Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony 32W4000-výpadky zvuku

PoloTom23 (90)|12.3.2009 14:23
Zdravím majitele a prosím o zkušenosti. Nestalo se někomu z Vás, že vypadává zvuk u této televize při sledování DVB-T?? Stává se mi to nepravidelně, najednou zvuk ztichne a nelze jakýmkoliv způsobem zapnout.Obraz přitom jede bezchybně dál. Při přepnutí na analog zvuk funguje,zpátky v digitálu ne.Při přehrávání z externích vstupů HDMI A SCART vše OK.Jediné co pomůže, vytáhnout ze zásuvky. Pak vše funguje třeba 2 dny a zase.Stalo se to u prvního kusu, proběhla výměna za druhý-to samé. V pondělí mi přivezou třetí kus a už se hrozím že to bude taky.Při dotazu v Sony servisu mi řekli, že tyhle televize nemají tuhle sériovou závadu tak nevím.Docela dlouhou dobu jsem ji vybíral a vzhledem k HD tuneru ani jinou alternativu nemám. Nestalo se to někomu z Vás?? Pokud bych ji krmil ze satelitu ani bych to nepoznal.DVB-T doma používám už rok přes DVD rekordér a bez jediného problému, takže tady bych závadu nehledal.Díky za jakýkoliv ohlas.
jarda50 (1424)|12.3.2009 23:32
Polo to je těžké takto zjistit problém. Mám tu samou a vše funguje v naprostém pořádku i na DVCB-T. Začal bych skontrolou kabelů od antény do TV-neporušenost, koncovky a schválně kokni do technického nastavení TV když se to stane na úroveň signálu.
plikous (62)|13.3.2009 00:40
[QUOTE=PoloTom23;219209]Zdravím majitele a prosím o zkušenosti. Nestalo se někomu z Vás, že vypadává zvuk u této televize při sledování DVB-T?? Stává se mi to nepravidelně, najednou zvuk ztichne a nelze jakýmkoliv způsobem zapnout.Obraz přitom jede bezchybně dál. Při přepnutí na analog zvuk funguje,zpátky v digitálu ne.Při přehrávání z externích vstupů HDMI A SCART vše OK.Jediné co pomůže, vytáhnout ze zásuvky. Pak vše funguje třeba 2 dny a zase.Stalo se to u prvního kusu, proběhla výměna za druhý-to samé. V pondělí mi přivezou třetí kus a už se hrozím že to bude taky.Při dotazu v Sony servisu mi řekli, že tyhle televize nemají tuhle sériovou závadu tak nevím.Docela dlouhou dobu jsem ji vybíral a vzhledem k HD tuneru ani jinou alternativu nemám. Nestalo se to někomu z Vás?? Pokud bych ji krmil ze satelitu ani bych to nepoznal.DVB-T doma používám už rok přes DVD rekordér a bez jediného problému, takže tady bych závadu nehledal.Díky za jakýkoliv ohlas.[/QUOTE]

Zdravim, stává se mi to samé, nějak jsem vyzkoumal, že se to stane jenom tehdy, koukám-li se na Novu HD se zvukem HE-AAC, když přepnu na ten druhej zvukovej kanál, tak se mi to ještě nestalo. Mi přijde, že se z toho idiotskýho formátu nějak zasekne zvukovej dekodér. Tobě se to stalo i na jiném kanálu než na Nově HD? Jinak mám 40 uhlopříčku.
PoloTom23 (90)|13.3.2009 09:43
[QUOTE=jarda50;219290]Polo to je těžké takto zjistit problém. Mám tu samou a vše funguje v naprostém pořádku i na DVCB-T. Začal bych skontrolou kabelů od antény do TV-neporušenost, koncovky a schválně kokni do technického nastavení TV když se to stane na úroveň signálu.[/QUOTE]

Signálem by to snad být nemělo protože přes DVD rekordér je vše OK.Můžu zkusit vyměnit kabel, ale obraz je 100% tak myslim že zvuk by měl být taky.A ne že najednou zmizí.Pokud by nastal kratičký výpadek signálu, tak když by se vrátil obraz tak zvuk snad taky.
PoloTom23 (90)|13.3.2009 09:47
[QUOTE=plikous;219298]Zdravim, stává se mi to samé, nějak jsem vyzkoumal, že se to stane jenom tehdy, koukám-li se na Novu HD se zvukem HE-AAC, když přepnu na ten druhej zvukovej kanál, tak se mi to ještě nestalo. Mi přijde, že se z toho idiotskýho formátu nějak zasekne zvukovej dekodér. Tobě se to stalo i na jiném kanálu než na Nově HD? Jinak mám 40 uhlopříčku.[/QUOTE]

