Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony BRAVIA X3500

BlackOne (94)|5.8.2007 01:37
Cetli jste uz o nove rade LCD televizi Sony BRAVIA X3500? Vypada celkem zajimave viz
http://www.pcworld.cz/pcw.nsf/digitalworld/lcd_televizory_bravia_x3500
Radoo (1302)|5.8.2007 09:22
Hezký. Má to ale jednu vadu na kráse se kterou Sony neprorazí a to je cena.
Pokud stará KDL-40X2000 stojí 90.000,-, co bude stát tahle ?
129.000,- ? :) A navíc kdo vyhodí peníze za technologii, kterou nelze využít ?
Trh ovládá Samsung a Panasonic, kteří stojí nohama na zemi a poměr cena kvalita jim něco říká.
POiNTERx (436)|5.8.2007 13:59
Radoo... Najdu sa ludia co nemaju problem zaplatit si za nadstandart, alebo proste za luxus. Ci uz ho naozaj vyuziju, alebo je to len vec prestize (aby mohol pomachrovat pred znamymi) je jedno.
Staci si vsimnut kolko ludi beha na Bavorakoch, Medakoch, Porsche a inych aspon trochu luxusnejsich znackach aut.
Radoo (1302)|5.8.2007 14:45
Zdravím POINTERx a souhlasím s tebou jen v tom, že je pár boháčů v Medvědech :). Jistě ale chápeš, že Sony není Loewe ani Bang & Olufsen a že Sony chce prodávat masově.
Není novinkou, že Samsung přestal do Sony dodávat obrazovky a chopil se útoku na vrchol sám za sebe. Pokud tedy nyní Samsung dělá TV s lepšími parametry než Sony a nabízí ji za půlku, tak je někde něco u Sony špatně.
Na takový "příplatek" za celkem běžnou značku se jim zákazníci vykašlou.
POiNTERx (436)|5.8.2007 15:08
No je samozrejme ze Sony neni luxusna znacka, ale to neznamena ze nemoze mat jednu triedu zameranu na High End aj ked to znamena len kusovy predaj. Tak isto ako ma Philips triedu CINEOS (avsak Philips ma aspon ten Ambilight navyse oproti ostatnym :) )
Samsung su korejcania - ti maju v tomto trochu odlisne zmyslanie... snazia sa za kazdu cenu ovladnut trh a preto tie ceny spustaju.
Co sa tyka porovnania Sony vs. Samsung... v nizsich triedach ma Samsung navyse.. ale v tych vyssich to zase nie je take jednoznacne. (na nove CINEOSi nebudu mat ani jeden ani druhy :) :) :) - tu poznamku som si neodpustil)

Este by som chcel pripomenut, ze Sony ma jednu velku vyhodu v tom ze vyraba PlayStation... mnohi z ludi co maju tuto hernu konzolu, budu skor nakloneni k tomu kupit si aj Sony TV... a v tom je dost velky potencial.
Radoo (1302)|5.8.2007 20:02
Vypadá to, jako by jsi chtěl tvrdit, že Samsung nemá žádnou luxusní třídu :)
ale je to omyl. Mají mnoho prvenství, hlavně ve velko formátových LCD, jak už jsem zde dával odkaz a to jsou právě ty kusovky.
Vím, že jsi Philipsák. Při srovnávání je třeba ale udělat jednu věc.
Postavit vedle sebe několik TV za stejnou cenu a pak se podívat, co to tam vlastně stojí. Jaká je to úhlopříčka, rozlišení, kontrast, vlastnosti atd.
Naprosto spolehlivě mě vytáčí srovnání v "odborných časopisech", kde srovnávají vedle sebe i jednou tak drahý výrobek s levnějším, nebo vytknou jednomu absenci funkce, která u druhého také, ale bez komentáře rovněž chybí.
Jinak v obchodě se pohybuju už moc dlouho a vím jak věci fungují. Zvlášť v dnešní době je vše a jen o ceně.
Pokud někdo bude mít Playstation, nebo kameru Sony, tak to neznamená, že poběží pro Sonku LCD za 120k :)
Pokud použije vlastní rozum, tak půjde do TV se stejnýmy, či lepšímy parametry za co nejlepší cenu a v tomto okamžiku to Sony nemůže být.
Přeju jim, ať jsou v TV co nejdříve konkurence schopni, jako jsou v kamerách, konzolích a foťácích.
robert.kotasek (777)|6.8.2007 06:29
Radoo: neni to jen o vlastnostech (kontrast, rozliseni, jas....) ale take o el. obvodech ....
S temi playstation, si myslim, ze spousta lcd nezvlada urcite rozliseni s 24p (tusim) a uzivatele budou brat za samozrejmost ze sony lcd musi toto rozliseni automaticky zvladat...
Radoo (1302)|6.8.2007 09:53
[QUOTE=robert.kotasek;147268]Radoo: neni to jen o vlastnostech (kontrast, rozliseni, jas....) ale take o el. obvodech ....
S temi playstation, si myslim, ze spousta lcd nezvlada urcite rozliseni s 24p (tusim) a uzivatele budou brat za samozrejmost ze sony lcd musi toto rozliseni automaticky zvladat...[/QUOTE]

