Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Kdo poradí s nákupem?

Jiří Piškula (30)|7.10.2011 11:09
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Kdo poradí s nákupem?



Elektronika se v ČR prodává nejen ve velkých řetězcích, ale i v malých obchůdcích. Rapidně roste hlavně počet e-shopů s možností osobního odběru. Prodejci však obvykle nevládnou potřebnými znalostmi, a tak se na ně člověk nemůže moc spoléhat. Někteří vám v dobré víře, „že tomu rozumí“, nasadí takové šrouby do hlavy, že si můžete připadat jako Alenka v říši divů. Možná má někdo zkušenost i s prodavačem, který tvrdil do očí bijící nesmysl, ale byl o tom skálopevně přesvědčen a neustoupil.

  • Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?
  • Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?
  • Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?
  • Máte nějakou „veselou příhodu“ z nakupování?

Napište nám své názory a zkušenosti, zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
geronimoh (2327)|7.10.2011 11:33
[quote]Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?[/quote]

Především na svůj vlastní rozum. Pak na zkušenosti uživatelů. Určitě ne na prodejce v kamenné prodejně ...

[quote]Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?[/quote]

Ano. Sháněl jsem sáčky do vysavače AEG a prodavačka v Electroworldu mi tvrdila, že takový model neexistuje, protože ho nemá ve svém asi zastaralém katalogu (vysavač mi stál doma). Nakonec řekla, že ona nic hledat nebude, ať si najdu ty sáčky sám ...

[quote]Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?[/quote]

Jistě : tvfreak 8-)

[quote]Máte nějakou „veselou příhodu“ z nakupování?[/quote]

Snad tuhle : byl jsem před lety na čumendě v menším místním obchodě se spotřební elektronikou a pán si tam vybíral CRT televizor. Po dlouhém sledování puštěných vystavených televizorů řekl prodavači, že chce televizor Funai. Prodavač řekl, že se zachová jako špatný obchodník, ale ať si ho nekupuje, že to není dobrý televizor. Pán řekl, že Funai má z vystavených televizorů nejlepší obraz a že chce tedy ten Funai. Prodavač řekl : tak moment a vzal dálkový ovladač od vedle stojícího Panasonika a pohrál si snastavením obrazu, až byl znatelně lepší, než na Funai. Pán zakoktal : já se stavím zítra a odešel ... B-)
Neregistrovaný (0)|7.10.2011 12:55
V obchodě s VT jsem chtěl kdysi koupit molex rozdvojku. Paní prodavačka se na mě usmála a přinesla napájecí kabel ke zdroji. Řekl jsem ji, že to není ono. Slušně se omluvila a přinesla USB kabel. Opět jsem řekl, že tohle není molex. Nakonec mi odpověděla, že nic takového neprodávají.
geronimoh (2327)|7.10.2011 13:39
To mi připomělo, jak jsem chtěl v místním malém obchůdku s PC technikou koupit sériový kabel. Povídám prodavačce : "sériový kabel RS-232"
ona : " a kolik má pinů?"
já : "nevím, já piny nepořítal, chtěl bych sériový kabel RS-232"
ona : "no jo vy si vymyslíte nějaký název a já mám vědět, co chcete, my to máme podle pinů"
já : "já si název nevymyslel, nashle"

V jiném obchodě prodavačka hned věděla, co chci ...

