Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc při výběru tv

Pomalej Joe (71)|7.11.2009 19:03
Ahoj chtěl bych si koupit televizi rozměr mám do 97-8cm na délku ne uhlopříčně ...
odstup sledování je 2,3m.
Využití elsat dvb_c + analog, filmy z pc přes ati hdmi + kamera panasonic přes kompozitní video
rozlišení by mi stačilo hd ready
Můj výběr asi plazma Panasonic TX-P37X10Y 100hz ..Neopdp se nevleze a menší než 42" nedělají
Jak je to se stíny u plazem .někde čtu ano někde ne kde je pravda?
Mě se u lcd nelíbí ta svítivost jak vyzařují do dálky to jsem u nikoho na plazmě neviděl ..
když lcd tak tam se mi líbí Sony KDL-40W5500
Pomalej Joe (71)|8.11.2009 13:58
Dneska jsem byl v Českých Budějovicích ,tak jsem zašel do obchodního centra v globusu ..v obchodě globus byl Panasonic 37" .ale tam to maj složené jeden panel zasunutý za druhým ,takže není vidět úplně přesně z pozorovacího úhlu ...zašel jsem tedy do Elektroworldu a tam bylo televizí víc než dost a byla možnost i porovnání.
Osobní dojmy:
Panasonic TX-P37X10Y: design nádhernej .ale obraz mě zarazil ....nádech celé obrazovky byl žlutozelený ..zrovna běžel německý fotbal asi ze satelitu ..nevím kde je chyba ,ale obraz na plazmě byl s nádechem žlutozelena ..na trávě ten nádech byl znát nejvíc..popošel jsem a našel o kousek vedle Panasonic TX-P42X10 a to samé ..proč? Hned vedle byla plazma 42" panasonic řady G a tam ten problém vůbec nebyl ..právě naopak tady byl vidět rozdíl mezi oběma ..je to tak ,že je na tom obrazově px37 i 42 takhle nebo je to v nastaveních ,ale proč jen tyhle dvě? Plazmy jiných výrobců lg i samsung kreslily čistě.(to samé i jiné řady panasonic)
V tu chvíli jsem litoval ,že se mi nevejde víc než SonyW40 ,která má 98cm na délku ..jinak tahle sonka vypadala super ,ale co mi na lcd všech vadilo je vyzařování do dálky tam se mi plazma líbí víc ..
Pěkně vypadal i SAMSUNG LE37B650 ..po tom se tady kouknu na recenze ..
Jakej televizor do 40" placů by jste brali vy a plazma nebo lcd?
mph1 (689)|8.11.2009 14:11
[quote=Pomalej Joe;247551]....nádech celé obrazovky byl žlutozelený ...[/quote]Pokud jsi nemel v ruce DO, aby sis mohl zkusit s barvami hybat (tohle je IMHO vyvazeni bile, ale nevim jestli ho X ma), tak je vsechno porovnavani o nicem. Uvedom si, ze tim kramem projde tuna lidi a kdekdo si s tim muze pohrat - nekomu se treba tohle podani i libi.
Pomalej Joe (71)|8.11.2009 14:35
Vyvážení bílé by mohlo být .ale proč jen na dvou modelech a to těhle dvouch p10x?
Jsem fanda hlavně do motosportu ,pak anglickej fotbal ,ale mít trávu takovou na to bych si asi nezvykl ..než se rozhodnu kouknu tady ,ale vlákno 37palců 10xy mi to nenašlo.
Pokud by byla možná změna vyvážení bílé tak tam by se dala tato vada zrušit ..signál a zapojení si myslím ,že bylo stejné - jen na tej stěně bylo asi 20 - 25tv a nevěřím ,že zrovna tyhle dvě byly na jiném signálu.
Pak ještě jedině nějakej film z přírody a pustit jestli je to možné (nebo jakou scénu na test obrazovky ?)
Spíš mě to klonilo k té plazmě ,ale po dnešku nevím je třeba se ještě podívat...
Jinak na panasonicu Anglie je Dvb-c při navoleném regionu finsko švédsko ..máte s tímhle zkušenost?
Heartwork (2358)|8.11.2009 14:57
Ulítlý barvy a ostatní "nastavení" TV na prodejnách, ale v mnoha případech i nastavení samotných výrobců, jsou bohužel smutnou realitou dnešní doby - fosforová tráva, pomerančový ksichty, paprika červená tak, že to vypaluje oči ... :)