A berou Sonky 24p ?
POiNTERx (436)|6.8.2007 10:46
[QUOTE=Radoo;147279]A berou Sonky 24p ?[/QUOTE] Uz D3000 ma tzv. 24p True Cinema, takze nie lenze beru 24p ale to zobrazuju ako 24Hz, bez prepoctu na 50Hz pri ktorom vznika judder efect (sekanie). X-kova rada to ma samozrejme tiez. Bol som minule v Sony centre a chcel som aby mi to ukazali na D3000, ale bohuzial k tomu nemali pripojeny ziaden HD zdroj a nejavili ochotu to pripajat :)
V kazdom pripade co som cital zahranicne diskusie, tak pisali ze judder efect naozaj nevidno.
robert.kotasek (777)|6.8.2007 11:58
[QUOTE=Radoo;147279]A berou Sonky 24p ?[/QUOTE]

no prave o to jde... ale zakaznik si to muze myslet ;)
petrprv (281)|7.8.2007 08:46
Ale neprehanejte, ta cena bude stejna jako minula rada.
Ted jsem se dival a v Nemeckem eshopu uz je cena za KDL-40X3500 2899 Euro, coz je asi 80 litru.
Vloni W2000 od Sonyho zacinala take u nas na 90.000Kc.
Proste je to pokrok.
Ale uznavam, ze ani tech 80.000Kc bych za bednu nedal ...
jakub55 (39)|7.8.2007 09:18
A je tu ešte jedna cena za KDL-40X3500 : 2276 Euro,
na:
http://www.lcd-compare.com/televiseur-SONKDL40X3500-SONY-KDL-40X3500.htm
nksh (116)|7.8.2007 23:40
ehm no třeba bang & oluffsen plazmy jsou 100 procentní panasonik akorát s jinym logem:)

[QUOTE=POiNTERx;147222]Radoo... Najdu sa ludia co nemaju problem zaplatit si za nadstandart, alebo proste za luxus. Ci uz ho naozaj vyuziju, alebo je to len vec prestize (aby mohol pomachrovat pred znamymi) je jedno.
Staci si vsimnut kolko ludi beha na Bavorakoch, Medakoch, Porsche a inych aspon trochu luxusnejsich znackach aut.[/QUOTE]
RICI (222)|9.8.2007 11:09
Pri vsi ucte k Samsungu, Sony si muze dovolit chtit za znacku vic. Vse urcuje trh, a kazdej si muze myslet co chce, napr. ze Sony je nekonkurenceschpna (coz urcite neni)... Maji pouze v zavislosti na kvalite znacky postavenou odlisnou strategii.
ezechiel1917 (498)|23.8.2007 17:39
http://i.iinfo.cz/urs-att/KDL-40X3500-118777184232008.pdf
http://www.digizone.cz/clanky/test-vysokeho-rozliseni-a-mpeg-4-v-prazske-centrale/

co je to za nesmysl 6,2 mpx? to ma ta tv nativni rozliseni 3328x1872 ?? :O tomu se mi nejak nechce verit... nebo to umi na vstupech tohle rozliseni, co je to za udaj...?