Otec chtěl kdysi v tom zmíněném místním obchůdku koupit napájecí kabel ke zdroji do PC a i to byl pro paní prodavačku velký problém, neustále mu nutila VGA kabel k monitoru ... no asi má jiné přednosti ... 9-)
Zoidik (5)|7.10.2011 13:42
Raději se spoléhám s radama na vlastní znalosti a to co si najdu na internetu. Jednou jsem kupoval televizi a když jsem se ptal, jestli digitální tuner podporuje i kodování MPEG4, tak se mě prodejce ptal k čemu. Vysvětlil jsem mu, že v budoucnu bude DVB-T v tomto kódování a jelikož mi nevěřil, tak šel za kolegou a ten se hodně divil, že to neví. Tak jsem z něj udělal menšího oslíka :-)
Ivo Mašek (10205)|7.10.2011 19:08
Spoléhám se sám na sebe, používám své znalosti z oboru a logické uvažování. Samozřejmě neznám všechny detaily, tak na to se ptám lidí, u kterých vím, že o tom mají páru. Nejsem zbrklý a život mě naučil, nechtít věc teď hned, ale s rozmyslem počkat. Ono fakt nic neuteče.
Lidem radím zdejší TVF, nebo SHW (záleží na oboru) a u TVF i konkrétní lidi, o kterých vím, že jsou fundovaní, mají v oboru praxi a opravdu znají (nebudu je jmenovat - aby mi náhodou nepoděkovali holí přes záda :-D )
Na veselé příhody si nemohu vzpomenout, ale asi nebyly. Když prodavač/podavač neví, nebo mele bláboly, tak se poděkuji a jdu pryč. Čas je drahý, natož se zbytečně a neúčelně vykecávat o ničem.
Podavačů jsem zažil dost, a tudíž do některých obchodů, co jsou poblíž, se maximálně chodím jen dívat.
KamilZ (10277)|7.10.2011 20:37
[quote=Jiří Piškula;370516]Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?[/quote]
Spolehnout se musí především sám na sebe. Dnes není problém získat díky internetu dostatek informací, jen nesmí být člověk líný hledat a číst. O to víc se divím neustále se opakujícím obecným dotazům v diskuzích typu "Chci TV, kterou mám koupit", "Jaký nejlepší HD přijímač koupit", "Jakou TV do XXXXX Kč koupit" apod., které svědčí (promiňte) buď o totální neschopnosti, nebo lenosti.

[quote=Jiří Piškula;370516]Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?[/quote]
Ano, zažil, jako předpokládám skoro každý. Většinou si pak takového prodejce s radostí "vychutnám" :-). Ale nesnáším ani druhý extrém, když někdo jde do obchodu už s tím, že si výrobek stejně koupí na internetu a přesto v obchodě dokáže 1/2 hodiny předstírat zájem a otravovat... Prostě buď si to vyberu a koupím na inetu (případně zajdu do firemní prodejny na podívání), nebo budu otravovat v kamenných obchodech a také si to tam koupím.

Ještě bych chtěl říct, že je rozdíl "nevědět" a "nevědět". Ani sebelepší prodavač není bůh, který zná z hlavy parametry těch 100 modelů, co tam jsou vystaveny. To ho samozřejmě neopravňuje k tomu, aby věšel bulíky na nos, není problém říct vydržte, jdu to zjistit. Základní přehled je ale samozřejmě nutný.

[quote=Jiří Piškula;370516]Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?[/quote]Asi obecně menší, specializované prodejny. Celkem dobré zkušenosti mám (překvapivě, vhledem k rozsáhlosti sortimentu) s GME.
bastlir (3245)|8.10.2011 00:25
[quote=geronimoh;370537]To mi připomělo, jak jsem chtěl v místním malém obchůdku s PC technikou koupit sériový kabel. Povídám prodavačce : "sériový kabel RS-232"
ona : " a kolik má pinů?"
já : "nevím, já piny nepořítal, chtěl bych sériový kabel RS-232"
ona : "no jo vy si vymyslíte nějaký název a já mám vědět, co chcete, my to máme podle pinů"
já : "já si název nevymyslel, nashle"

V jiném obchodě prodavačka hned věděla, co chci ...

Otec chtěl kdysi v tom zmíněném místním obchůdku koupit napájecí kabel ke zdroji do PC a i to byl pro paní prodavačku velký problém, neustále mu nutila VGA kabel k monitoru ... no asi má jiné přednosti ... 9-)[/quote]

A víš o tom, že RS-232 se nedělá odjakživa 9ti pinový? :-) I když jsem skálopevně přesvědčen, že ona prodavačka neměla o tom ani páru, ale na starých deskách byly jako RS-232 porty označované porty o délce, asi jako byly porty pro tiskárny - Centronix (Amphenol). Ještě teď mám na to doma redukci.

