dost usnadnili můj dotaz v tomto tématu.:-) Jinak to může být asi fakt peklo, když ta prodejna je ještě třeba v obchodním centru, které má otevřeno každý den 9-21H 7 dní v týdnu. No fíha. Za tři měsíce to už je nějakých 1000 hodin, tam by ta sleva asi musela být fakt velká.https://www.tvfreak.cz/forum/images/icons/icon11.gif
PaJaSoft (827)|15.10.2009 11:16
[quote=blazas11;244148]Za tři měsíce to už je nějakých 1000 hodin, tam by ta sleva asi musela být fakt velká.[/quote]

Ale vzdyt to je pak opravdu dobre zajeta plasma, podobne jako dobre zajety diesel po cca 100 tisicich...

PS: Porad cekam, ze nekdo najde konecne v tech Hypernovach (tedy po novu Albert Hypermarket) na tech aspon 2 generace starsich Panasonicich, co pouzivaji pro sve reklamni TV, co tam bezi jiz aspon 3 roky nejake obrazove zavady... proc se sakra furt nikdo nehlasi?
Jason Voorhees (48)|15.10.2009 18:12
Já osobně bych si TV vystavenou na prodejně nekoupil, ale když si vzpomenu na doby kdy jsem pracoval v Datartu... TV z prodejny se prodávaly v podstatě každý den. Když jsme pak otvírali novou prodejnu, tak se vedoucí dušoval jak se vystavené kusy nebudou prodávat a že se vše bude objednávat z centrálního skladu, pokud už nebude skladem na prodejně. A ejhle, první otevírací den a hned se prodaly 2 TV vystavené. Prostě zákazník zamával penězma a už se všichni klanili. A jestli nějaká TV byla na prodejně alespoň měsíc bez výměny, tak to byla spíše vyjímka. Většinou nějaká levná kraksna, kterých byly sklady plný a nikdy nedošla :-)