Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak nastavit DLNA pro Sony přes DI-524UP?

mike01 (4)|26.6.2011 16:23
Zdravím, nedaří se mi zprovoznit DLNA.
V sítích se nevyznám, takže bych potřeboval poradit. Tuším problém někde v nastavení routeru, ale po pořadě:

TV Sony KDL40EX700 je kabelem připojena k routeru Dlink DI-524UP. PC je pak k routeru připojeno skrz WiFi.
V TV je nastaveno automatické nastavení připojení. Kontrola spojení v TV ukazuje:
Kabelové připojení OK
Místní adresa OK
Přístup k internetu OK

PC s win7 se k internetu připojí. Jako DLNA server jsem zkoušel WM12 (nebyla nalezana žádná mediální zařízení), PS3 Media server a Wild Media Server. WMS nejprve vypisoval chybové hlášky, ale po přidání použitého síťového (wifi) připojení do seznamu autorizovaných připojení v sekci nastavení serveru, se server spustil. Aplikaci jsem povolil ve win firewallu (ale zkoušel jsem to i s vypnutým firewallem), takže už není blokována - v logu WMS je vidět: Start server a IP 192.168.0.101, která je přidělena PC.
Nicméně Diagnostika serveru žádný server nenajde (nepommůže ani aktualizace seznamu).

Na routeru je nastaveno
DHCP Server Enabled
Starting IP Address 192.168.0.100 a Ending IP Address 192.168.0.199
Ve WAN Settings je vybráno Dynamic IP Address
UPnP Settings Enabled
Multicast streaming Enabled
Firewall nasteven není, je nastaveno filtrování na MAC adresy, (povoleno samozřejmě jak PC tak TV), ale ani po jeho vypnutí se nic nezmění.

Ping z PC na IP přidělenou pro TV normálně projde.
Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že přes router neprochází komunikace, i proto, že v síti vidím Mediální zařízení WMS1 (pojmenování DLNA serveru ve WMS) a ještě jedno s názvem PC, v sekci Počtač je PC a v sekci Síťová infrastruktura DI-524UP. TV tam není.

Ve vlastnostech DI-524UP není vybrána žádná z nabízených služeb (FTP, TELET,...). Zkoušel jsem tam přidat novou službu dle vytvořeného DLNS serveru (nevím ale jaké zvolit číslo externího portu, tak jsem použil stejné jako pro interní dle nastavení ve WMS). Popis sužby se po restartu routeru přejmenoval na Teredo, ale stejně to nepomohlo.

Takže nikde nevybíhá žádná chybová hláška, z PC ping na TV funguje, DLNA server ve WMS (zdá se) běží, ale TV žádný server nenajde.
Poradíte mi, co je špatně a jak to nastavit správně? Díky
rommi (416)|26.6.2011 20:59
v prvom rade skus zapojit PC s routrom cez kabel...
zapni telku, vypni firewall na pc, tym bude zarucene, ze je mdzi nimi iba SWITCH zapni wildmediaserver, zmen adapter na dratovu sietovku, nasledne ektivuj server a na tej istej obrazovke, kde je zmena adapteru daj vyhladat zariadenia, ci tam uvidis teku, ak ano tak ju povol...
ak nie, tak nasledne pojdeme dalej
mike01 (4)|27.6.2011 21:53
Zkusil jsem to přes kabel, vypnul jsem firewall, zapnul WMS, změnil v něm adaptér na síťovku, dal jsem vyhledat zařízení a našlo mi to jen DI-524UP. Povolil jsem je, restartoval se server, ale TV stále nic nevidí. Chyba v nastavení sdílení? Ping z PC na TV i router funguje...
rommi (416)|28.6.2011 16:46
[quote=mike01;353823]Zkusil jsem to přes kabel, vypnul jsem firewall, zapnul WMS, změnil v něm adaptér na síťovku, dal jsem vyhledat zařízení a našlo mi to jen DI-524UP. Povolil jsem je, restartoval se server, ale TV stále nic nevidí. Chyba v nastavení sdílení? Ping z PC na TV i router funguje...[/quote]

a ty jo... no tak to je blbicko... nemas nahodou spusteny nejaky antivirak s personal firewallom trebarz eset smart security alebo nieco podobne...???
v podstate aby sa nasli zariadenia musi byt povoleny port 1900 TCP/UDP (SSDP) kde sa posle broatcast a oni sa "ozvu"......nasledne uz prebieha komunikacia cez DLNA to zalezi od nastavenia servera......takze mala by bat spustena telka nasledne spustit PC bez FW a spustit wild media server a dat v nom vyhladat zariadenia.....vravis ze najde iba router..????
wild search.JPG
mike01 (4)|29.6.2011 20:03
[quote=rommi;353959]a ty jo... no tak to je blbicko... nemas nahodou spusteny nejaky antivirak s personal firewallom trebarz eset smart security alebo nieco podobne...???
v podstate aby sa nasli zariadenia musi byt povoleny port 1900 TCP/UDP (SSDP) kde sa posle broatcast a oni sa "ozvu"......nasledne uz prebieha komunikacia cez DLNA to zalezi od nastavenia servera......takze mala by bat spustena telka nasledne spustit PC bez FW a spustit wild media server a dat v nom vyhladat zariadenia.....vravis ze najde iba router..????[/quote]

Mám sice NOD ale jen čistý antivir bez firewallu, navíc jsem to zkoušel i při vypnutém Nodu. Naopak mě win upozorňují na vypnutý firewall.
Kde můžu povolit ten port 1900 TCP/UDP? Zkusil jsem to v nastavení DI-524UP zobrazeném v "Síťové infrastruktuře", ale opět bez efektu.
Jj, najde to jen router:(
dlna.jpg router.jpg
rommi (416)|29.6.2011 22:18
[quote=mike01;354246]Mám sice NOD ale jen čistý antivir bez firewallu, navíc jsem to zkoušel i při vypnutém Nodu. Naopak mě win upozorňují na vypnutý firewall.
Kde můžu povolit ten port 1900 TCP/UDP? Zkusil jsem to v nastavení DI-524UP zobrazeném v "Síťové infrastruktuře", ale opět bez efektu.
Jj, najde to jen router:([/quote]

to by si prave povolovat nemal nikde, pokial mas vypnuty FW tak by to malo ist automaticky
nic mudre ma nenapada navrhol by som nahrat do routra posledny FW a vyskusaj vypnut UPNP funkcionalitu v routri je to v casti TOOLS -> MISC. -> UPNP settings a skus vypnut aj multicast.....
mike01 (4)|29.6.2011 22:37
[quote=rommi;354273]to by si prave povolovat nemal nikde, pokial mas vypnuty FW tak by to malo ist automaticky
nic mudre ma nenapada navrhol by som nahrat do routra posledny FW a vyskusaj vypnut UPNP funkcionalitu v routri je to v casti TOOLS -> MISC. -> UPNP settings a skus vypnut aj multicast.....[/quote]

"skus vypnut aj multicast" - BINGO!!!
To byl ten zakopaný pes. Díky moc!
rommi (416)|30.6.2011 16:30
[quote=mike01;354282]"skus vypnut aj multicast" - BINGO!!!
To byl ten zakopaný pes. Díky moc![/quote]

no jo no ...... D-link :-) , standartne by to malo ist aj s multicastom, ale....., hlavne ze to fachci....