Mně se to poprvé taky stalo na NOVA HD tak jsem si myslel to samý, ale pak se mi to běžně stalo i na jiných programech. Dokonce jednou i při sledování DVD, DVD skončilo, přepnu na televizi a ta mlčí. A ještě mě zaráží ,že na CT1 HD a NOva HD nefunguje EPG-píše že o programu nejsou informace.Ale na DVD rekordéru EPG je, ale zase nemám obraz,pac rekordér nemá mpeg4 tuner.To jsem z toho jelen.
plikous (62)|13.3.2009 09:53
[QUOTE=PoloTom23;219326]Mně se to poprvé taky stalo na NOVA HD tak jsem si myslel to samý, ale pak se mi to běžně stalo i na jiných programech. Dokonce jednou i při sledování DVD, DVD skončilo, přepnu na televizi a ta mlčí. A ještě mě zaráží ,že na CT1 HD a NOva HD nefunguje EPG-píše že o programu nejsou informace.Ale na DVD rekordéru EPG je, ale zase nemám obraz,pac rekordér nemá mpeg4 tuner.To jsem z toho jelen.[/QUOTE]

Tak to mi ani neřikej, asi to teda půjde taky na reklamaci(zjevně nějaký bug ve firmware), jinak to EPG nefunguje, to máš pravdu - na starym settopboxu si vzpomínám, že to jelo.
PoloTom23 (90)|13.3.2009 12:45
[QUOTE=plikous;219298]jsem vyzkoumal, že se to stane jenom tehdy, koukám-li se na Novu HD se zvukem HE-AAC, když přepnu na ten druhej zvukovej kanál, tak se mi to ještě nestalo. [/QUOTE]
Ta NOVA HD vysílá dvojí zvuk?? To musím vyzkoumat a budu pozorovat, jestli se mi to stane u HD vysílání nebo i na jiným. Teď si tím nejsem nějak jist.Klaždopádně třetí kus přijede v pondělí.tak uvidím.Jinak bedýnka super ale tahle závada mě už celkem rozmrzela.
jarda50 (1424)|13.3.2009 16:41
Polo co jsme na kabelovce tak při zavedení HBO a Filmboxu HD nešel zvuk. Poslali jsme pár dotazů na UPC a ta vyvolala jednání s Filmboxem a ten změnil kodek zvuku na AC3 používané zde v ČR a do dvou dnů vše běželo normálně. Vzhledem k tomu, že NOVA HD a CT 1 HD běží na muxu 4 jako zkušební vysílání, tak je i tohle možné. Dners žádný výrobce neinstaluje do TV všechny zvukové kodeky, ale jen ty charakteristické pro danný region jinak by ta TV byla šíleně drahá, výrobci musejí platit licence. Tak teoreticky může být problém i zde. a pozor není AC3 jako AC3. Chtělo by se zeptat na Nově v čem jede zvuk.
PoloTom23 (90)|13.3.2009 18:05
Mno zkusím to vyzkoumat.Jestli je to jen u te novy nebo všude.Teď si tedy nejsem jist.
jarda50 (1424)|14.3.2009 15:00
nanjá mám všchny 3 TV vyzkoušeny na DVB-T a je to OK. Jen nemám příjem HD NOVA a CT1 HD ty nějak nemohu naladit.
PoloTom23 (90)|15.3.2009 07:26
Tak že by to dělalo jen při sledování Novy HD?? Podrobuji to zkoumání, zatím celý víkend v cajku.Ale projevuje se to nepravidelně, dva dny pokoj a pak třeba zase.
plikous (62)|15.3.2009 19:56
[QUOTE=PoloTom23;219567]Tak že by to dělalo jen při sledování Novy HD?? Podrobuji to zkoumání, zatím celý víkend v cajku.Ale projevuje se to nepravidelně, dva dny pokoj a pak třeba zase.[/QUOTE]

