Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada při výběru LCD TV

posterrrr (9)|10.7.2009 13:55
Zdravím
chtěl bych poradit při výběru LCD TV v cenové relaci do 30000 Kč.
V televizorech se moc nevyznám jen s diskuzí na fórech.
Mělo by to být LCD s uhlopříčkou cca 102-107cm a Full HD.
Měla by mít DVB-T/C.

To je asi tak všechno kdybych si na něco vzpoměl tak to doplním.
Antonín (732)|10.7.2009 15:06
V této cenové relaci si kup radši plazmu.
Dostaneš lepší televizi.
Pokud na tom nebudeš hrát hry...
Taky netrvej na FullHD - to má jakýsi nezbytný smysl až u 50" a více. Případné FullHD materiály uvidíš krásné i na televizi 1024x768, pokud bude mít jenom 42" a méně.

LCD televize jsou asi dneska už lepší, než plazmy, ale ne v této cenové relaci. Tam dostaneš černou, která bude šedá, malý gamut...
vivid.sk (11472)|10.7.2009 15:17
[QUOTE=Antonín;232547] Tam dostaneš černou, která bude šedá...[/QUOTE]
ale no no no ..... trosku objektivity nezaskodi. (no flame)




Ja osobne by som ziadnu plazmu nechcel. Vsetci tu kricia o ich kvalitach, ale to ze plazma blika nevadi nikomu? (Ano, aj 100Hz Kuro za 4.400e). Za uplynulych 40 rokov bolo snad dost blikajuceho obrazu a piskania na 15khz.
posterrrr (9)|10.7.2009 15:59
RADU (113)|10.7.2009 16:43
[QUOTE=Antonín;232547]V této cenové relaci si kup radši plazmu.
Dostaneš lepší televizi.
Pokud na tom nebudeš hrát hry...
Taky netrvej na FullHD - to má jakýsi nezbytný smysl až u 50" a více. Případné FullHD materiály uvidíš krásné i na televizi 1024x768, pokud bude mít jenom 42" a méně.

LCD televize jsou asi dneska už lepší, než plazmy, ale ne v této cenové relaci. Tam dostaneš černou, která bude šedá, malý gamut...[/QUOTE]

Rady opravdu k nezaplacení...neznám plazmu do 30 000 aby mě přesvědčila o tom abych si ji koupil místo lcd.
SPAWN (744)|10.7.2009 19:05
Sam Samsung priznal ze jeho Plasma je lepsi nez LCD & LED-TV... Co si pak mam myslet o LCD? LCD mam jiz od roku 2005 a nikdy bych si to uz nekoupil. Nebudu psat proc, protoze tech faktoru je mnoho. Nehcu tvrdit ze plasma je dokonala, ale KURO je spicka mezi plasmama. Az prijde OLED tato debata bude u konce.

P.S: Samsung B850 is for example much better than Samsung's own LED-TV models which we reviewed lately. :D
Antonín (732)|10.7.2009 19:16
Místo LCD do 30000,- Kč. Ne místo LCD.
Já mám LCD televizi, ale v cenové kategorii do 30000 Kč je za stejnou cenu plazma lepší. LCD s podsvíceným panelem nemohou barevným gamutem prostě konkurovat.

Všichni tady berete rady moc osobně.

Já nic neprodávám, ani nenutím nikoho si kupovat přesně to, co mám já.
Samozřejmě je možné mít vynikající LCD, ale to jsou jenom řady X a Z od SONY, a řada XS od Sharpu.
Neviděl jsem na vlastní oči RGB led od Samsungu, zdá se že již rok existují jenom teoreticky a taky nevím, jak je to s jejich spolehlivostí.
Ale to nejsou věci za 30000 Kč.

Toho zvolené Samsunga strčí každý Panasonic svým barevným podáním snadno do kapsy a CCFL černou neudělá i kdyby tam bylo napsané 1000x UltraContrast (ale je jasné, že to třeba někomu nevadí...je to jenom názor.)
Kdybych měl ty peníze utratit, koupil bych si radši
TX-P50X10E
nebo bych ještě uspořil a koupil za 15000 kKč nějakou 42".
Uvidím lepší obraz, utratím méně peněz, nebo budu mít větší televizi.
Akorát se na tom nedají moc hrát hry.
Taky je jasné, že na 40" není lidské oko schopné poznat jestli je to 1920x1080 už ze vzdálenosti okolo 100 cm...

