Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamování satelitu přes internet

PV_ox (182)|19.9.2011 14:43
Zdravím,

rád bych se zeptal zda existuje nějaký satelitní přijímač, který umožňuje streamování přes internet.

Jde mi o možnost dívat se na dovolené přes internet na notebooku na nějaké sportovní zápasy (no konkrétně na Jardu v NHL:-)).

Samozřejmě by byla vhodná i možnost přes internet satelitní přijímač ovládat tj. hlavně přepínat programy.

Díky moc za rady.

Petr
interfernet422 (1575)|19.9.2011 14:51
Asi všechny co umí linux - Enigmu. Narazit můžeš na propustnost sítí.
PV_ox (182)|19.9.2011 15:30
Díky. Mrknu na to co ta mašinka umí.

Standardní satelitní přijímače (nelinuxové) od firem jako Technisat nebo Vantage to neumí ani v nejvyšších modelech?
interfernet422 (1575)|19.9.2011 15:51
Mašinky jako Technisat, Vantage a další jsou pro skopičiny jako streamování uzavřené. Možná mě majitelé opraví. Pro tyhle věci jsou linuxové stb optimální volbou. Nevýhodou pro někoho je vyšší nárok na uživatele pokud chce z nich dostat více, než bývá v základu.
bastlir (3245)|19.9.2011 17:40
No já jsem se s notebookem díval z vany na svůj stařičký Dreambox DM-7000S přes WiFinu a mohl jsem si všechno přepínat jak s DO. Dnešní modernější Dreamy to umí také a je to jedna z jejich předností. Je ale pravda, že to asi umí většina moderních dražších Linux-krabiček. :-)
Když to chceš ven, tak si nejdříve ověř, zda máš pevnou IP adresu (to je jednodušší) a pak musíš na serveru nastavit k satu "tunel".
drto (341)|21.9.2011 08:00
pevnu IP-cku nemusi mat. z dynamickej ip adresy sa da spravit staticka pomocou stranky dyndns.com alebo no-ip.com
su to stranky na manazovanie dynamickej adresy prave k tomu aby som sa mohol kdekolvek pripojit na svoj domaci server bez toho aby som vedel aku mam momentalne ip adresu :)
bastlir (3245)|21.9.2011 10:26
Ale ano, s tím jsem ho zatím nechtěl zatěžovat (má to koneckonců asi v návodu modemu/routeru), a proto jsem tam dal poznámku - to je jednodušší.
KamilZ (10277)|21.9.2011 17:33
[quote=PV_ox;367275]Rád bych se zeptal zda existuje nějaký satelitní přijímač, který umožňuje streamování přes internet.[/quote]
Ještě bych doplnil odpověď od interfernet422 z "19-09-2011, 14:51" - u rychlosti sítě si jen uvědom, že tě na straně, kde máš přijímač, zajímá rychlost Uploadu, ne Downloadu. Download Tě zajímá na straně příjemce. Rychlost uploadu může být u různých ADSL, WIFI apod. relativně problém.
bastlir (3245)|21.9.2011 17:58
Tak, tak. Pak člověk ocení novou technologii VDSL, to je jiný "vítr". Mohu doporučit. Stačí si jen říct u poskytovatele.
Pitomec (10211)|21.9.2011 18:43
Oproti ADSL snad, ale ve srovnání s kabelem (a nedejbože optikou typu Netbox) je VDSL na upload slabota. Na download to není o nic lepší a jak kdysi řekl tiskovej mluvčí UPC (a že ho zrovna nemusím), tak UPC začíná na rychlosti, na který ostatní (tj. O2) končí.
bastlir (3245)|21.9.2011 19:00
Jasně, ale zůstaň při zemi a vem na vědomí nás obyčejné smrtelníky. Ne každý má doma pevnou lainu či kabelovku. Je dokonce i dost lidí, kteří nemají doma ani dráty od O2.
jarino1978 (8045)|21.9.2011 20:18
[quote=PV_ox;367275]Samozřejmě by byla vhodná i možnost přes internet satelitní přijímač ovládat tj. hlavně přepínat programy.
[/quote]

na dovolenke oddychuj a nevyvaľuj sa pred TV. Môže sa ti to vypomstiť.