televizi mám cca 3 týdny, čili nemůžu s nějakým velkým pozorováním sloužit, nicméně od té doby, co přepínám Novu HD na ten druhý zvuk, tak se mi to ještě nestalo (to je celkem asi 2 týdny)
PoloTom23 (90)|15.3.2009 20:06
Teď se mi to zrovna přes víkend neprojevilo,ale jak jsem psal dělá to nepravidelně.Jinak ji mám stejně dlouho.Napřed jela celý týden OK včetně Nova HD,až pak to začalo. Vyměněný kus se kousl hned po třech hodinách.
Pepikusss (6)|15.3.2009 20:41
chtel bych se zeptat, jestli je nejak poznat absence 100 Hz technolige? diky!
PoloTom23 (90)|16.3.2009 09:12
[QUOTE=Pepikusss;219632]chtel bych se zeptat, jestli je nejak poznat absence 100 Hz technolige? diky![/QUOTE]

Nevím,nemám s čím srovnat.
jarda50 (1424)|16.3.2009 14:46
nepozoruji to TV je dobře vyladěna
plikous (62)|16.3.2009 21:50
[QUOTE=Pepikusss;219632]chtel bych se zeptat, jestli je nejak poznat absence 100 Hz technolige? diky![/QUOTE]

Hele spousta lidi tady na foru tvrdi, ze si 100Hz vypina, takze asi tak, jinak napr. s hokejem ci fotbalem neni problem.
QQQQQQ (2)|20.3.2009 14:16
Mám tento televizor jeden měsíc a mám rovněž výše uvedené problémy se zvuke. Zvuk funguje na všech výstupech scart, HDMI, komponent., analog. Pokud se však začíná trhat obraz na digitálu a klesá úroveň signálu, tak se digitální zvuk sám vypne. Naskočí znovu až po vypnutí a následném zapnutí přístroje pomocí vypínače na televizoru. Po vypnutí do pohotovostního stavu zvuk nenaskočí. Vycházím z toho, že se zvuk automaticky vypne při nekvalitním signálu, jako je tomu u obrazu bez signálu. Není snad možné abychom měli všichni stejný technický problém. Je to ale nepříjemné.
plikous (62)|20.3.2009 16:16
[QUOTE=QQQQQQ;220203]Mám tento televizor jeden měsíc a mám rovněž výše uvedené problémy se zvuke. Zvuk funguje na všech výstupech scart, HDMI, komponent., analog. Pokud se však začíná trhat obraz na digitálu a klesá úroveň signálu, tak se digitální zvuk sám vypne. Naskočí znovu až po vypnutí a následném zapnutí přístroje pomocí vypínače na televizoru. Po vypnutí do pohotovostního stavu zvuk nenaskočí. Vycházím z toho, že se zvuk automaticky vypne při nekvalitním signálu, jako je tomu u obrazu bez signálu. Není snad možné abychom měli všichni stejný technický problém. Je to ale nepříjemné.[/QUOTE]

A to se ti projevuje na všech programech, nebo jenom Nova HD? Mě se to totiž jinde než na Nově HD nestalo.
PoloTom23 (90)|20.3.2009 16:26
Mě už se to projevilo u 3 kusů.Teď zkouším NOVU HD nepouštět jestli to dělá jenom při ní nebo všude.Mě se u výpadku obraz nerozkostičkuje takže si myslím že to signálem není.
Stamik (10)|23.3.2009 16:06
Mam Sony 32V4500 necele dva tydny a dela mi to take...cca kazdej druhej den vypadne zvuk(asi tak na dve hodky),vypnout a zapnout natvrdo sem nezkousel.....otestuju....kazdopadne jsem volal v patek do servisu a pry me zkontaktuje technik, ktery by prijel nahrat do tv novy software.....ale zatim se neozval, tak cekam...
jarda50 (1424)|23.3.2009 16:54
Chlapi s 32W4000 můžete ukázat verzi fw? Mně to nedělá tedy jedu přes kabelovku, ale abych to porovnal.
Stamik (10)|23.3.2009 17:10
Podle vseho jde nejspise o problem s DVB-T (a to NOVA HD) , kabelovka, hdmi, scart, pc slape v poho....
PoloTom23 (90)|23.3.2009 19:54
Já teď Nova HD nepouštím a vypadá to že dobrý.Akorát včera při zprávách na Primě občas výpadky zvuku jakoby moderátorovi vypadli 2 písmena ve slově.Trvalo to asi 10 minut a zprávy tím byly nekoukatelné.Potom to zase fachčilo. verzi firmware mám tuto(jestli je to tedy ono) D.E-FA-Q-C.T.MC-A.CY.BE
jarda50 (1424)|24.3.2009 14:51
Polo to je zajímavé. Já mám TV koupenou u Sony prodejcen (Elviapro) a můj soft je B.U-EQ-K-C.T.GG-A.CY.Z
Stamik (10)|24.3.2009 16:03
vyjadreni od SONY - vysilani NOVA HD neni officialni, v ramci testovani se na tomto programu meni "identifikacni udaje", ktere mohou zpusobit vypadek zvuku.