Zkrátka se výrobci předhání v tom, kdo na prodejně osloví zákazníka zářivými barvami, tzv. omalovánkou i přesto, že má takové podání barev předaleko od reality.
Dostat barvy tam, kam patří, je pak věcí nastavení TV (dle vlastního oka nebo nějakýho kalibrovanýho settingu) či přímo profesionální kalibrace nějakou rozumnou sondou (kolorimetrem). Smutné, leč pravdivé.

Nevím jak ostatní modely, ale např. Samsung má široké možnosti nastavení obrazu a podání barev lze s úspěchem "opravit" k obrazu svému či k obrazu sondy - každý máme jiné vnímání barev a každému vyhovuje něco jiného, osobně s kloním k reálným barvám i přesto, že je obraz v porovnání s nekalibrovanou TV takový "mdlý", no spíše smutně realistický. :)

Jak může nastavení TV ovlivnit podání barev, se můžeš mrknout např. sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18123&page=4

Závěr?
co ukazuje TV na prodejně, nemusí být bohužel směrodatné.
SPAWN (744)|8.11.2009 15:28
[quote=Heartwork;247559]Dostat barvy tam, kam patří, je pak věcí nastavení TV (dle vlastního oka nebo nějakýho kalibrovanýho settingu) či přímo profesionální kalibrace nějakou rozumnou sondou (kolorimetrem). Smutné, leč pravdivé.[/quote]

Tak napr. do ktere kalibracni sondy bys sel? Ktera by byla vhodna jak pro LCD tak PDP.

P.S: pomer: (cena/vykon).
rampion11 (131)|8.11.2009 15:56
[quote=Heartwork;247559]Ulítlý barvy a ostatní "nastavení" TV na prodejnách, ale v mnoha případech i nastavení samotných výrobců, jsou bohužel smutnou realitou dnešní doby - fosforová tráva, pomerančový ksichty, paprika červená tak, že to vypaluje oči ... :)

Zkrátka se výrobci předhání v tom, kdo na prodejně osloví zákazníka zářivými barvami, tzv. omalovánkou i přesto, že má takové podání barev předaleko od reality.
Dostat barvy tam, kam patří, je pak věcí nastavení TV (dle vlastního oka nebo nějakýho kalibrovanýho settingu) či přímo profesionální kalibrace nějakou rozumnou sondou (kolorimetrem). Smutné, leč pravdivé.

Nevím jak ostatní modely, ale např. Samsung má široké možnosti nastavení obrazu a podání barev lze s úspěchem "opravit" k obrazu svému či k obrazu sondy - každý máme jiné vnímání barev a každému vyhovuje něco jiného, osobně s kloním k reálným barvám i přesto, že je obraz v porovnání s nekalibrovanou TV takový "mdlý", no spíše smutně realistický. :)

Jak může nastavení TV ovlivnit podání barev, se můžeš mrknout např. sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18123&page=4

Závěr?
co ukazuje TV na prodejně, nemusí být bohužel směrodatné.[/quote]