Doma mohu každodenně srovnat LCD Sony 55X4500 a plazmy Hitachi 55PD9100 a Panasonic 42PX80E...takže mírně tuším, kde je asi tak mezi tím rozdíl.
911 (260)|10.7.2009 20:06
Souhlasím s Toníkem,také mám doma LCD 32" a 42" a už nic nesrovnávám,je to pro mě vyřešená věc,ale myslím,že kolega Posterrr si už vybral a za těch 23000kč proč ne.Jinak Antoníne,vzpomínám si ,že jeden čas patřila/nebo patří?/ plazma od Hitachi mezi to nejlepší,ale to ještě nebylo Kuro na světě,jestli se nemýlím.Tady se o tom moc neví ,mám pravdu?
vivid.sk (11472)|10.7.2009 20:16
[QUOTE=Antonín;232567]
Taky je jasné, že na 40" není lidské oko schopné poznat jestli je to 1920x1080 už ze vzdálenosti okolo 100 cm...
[/QUOTE]
Opat nezmysel. Sam si to doma porovnaj zober si HQ obrazok s full HD a potom HD ready. Rozdiel je evidentny z 1 metra. Pokial by si napisal 3 metre, ok nic nepoviem.


[QUOTE=SPAWN]
LCD mam jiz od roku 2005 a nikdy bych si to uz nekoupil.
[/QUOTE]
Od vtedy ale vyvoj pokrocil milovymi krokmi. Rozdiely technologii boli popisovale milionkrat. Ale to, ze plazmy blikaju nemozes upriet a pokial to niekomu (teda mne) prekaza, tak moze byt plazma akokolvek lepsia ako LCD - ma smolu. Takisto ako monitor by som to nechcel a na tieto ucely sa lepsie hodi LCD. Ostatne horeuvedene vyhody plazmy ale nepopieram.
Pytkin (7947)|10.7.2009 20:22
vivid.sk : preco plazma blika ?
vivid.sk (11472)|10.7.2009 20:33
Nema stale podsvietenie ako LCD. Ked som sa ale pokusal zistit na akej frekvencii blikaju plazmy pioneer (BaSYS BA), dotycny predajca mi nevedel povedat, i ked evidentne pripustal blikanie.

Dobra sprava pre Antonina je, ze to nevidno pri tmavych scenach a uz vonec nie pri zobrazeni ciernej obrazovky:)


btw male porovnanie z hdtvtest.co.uk

Plazma: Panasonic TX-P42V10
Black level Out of the box: 0.03 cd/m2; Calibrated: 0.04 cd/m2


LCD: Sony 40W5500
Black level Excellent (0.05 cd/m2 calibrated)


LCD: Samsung LE40B650
Black level Deepest among non-LED LCDs (0.04 cd/m2 calibrated)
Antonín (732)|10.7.2009 20:47
[QUOTE=vivid.sk;232570]Opat nezmysel. Sam si to doma porovnaj zober si HQ obrazok s full HD a potom HD ready. Rozdiel je evidentny z 1 metra. Pokial by si napisal 3 metre, ok nic nepoviem.



Od vtedy ale vyvoj pokrocil milovymi krokmi. Rozdiely technologii boli popisovale milionkrat. Ale to, ze plazmy blikaju nemozes upriet a pokial to niekomu (teda mne) prekaza, tak moze byt plazma akokolvek lepsia ako LCD - ma smolu. Takisto ako monitor by som to nechcel a na tieto ucely sa lepsie hodi LCD. Ostatne horeuvedene vyhody plazmy ale nepopieram.[/QUOTE]

Jakou na Slovensku máte úhlovou citlivost lidského oka? U nás to je zhruba 1 stupeň. Ale možná, že tatranští orli vidí lépe...nebo možná je to jiný úhel, ze 100 cm 1920 bodů na 80 cm...nebo je to prostě jako obvykle.