No možno by si mal šťastie a videl by si LIVE horieť svoj vlastný dom napr. na dovolenke v Taliansku. No nebola by to špica ? :D
Pitomec (10211)|21.9.2011 21:50
[quote=bastlir;367727]Jasně, ale zůstaň při zemi a vem na vědomí nás obyčejné smrtelníky. Ne každý má doma pevnou lainu či kabelovku. Je dokonce i dost lidí, kteří nemají doma ani dráty od O2.[/quote]Nevěřím tomu, že se nedá kamkoliv dostat něco lepšího, než O2. A obzvlášť v místech, kde je VDSL, protože to je tutově nějaký město a tam výběr bývá.
bastlir (3245)|21.9.2011 21:58
Ale ano, ale za kolik. Jsem sice z Prahy, ale tady v nejbližším okolí kabelovka není a ani ji nikdo nechce. Takže uznej, kvůli mně by sem kabel asi nepokládali. To samé platí i pro pevnou lainu. Mimochodem, vím jen o jednom známém, který ji domá má, a to jen díky tomu, že dělá u té firmy.
Dnes spíš lidé žádají 3G (popřípadě CDMA) technologii a rychlost uploadu je tolik netrápí.
Takže vycházej z reality. Není to tak ideální, jak si myslíš a jak bychom si jistě oba přáli. :-)
bastlir (3245)|21.9.2011 22:00
[quote=jarino1978;367740]na dovolenke oddychuj a nevyvaľuj sa pred TV. Môže sa ti to vypomstiť.


No možno by si mal šťastie a videl by si LIVE horieť svoj vlastný dom napr. na dovolenke v Taliansku. No nebola by to špica ? :D[/quote]

To nemá chybu! Vtipná demonstrace. :D :D :D
Pitomec (10211)|21.9.2011 22:21
[quote=bastlir;367786]Ale ano, ale za kolik. Jsem sice z Prahy, ale tady v nejbližším okolí kabelovka není a ani ji nikdo nechce. Takže uznej, kvůli mně by sem kabel asi nepokládali. To samé platí i pro pevnou lainu. Mimochodem, vím jen o jednom známém, který ji domá má, a to jen díky tomu, že dělá u té firmy.
Dnes spíš lidé žádají 3G (popřípadě CDMA) technologii a rychlost uploadu je tolik netrápí.
Takže vycházej z reality. Není to tak ideální, jak si myslíš a jak bychom si jistě oba přáli. :-)[/quote]
Toto už sem někde četl a dá se na to odpovědět jenom tak, že vždycky nějaká cesta je (třeba 5GHz Wi-Fi a přenést si signál odjinud, ostatně takto to v Brně mám i já, když v kanceláři, kterou mám pronajatou, nebyl internet a já ho tam musel nějak dostat).
bastlir (3245)|21.9.2011 22:37
Jo, pravda, na WiFinu jsem zapomněl. 5GHz WiFinu má soused, ani nevím, jak mu to jede. Také jsem ji míval, to ještě 5GHz nebyla, ale tady to vždycky, asi jako v Brně, bylo zarušené a poruchové při přeháňkách apod. Ne, k AP už bych se asi připojovat nechtěl. Připouštím, že to je věcí názoru a zkušeností.
interfernet422 (1575)|21.9.2011 23:01
[quote=jarino1978;367740]na dovolenke oddychuj a nevyvaľuj sa pred TV. Môže sa ti to vypomstiť.


No možno by si mal šťastie a videl by si LIVE horieť svoj vlastný dom napr. na dovolenke v Taliansku. No nebola by to špica ? :D[/quote]

Když člověk odjíždí na dovolenou, nebo pár dní pryč, tak si tu práci s odpojením dá. Ale co v situaci, kdy ráno odjedeš ty a manželka do práce, děcka do školy, doma nikdo a v krásný letní den se zničeho nic nad barákem vytvoří bouřkové mraky z horka a práskne ti to do baráku. :-!!!
To odpojuješ všechno i při odchodu do práce???