Souhlasím, sám jsi dokázal, jak obrovský rozdíl může být mezi svým nastavením a kalibračním, a to se bavíme pouze o jedné TV. Proto v obchodě s desítkami vystavených modelů je prakticky nemožné vysledovat a hodnotit reálnost obrazu. Stejně jako všeobecně hodnotit dokonalejší obraz u určitého modelu, protože v konečném důsledku stejně záváží samotné vnímání konkrétního uživatele. Někomu vyhovujou omalovánky a obraz po kalibraci jim nic neříká, pro někoho je určitý odstín modré stále modrá, pro někoho již zelená. Sám přiznávám, že moje osobní nastavení bylo silně odlišné od zkalibrovaného, nicméně se též přiklaním k poněkud mdlé realitě než vybarvené faleši. Ale co se líbí jednomu, druhému nemusí, jde vždy o individuální volbu.
Pomalej Joe (71)|8.11.2009 16:10
Na tvůj odkaz jsem koukal ...nejdřív jsem si říkal ,že ten páv je na prvním snímku hezčí ,ale při pohledu na druhou fotku a oko ..mi bylo jasné kterej obrázek je líp vykreslenej ..druhá sada fotek tam je to jasné první snímek je moc umělej ...taky občas fotím ne na valné urovni ,ale kalibraci monitoru pomocí programu jsem musel udělat ..teď jsou barvy zhruba takové jak je vidíme my.
Je tedy možné ,že bych dokázal tu plazmu od panasonicu dotáhnout k věrnému podání barev?
Myslíš ,že je program ,kterej bych pustil z pc přes hdmi nebo dvi sub a zkalibroval jí?
Jinak jsme našel odkaz na TX-P42X10Y
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19881
i tady je zelenej nádech zmiňován ...mě to připadalo jako žlutozelený ..pak jsem si říkal jestli jde ubrat na modrém a žlutém kanálu tak by se to dalo srazit u fotek to tak je ..víc modré+žluté v rgb dávají zelenou barvu navíc
Kupovat sondu jen pro jednu kalibraci se mi nechce ...nedávno jsem o ní taky přemýšlel ,ale zároneň jsem si řekl ,že za tu cenu bych radši koupil nový monitor 22 placů ..konkrétně tuhle ..COLORVISION SPYDER3 PRO
http://www.oehling.cz/inshop/kalibracni-sondy/colorvision-spyder3-pro-%5Bid-164878%5D.html (pokud tedy jde i na plazmový televizor- to jsem nikde nedočetl )
PaJaSoft (827)|8.11.2009 16:54
[quote=SPAWN;247561]Tak napr. do ktere kalibracni sondy bys sel? Ktera by byla vhodna jak pro LCD tak PDP.
[/quote]

Eye One Display LT - za rozumne penize spousta muziky... a to se pocita:)
SPAWN (744)|8.11.2009 17:09
[quote=PaJaSoft;247575]Eye One Display LT - za rozumne penize spousta muziky... a to se pocita:)[/quote]

Diky, ale nikde jsem se nedocet ze lze kalibrovat i PDP jen CRT a LCD. Mas to osobne otestovano na PDP?
Heartwork (2358)|8.11.2009 17:11
[quote=SPAWN;247561]Tak napr. do ktere kalibracni sondy bys sel? Ktera by byla vhodna jak pro LCD tak PDP.

P.S: pomer: (cena/vykon).[/quote]

Jako vhodný start pro Home Theater bych viděl [COLOR="Red"]Spyder 3TV[/COLOR]:

http://www.datacolor.eu/en/products/home-theater-calibration/spyder3tv/index.html

Pak samozřejmě některý z modelů [COLOR="#ff0000"]Eye One Display[/COLOR] a celkem zajímavě (hlavně pro majitele LCD s LED podsvícením) vypadá [COLOR="Red"]X-Rite Chroma 5 Colorimeter with CalMAN[/COLOR] - to už moc levné není:
http://www.curtpalme.com/Chroma5.shtm 8-)
Heartwork (2358)|8.11.2009 17:18
[quote=SPAWN;247576]Diky, ale nikde jsem se nedocet ze lze kalibrovat i PDP jen CRT a LCD.[/quote]

Zkus ten [COLOR="Red"]Spyder3TV [/COLOR] - kalibruje televize: klasické (CRT), LCD, plazmové i projekční (DLP, LCD):
http://www.dtptools.cz/spyder-3tv.html
SPAWN (744)|8.11.2009 17:34
[quote=Heartwork;247579]Zkus ten [COLOR="Red"]Spyder3TV [/COLOR] - kalibruje televize: klasické (CRT), LCD, plazmové i projekční (DLP, LCD):
http://www.dtptools.cz/spyder-3tv.html[/quote]

Diky moc za odpoved. Kdyz uz clovek utrati penize za kvalitni tv tak chce mit pozitek z obrazu. Dobre si to proctu a pak se rozhodnu. Jen se zeptam, je to narocne? Ta kalibrace v domacich podminkach?
Heartwork (2358)|8.11.2009 17:44
[quote=SPAWN;247581]Jen se zeptam, je to narocne? Ta kalibrace v domacich podminkach?[/quote]