jinak tv je to opravdu moc pekna. musim uznat ze menu+EPG jsou mozna pomoci upscalingu zdroje na nativni rozliseni tv... oproti Samsungu LE40N87BD to vypada fakt nadherne ostre.. (ale spis to bude jen diky testu HD testovaciho vysilani, ktery ma vyssi rozliseni nez klasicky DVB-T)
jen cenu by to chtelo trochu niz (50-60k na zacatek), nicmene pokud to ma 6,2mpx tak se nemuzu divit :PPPPPP
POiNTERx (436)|23.8.2007 17:59
[QUOTE=ezechiel1917;148494]co je to za nesmysl 6,2 mpx? to ma ta tv nativni rozliseni 3328x1872 ?? :O tomu se mi nejak nechce verit... nebo to umi na vstupech tohle rozliseni, co je to za udaj...?[/QUOTE] Nekukal som tie linky... ale Full HD rozlisenie sa da popisat ako 6,2 mpx velmi jednoducho.. kazdy pixel sa totiz sklad z 3 nezavyslich subpixelov RGB
Cize 1920x3x1080 = 6 220 800 nativnych pixelov (zaokruhlene 6,2 mpx). S tymto udajom sa budeme stretavat aj u inych znaciek...
ezechiel1917 (498)|23.8.2007 18:21
ajo, to me opravdu nenapadlo protoze jsem se s tim u zadnyho monitoru ani tv nesetkal... zase ten podelanej marketing kde vic je min... sice subpixel neni primo pixel ale frantovi z horni dolni to je sumak, uvidi velky megacislo a hned to bude chtit a resit to dal nebude, achjo :X
POiNTERx (436)|23.8.2007 20:19
Pokusam sa zistit ako funguje ten 24p True Cinema mode... pretoze som si povodne myslel ze sa zobrazuje video na obrazovke vo frekvencii 24Hz (co mi prilis nejde do hlavy), ale neviem nikde najst nejaku presnu definiciu, alebo nejaky nacrt funkcnosti.
Pytal som sa na to jedneho cloveka, ktory by mal o tom nieco vediet a ten mi odpisal, ze vraj na displeji je to ako 96Hz (24Hz x 4). Sony tuto funkciu stavia do pozicie hlavneho benefitu, avsak ak je to tak ze sa obraz 24p zobrazuje na 96Hz, tak to neni nic prevratne. (tuto funkciu maju napr. aj nove CINEOSi)
Mate k tomu niekto nieco podrobnejsie?
ezechiel1917 (498)|23.8.2007 20:49
ja bych to videl prave na tech 24Hz... Samsungy M87/N87 to tak maji. Preci jen jaky by byl duvod duplikovat snimky, nemluve o vyssi spotrebe?
POiNTERx (436)|23.8.2007 21:01
[QUOTE=ezechiel1917;148509]ja bych to videl prave na tech 24Hz... Samsungy M87/N87 to tak maji. Preci jen jaky by byl duvod duplikovat snimky, nemluve o vyssi spotrebe?[/QUOTE] Ja som dostal proste jednoznacnu odpoved ze ziaden LCD TV nebezi na 24Hz ... mam v tom teraz zmatok, tak potrebujem nejake schopne fakty. Lebo ked som si este raz cital marketingovu definiciu Sony, tak som si uvedomil, ze sa to da pochopit rozne.
ezechiel1917 (498)|23.8.2007 21:50
[QUOTE=POiNTERx;148510]Ja som dostal proste jednoznacnu odpoved ze ziaden LCD TV nebezi na 24Hz ... mam v tom teraz zmatok, tak potrebujem nejake schopne fakty. Lebo ked som si este raz cital marketingovu definiciu Sony, tak som si uvedomil, ze sa to da pochopit rozne.[/QUOTE]

Ty Samsungy jdou nastavit pres PC na custom timing 24Hz, posledni verze maji uz i aktualizovany EDID a meli by to nabizet bez vynuceni. Pri PS3 nebo jinych receiverech to muze byt jinak. Na televizi se ti ale pres info tlacitku zobrazi 1920x1080p 24Hz, ovsem jestli ta tv nakonec duplikuje snimky na 48Hz netusim. U toho custom timingu to ale urcite zobrazuje 24Hz. 48Hz ma totiz jine jednotlive parametry nastaveni.
Vendulka (1)|24.8.2007 01:08
[QUOTE=POiNTERx;148505]Pokusam sa zistit ako funguje ten 24p True Cinema mode... pretoze som si povodne myslel ze sa zobrazuje video na obrazovke vo frekvencii 24Hz (co mi prilis nejde do hlavy), ale neviem nikde najst nejaku presnu definiciu, alebo nejaky nacrt funkcnosti.
Pytal som sa na to jedneho cloveka, ktory by mal o tom nieco vediet a ten mi odpisal, ze vraj na displeji je to ako 96Hz (24Hz x 4). Sony tuto funkciu stavia do pozicie hlavneho benefitu, avsak ak je to tak ze sa obraz 24p zobrazuje na 96Hz, tak to neni nic prevratne. (tuto funkciu maju napr. aj nove CINEOSi)
Mate k tomu niekto nieco podrobnejsie?[/QUOTE]

24p znamena 24 snimku za vterinu. Jestli si to dobre pamatuju, tak jsem nekde slysela nebo cetla, ze kdyz se toci film, tak se nataci 24 snimku za vterinu, ale televize vysila 30 snimku za vterinu. Zbyle snimky od 24 se nejakym zpusobem dopocitavaji. Rezim 24p True Cinema ma zajistit zobrazeni filmu, tak jak byl natocen.
Jinak nejake informace o 24p jsou na http://en.wikipedia.org/wiki/24p
POiNTERx (436)|24.8.2007 08:09
Vendulka: Dik za prispevok, ale toto vsetko mi je jasne.
Ja chcem len vediet ci je native refresh rate na LCD monitore 24Hz. Pretoze 24fps nemusi znamenat 24Hz. Nikde sa nepise aky je native refresh rate samotneho LCD panela. Ja chapem ze tam ide video progresive 24fps a ze sa to aj vypise na monitere (btw. vypisuje to aj na Philipsoch ako 1080p24, ale fici na 96Hz)

EDIT: refresh rate a frame rate su dve rozdielne veci.