Apropo ještě jedna poznámka pro majitelé NASu s RAID 1, neboli mirroringem (btw mám ho taky) - dle zkušeností z praxe pokud dojde k průseru na NASu tak se většinou odporoučejí díky přepětí, bouřce apod. OBA disky. Je jen mizivé procento závady pouze jednoho disku. Jedinou smysluplnou zálohou je archiv na externím disku, který je po vytvoření odpojen ode všech sítí a uzamčen v trezoru ve vedlejší vesnici.
interfernet422 (1575)|21.9.2011 23:04
[quote=bastlir;367804]Jo, pravda, na WiFinu jsem zapomněl. 5GHz WiFinu má soused, ani nevím, jak mu to jede. Také jsem ji míval, to ještě 5GHz nebyla, ale tady to vždycky, asi jako v Brně, bylo zarušené a poruchové při přeháňkách apod. Ne, k AP už bych se asi připojovat nechtěl. Připouštím, že to je věcí názoru a zkušeností.[/quote]

Jak jsem lezl po vrcholcích Beskyd tak je už jsou horské chaty, kde mají přiveden wifi internet a je dostupný v chatě a přilehlém okolí. Když to jde na kopcích, proč by to nešlo i někde ve vesnici?
bastlir (3245)|21.9.2011 23:34
No protože z kopce na kopec to je ideální prostředí a také jim tam asi nic jiného nezbývá. :-)
A také ... když bydlíš ve městě, většinou ten činžák někomu patří. A ten někdo není vůbec nadšený z toho, když mu chodíš po právě draze opravené střeše a nedej bože, když mu tam cokoliv vrtáš. A další svod. Já mám pořád na střechu vyvedenýho Belkina a to je bago, které sotva ohneš, jako že se moc nemá. Až dole mám pictail. Takže není nejschůdnější využití tlf. dvoulinky, když už ji mám doma?
interfernet422 (1575)|22.9.2011 08:53
Než dvojlinku od O2 tak to radši cokoliv jiného. Když jsme opravovali barák, tak první kabel co jsme z baráku odstřihli byl od O2. Teď mám pevnou přes wifi a 802, pokud náhodou wifi nejde tak jsme všichni na mobilu. Nemíním podporovat monopoly jakéhokoliv druhu, pokud existuje jiná možnost.
bastlir (3245)|22.9.2011 09:24
No to ale není pevná. To je jen LAN struktura od wifi routeru a routeru. A navíc je nutně agregovaná. Pevnou lainu jsem míval v Brně na Lidické. To byl ale extra kabel až od zprostředkovatele 100MB/s.
interfernet422 (1575)|22.9.2011 11:16
Ztraceno v překladu:
pevná + 802 myšleno jako stacionární telefonní přístroj v baráku, rodiče s mobilama nekamarádí a řešit to nehodlám.
bastlir (3245)|22.9.2011 20:54
Omlouvám se, ale teď už vůbec nevím, o čem píšeš. Ani nevím, co je 802.
interfernet422 (1575)|22.9.2011 21:11
Pevnou linkou jsem myslel telefon. Rodiče byli zvyklí hodně let používat normální telefon, s mobilem nekamarádí. Bránili se zrušení připojení drátu od O2, který jsem stejně nakonec přestříhl při rekonstrukci RD. Po ní jsem přes 5 GHz přitáhl WiFi do baráku, za router zapojil VoIP telefonní adaptér od Linksysu, který umí 2 nezávislé telefony - připojil jsem starý přístroj siemens, na který byli zvyklí a voip zřídil přes www.802.cz - poplatky za hubičku a telefonují jako dříve, ale bez vyděračských měsíčních paušálů. Babi se velmi divila, že nemusí měsíčně platit paušál 400 Kč, ale že za 200 už volá skoro 3 měsíce :-)-
A to byl jen vedlejší produkt při přitažení internetu do baráku.
bastlir (3245)|22.9.2011 21:46
Ty mě houpeš, viď? :D Telecom vede do baráku vedení do tzv. rozhraní. Tedy až sem je to jejich majetkem. Za tímto rozhraním si v podstatě můžeš svého dát, co chceš, pokud ale to zařízení je na ČTÚ schváleno a pokud to tvoje vedení nezpůsobuje přeslechy apod. Pokud bys jim však cokoliv na jejich straně odstřihl, nové ústředny to už poznají a v krajním případě by Ti mohla hrozit i žaloba. To je k tomuto. A pak nevím, jak bys mohl tel. dvoulinku využít pro LAN, která potřebuje minimálně čtyři dráty.
interfernet422 (1575)|22.9.2011 23:01
Proč bych tě houpal? Hlásil jsem dostatečně předem, že budem rekonstruovat barák a že odhlašuju pevnou. Bohužel nestilhli přijít dřív, tak když jsem přehazoval el. přívod tak jsme při jedné práci odpojili a smotali telefonní kabel na sloup. Pak si ho ze sloupu odmontovali sami. Ten telefon už byl hluchý. A internet tu byl jen přes dial-up.
bastlir (3245)|22.9.2011 23:11
[quote=interfernet422;368032]Proč bych tě houpal? Hlásil jsem dostatečně předem, že budem rekonstruovat barák a že odhlašuju pevnou. Bohužel nestilhli přijít dřív, tak když jsem přehazoval el. přívod tak jsme při jedné práci odpojili a smotali telefonní kabel na sloup. Pak si ho ze sloupu odmontovali sami. Ten telefon už byl hluchý. A internet tu byl jen přes dial-up.[/quote]