Nevím, zatím jsem spíš vždycky někde obšlehnul kalibrovaný setting :), ale mrkni třeba sem:
http://www.grafika.cz/art/hw/Pantone-Eye-One-Display2-rec.html
Myslím nic, co by průměrně inteligentní a technický "neanalfabet" nezvládl. :BB:
VOYEUR (61)|8.11.2009 18:57
[quote=Heartwork;247579]Zkus ten [COLOR="Red"]Spyder3TV [/COLOR] - kalibruje televize: klasické (CRT), LCD, plazmové i projekční (DLP, LCD):
http://www.dtptools.cz/spyder-3tv.html[/quote]

U profesionálního grafického lcd monitoru to má svůj význam,ale u lcd nebo plazmy tv pro domácí použití bych to viděl na vyhozené peníze...stačí si pohrát s nastavením obrazu v menu tak jak to každému vyhovuje neb se najdou i tací co rádi omalovánky...
Pomalej Joe (71)|8.11.2009 20:00
No a k tématu dostanu plazmu Panasonic TX-P37X10Y pomocí nastavení z té žlutozelené mlhy nebo se mám zaměřit spíš na lcd panely?
Jinak návod na sondu co jsem dal já ..asi se nebude moc lišit od TV verze:
http://nikonclub.cz/kalibracni-sonda-spyder3pro
luty2 (9)|8.11.2009 20:32
Jak se zde psalo o plazmě Panasonic TX-P37X10Y, že v obchodě měla barva nádech do zelena můžu jen potvrdit. Tato televize byla můj favorit pro koupi, ale po tom co jsem ji viděl v několika obchodech jsem si její nákup rozmyslel. Ve všech obchodech měla vždy jeden z nejhorších obrazů. Buďto byla do zelena nebo obraz nejasný, neostrý. Je mi jasné, že to může být nastavením v obchodě, ale tohle by byla už velká náhoda, aby všude tato televize byla špatně nastavená.....
Pomalej Joe (71)|8.11.2009 20:37
[quote=luty2;247625]Jak se zde psalo o plazmě Panasonic TX-P37X10Y, že v obchodě měla barva nádech do zelena můžu jen potvrdit. Tato televize byla můj favorit pro koupi, ale po tom co jsem ji viděl v několika obchodech jsem si její nákup rozmyslel. Ve všech obchodech měla vždy jeden z nejhorších obrazů. Buďto byla do zelena nebo obraz nejasný, neostrý. Je mi jasné, že to může být nastavením v obchodě, ale tohle by byla už velká náhoda, aby všude tato televize byla špatně nastavená.....[/quote]

No to byl i můj dojem po dnešku ,protože nejhorší obraz měli dvě plzmy a shodou okolností obě ze stejné řady
Zkusím projít víc krámů ja to přece jenom nejmenší plazma menší se nedělá a větší se mi nevejde ..odstup sledování bych na větší i měl ,ale místo na zdi ne
fru (76)|8.11.2009 20:53
:o)..třeba taktika prodejen, aby se prodalo nějaké LCD. Taky jsem si všiml, že plasmy jsou neostrý. Nevím...mrkněte na začátek vlákna P42X10y, jsou tam obrazový foto uživatelů..
Heartwork (2358)|8.11.2009 20:55
[quote=VOYEUR;247598]U profesionálního grafického lcd monitoru to má svůj význam,ale u lcd nebo plazmy tv pro domácí použití bych to viděl na vyhozené peníze...stačí si pohrát s nastavením obrazu v menu tak jak to každému vyhovuje neb se najdou i tací co rádi omalovánky...[/quote]

Vyhozený peníze to sou pro lidi, co rádi omalovánky ... a to nejen za sondu či kalibraci TV, ale i za TV samotnou - pak stačí kdejaká ludra, co ukazuje obrázky. :)

Některý věci se od oka nastavit dají, ale na některý už je třeba mít min. nějaký referenční disk, sondu, případně alespoň někde obšlehnout nějaký kalibrovaný setting a ten si třeba upravit.