Blikání na svých plazmách nevidím o nic větší, než na LCD.
Ale i tak to může být otázka toho, co se do ní vlastně pouští a s jakou frekvencí, taky z čeho, případně jestli to není nějaká interference se světlem v místě, že by to vytvářelo něco viditelného, nevím. Dotázal jsem se i dalších domácích účastníků, jestli vidí nějaké blikání, ale nevidí. Všichni být slepí nemůžeme.
Ale možná, že vlastně blikají všechny TV u nás, protože já bych CCFL LCD nechtěl, a RGB LED podle té výše uvedené teórie musí blikat taky. Nebo je to prostě jako obvykle.
vivid.sk (11472)|10.7.2009 21:28
Pokial by platilo to co tvrdis, tak ziaden full HD by nemal zmysel, ked si to preratas matematickou konstantou. Ale asi sme vsetci slepi a hluchi. Ked aj moja manzelka vidi rozdiel z 1 metra, tak asi nekecam.


Co sa tyka blikania plazmy - vsetci ho neregistruju. Presne tak ako blikanie CRT monitorov na 75Hz (a menej). Vacsine ludi to neprekaza ani to neeviduju. Ja som mal bezne nastavenych 100Hz na CRT, pricom menej ako 85Hz mi doslova prekazalo. Prichodom LCD sa problem vyriesil. Poznam ale cloveka s citlivejsimi ocami, ktoremu vadilo aj 85Hz. Neviem ci je to dobre alebo zle, ale je to zial tak a nevyberies si.

To mas ako s 24p -- jedni si ani nevsimnu, ze tam nejaka neplynulost je, druhych to neskutocne obrazuje a cim vacsia uhlopriecka, tym horsie.


Suma sumarum: bud rad, ze nic nevidis a neries, mozes mas spokojne plazmu a nic ta neserie. Byt v takej situacii pozeram mozno na plazmu, namiesto LCD.



updated:
Schavalne som vstal zo sedacky a pustil tam film namiesto fotky (pri fotke su tie rozdiely evidentne, ale je to nepohyblive, takze by sa to nemalo porovnavat)

Takze:
Zdroj: Baraka Bluray 1080p, vzdialenost cca 90-100cm (odmerane metrom) prepinal som full hd vs Hd ready (teda 1280x720 - co je viac ako tvoje spominane rozlisene 1024x768). Rozdiel je vidno, pri full HD je obraz detailnejsi. Suhlasim s tebou, ze z dvoch metrov (a viac) som uz nevidel rozdiel (resp by som slepym testom nevedel povedat co je lepsie - len subjektivne). Teda cim dalej, tym vacsiu uhlopriecku by som potreboval na to, aby som videl rozdiel.
posterrrr (9)|10.7.2009 22:12
S toho co tady píšete jsem uplně zmataný.

Které LCD (popřípadě plazmu) by jste mi teda doporučili ?
Nejlépe nějaký odkaz.
Pytkin (7947)|11.7.2009 00:13
vivid : no ale CRT nemozes predsa porovnavat s plazmou/lcd .. tam to blika z principu vykreslovania lucom .. ak blika podsvietenie pri plazme , blika cele naraz .. to by nemalo byt vidiet ..
Antonín (732)|11.7.2009 08:29
Plazma nemá bohudík žádné podsvícení.

2posterrrr:
takovou radu dostat nemůžeš, protože nikdo neví, co chceš dosáhnout, a hlavně kolik na to můžeš dát peněz (jestli těch 30kKč e nezbytná hranice, nebo jenom záměr). Peníze vytváří nutnost kompromisů a ty za tebe nikdo dělat nemůže. Protože pro každého může být přijatelný kompromis jinde.

Svoji radu jsem ti napsal už prve:
V této cenové relaci si kup radši plazmu.
Dostaneš lepší televizi.
Pokud na tom nebudeš hrát hry...
Taky netrvej na FullHD - to má jakýsi nezbytný smysl až u 50" a více. Případné FullHD materiály uvidíš krásné i na televizi 1024x768, pokud bude mít jenom 42" a méně.