Tak pokud to takto zkousli, máš kliku. Jinak jsou na to docela nedůtkliví. :D Chtěl jsem na vlastní náklady vést do ústředny svůj kvalitní kabel. Ti, když to slyšeli, myslel jsem, že se pos.... :D
Pitomec (10211)|23.9.2011 15:27
[quote=interfernet422;367996]Pevnou linkou jsem myslel telefon. Rodiče byli zvyklí hodně let používat normální telefon, s mobilem nekamarádí. Bránili se zrušení připojení drátu od O2, který jsem stejně nakonec přestříhl při rekonstrukci RD. Po ní jsem přes 5 GHz přitáhl WiFi do baráku, za router zapojil VoIP telefonní adaptér od Linksysu, který umí 2 nezávislé telefony - připojil jsem starý přístroj siemens, na který byli zvyklí a voip zřídil přes[COLOR=red] [/COLOR][COLOR=red]www.802.cz[/COLOR][COLOR=red] - poplatky za hubičku a telefonují jako dříve, ale bez vyděračských měsíčních paušálů[/COLOR]. Babi se velmi divila, že nemusí měsíčně platit paušál 400 Kč, ale že za 200 už volá skoro 3 měsíce :-)-
A to byl jen vedlejší produkt při přitažení internetu do baráku.[/quote]
Bohužel 802.cz (mám ho taky, než dojedu kredit) je už o ničem. Měsíčně 20Kč za číslo (+5Kč za každý další), ale hlavně tarifikace 20+1 na pevnou a 30+1 na mobil, což si můžou spolu s cenou za volání na mobil 3,39/3,25 v/mimo špičku, strčit někam. Teď jsem vzal Odorik, měsíční paušál 0, tarifikace 1+1 a cena za volání na mobil 1,59Kč.
Pitomec (10211)|23.9.2011 15:29
[quote=bastlir;367851]No to ale není pevná. To je jen LAN struktura od wifi routeru a routeru. A navíc je nutně agregovaná. Pevnou lainu jsem míval v Brně na Lidické. To byl ale extra kabel až od zprostředkovatele [COLOR=red]100MB/s[/COLOR].[/quote]Takovou lajnu bych chtěl na Lidické vidět :D
PV_ox (182)|23.9.2011 18:22
Díky moc všem za rady.

Jinak doma mám VDSL od O2 s uploadem cca 1 Mbit, tak na nějaké nižší rozlišení by to myslím mohlo stačit.

Teď úplně aktuálně už to streamování přes internet řešit nebudu, ale časem bych to asi vyřešil satelitním přijímačem v PC (např. Technisat interní nebo externí karta) a k tomu nějaký vhodný SW. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
bastlir (3245)|23.9.2011 18:43
[quote=Pitomec;368151]Takovou lajnu bych chtěl na Lidické vidět :D[/quote]

A víš, kde tam dříve bývala Krajská zemědělská správa? Nevím sice, co tam je dnes, ale pokud vím, už někdy po totáči tam vedly datové koaxy. A vůbec, směrem na Královo Pole je to kabelama nabité. Mám dojem, že dnes snad už i optikou. Ale ověřím si to u kámoše, on tam má IT firmu, on to bude určitě vědět.
bastlir (3245)|23.9.2011 18:55
[quote=PV_ox;368190]Díky moc všem za rady.