Přít se s nikým nebudu - neb někdo má rád holky, jiný zase vdolky. :)
Pomalej Joe (71)|8.11.2009 21:03
taky jsem část četl a úvod taky se točí okolo zeleného nádechu ..nevěřím ,že všichni máme špatné vnímání barev ....
Jsem si vzpoměl ,že v Č.B býval přímo obchod panasonicu ..zkusím zajít tam a snad umí pracovat s tv a uvidím snad lepší podání obrazu ..přiznám se ,že se mi pořád líbí víc než lcd ..
ale pokud bude i tam vada v nádechu tak nebudu riskovat ..na to bych si nezvykl ...

Jinak ten Spyder3TV je slušný ..jde i pro lcd monitory nebo je to jen na tv? Když už sondu tak abych jí mohl použít v obou případech ..do budoucna plánuji zrcadlovku a editaci v raw ,tak tam bude věrné podání barev třeba...
fru (76)|8.11.2009 22:28
taky jsem část četl a úvod taky se točí okolo zeleného nádechu ..

tam se psalo o vypnuté TV a zeleném zabarvení panelu...
Pomalej Joe (71)|17.11.2009 17:38
tak vybírám tv ,které bych rád viděl až pojedu do nějakého většího města tady u nás jsou jen krámy typu Proton letáková akce.
Co říkáte na: LG 37LH5000 (200hz)
Sony 40w5500/Sony KDL-37W5500
Samsung UE32B6000 /Samsung UE32B7000 ..tady nevím jestli 32" není málo ..

PS: o funkci usb a přehrávání filmů mi nejde ..tam půjde počítač přes hdmi nebo eGreat EG-R1 http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00167%20%20%20&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00167
Pomalej Joe (71)|19.11.2009 22:10
Ahoj co říkáte na Samsung UE32B6000 je to první led model od samsungu ..
Pak pořád nemůžu nikde najít lglh5000 a dvb-c jestli jde nebo ne..?
Dá se nějak zjistit kvalita obrazu ..nebo rychlých scén .. myslíte si ,že mi umožní pustit tam něco jiného místo té jejich hd smyčky? A co a na jakém mediu flash disk?
Pomalej Joe (71)|21.11.2009 19:58
Ahoj tak jsem byl v Č.B. navštívil jsem víc krámů a podání panasonicu 37" v plazmě bylo jedno z nejhezčích v danné uhlopříčce maximum 40"
Dále pěkně hrála Lglh5000 ..dle mého názoru líp než okolní lcd samsungy.
Nezklamala ani sony w5500,ale cena taky ne:)
Pěknej obraz měly Led tv samsung ..na dotaz jestli mi tam pustí něco ze satelitu nebo nějakej českej ..mi bylo odpověděno ,že maj nařízeno od dodavatele pouštět jen tuhle smyčku z blueray ...na dotaz jak kreslí v sd kvalitě nechtěl odpovědět ..
Měl jsem možnost vidět v globusu na panasonicu i satelitní mtv ..nebylo to špatné ..
(jinak asi čtou diskuze na netu ..už nemaj jeden panel za druhým ,ale vedle sebe a naproti zbrusu nový místo kde jsou další ..osvícení taky šlo .lepsí než v elektroworldu ,kde se pod ovětlením lekly obrazovky a skoro nebylo vidět co dávaj :)
Finále tedy lh 5000 a panasonic 37" v plazmě ..co by jste volili vy? na obou by měla být podpora dvb-c
mph1 (689)|21.11.2009 20:15
[quote=Pomalej Joe;249854]...Pěknej obraz měly Led tv samsung ..na dotaz jestli mi tam pustí něco ze satelitu nebo nějakej českej ..mi bylo odpověděno ,že maj nařízeno od dodavatele pouštět jen tuhle smyčku z blueray ...na dotaz jak kreslí v sd kvalitě nechtěl odpovědět ...[/quote]Tohle skoro zavani klamanim spotrebitele. Nenech se odbyt, podle obc. zakoniku mas pravo na predvedeni vyrobku v prodejne pred nakupem. Neumoznuji-li to podminky pri prodeji, mas po nakupu a vyzkouseni doma pravo odstoupit od kupni smlouvy z duvodu nesouladu s kupni smlouvou, kdyz se ti to v SD nebude libit.