Vivide, kdovíco vlastně vidíš...když to vidíš jenom ty a nikdo jiný
možná sis to nedočetl tak úplně, protože já používam jako hlavní televizor LCD :-)))
tak jestli vidíš jak čteš...
Alf (888)|11.7.2009 08:36
[QUOTE=SPAWN;232565]Sam Samsung priznal ze jeho Plasma je lepsi nez LCD & LED-TV...[/QUOTE] Že by se mu plasmy hromadily ve skladech?
Heartwork (2358)|11.7.2009 08:45
[QUOTE=posterrrr;232583]
Které LCD (popřípadě plazmu) by jste mi teda doporučili ?
[/QUOTE]

Myslím, že bys měl přistupovat k výběru TV (ostatně jako k životu) dle hesla: žijem jenom jednou - sumu sis stanovil, tak zvedni zadek, prohlídni si pár kousků na živo, jednu postav domů a koukej - tam už nebude srovnání a člověk nakonec přivykne všemu. :)

Pokud nemáš jasno, zda-li plazmu či LCD, tak si na startovní čáře - takže 3, 2, 1, start ...
vivid.sk (11472)|11.7.2009 10:43
Antonine, ale cital cital, len si nikde nespomenul, ze ho pouzivas ako HLAVNY. Viem ze tych TV mas viac.

pytkin> a vidis. Je to vidno. Nieco ti napisem.

1) Ked som sa bavil s obchodnikom v poluse, ktory predava pioneer plazmy, tak mi povedal, "...ze pridu zakaznici, a niektori povedia ze to blika. Ja to ale nevidim."

2) ked som hned oproti v shope samsung porovnaval plazmy a LCD a obchodnikovi som naznacil, ze by som chcel LCD - lebo plazmy mi kmitaju - tak len chapavo pokrcil plecami, no nepovedal nic. Zrejme o tomto probleme vie, ale nie je to aktualne pre vsetkych ludi.


Takze, ako som uz napisal - chod do predajne s TV - tam uz zdialky rozlisis plazy od LCD - blikanim.
Pokial nie, tak si z tych stastnych a tento problem neries
Pitomec (10211)|11.7.2009 10:51
[QUOTE=Antonín;232602]Taky netrvej na FullHD - to má jakýsi nezbytný smysl až u 50" a více. Případné FullHD materiály uvidíš krásné i na televizi 1024x768, pokud bude mít jenom 42" a méně.[/QUOTE]
Ha, ha, ha - pan HD-Antonín a najednou už stačí i 1024x768, že? A nakonec se ukáže, že i analogový PAL je dobrý :-E:-E:-E
RADU (113)|11.7.2009 11:04
[QUOTE=posterrrr;232583]S toho co tady píšete jsem uplně zmataný.

Které LCD (popřípadě plazmu) by jste mi teda doporučili ?
Nejlépe nějaký odkaz.[/QUOTE]

http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-101-107-cm/sony-bravia-kdl-40w4000
SPAWN (744)|11.7.2009 13:48
[QUOTE=posterrrr;232583]S toho co tady píšete jsem uplně zmataný.

Které LCD (popřípadě plazmu) by jste mi teda doporučili ?
Nejlépe nějaký odkaz.[/QUOTE]

Nenepsal si dulezitou vec. Kcemu tv budes pouzivat napr. (anloag, digital(dvb-t), satelit(dvb-s2), kabel (dvb-c), htpc, notboook, popcorn hour, xbox 360, playstation 3. Co vlastne od te tv cekas v rozmezi 30tis. Kazdy ti tady muze doporucit co chces slyset, ale volba je vzdy na tobe predevsim na ocich. Dam ti jednu radu zajdi si do nejakeho elektra a otestuj si tam vsechny ty TV. Ver mi, budes tam hodne dlouho. Sice budes otravnej pro prodavace ale jsou to tvoje penize a predpokladam ze nevybiras tv na 3 roky.
Antonín (732)|11.7.2009 13:49
[QUOTE=Pitomec;232620]Ha, ha, ha - pan HD-Antonín a najednou už stačí i 1024x768, že? A nakonec se ukáže, že i analogový PAL je dobrý :-E:-E:-E[/QUOTE]

Pitomče, analogový PAL nepřenese ani poloviční rozlišení.
To je jedna věc.
Druhá věc je, že si myslím, že si nemá smysl kupovat televizi menší než 50" do běžného malého obývacího prostoru. A ta výše provedená rozlišovací úvaha platí POUZE pro malé televize. Možná to některým pitomcům uniklo, ale to je podstatné.
Třetí věc je, že někomu může klidně stačit i analogový PAL. Proč ne. Televize není svatý grál. Ale nemá smysl udělat rozvod, který tak donutí koukat všechny, bez ohledu na jejich vybavení, možnosti a zájmy je kompletně a na dlouho bude limitovat analogovým PALem. To by snad mohlo být pochopitelné i pro úplného pitomce. I když kdoví...
RADU (113)|11.7.2009 14:31
[QUOTE=Antonín;232636]Pitomče, analogový PAL nepřenese ani poloviční rozlišení.
To je jedna věc.
Druhá věc je, že si myslím, že si nemá smysl kupovat televizi menší než 50" do běžného malého obývacího prostoru......[/QUOTE]