Jinak s vámi všemi souhlasím, že pokud nevím, přečtu si o tom někde a pak teprve vyrazím do obchodu. Je mi někdy trapně za prodavače, kterého musím školit o tom, co prodává.

Teď naposledy ... byl jsem na služebce v Litoměřicích a kdo to tam zná, pod náměstím v průjezdu je docela dobře zásobená prodejna se součástkama. Přišel jsem na řadu k celkem příjemné slečně, která se mě zeptala, co si přeju. Tak jsem ji požádal o F-kové rychlospojky. Ona mi řekla, že je nevedou. Tak jsem jí řekl, že to nevadí a ukázal jsem na konektory pod sklem, ať mi je tedy dá místo nich. Tak vyndala příslušnou krabičku s konektory a říkala si spíš pro sebe, co to je. A já jsem jí řekl, no to jsou ty F-kové rychlospojky. :D

Obecně nejraději nakupuji v prodejnách (např. sat. potřeby), kde mají prodej zároveň spojený s montážema. Tam mi totiž rozumí, na co se ptám a já vím, že dostanu to, co jsem žádal.
Pytkin (7947)|8.10.2011 01:03
RS232 boli vzdy aj 9 pin aj 25 pin .. tzv. velky a maly :) boli na to aj redukcie .. http://www.campbellsci.com/10871-serial-adapter
geronimoh (2327)|8.10.2011 07:54
[quote=Pytkin;370627]RS232 boli vzdy aj 9 pin aj 25 pin .. tzv. velky a maly :) boli na to aj redukcie .. http://www.campbellsci.com/10871-serial-adapter[/quote]

Tak to se přiznám, to jsem nevěděl. Chtěl jsem ten 9-pinový, tedy malý, na propojení satelitního přijímače Humax IRCI-5400 s PC. Co mi na té prodavačce vadilo nejvíc bylo to, že mě obvinila, že si vymýšlím název zboží, místo aby se podívala do PC, třeba na NET, co to po ní vlastně chci. Od surfování po NETu jsem ji asi vyrušil, když jsem do toho krámku vstoupil.
111a111 (139)|8.10.2011 14:00
k bodu 2: znalosti obchodnikov o tom co predavaju su tragicke
-pred rokom sa ma snazil predavac v elektre presvedcit ze u led tv je obraz tvoreny malymi led diodami
-pred tyzdnom mi (v inom obchode) tvrdil ze panasonic G30 (kvoli ktoremu som tam bol, ale vystaveny mali len GT30) ma uplne rovnaky panel ako GT30, len nema cip pre 3D, a ze LG cimena 3D maju 1920×2160 pixelov s polovicnym rozmerom
KamilZ (10277)|8.10.2011 14:39
[quote=111a111;370666]-pred rokom sa ma snazil predavac v elektre presvedcit ze u led tv je obraz tvoreny malymi led diodami[/quote]
To měl ale pravdu, viz např. http://www.ledobrazovky.cz/zakladni-informace/jak-funguje-led-obrazovka. To, že TV nabízené jako LED TV, nemají s pravou LED TV nic společného, je věc jiná (a nepochybuji o tom, že by to tušil :-) ).
geronimoh (2327)|8.10.2011 16:38
[quote=KamilZ;370673]... To, že TV nabízené jako LED TV, nemají s pravou LED TV nic společného, je věc jiná (a nepochybuji o tom, že by to tušil :-) ).[/quote]

