Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

okno "podmienený prístup"

slamape (62)|5.6.2011 18:19
Zakladám toto vlákno pre nedostupnosť reakcií n iných fórach tak SORY!

V určitých čas.intervaloch vyskakuje okno "podmienený prístup - you have recieve a email" Na dotaz technikom Skylinku odpovedali že to nie je vec karty ale asi SW STB. Robí to len keď sú karty v čítačkách. Keď fachčím aj s CAM tak to nerobí. Vypnem okno backapom.
Pomôže mi niekto zbaviť sa tejto pitomosti?
Vantage 8000S +HDD 500MB+akt.chladenie
FW 25202
karta Skylink standart HD (IR)
CAM Skylink Irdeto Neotion

pre mňa by bola pomoc aj v tom, keby mi prišla reakcia typu:
1. mám rovnaký STB, FW...mne to nerobí a ani som nepočul že to niekomu robí.
2. mám rovnaký STB, FW... robí mi to tiež no neviem ti poradiť

Potom by som sa vedel zorientovať či mám pátrať ďalej alebo sa na to vykašlať.
Vopred ďakujem za reakcie
losos (2977)|5.6.2011 18:28
Mimo jiné jsi napsal i toto, cituji :
"...Robí to len keď sú karty v čítačkách. Keď fachčím aj s CAM tak to nerobí..."

Z toho celkem jasně vyplývá, že ten tvůj firmware to jinak neumí, protože, když jej vyrobili, tak žádné takové karty ještě nebyly v provozu a programátoři nemohli nijak předvídat budoucnost, že ?
No a protože firmware pro tvůj stroj se již dávno přestalo vyvíjet a tedy i aktualizovat, tak ti asi nezbude nic jiného než :

Tak fachči s CAM A JE TO !

P.S. - mohu se ovšem mýlit, nevlastním tento stroj.
VlaDamorava (466)|5.6.2011 20:22
losos se samozřejmě mýlí, co se týká firmware pro Vantage.
Scorpion7 (200)|5.6.2011 22:08
Pretože si tento problém preberal na inom vlákne/Overené funkčné kombinácie Stb a CI.......strana 6,možno sa to dalo aj tam poriešiť/,a potom už si nepísal,tak som si myslel že je to vyriešené.Skusim Ti v niečom poradiť,ale dopredu upozornujem a odpovedám aj bod na 1.Budu to len skusenosti,dedukcia a uložené poznámky,žiadny servisnávod alebo manual.
Nemám takýto skvelí strojček,ale 2ks som začiatkom roka prestavoval ako si to robil aj Ti.Po nadstavení som ich mal doma asi týžden nič tákeho sa neprejavilo.A nik sa ani neozval,že by takéto niečo zobrazovalo na ich mašinkách potom doma.Mal som dva mesiace Vantage VT-600 S tiež twin tuner.
Uplne na začiatku ešte čo znamená/vypnem okno backapom/? Tak robí to aj pri CA module/loch/,alebo nerobí? Alebo skutočne len pri kartách vložených v čítačkách?A ešte jedna otázka pre začiatok.Skušal si to otestovať aj na volných programoch,bez kariet,to znamená volné CI 1,2 a volné Card reader 1,2/ako je Očko,CT24,TA3.../?
slamape (62)|6.6.2011 16:47
- keď si mal tie Vanty doma a nerobilo to aké si mal karty ICE alebo IR (nebude to v tom)?
- aký si mal FW ?
- vypnutie "backapom" znamená stlačiť na DO tlačítko Back.(tým okno zmizne)
- robí to len pri použití keriet IR v čítačkách (FW 25202).
- s CAM (Neotion) to nerobí
- tie voľné programy bez kariet vyskúšam ale pochybujem že tam to bude robiť.
Scorpion7 (200)|6.6.2011 20:18
[quote=slamape;350010]- keď si mal tie Vanty doma a nerobilo to aké si mal karty ICE alebo IR (nebude to v tom)?
- aký si mal FW ?
- vypnutie "backapom" znamená stlačiť na DO tlačítko Back.(tým okno zmizne)
- robí to len pri použití keriet IR v čítačkách (FW 25202).
- s CAM (Neotion) to nerobí
- tie voľné programy bez kariet vyskúšam ale pochybujem že tam to bude robiť.[/quote]