...když nemá smysl kupovat televizi menší než 50" jak potom postupovat v případě,že 50" tv je dražší jak jeden můj měsíční plat...?
vivid.sk (11472)|11.7.2009 14:52
trosku off topic, v Cechach uz nebezi DVB-T na celom uzemi, ze sa tu rozobera analog?
Connor (509)|11.7.2009 20:11
[QUOTE=vivid.sk;232641]trosku off topic, v Cechach uz nebezi DVB-T na celom uzemi, ze sa tu rozobera analog?[/QUOTE]

Ne, bohužel neběží... ale lepší se to, lepší. :-)
Pytkin (7947)|11.7.2009 21:02
trosku off-topic : V cechach je DVB-T pozeratelne ? lebo na slovensku moc neee :)
Ivo Mašek (10205)|11.7.2009 21:11
[QUOTE=Pytkin;232683]trosku off-topic : V cechach je DVB-T pozeratelne ? lebo na slovensku moc neee :)[/QUOTE]
V oblasti Ústeckého kraje (jmenovitě Most, Jirkov, Chomutov) obraz perfektní. Nelze si stěžovat. Jak je to jinde - to nemohu posoudit.
vivid.sk (11472)|11.7.2009 21:13
akym bitratom vyslaju jednotlive kanaly v muxe? (aspon orientacne).
Ivo Mašek (10205)|11.7.2009 21:37
[QUOTE=vivid.sk;232687]akym bitratom vyslaju jednotlive kanaly v muxe? (aspon orientacne).[/QUOTE]
To se musím optat kolegů sousedů, kteří chytají jak pražský Žižkov, tak vysílač v Ústí n Labem, nebo vysílání přez převaděč Jedlová hora. Já osobně chytám DVB-C, tedy kabelovku.
Jinak, na úvodní stránce TVFreaku je článek "příjem DVB-T a seznam vysílačů", který se aktualizuje., tak snad by to tam mělo být zveřejněno.
vivid.sk (11472)|11.7.2009 22:00
Diky, nasiel som to
Nie je to ziadna slava, v skylinku vysiela CT aj viac ako 2x nasobnym bitratom (v pripade potreby, kedze ide VBR) a lepsim audiom (256kbit vs. 192kbit). Ale zasa lepsie ako UPC alebo DigiTV bez debaty.
Antonín (732)|12.7.2009 09:39
[QUOTE=RADU;232640]...když nemá smysl kupovat televizi menší než 50" jak potom postupovat v případě,že 50" tv je dražší jak jeden můj měsíční plat...?[/QUOTE]

Je třeba více a lépe pracovat...to tě nenapadlo?
vivid.sk (11472)|12.8.2009 12:22
[quote=Pytkin;232571]vivid.sk : preco plazma blika ?[/quote]

Trosku zabudnuty prispevok, ale nahodou som narazil na porovnanie technologii, kde sa popisuje preco je to tak:
(takisto aj pre Antonina :))

http://www.tomshardware.co.uk/lcd-or-plasma,review-1226-7.html

zdroj: tomshardware.co.uk

As for image quality, certain problems still dog plasma technology. These problems are essentially due to the nature of the pixels. Since a plasma pixel needs an electrical discharge to emit light, a pixel is either lit or unlit, but has no intermediate state. Therefore manufacturers use a method called PCM (Pulse Code Modulation) to control brightness.



The method is simple. To light a pixel brightly, it's lit very frequently. To get a darker shade, it's lit less often; the user's eye calculates a kind of temporal average. This method is functional, but several problems are associated with it. Most significantly, while it's effective for medium and bright colors, darker colors suffer from the reduced quantification, making it more difficult to distinguish between two dark shades.
While the technology results in a uniform image when the viewer is far enough from the panel, it causes visual discomfort at close distances. It's generally accepted that the human eye isn't capable of distinguishing flickering if the frequency is above about 85 Hz, but that's not exactly true. In fact, the eye is perfectly capable of doing so, but the brain can't "render" the images that fast. Consequently, an image at 85 Hz can cause eye fatigue without the viewer even being aware of the flickering.


