Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videokamery: ztráta kvality videa při přenosu do PC

Neregistrovaný (0)|8.1.2011 09:26
Tazatel: Eva

Znění dotazu: Mám kameru Sony DCR- SX73. Po zkopírování videa do PC se výrazně zhorší kvalita obrazu(oproti přehrání v televizi přímo z kamery). Obraz není tak plynulý.Lze to řešit?
píďa_m (716)|8.1.2011 10:14
prosím upřesnit :
- přes co to stahuješ
- do čeho to stahuješ
- v čem se na to díváš
Neregistrovaný (0)|8.1.2011 10:27
[quote=píďa_m;321289]prosím upřesnit :
- přes co to stahuješ
- do čeho to stahuješ
- v čem se na to díváš[/quote]

Přes USB buď pouhým kopírováním nebo prostřednictvím dodaného softwaru ke kameře. Přijde mi to stejné.Nerozumím 2. dotazu, stahuji to na pevný disk počítače. Pokud se ptáš na prohlížeč, osvědčil se mi GOM player, protože je tam možnost přepínání poměru stran, většinou se mi to video totiž zobrazuje deformovaně-zúženě.Pokud to pustím přes flešku v televizi, je to stejně špatné.
vivid.sk (11472)|8.1.2011 11:01
[quote=Neregistrovaný;321280]Obraz není tak plynulý.Lze to řešit?[/quote]
Ano, kedze ide o MPEG2 kameru, ktora nahrava prekladany zaznam, musis to posielat do TV ako 50p!

Teda patricne upravit (a tym nemyslim deinterlace na 25p, ako to bezne playeri robia). Z toho plynie ta neplynulost a rozmazanost.
vivid.sk (11472)|8.1.2011 11:04
[quote=Neregistrovaný;321280]Obraz není tak plynulý.Lze to řešit?[/quote]
Ano, kedze ide o MPEG2 kameu, ktora nahrava prekladany zaznam, musis to posielat do TV/monitora ako 50p!

Teda patricne upravit (a tym nemyslim deinterlace na 25p, ako to bezne playeri robia). Z toho plynie ta neplynulost a rozmazanost.


i ked ide o dost vazny problem, skusim v skratke:

ak dekodujes softwarovo - pouzi ffdshow dekoder a tam nastav:


nasledne pouzi nejaky player, ktory vie pouzivat directshow filtre (alebo staci vypnut tie interne).

Idealne je takisto pouzit zobrazovac, ktory vie pracovat na 50HZ (zmenit refresh rate na 50Hz).
Iba za tychto podmienok bude obraz (aspon priblizne) rovnaky ako na TV.
Pitomec (10211)|8.1.2011 12:51
Z 50i začít vyrábět 50p je poněkud mimo, takže nejlíp udělá, když to nechá v původní podobě a jenom použije vhodný SW na přehrávání, který si s tím prokládáním sám poradí.
eva.fer (1)|8.1.2011 15:20
[quote=Pitomec;321337]Z 50i začít vyrábět 50p je poněkud mimo, takže nejlíp udělá, když to nechá v původní podobě a jenom použije vhodný SW na přehrávání, který si s tím prokládáním sám poradí.[/quote]

A ten vhodný SW je např. co?
vivid.sk (11472)|8.1.2011 15:29
ved o tom sw pisem od zaciatku. (50p sa vyraba realtime, je to vystup, ktory posielas na obrazovku)
Staci pouzit hocaky player, ktory vie pouzit directshow filtre (napriklad MPC-HC). Zvladnu to aj playere, ktore pouzivaju interne filtre (VLC), len to treba nastavit. Pod Win7 (Home Premium a vyssie) to zvlada korektne dokonca interny M$ dekoder (Microsoft DTV Decoder).
Pitomec (10211)|8.1.2011 16:17
[quote=eva.fer;321371]A ten vhodný SW je např. co?[/quote]Já používám na přehrávání buď VLC nebo MPC