Vždyť měla v rohu nálepku "LED TV" ...:D:D:D
bastlir (3245)|8.10.2011 19:45
[quote=geronimoh;370635]Tak to se přiznám, to jsem nevěděl. Chtěl jsem ten 9-pinový, tedy malý, na propojení satelitního přijímače Humax IRCI-5400 s PC. Co mi na té prodavačce vadilo nejvíc bylo to, že mě obvinila, že si vymýšlím název zboží, místo aby se podívala do PC, třeba na NET, co to po ní vlastně chci. Od surfování po NETu jsem ji asi vyrušil, když jsem do toho krámku vstoupil.[/quote]

Z toho si nic nedělej, vždyť se už také hrozně dlouho nepoužívají. Možná, že mě tu někdo opraví, ale myslím, že tyto porty zmizely s prvními Pentii I nebo II. Jist si ale nejsem.
Neregistrovaný (0)|9.10.2011 12:03
[quote=bastlir;370703]Z toho si nic nedělej, vždyť se už také hrozně dlouho nepoužívají. Možná, že mě tu někdo opraví, ale myslím, že tyto porty zmizely s prvními Pentii I nebo II. Jist si ale nejsem.[/quote]

Myslíš bohužel špatně, mám Barebone Asus Pundit-R s P4-3GHz a 2Gb ram a ten má 9kolíkový sériový i paralelní port.
Neregistrovaný (0)|9.10.2011 12:11
Nezmizely, ale to je jedno. Legrace se dala zažít i v obyčejném obchodě, to když paní pokladní považovala videokazetu za bonboniéru. Dnes už se kazety moc neprodávají, škoda. Setkal jsem se i se záměnou miniDV kazet za DVD. Kolik chcete těch dévédéček? Pokud chcete 3D obraz, potřebujete 3D DVD přehrávač atd. Já mám takových zážitků hodně.
bastlir (3245)|9.10.2011 12:36
[quote=Neregistrovaný;370774]Myslíš bohužel špatně, mám Barebone Asus Pundit-R s P4-3GHz a 2Gb ram a ten má 9kolíkový sériový i paralelní port.[/quote]

A to má přímo na MB, nebo na čelíčku? Díval jsem se do "Bazaru" počítačových obchodů a už ani tam takové bordy nemají. Takže se asi už dlouho opravdu nevyrábějí. Mohou však existovat mutace pro speciální využití.
SPAWN (744)|9.10.2011 18:52
  • Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?
  • Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?
  • Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?
  • Máte nějakou „veselou příhodu“ z nakupování?
I. Kdyz neni fandou audio&video techniky tam by mel pozdat nekoho z pratel na TVFREAK.
II. Vylozene hloupeho ne, ale cloveka ktery byl z jineho oddeleni.
III. Ono nelze presne urcit kde ma clovek dnes nakupovat, protoze to vzdy zalezi na danem miste a cloveku ktery momentalne s vama komunikuje a jake ma informace.
IV. Kdyz jsem sel k stanku kupovat jedno pivo odchazel jsem s druhým zdarma.:D
SPAWN (744)|9.10.2011 19:04
[quote=Neregistrovaný;370774]Myslíš bohužel špatně, mám Barebone Asus Pundit-R s P4-3GHz a 2Gb ram a ten má 9kolíkový sériový i paralelní port.[/quote]

Tak, tak jeste dnes se to tusim pouziva u nekterych SAT STB.
spyko (39)|9.10.2011 21:44
Sat tuner dvb-s2 bez RS232 nikdy/křížený kabel/.
1.sam na sebe
2.OK,DATART,Tesco,LÍdl
3.V tescu slečna na otázku proč stb má návod na 1/2 A4 v cz mi odvětila,má to intuitívní menu,otázka-co to je,úsměv-vše se instaluje samo !
bastlir (3245)|10.10.2011 00:34
[quote=SPAWN;370874]Tak, tak jeste dnes se to tusim pouziva u nekterych SAT STB.[/quote]