Prave jsem timto zpusobem vratil CD player ;)
Pomalej Joe (71)|21.11.2009 21:59
Snad alspon neklamou pri tehle dvou o digitálním turneru pro kabelovku.
Jinak lg lh 5000 ..ta byla od lcd jedina ktera mela pri jejich hd vysilani obraz srovnatelný s plazmou 37" ..
Pomalej Joe (71)|22.11.2009 07:07
Ještě k těm led tv ..měli tam zaplou 40b6000 a měřák aktuálního odběru ..tak tam byla hodnota 137w při scéně okolo bazénu s bílým pozadím ..a pak v určitejch záběrech tam bylo i neskutečných 34w ..kdo říkal že opravdu žerou málo měl pravdu :)
fru (76)|22.11.2009 11:27
no a to je přesně ono - peníze...:) Potencionální kupec se dejme tomu propracuje k Panasonic P42/S10 a protože ví, že bude sledovat převážně SD programy, nakonec často kupuje Philips/Sony řady Z,W, a 7až9, čímž přitlačí 10000,-. Pročpak asi? Oko nebývá blbec
oliver44 (8)|22.11.2009 12:05
Ahoj.
Nechcem zakladat novu temu a tak sa pytam tu. Chcem kupit novu tv, uhl.127 a rozmyslam nad modelmi Panasonic TX-P50G10E alebo LG 50PS8000. Viem ze napr. PAn. je NeoPDP a je o nieco drahsi a LG ma THX a usb vstup. Prosim poradte ak mozete ktory je podla vas lepsia moznost alebo nejaky iny navrh. Mam tv prijem cez magio a sledujem filmy na DVD . Nehram tam pc ani net. DAkujem zatial.
Pomalej Joe (71)|22.11.2009 12:18
No já nebudu mít teda alspoň doufám příjem v sd ..mělo by to být přes dvb-c (tam potřebuji zjistit zda panasonic nebo lg lh 5000 nebo lg sl ho zvládají - asi napíšu na podpory obou firem)
Pokud napíšou ,že ano tak se pak posunu blíž ..
Na mě teda působil obraz těchto tv lépe než od sony ..konkrétně detaily na plazmě byly super..prokreslení struktury stromu bylo proti lcd jinde
dál špatně nevypadal ani samsung řady 600.
Tayk bych uvažoval o větší a propracoval se možná i k neopd panelu ale místo je danné ..možná v budoucnu ve větším bytu :)
oliver44 (8)|23.11.2009 22:58
[quote=oliver44;249897]Ahoj.
Nechcem zakladat novu temu a tak sa pytam tu. Chcem kupit novu tv, uhl.127 a rozmyslam nad modelmi Panasonic TX-P50G10E alebo LG 50PS8000. Viem ze napr. PAn. je NeoPDP a je o nieco drahsi a LG ma THX a usb vstup. Prosim poradte ak mozete ktory je podla vas lepsia moznost alebo nejaky iny navrh. Mam tv prijem cez magio a sledujem filmy na DVD . Nehram tam pc ani net. DAkujem zatial.[/quote]