Jinak doma mám VDSL od O2 s uploadem cca 1 Mbit, tak na nějaké nižší rozlišení by to myslím mohlo stačit.

Teď úplně aktuálně už to streamování přes internet řešit nebudu, ale časem bych to asi vyřešil satelitním přijímačem v PC (např. Technisat interní nebo externí karta) a k tomu nějaký vhodný SW. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?[/quote]

Předně si svou rychlost ověř na http://www.speedtest.net . Na http://www.dsl.cz to kecá. S tou kartou ... dnes se už prodávají sat-karty i s kryptoworksem, ale pro jistotu si to ověř, ať nemusíš čučet jen na free. Softu je dost, ale stejně časem přijdeš na to, že nejlepší je ten, co máš na CD.
Já osobně ale v PC kartě žádnou výhodu nevidím. Dnes totiž už za pár babek koupíš HD sat, a to dokonce celý set i s kartou a parabolou. Navíc je to malá krabička, kterou si v podstatě můžeš kamkoliv položit a na rozdíl od PC je "zticha" s minimální spotřebou. To bych teda zvážil. I na sat-receiveru dnes většinou můžeš nahrávat na exHDD či flashku.
Pitomec (10211)|23.9.2011 20:10
[quote=bastlir;368192]A víš, kde tam dříve bývala Krajská zemědělská správa? Nevím sice, co tam je dnes, ale pokud vím, už někdy po totáči tam vedly datové koaxy. A vůbec, směrem na Královo Pole je to kabelama nabité. Mám dojem, že dnes snad už i optikou. Ale ověřím si to u kámoše, on tam má IT firmu, on to bude určitě vědět.[/quote]
KZS snad byla vedle hotelu Slovan, pak tam byla Agrobanka, nějakou dobu taky fa Grisoft. Ale 800Mbps lajna je už dost.
KamilZ (10277)|23.9.2011 21:14
[quote=PV_ox;368190]ale časem bych to asi vyřešil satelitním přijímačem v PC (např. Technisat interní nebo externí karta) a k tomu nějaký vhodný SW. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?[/quote]

S tímhle konkrétně ne, používám na to VU+ DUO. Nejsem si ale jistý, jestli by šlo upravit např. rozlišení..
bastlir (3245)|23.9.2011 22:00
[quote=KamilZ;368226]S tímhle konkrétně ne, používám na to VU+ DUO. Nejsem si ale jistý, jestli by šlo upravit např. rozlišení..[/quote]

Hmm ... a to je další věc. Koupí krabičky bude mít vystaráno.

Ten VU+ DUO je něco jako Dream 500, viď? Chodí Ti na tom i Enigma 3?
KamilZ (10277)|23.9.2011 22:16
Spíš jako DM8000 (dva tunery apod.). DM 500 je novější jednotunerák, má rychlejší CPU a zvládne i H.264, s čímž má DUO problémy. O existenci Enigmy nic 3 nevím.
http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f39/difrence-between-enigma-1-engima2-enigma-3-a-157951/#post1219986
bastlir (3245)|23.9.2011 22:32
OK. Dík
PV_ox (182)|26.9.2011 22:14
[quote=bastlir;368194]Předně si svou rychlost ověř na http://www.speedtest.net . Na http://www.dsl.cz to kecá. S tou kartou ... dnes se už prodávají sat-karty i s kryptoworksem, ale pro jistotu si to ověř, ať nemusíš čučet jen na free. Softu je dost, ale stejně časem přijdeš na to, že nejlepší je ten, co máš na CD.
Já osobně ale v PC kartě žádnou výhodu nevidím. Dnes totiž už za pár babek koupíš HD sat, a to dokonce celý set i s kartou a parabolou. Navíc je to malá krabička, kterou si v podstatě můžeš kamkoliv položit a na rozdíl od PC je "zticha" s minimální spotřebou. To bych teda zvážil. I na sat-receiveru dnes většinou můžeš nahrávat na exHDD či flashku.[/quote]

Jo jo, zkoušel jsem to na tom http://www.speedtest.net a te upload je kolem 1 Mbitu.

S tím satelitem ještě uvidím, ale já satelit řeším jen kvůli nahrávání a případně tomuhle streamování (jinak satelitní tuner mám přímo v TV) a tak jsem počítal spíš s tou kartou do PC, který tam stejně bude jako mediální přehrávač.
bastlir (3245)|26.9.2011 22:56
[quote=PV_ox;368665]Jo jo, zkoušel jsem to na tom http://www.speedtest.net a te upload je kolem 1 Mbitu.