e-mail od SONY:

Jedna se o problem televizniho vysilani. Blizsi informace dostanete v nasem centralnim zarucnim servisu:

SERVISNÍ CENTRUM
SONY CZECH *
V parku 2309/6
148 00 Praha 4
222 864 197
Stamik (10)|24.3.2009 16:22
nasel jsem to na strankach novy ve foru, kazdopadne me se technik ze sony stale neozval...
PoloTom23 (90)|24.3.2009 18:28
S tou verzi firmware je to tedy zajímave. Já ji mám z datartu, na krabici je nálepka dodavatele Sony Czech Praha, takze autorizovaný dovoz to snad je.Každopádně teď je všechno dobrý.Když sleduji Novu HD přepínám na normální zvuk a zatím dobrý.Akorát ta Prima zazlobila.
plikous (62)|24.3.2009 21:18
[QUOTE=Stamik;220704]vyjadreni od SONY - vysilani NOVA HD neni officialni, v ramci testovani se na tomto programu meni "identifikacni udaje", ktere mohou zpusobit vypadek zvuku.
[/QUOTE]

Tohle bych bral, pokud by vypadaval zvuk jenom na Nove HD, ale pokud vypadne zvuk takovym zpusobem, ze pak nejde na zadnom programu, tak at mi netvrdej, ze je to v poradku - tohle je proste chyba ve firmware.
jarda50 (1424)|24.3.2009 22:02
fakt je, že nemám zatím HD Novu až osd 26.3. ale doposud ani na jednom programu nemám se zvukem problémy a to jak na 32W4000 tak i na 40W4000 v období cca 5 měsíců ani jednou.
PoloTom23 (90)|25.3.2009 18:10
[QUOTE=plikous;220762]Tohle bych bral, pokud by vypadaval zvuk jenom na Nove HD, ale pokud vypadne zvuk takovym zpusobem, ze pak nejde na zadnom programu, tak at mi netvrdej, ze je to v poradku - tohle je proste chyba ve firmware.[/QUOTE]

Přesně tak, jenže on pak opravdu nejede nikde.Kdyby nešel jen na té Nově HD byl bych hned doma. Jinak pokud zatím nepouštím na Nově HD zvuk HE-AAC tak všechno funguje.
QQQQQQ (2)|26.3.2009 12:31
Odpověď Sony na můj dotaz k vypadávání zvuku:
Prosim kontaktujte jedno z nasich autorizovanych servisnysh stredisk na uzemi Ceskej republiky:
http://www.sonyczech.cz/servis_centra.htm
Je mozne odstranit tuto zavadu jedine v servise Sony.
Michaela Ilcheva
Zákaznické informacné centrum
tel:02/50102644, mail:support.sk@eu.sony.com
Odpověď autorizovaného servisu:
máme k dispozici nejnovější SW, který tuto závadu odstraňuje. TV je možno dopravit buď k nám do servisu, popř. můžete nahlásit přehrání SW u Vás doma. Doprava a oprava by byla v tomto případě bezplatná, máte-li k dispozici záruční doklady a je-li přístroj v záruční lhůtě.
PoloTom23 (90)|26.3.2009 14:37
[QUOTE=QQQQQQ;220935]Odpověď Sony na můj dotaz k vypadávání zvuku:
Prosim kontaktujte jedno z nasich autorizovanych servisnysh stredisk na uzemi Ceskej republiky:
http://www.sonyczech.cz/servis_centra.htm
Je mozne odstranit tuto zavadu jedine v servise Sony.
Michaela Ilcheva
Zákaznické informacné centrum
tel:02/50102644, mail:support.sk@eu.sony.com
Odpověď autorizovaného servisu:
máme k dispozici nejnovější SW, který tuto závadu odstraňuje. TV je možno dopravit buď k nám do servisu, popř. můžete nahlásit přehrání SW u Vás doma. Doprava a oprava by byla v tomto případě bezplatná, máte-li k dispozici záruční doklady a je-li přístroj v záruční lhůtě.[/QUOTE]