V praxi jsem se na satech setkal jen s 9ti pinovými RS232. Pochopitelně nemohu všechna zařízení znát, mám ale několik ročníků " Sat & DVBT-T ", kde jsou recenzováné různé receivery, ale 25ti pinový port jsem tam na žádném neviděl.
Rád se ale na nějaký podívám, pokud mi někdo na něj dáte odkaz.
KamilZ (10277)|10.10.2011 07:44
[quote=bastlir;370919]V praxi jsem se na satech setkal jen s 9ti pinovými RS232.[/quote]
Na přístrojích spotřební elektroniky jsem také Cannon 25 neviděl. Běžně se ale používal u modemů a tiskáren. Ještě dnes se běžně sériové rozhraní (ať už s Cannon 9 nebo 25) vyskytuje např. u pokladních tiskáren, které jedou ve znakovém režimu.
bastlir (3245)|10.10.2011 18:31
[quote=KamilZ;370930]Na přístrojích spotřební elektroniky jsem také Cannon 25 neviděl. Běžně se ale používal u modemů a tiskáren. Ještě dnes se běžně sériové rozhraní (ať už s Cannon 9 nebo 25) vyskytuje např. u pokladních tiskáren, které jedou ve znakovém režimu.[/quote]

Hmm, tak u pokladních systémů jsem opravdu "mimo mísu". :-) Máš ale pravdu, takový nějaký konektor jsem měl u modemu, ale to ještě u nás neexistoval Internet, nýbrž BBS. Pak 25ti pinový konektror s RS-232 mívaly rozhraní mezi PC a databankou. Na sériové rozhraní u tiskáren si nevzpomínám vůbec.
KamilZ (10277)|10.10.2011 20:51
A málem bych trubka zapomněl - Cannon 25 měla i myš Genius, v té době hodně rozšířená, také jsem měl několik exemplářů.
bastlir (3245)|10.10.2011 21:30
[quote=KamilZ;371063]A málem bych trubka zapomněl - Cannon 25 měla i myš Genius, v té době hodně rozšířená, také jsem měl několik exemplářů.
[/quote]

Jéjej, tu mám ještě někde v nějaké krabici. Ta pochází někdy z doby XTéček, neboli z doby DOSu.
ka-spel (68)|11.10.2011 00:29
1) Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?
2) Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?
3) Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?
4) Máte nějakou „veselou příhodu“ z nakupování?

ad 1) V obchodě se rozhodně na nikoho spolehnout nemůžete. Znalosti prodavačů jsou dost tristní. Sám si libuji v tom, že se ji na něco zeptám a zkouším je. Dlouho to netrvá a mám dost. Jejich zájem je prodat neprodejné šunky a vyprázdnit sklad.

ad 2) Viz. výše. Skoro pořád. Čest vyjímkám, kdy šlo o člověka co se o to zajímal a radil podle sebe. Když však natrefíte (jako dnes v Okay) na člověka, co sám přizná, že je tam 2 týdny a ještě si to nestastudoval a nemá přehled, tak je to marný.

ad 3) Viz. výše. Třeba v Prostějově http://www.elektrofresh.cz/ . Majitel začínal jako bavorská síť Fröschl, má přehled, nemá potřebu nutit největší šmejdy, protože je fanda a dělá na sebe. Dále pak některé hi-fi studia (Dudek atd.). Prostě lidi co něco v oboru dokázali a nejsou to žádné cvičené opice co nabrali na pracáku a nalili je newspeakem prodejce.

ad 4) Těch by se našlo. Počínaje nucením nějakých předražených Strong satelitů a SD LCD a plazem s argumentem o nepotřebnosti HD konče.
ai (2993)|11.10.2011 02:01
prodavaci by se nemeli testovat a vychutnavat , potom se nelze divit, ze oni si vychutnaji nekoho, kdo tomu nerozumi vubec .....to patri obecne k chovani, ktere se u nas moc nevede, myslim jednani zprima , narovinu, fer ... naopak u nas se to bere jako slabina a jeden je povazovany za blba , pokud jedna fer