S tím satelitem ještě uvidím, ale já satelit řeším jen kvůli nahrávání a případně tomuhle streamování (jinak satelitní tuner mám přímo v TV) a tak jsem počítal spíš s tou kartou do PC, který tam stejně bude jako mediální přehrávač.[/quote]

Hmm, 1Mb/s není žádný zázrak. Pokud máš sat jen v TV, nemůžeš ale zpracovat nahrané video. Pokud máš HTPC, budiž, ale jinak bych běžné PC nikdy nepoužil jako uložiště dat.
PV_ox (182)|26.9.2011 23:14
[quote=bastlir;368676]Hmm, 1Mb/s není žádný zázrak. Pokud máš sat jen v TV, nemůžeš ale zpracovat nahrané video. Pokud máš HTPC, budiž, ale jinak bych běžné PC nikdy nepoužil jako uložiště dat.[/quote]

Tak jako uložiště dat to PC určitě mít nebudu. Mám NAS Synology DS1010+, který je mimo obývák. Pro přehrávání z něj budu používat HTPC s XBMC, kde bude jen SSD disk, aby to bylo tiché. No a protože v TV je satelitní tuner, který vyhoví, tak ten satelitní přijímač řeším jen pro nahrávání přes ethernet na ten NAS a případně pro to streamování. No a tady ještě nejsem rozhodnutej jestli to řešit tou kartou do HTPC a nebo přeci jen nějakým DreamBoxem i když by jeho použití bylo omezené jen na to nahrávání a streamování, protože nikdo to v rodině pro běžné přehrávání nebude používat, když to je přímo v TV. To ješě musím zvážit, protože na jednu stranu mi přijde zbytečný mít kvůli tomu sólo satelitní přijímač, ale na druhou stranu jsem spíše příznivcem jednoúčelových zařízení a tak se mi moc nechce "zasírat" tu funkčnost HTPC s XBMC ještě tou satelitní kartou, příslušnými softy, apod.
bastlir (3245)|26.9.2011 23:32
Jo, tomu rozumím. Ale já bych možná zvolil levnější řešení. Tj. STB s nahráváním třeba jen na USB flashku + LAN-přehrávač a NAS. Mně HTPC připadá být zbytečným přepychem. Ale svůj názor Ti samozřejmě nevnucuji. Ten Dream, to je drahá sranda s Linuxem. Na druhou stranu streamování je na něm pohodička.
PV_ox (182)|26.9.2011 23:52
No já právě chci, aby nahrávání šlo určitě přímo na ten NAS a k těm nahrávkám se pak mohlo odevšad přistupovat stejně jako k jakémukoliv jinému obsahu aniž bych se staral o to, že to budu jednou za čas kopírovat z flashky.

Když se vrátíme k tomu jádru tématu tj. streamování, tak na tom Dreamu je to streamování jakoby součást nějaké verze operačního systému, kterou už pak můžu uživatelsky nastavovat a ovládat nebo je to věc, kde se musí ještě instalovat x softwarů navíc, zkonfigurovat to, apod.? Jde tam nastavit v jaké kvalitě chci ten stream (jde mi o to, abych si to mohl přizpůsobit tomu 1 Mbitu)?

Jinak výše nemám na mysli nějaké nastavení routeru, tunelu, IP adres äpod., to mi je celkem jasné. Díky.
bastlir (3245)|27.9.2011 00:04
Nene, Dream to má přímo v hloubi MENU. Takže bys měl vystaráno. Dreamy ale mají nejen u nás velmi silnou podporu, a to i v alternativním softwaru. K tomu NASu, pokud "neusíná", utavíš disk/y. No a to je právě o tom pojetí, já např. na NAS ukládám už jen sestřihané video.
PV_ox (182)|27.9.2011 00:18
Ten NAS se uspává, takže by to mělo být OK.