That's unfortunately the case with plasma pixels. The flickering can be a cause of discomfort if you're too close to the panel. So, the image on a plasma display is bigger, but you have to be that much farther away from it. Consequently, the immersion experience is no more intense.
Antonín (732)|12.8.2009 13:54
To bys totéž ale měl asi vidět i na LED LCD, protože tam se jas reguluje stejným principem.
A taky bys nutně měl vidět blikat žárovku...
Ale třeba vidíš 85 Hz...vyloučit se to nedá, někdo je zase telepat, nebo léčitel, jsou věci, které mohou být.
vivid.sk (11472)|12.8.2009 14:48
[quote=Antonín;236494]
A taky bys nutně měl vidět blikat žárovku...
[/quote]

Ziarovku nie, Ale ziarivku ano. (A okrem ineho, nemam rad biele studene svetlo).

Mas to presne ako s piskanim pri starych CRT TV na ~15khz.
- Niekto to pocuje ale nevadi mu to
- Niekto to nepocuje a tiez mu to samozrejme nevadi.
- Niekto to pocuje a vadi mu to (ale takych je minimum) a nastastie sa dockali - lebo si mozu kupit LCD :) - ale tiez si musia vybrat spravne - lebo niektore piskaju a brumia :)) (ako moj kamarat, ktory mal LCD FujitsuSiemens a ten piskal este aj v standby rezime - trafo; Je to na porazenie, kedze nahluchly servisny technik nepocul nic; taketo veci sa velmi tazko reklamuju)
Dudyneq (7)|13.8.2009 18:08
[quote=Antonín;232547]V této cenové relaci si kup radši plazmu.
Dostaneš lepší televizi.
Pokud na tom nebudeš hrát hry...
Taky netrvej na FullHD - to má jakýsi nezbytný smysl až u 50" a více. Případné FullHD materiály uvidíš krásné i na televizi 1024x768, pokud bude mít jenom 42" a méně.

LCD televize jsou asi dneska už lepší, než plazmy, ale ne v této cenové relaci. Tam dostaneš černou, která bude šedá, malý gamut...[/quote]

Cau, nemuzu souhlasit, ja jsem koupil min. tyden LG 42LH4000 za cca 22,000,- a cerna je super cerna, fakt, se signalem UPC je obraz nadherny, z PC to vedu 7m HDMI a bez ztraty kvality. Zvazoval jsem jeste Samsung 750ku (v x verzich...), ale Ethernet je uplne zbytecna vec kdyz pripojujes PC a jinou vyhodu nema. Akorat nechapu, ze kdyz poslu 1080p, tak to hodne presahuje okraje a nevidim napr. u Firefoxu vubec "ctverecky na minimalizaci a zavreni". Kdyz pouziju nVidia Center a zmensuji velikost, abych videl cely obraz u "sekundarniho monitoru" LG, tak se na obrazovce pise presne toto: 1080p, 1808 x 1028. Je tedy zmenseny rozliseni???? Nepoznam to a je mi skoro fuk, protoze obraz je moc pekny, jenom je to divny... Vite nekdo, co s tim? Nevim, co si o tom mam myslet :(
garb7 (1189)|14.8.2009 07:35
[quote=Antonín;232547]
LCD televize jsou asi dneska už lepší, než plazmy, ale ne v této cenové relaci. Tam dostaneš černou, která bude šedá, malý gamut...[/quote]

Např. mě by ani tak nevadilo, že černá je šedá (teda pokud to není výrazně hodně) ,podstatnější pro mě je když se většina tmavých odstínů hnědé a černé promění jakousi mazanici a pokud se nedívám kolmo působí to jako modrá díra ,
(no možná to většina vidí např jako hnědé kaštanové vlasy nebo pěkné černé kvádro )
Antonín (732)|14.8.2009 09:25
[quote=garb7;236706]Např. mě by ani tak nevadilo, že černá je šedá (teda pokud to není výrazně hodně) ,podstatnější pro mě je když se většina tmavých odstínů hnědé a černé promění jakousi mazanici a pokud se nedívám kolmo působí to jako modrá díra ,
(no možná to většina vidí např jako hnědé kaštanové vlasy nebo pěkné černé kvádro )[/quote]

Všechno je otázka barevného prostoru a nastavení RGB křivek.
Po pravdě řečeno nechápu, o které televizi hovoříš, takže těžko říct. Kromě toho pomalé přechody barev a chyby s nimi spojené mohou do značné míry být otázkou komprese mpeg2, pro kterou je toto těžký úkol, respektive v tomto je nejvíc vidět nedokonalý bitrate, taky pak je otázka obrazového procesou v TV...
Šedá černá se neprojeví jenom tak, že plocha pod bílými titulky bna konci filmu je méně černá, to by asi nevadilo nikomu. On se tím zmenší barevný prostor obecně.