tak co poradi niekto?
Pitomec (10211)|24.11.2009 09:17
[quote=Pomalej Joe;249899]No já nebudu mít teda alspoň doufám příjem v sd ..mělo by to být přes dvb-c (tam potřebuji zjistit zda panasonic nebo lg lh 5000 nebo lg sl ho zvládají - asi napíšu na podpory obou firem)
Pokud napíšou ,že ano tak se pak posunu blíž ..
Na mě teda působil obraz těchto tv lépe než od sony ..konkrétně detaily na plazmě byly super..prokreslení struktury stromu bylo proti lcd jinde
dál špatně nevypadal ani samsung řady 600.
Tayk bych uvažoval o větší a propracoval se možná i k neopd panelu ale místo je danné ..možná v budoucnu ve větším bytu :)[/quote]
A kolik si myslíš, že těch HD programů přes DVB-C chytneš? Jestli 10, tak si můžeš blahopřát (z toho ještě stejně celá řada bude jenom nebo převážně upscaling) a zbytek jenom SD.
Pomalej Joe (71)|24.11.2009 13:06
Máš pravdu většina bude v horší kvalitě ..po dlouhém rozhodování a i dnešní návštěvě prodejny ..tak obraz plazem je na sport to co hledám zaměřil jsem se i na to blikání ..nic nevidím ,takže plazma panasonic 37" je konečná volba.
I z diskuzí mám ověřeno ,že dvb-c funguje ikdyž musím dát jinej region ..ale region a jazyk se zadavají nezávisle na sobě.
Na panasonicu.UK píší :
* Common Interface Terminal to accommodate Conditional Access Module for additional Digital services i.e. Top-Up TV / ** Contrast Automatic Tracking System / *** Based on IEC 62087 Ed.2 measurement method. / ****DVB-T H.264 available in selected countries: Denmark (DNK), Spain (ESP), Estonia (EST), France (FRA), Lithuania (LTU), Norway (NOR), Slovenia (SVN), Sweden (SWE). / DVB-C available in selected countries: Finland (FIN), Sweden (SWE). / DVB-S available in selected countries: Austria (AUT), Germany (DEU), Switzerland (CHE). / The country list above is as of April 1st, 2009. / This TV set is designed to meet DVB-T, DVB-C, and DVB-S standards as of August 2008, and correct operation of features out of scope of these standards are not guaranteed. / This TV will not operate correctly with the signal that is not compliant with DVB-T, DVB-C and DVB-S standard. / DVB-C function may not work correctly in the areas with operators other than following. ComHem (Sweden), CableReady (Finland).
takže já v tom nevidím rozdíl ..lepší obraz na sport i cenu zmršeného českého epg...
Dokonce má i dvb-s ..nepotřebuji ,ale někdo může
Pitomec (10211)|24.11.2009 13:41
Někde jsem tuším četl, že když se nastaví Švédsko, tak není problém ani s CZ EPG
Pomalej Joe (71)|24.11.2009 22:31
JJ je to tak ,ale zároveň si lidi stěžovali ,se jim na regionu švédsko nenaladí kompletní nabídku ..jen v reginou finsko ...
Dneska mi v práci nasadili brouka do hlavy ..prej jeho známí maj plazu dva roky a při osvícení sluníčkem ..není moc vidět na obraz ..to samé ale by mělo být i lcd ..vždyť teď už dělají lcd s lesklými povrchy aby obraz byl co nejblíže podobný právě plazmě nebo ne?
Pitomec (10211)|24.11.2009 22:37
Když na něco dopadá sluneční svit, tak obvykle není vidět obraz u žádné technologie...
Pomalej Joe (71)|24.11.2009 22:42
Jsem to taky říkal ..on je ten týpek taky ukecanej ..mě někdy připadá,že je odborník přes všechno :)
Heartwork (2358)|24.11.2009 23:56
[quote=Pomalej Joe;250484]Jsem to taky říkal ..on je ten týpek taky ukecanej [/quote]