prodavaci tomu nerozumi tak jako vy, pokud se o to zajimate, nedej boze jste v tom porad, to preci neni vubec tezke pochopit, naopak pomozte tomu prodavaci , on potom pozna , ze jdete na to fer, on se bude chovat podobne .... vydelava stejne jen par supu, pokud neni vlastnik , ne ?
ka-spel (68)|11.10.2011 21:00
Pomoct? Já bych spíš očekával od člověka v oboru určité znalosti. Bohužel v dnešní době je hodně věcí postavených na hlavu. Nedávno nám v práci měnili komplet okna a dělali fasádu. Ani jeden ze tří zedníků nebyl vyučený v oboru. A taky to tak vypadalo. Mohl bych pokračovat i u jiných řemesel. Právníci si hrají na ekonomy a naopak. Nejhorší je, že spoustě lidí to asi vyhovuje a trpí to. Nepátrají po odbornosti, nejlepším možném řešení, správném technologickém postupu, materiálech atd. Přitom informací se dá najít kvanta. Asi to bude i kombinace lenosti a naivity. Nedávno jsem řešil s kolegou v práci TV. Zarytý odpůrce e-shopů a internetu hltá kecy "odborníků" v prodejně. Pak si chrochtá nad dobrým kaufem výběhové LG SD plazmy. Hlavně, že má velkou 50" obrazovku a ti čutálisti se na ni dobře vyjímají. To, že za stejný prachy mohl mít stejně velké LG v HD si nepřizná. Furt bude argumentovat, že na tom internetu to je nebezpečný, bez záruky a to HD, že nepotřebuje (to mu nakukali v obchodě). Přitom mu nestačil názorný příklad, když jsem kávovar co jiná pobočka koupila v kamenném z akčního letáku, koupil o 8 tisíc levněji. Dřív měl bylo těchto naivistů líto, když jsem slyšel jak do nich v obchodě nalívali nesmysly a nutili je k předraženým starým krámům. Když pak vidím, že si nakonec stejně nedají říct, nepřiznají chybu a jsou spokojení, tak je mi to už jedno. S čím se však nesmířím, když si nedá říct někdo z rodiny a koupí něco na předváděčce...
Ivo Mašek (10205)|11.10.2011 21:26
[quote]
Nedávno nám v práci měnili komplet okna a dělali fasádu. Ani jeden ze tří zedníků nebyl vyučený v oboru. A taky to tak vypadalo.
[/quote]
Jo, to je ten postkomunismus, když stát vedou raubíři, kteří umí pouze a jenom občany podojit, a sebrat jim vše, .........
Za socíku jsme se smáli rusákům, že tamní učební doba v různých oborech trvá 1 až 2 roky. Tudíž se kulový naučili a také to potom vypadalo. Legrační na tom právě je to, že to, co tam měli za Brežněva, je už zde (takže jsme je přece jenom konečně dohonili, jak to soudruzi chtěli). Protože rekvalifikace nikdy nemůže nahradit řádné vyučení, či střední školu. Ale protože musíš poslechnout úředníky na Úřadu práce (kteří mají většinou kvalifikaci nižší, než leckterý nezaměstnaný), tak defacto musíš dělat to, co tě nebaví, co nechceš. A to ještě za pár šupů. Takže je celkem logické, že takový pracant se na to vykálí a tu šichtu tam jde jenom přežít a chce být co nejméně otravován. No a k tomu si přečte Blesk, nebo Aha., večer koukne na "úžasné ksichty" na NOVĚ, .......... a správný postkomunistický volič je vyroben.
zatty (1215)|11.10.2011 22:22
1) Na koho se dnes zákazník může spolehnout, když chce dobře poradit?
2) Zažili jste na vlastní kůži nějakého hloupého prodejce? Uvěřili jste mu?
3) Můžete doporučit ze své zkušenosti či z doslechu místo, kde člověku opravdu dokážou při výběru elektroniky dobře poradit?
4) Máte nějakou „veselou příhodu“ z nakupování?