Furt platí: Žádná levná LCD nedává použitelný obraz, některé levné plazmy ano. U drahých LCD, je lepší LCD, než jakákoliv plazma. Na hodně místech najdete tyhle dvě věty propletené do sebe, čímž vzniká nesmysl.
VOYEUR (61)|14.8.2009 22:03
[quote=Antonín;236714]

Furt platí: Žádná levná LCD nedává použitelný obraz, některé levné plazmy ano. U drahých LCD, je lepší LCD, než jakákoliv plazma. Na hodně místech najdete tyhle dvě věty propletené do sebe, čímž vzniká nesmysl.[/quote]

...otázka co je to levná lcd,ale asi myslíš ty z Lídlu,u drahých LCD, je lepší LCD, než jakákoliv plazma to se asi příznivcům plazmové technologie nebude moc líbit...?
ale pokud jsme to neviděli na vlastní oči je zbytečné tady vynášet nějaké soudy,že ano...
garb7 (1189)|14.8.2009 23:56
Já teda nevím nové LED pokud vidím 40" 7000 a vedle 46B6xx je na 7000 obraz do modra nechápu proč to v obchodě nemůžou nastavit aby to ukazovalo aspon stejně, pokud jde o nastavení tak u 50" nebo možná ještě větší se to dalo nastavit ale stejně byl občas vidět v tmavém obraze zvlaštní odstín ale 89000,- je fakt dost hodně.
Antonín (732)|15.8.2009 09:38
Kvalitní LCD televize je míněna Sharp řady XS a Sony řady X4500.
Nic co můžete uvidět v prodejnách na kávomlýnky.
Běžet kouknout jinam.
Ale je to drahé.
Chcete levné a dobré, kupte si levnou plazmu od Panasonic. Jejich levné řady jsou v poměru peníze/výkon dobré. Nemluvím o dražších řadách.
RADU (113)|15.8.2009 19:35
[quote=Antonín;236826]Kvalitní LCD televize je míněna Sharp řady XS a Sony řady X4500.
Nic co můžete uvidět v prodejnách na kávomlýnky.
Běžet kouknout jinam.
Ale je to drahé.
Chcete levné a dobré, kupte si levnou plazmu od Panasonic. Jejich levné řady jsou v poměru peníze/výkon dobré. Nemluvím o dražších řadách.[/quote]

Kvalitní a drahá TV nemá smysl bez stejně kvalitního signálu 1920 x 1080.Koupit Sharp řady XS nebo Sony řady X4500 a nějaké SD to jsou vyhozené peníze...
garb7 (1189)|15.8.2009 20:10
[quote=RADU;236863]Kvalitní a drahá TV nemá smysl bez stejně kvalitního signálu 1920 x 1080.Koupit Sharp řady XS nebo Sony řady X4500 a nějaké SD to jsou vyhozené peníze...[/quote]

Takže je mnohem lepší se dívat na nedokonalý obraz na kterém se podepíše levný panel plus ošizené zpracování signálu děkuji nechci.
PS: ale pokud byl signál stejné kvality jako z PS3 je i na obyč. HDredy LCD velmi dobrý odraz až na chvíle kdy má být obraz z větší části černý
OO7 (192)|16.8.2009 01:03
Antonín, ty už jsi měl doma Sony LCD řada 4500? Pokud ne a vyděl jsi ji pouze na krámě ( snad Blu-rai) tak nemůžeš nic posuzovat pokud ji nemáš doma a nevyzkoušíš. Já jsem tuto zkušenost bohužel měl a šla za 3 dny zpátky do krámu. Ta mazanice na SD a cloudink na který se nedalo opravdu dívat, a to bratru za necelých 50 litrů. Tak pokud budeš příště něco podobného doporučovat, tak si to nejprve kup a vyzkoušej sám a DOMA !!!
standawrc (172)|16.8.2009 22:24
Prosím mám zájem o TV asi od Panasoniku LCD 32 palců , 37 palců se mi do stěny asi nevejde . . Doma koukám tak do 1.7 m spíš okolo 1.5 m menší byt.Koukáme tak 10 hod za týden a máme DVB-T .O DVD,SKYLINK neuvažuji ani nechci DVD přehrávač .Nebaví mi koukat na filmy z půjčovny a běhat pro ně atd. Mám vyhlídlí několik typů zdali mi pomůžete ve výběru k DVB-T .
LCD PANASONIC TX-L32V10E
LCD PANASONIC TX-L32G10E
LCD PANASONIC TX-L32X15E