Ne není, za výše popsaných podmínek má LCD výhodu a obraz je na něm lepší - výraznější a ostřejší (nevyblitý).
Projektor je na tom v tomto případě ještě hůře, než-li plazma - není to jen o odlescích, jak se mylně domníváš.
Pitomec (10211)|25.11.2009 12:34
Když na LCD TV zasvítí Slunce, tak není vidět naprosto nic, takže "výraznější a ostřejší" bude trochu mimo...
Heartwork (2358)|25.11.2009 13:41
[quote=Pitomec;250564]Když na LCD TV zasvítí Slunce, tak není vidět naprosto nic[/quote]
... a nic na něm neuvidíš ani když na něj naprší nebo ti spadne vedle baráku atomovka - nevím, jak to děláš, ale máš bohužel opět pravdu. :)
Pitomec (10211)|25.11.2009 13:55
Stačí když si vzpomenu jak jsem běhal s malou LCD TV po střechách a nastavoval satelity. Vylezo Slunko a byl to děs-běs. Zlatá CRT TV (která ale bohužel po 10-ti letech provozu zdechla).
noviss (7)|25.11.2009 17:42
Tak jsem byl rozhodnut pro Panasonic TX-P46G15E,ale při pobíhání po krámech jse mi obraz zdál horší než u ostatních třeba SAMSUNG LE46B652 měl lepší kontrast i černou PHILIPSY mi přijdou ostřejší tak fakt už nevím má hranici 35000kč na internet mám kompy,hry konzole no,signal SKYLINK.Máte někdo tip nebo radu jak se rozhodnout kvalita obrazu je pro mne duležitější než výbava.d.
mph1 (689)|25.11.2009 18:02
[quote=noviss;250643]Tak jsem byl rozhodnut pro Panasonic TX-P46G15E,ale při pobíhání po krámech jse mi obraz zdál horší než u ostatních třeba SAMSUNG LE46B652 měl lepší kontrast i černou PHILIPSY mi přijdou ostřejší tak fakt už nevím má hranici 35000kč na internet mám kompy,hry konzole no,signal SKYLINK.Máte někdo tip nebo radu jak se rozhodnout kvalita obrazu je pro mne duležitější než výbava.d.[/quote]Pokud chces nahradu za televizi, kup plasmu, treba prave G15 (ale bacha na kompatibilitu CAM modulu - hledej tady okolo). Pokud mas rad rozzareny obraz a nevadi ti maznuti obrazu pri pohybu kup LCD. Za 35tis totiz LCD, ktere nebude mazat, nesezenes. Plasma maze, az kdyz uz opravdu neni zbyti - napr. svenky celeho obrazu s mnoha detaily (hlediste pri sportu - a to muze byt klidne uz v signalu) a za 35tis sezenes uz dost dobrou plasma TV (Panasonic Gxx).

Obraz v kramu neres, pokud nedostanes do ruky DO a nemuzes si s tim v klidu pohrat. Doma neni v kramu a TV bude vypadat jinak. Obchod je dobry tak na porovnani velikosti uhlopricky a zpracovani signalu (mazani, trhani). Na barvy nee.
noviss (7)|25.11.2009 19:20
Dík mph1,zajdu do krámu a skusím jsi vypujčit ovladáč a obraz nějak poladit.
dagbetmen (40)|25.11.2009 19:51
Chci koupit klukovi plazmu a to Panasonic TX-P42X10Y nebo Panasonic TX-P42S10E, rozdíl je 3500 kč. Přidat a koupit S a nebo stačí X. Ja sám mám v ložnici Panasonic TX-P42G10E a jsem spokojený. Měl jsem před tím Panasonic TH-42PV60E tu jsem buhužel před týdnem prodal známému. Ta by mu stačila, ale co nadělám je pryč.
peatro (1054)|25.11.2009 20:01
[quote=dagbetmen;250681]Chci koupit klukovi plazmu a to Panasonic TX-P42X10Y nebo Panasonic TX-P42S10E, rozdíl je 3500 kč. Přidat a koupit S a nebo stačí X. Ja sám mám v ložnici Panasonic TX-P42G10E a jsem spokojený. Měl jsem před tím Panasonic TH-42PV60E tu jsem buhužel před týdnem prodal známému. Ta by mu stačila, ale co nadělám je pryč.[/quote]

ja jsem vzal do loznice S kvuli BDripum a XBOXU 360..............FHD je FHD na tv sledovani only bych asi volil X
garb7 (1189)|25.11.2009 20:04
[quote=peatro;250683]ja jsem vzal do loznice S kvuli BDripum a XBOXU 360..............FHD je FHD na tv sledovani only bych asi volil X[/quote]

Přesně tak pokud tam bude připojovat Pc atd. tak "S" na DVD a TV stačí "X"
dagbetmen (40)|25.11.2009 22:31
Děkuji, zítra koupím asi "S", někde jsem četl že jsou jak u "S" tak i u "G" stejné firmware. Je to pravda.
Pomalej Joe (71)|25.11.2009 22:39
Prošel jsem shopy a nikde zmíňka o tom jakou mají obrazovku ..pokud víte v uhlopříčce 37" o modelu ,kterej nemá lesklou obrazovku ..kouknu o víkendu teď mám odpolední a nestíhám...