a) na lidi kteří tomu hoví...buď zde na fóru nebo na jiném v příslušném oboru
b) ano zažil, hodně mi jich chodilo na krám na scan konkurence a co se mi snažili kolikrát nabulíkovat mne dohánělo k neuvěřitelnému smíchu.
c) ano zde je spousta lidí kteří hoví svému oboru, většinou takového člověka poznáte hned na prodejně jestli tomu rozumí či ne....
d)ani nevím zda příhody typu kdy mi prodejkyně čte výrobek z popisky přijde jako směšná nebo smutná....ale příběh kdy se mne u nás na prodejně snažil přesvědčit prodejce z okay řetězce že tv ue40C6510 je led TV z led displejem mne dostalo do neskutečných křečí smíchu....
ai (2993)|11.10.2011 22:55
jestlize se vytvori zpetny mechanismus, ktery ma lidem neco ulehcit, tak se to v praxi vse obrati na ruby , treba:

mame dnes notebooky, kancelarska prace prace se muze udelat i doma - vysledek: doma se dela za stejne prachy prace navic a lidem se akorat natahuje pracovni doba

emancipace zen, i zeny mohou delat to same co muzi, vysledek: musi delat oba rodice, ponevadz proc toho nevyuzit, ovsem vydelaji si to same co v kapitalismu jeden rodic kdysi

dneska mame dobu informaci si zjistit ihned, google, kazdy ma informaci hned, vysledek: proc by si tu informaci zakaznik nemel obstarat sam, ponevadz muze , tedy prodavac se stava podavac, ..., s tim souvisi i moznost vraceni koupenych veci, atd..


prikladu by se naslo vic, je to proste tak, pokud bychom se postavili na hlavu a chteli 100% odborniky v prodejnach, nestane se, ponevadz to tak je, retezce to valcuji a ty jdou tim smerem, x veci prodanych, y % vraceno, zisk= xyz ..., Souvisi to pada na hlavu s celym systemem co tu ted je. Vydelava se virtualne a rukama moc ne. Prodavaji se plasticke veci jak to kdysi janda spival,
Mám svět z plastický hmoty
Plastický střih a boty
A hraju na kytaru
Z polyfluorethylenu
veci maji kurvitka, a bude to prodavat odbornik na slovo vzaty ? Co by mel rikat, nekupuj tohle ani to , ani to, ....
KamilZ (10277)|18.10.2011 14:59
Sice je to už trochu out-of-date, ale když jsme se tady o to otřeli, tak spíš pro zajímavost. Pátral jsem po rozdílech mezi Cannon 9 a Cannon 25. Všude se lišili pouze o zapojení jednoho PINu (Cannon 25 má ochrannou zem PGND), ale nakonec mi pan Pavel Tišnovský poskytnul informace, ze kterých plynou větší rozdíly. Cituji (s jednou opravou):
[quote]
Canon 9 pin
1. DCD
2. RxD
3. TxD
4. DTR
5. GND
6. DSR
7. RTS
8. CTS
9. RI

Canon 25 pin
1. PGND (ochranna zem, ne signalova)
2. TxD
3. RxD
4. RTS
5. CTS
6. DSR
7. GND (signalova zem)
8. DCD
12. CD2 (detekce standardni nosne)
13. CTS2 (sekundarni CTS)
14. TX2 (sekundardni TxD)
16. RX2 (sekundarni RxD)
19. RTS2 (sekundardni RTS)
20. DTR
21. detektor kvality signalu (???)
22. RI
23. prepinac prenosove rychlosti (???)
25. CTS2 (sekundarni CTS)

V praxi jsem pouziti sekundarniho portu videl snad jen na jednom modemu pro specialni pouziti (byly pouzivany na CD/SZDC pro pripojeni na pohozove kabely, tam se indukuji dost vysoke spicky z lokomotivy, ale nevim, proc ten modem mel druhou linku, mozna pro stav/rizeni).

PGND nekdy byva zapojene na kostru Cannon.
[/quote]