Tak je fajn, že to ten Dream takhle přímo umí. Je tam i ta možnost nastvování kvality streamu kvůli přizpůsobení lince? Je možné vše nebo alespoň tu kvalitu nastavovat i vzdáleně? Jde mi o to, že si dokážu představit, že se budu chtít třeba na něco podívat doma nebo na zahradě v rámci mojí wifi na tabletu nebo notebooku a tam bych si mohl dovolit slušnou kvalitu a nebo někdy mimo mojí síť přes internet a tam bych si potřeboval tu kvalitu třeba operativně snížit...
bastlir (3245)|27.9.2011 01:42
No možná-že ano. Nezabýval jsem se tím. Ale ... třeba v Exploreru zadáš IP Dreama a zobrazí se Ti jeho web-rozhraní, kde se můžeš po síti (i wifi) dívat na TV, přepínat kanály, hlasitost ... a pouštět si nahrané filmy. Má to defaulně nastavenou kompatibilitu s VLC. Takže se v poho můžeš např. ve vaně dívat na NB na Dream. Pak je ještě jeden program do PC s DO, a tedy můžeš jakoby držet v ruce DO. Dokonce můžeš k Dreamu připojit klávesnici a myš a surfovat s ním. Ale to jsem ještě nedělal. Je to v podstatě linuxový počítač. A to já mám dnes již dědečka.
PV_ox (182)|27.9.2011 02:04
Díky moc za info. Vypadá to zajímavě, budu o tom Dreamu hodně uvažovat.
Pytkin (7947)|27.9.2011 02:06
dreambox posiela to co prichadza .. cize ak prichadza 4mboitovy stream zo satelitu, tak dream posiela 4mbitovy stream .. ziaden transcoding tam neni ..
bastlir (3245)|27.9.2011 09:26
Mám ale dojem, že se ptal na něco jiného. Mohu se ale mýlit.
interfernet422 (1575)|27.9.2011 10:40
Ptal se mimo jiné na změnu kvality streamu...

[quote=PV_ox;368694]No já právě chci, aby nahrávání šlo určitě přímo na ten NAS a k těm nahrávkám se pak mohlo odevšad přistupovat stejně jako k jakémukoliv jinému obsahu aniž bych se staral o to, že to budu jednou za čas kopírovat z flashky.

Když se vrátíme k tomu jádru tématu tj. streamování, tak na tom Dreamu je to streamování jakoby součást nějaké verze operačního systému, kterou už pak můžu uživatelsky nastavovat a ovládat nebo je to věc, kde se musí ještě instalovat x softwarů navíc, zkonfigurovat to, apod.? Jde tam nastavit v jaké kvalitě chci ten stream (jde mi o to, abych si to mohl přizpůsobit tomu 1 Mbitu)?
[/quote]

Stream a nahrávání jsou dvě rozdílné věci. Stream posílá na určitý port data tak jak je sejme z družice a odkóduje - apropo pamatuješ na to, že budeš muset mít dvě dekódovací karty? Jednu v TV a druhou v sat stb? Nebo jednu přehazovat. Pokud bys chtěl tento stream transkódovat do jiného rozlišení, nebo datového toku, tak to bys musel nějak sw ošetřit v HTPC, v dreamu těžko, tam nebude stačit výkon hw.

Webové rozhraní dreamu (podobé má i např. azbox) nabízí seznam kanálů a klikem na ikonku se začne stahovat soubor stream.m3u který se otevře ve vlc playeru. VLC pak např. pro ČT1 píše že má otevřen stream http://192.168.0.2:8001/1:0:1:1F43:BC6:3:EB0000:0:0:0:

Pro nahrávání je nutno připojit disk z NASu do dreama a na něm nastavit ukládání nahrávání na tento disk. Pozor, pokud se sejdou v jednom okamžiku požadavky na stream a nahrávání tak pokud nebude požadavek na programy ze stejného transponderu tak dojde k problému. Nahrává se většinou jako TS = transport stream, tzn. opět žádné překódování.

[COLOR=DarkRed]Pro linku 1 Mbit doporučuji na streamování zapomenout. [/COLOR]Ta nestačí ani na SD programy.
Koukni zde http://www.digitalbitrate.com/dbr.php?link=0&mux=12526&pid=8006&live=70¬e=0&lang=en a uvidíš jaký bitrate používají programy.

Pokud bys chtěl něco mermomocí vidět, tak jedině nahrát a následně stáhnout nahrávku (hodinovou nahrávku budeš tahat nejméně 4 hodiny) a pak pustit. Nebo se podívat po návratu.