TV -V10E- i -G10E- mají plno dobrých věcí v sobě na lepší obraz i na sport , které se mi líbí ale jsou HD FUL pokud to nevadí na signál DVB-T , ještě mám DIGI TV ale to budu asi rušit . ale chodí to dobře tři roky .Prý tomuto panelu l IPS Aplha to nevadí - co je na tom pravdy ?

TV je horší v -X15E- a je jen HD v rozlišení 1366x768 bodů, dyn. kontrast jen 40 000:1. Chybí plno věcí z -V- i -G- . Podle některých prodejců zase se více hodí na DVB-T , někteří prodejci zase tvrdí , Nechci se dívat na rozmazaný hokej .
že TV v- G10E- i -V10E -si sami přizpůsobí k datovýmu toku a nic nepoznám tak nevím .

TV v -G10E -vlastnosti - Motion focus zabraňují rozmazávání obrazu u rychlých scén, Inteligentní řízení scén, dynamický kontrastní poměr 50.000 : 1, VIERA CAST , ještě snímání obrazu, DLNA . 10bit zpracování

TV- V10E- vlastnosti - , dynamický kontrastní poměr 100.000 , Motion focus , VIERA CAST - nejpopulárnější internetové služby zdarma. 10bit zpracování, satelit ale ten být nemusí ,
emkaa (105)|16.8.2009 22:26
[quote=vivid.sk;236477]Trosku zabudnuty prispevok, ale nahodou som narazil na porovnanie technologii, kde sa popisuje preco je to tak:
(takisto aj pre Antonina :))

http://www.tomshardware.co.uk/lcd-or-plasma,review-1226-7.html

zdroj: tomshardware.co.uk

As for image quality, certain problems still dog plasma technology. These problems are essentially due to the nature of the pixels. Since a plasma pixel needs an electrical discharge to emit light, a pixel is either lit or unlit, but has no intermediate state. Therefore manufacturers use a method called PCM (Pulse Code Modulation) to control brightness.



The method is simple. To light a pixel brightly, it's lit very frequently. To get a darker shade, it's lit less often; the user's eye calculates a kind of temporal average. This method is functional, but several problems are associated with it. Most significantly, while it's effective for medium and bright colors, darker colors suffer from the reduced quantification, making it more difficult to distinguish between two dark shades.
While the technology results in a uniform image when the viewer is far enough from the panel, it causes visual discomfort at close distances. It's generally accepted that the human eye isn't capable of distinguishing flickering if the frequency is above about 85 Hz, but that's not exactly true. In fact, the eye is perfectly capable of doing so, but the brain can't "render" the images that fast. Consequently, an image at 85 Hz can cause eye fatigue without the viewer even being aware of the flickering.


That's unfortunately the case with plasma pixels. The flickering can be a cause of discomfort if you're too close to the panel. So, the image on a plasma display is bigger, but you have to be that much farther away from it. Consequently, the immersion experience is no more intense.
[/quote]
Hmm zajimavy, ja teda v obchode kdyz projdu kolem plazem tak se mi taky zda, ze periferne blikani vidim. Z vetsi vzdalenosti uz ne. Ale rikal jsem si ze to bude nejaka interference se zarivkama co do toho perou. V tom clanku nepisou o jaky se jedna frekvence, ale predpokladam, ze by mela byt minimalne v radu kHz a to by snad fakt nemelo byt videt a na ciste bily by to vlastne nemelo byt videt vubec. No radsi to jeste omrknu.
Mimochodem co rikas na phosphor trailing (green ghosting atd)? Vidis, nevidis, vadi to?