A heleme se.Kam bych bednu vozil,pokud si technik přijede.Zkusím tam zavolat a uvidíme.
Stamik (10)|27.3.2009 09:38
Tak mi prisel mail:

O problemu víme , je to problém na vysílací straně. Jedná se o zkušební vysílání, které nemusí dodržovat žádné normy , přesto jsme vyvinuli software , který tento problém řeší. Pro zákazníky bude uvolněn během několika týdnů , potom je třeba se obrátit na servis , který ho nahraje v záruce .
PoloTom23 (90)|27.3.2009 11:46
Aha, no tak s tím ještě tedy chvilku počkám no.
Stamik (10)|31.3.2009 13:15
Tak dneska vecer prijede pry technik mi ten software prehrat, tak sem zvedavej... :-)
jarda50 (1424)|31.3.2009 18:18
Stamik hodně se ptej ať nám můžeš říci o co se vlastně jedná a bylo by dobré zjistit pro jaké TV soft mají. S díky Jarda
Stamik (10)|31.3.2009 23:06
Tak to mam prehrane, trvalo to ani ne 5 minut...technik rikal neco o tom, ze to zpusobuje norma zvuku mpeg4 ve ktere vysila NOVA HD, ze to je pry americka norma.... no nevim...kazdopadne rikal, ze s tim maji problem sony rady V a W...a ze on zatim prehral asi 15 TV. Pred prehranim sem si opsal firmware:
D.E-FA-Q-C.T.MC-A.CY.BE
novy je:
D.E-FA-Q-C.T.cQ-A.CY.BE

Takze se zmenily dve pismena, uvidime jestli to bude fungovat, rikal ze by nemelo byt ani lupani ve zvuku coz se mi obcas stavalo....
plikous (62)|31.3.2009 23:21
[QUOTE=Stamik;221743]Tak to mam prehrane, trvalo to ani ne 5 minut...technik rikal neco o tom, ze to zpusobuje norma zvuku mpeg4 ve ktere vysila NOVA HD, ze to je pry americka norma.... no nevim...kazdopadne rikal, ze s tim maji problem sony rady V a W...a ze on zatim prehral asi 15 TV. Pred prehranim sem si opsal firmware:
D.E-FA-Q-C.T.MC-A.CY.BE
novy je:
D.E-FA-Q-C.T.cQ-A.CY.BE

Takze se zmenily dve pismena, uvidime jestli to bude fungovat, rikal ze by nemelo byt ani lupani ve zvuku coz se mi obcas stavalo....[/QUOTE]

dikec. čili nejvyšší čas, abych to taky probnul - Můžeš stručně shrnout, jak jsi to pořešil - kam zavolat(+tel. číslo), co se pak dělo, jak dlouho to trvalo atd. aby ti to přehráli? btw. mám ten starej firmware naprosto stejnej.
Stamik (10)|1.4.2009 16:09
20.3.2009
jsem volal na Sony servis v Praze (Chodov) na cislo 220311190 ,bydlim take na chodove
slibovali, ze se technik ozve ten den (patek) nebo pak v pondeli
30.3.2009
se ozval technik
31.3.2009
mel prijet v 19 hod, protoze dela v jine pobocce sony v Hloubetine, ale volal ze to nestiha a prijel az ve 20"30
trvalo to cca 10 minut, pak jeste ladil kanaly, abych je mel tak jako predtim...

Takze celkem 11 dnu to cele trvalo.
Stamik (10)|1.4.2009 16:14
Technik chtel akorat videt dodak se seriovym cislem a firmu od ktere sem to koupil...
jarda50 (1424)|1.4.2009 17:13
Stamik do objednávky uvedl jsi záruč. list?
Stamik (10)|1.4.2009 19:00
Do telefonu chteli jen seriove cislo a datum nakupu, to pak zkontroloval ten technik na tv....na dodak ani nekoukal....a zarucak sony take nechtel, ten ani nemam, protoze sem bral tv pres firmu...
kazdopadne sem mel pripravenou nakupni fakturu a dodaci list s uvedenym ser. cislem...
jarda50 (1424)|1.4.2009 19:45
Stamik děkuji za info