Tak patrí sa aj odpovedať:
1.Dve karty ICE /každý stroj jedna karta/.Vtedy,Teraz neviem-skusim zistit ale nebude to hned.Koncom mesiaca.Odcestovaný USA.
2.Fw?Hm to je jediné na čo som popravde vtedy zabudol si urobiť poznámku.Možem tiež zistiť,ale až koncom mesiaca.Ale tak dlho nebudeme čakať.
3.Dík za info.
4.Ok
5.Ok
6.Tu by sme mali zistiť,či maju v tom prsty tie karty,pokial sa to objaví robí to Vantage.Daj vediet ako test dopadol,ale ešte lepšie by bola možnost hodiť sa na Hot Bird /len čistý Stb,a pokial to aj tu bude otravovať,tak je to v Stb.Možeš vylučiť Skylink+karty/.
jarino1978 (8045)|6.6.2011 20:35
@slamape : čo takto konečne otestovať FW Jepssen ?
slamape (62)|7.6.2011 10:46
Si zlatý s tým vytvalým preferovaním Jepssena.Ja sa ti ani nečudujem keď si s ním taký spokojný.
Ja mám akúsi obavu že znova niečo zablne ako vtedy s tými USB klúčami a budem v prd.... Ale už keď nič iné nepríde na riešenie tak asi zostanú len 2 alternatívy
1. Jepssen
2. Zostať bežať cez CAM i s tým pomalším prepínaním
Scorpion7 (200)|9.6.2011 20:28
slamape :

Tak čo,pokračujeme či nie?Skušal si aj bez kariet?Stále tá otravná hláška?Alebo už je to okej?Aký bol výsledok?Alebo si to vzdal,a budeš pomalší v prepínaní a bez otravného infa?Nesuhlasím,ked si zašiel tak daleko,to už je lepšia možnosť č.1.
Ale čo si myslím ja to je vedlajšie,super mašinka je predsa Tvoja.
slamape (62)|10.6.2011 14:45
Pri Vante asi podla množstva príspevkov nebude nikdy núdza na "skúmaj-skúšaj-dorob si sám" a potom že super mašinka.
Takže pokračujem:
- pri FTA bez kariet v CI slotoch je všetko OK- okno nevyskakuje
čiže úvahou dospievam že to bude asi v tom, že po použití neofic.FW (25202) sa stanú čítačky UNI ale pri čítaní novej IR karty majú ten problém s vysk.oknom. Škoda že nemám možnosť vyskúšať namiesto tých čistých IR kariet karty ICE. (Ale všetci s ICE sú bez toho vysk.okna v UNI čítač.)
- po mnžstve rozporuplných reakcií na Jepssena zatiaľ do neho neidem.
skúsim zohnať karty ICE na odskúšanie
- niektoré kanály sú kódovavané len v CW (naštastie je ich pár) a tie mi tieto moje IR karty nerozkódujú - hláška "kódovaný program".
-zatiaľ bežím s CAM neotion v obidvoch CI slotoch a s kartami Skylink HD (IR) v nich.

A nakoľko som sa doteraz zaoberal stále s týmto problémom prišlo včera na podnet manželky aj k prvému spusteniu nahrávania. A ajhľa ďalší "problémik". Cez EPG som vybral program,cez timer skontroloval,odklepol OK. Zatial som pozeral iné kanály. V nastavenom čase začalo nahrávanie a tom si kontroloval na INFO.Všetko prebiehalo OK aj ukončenie prechodom do standby. Po prezrení si nahratého súboru na HDD tam boli súbory OK čo do veľkosti ale po spustení nahrávky tá bežala asi 1 minutu a CVAK_KONEC. Ten problem som už videl niekde na fórach - tvári sa že nahráva ale to je všetko. Prehrať to neide.
-Druhý pokus bol večer- nastavil som program zasa cez EPG. Vypol Vantu DO a aj TV a išiel spať (čiže som nič neprepínal medzi kanálmi). A ejhľa nahrávka OK aj prehratie OK.
-Úvaha : niečo sa pose.. pri nahrávaní a súčastnom prepínaní kanálov. Kanály mám usporiadané rovnako na T1 a T2 s tým, že jedny mám od 1-100 a druhé 101-200 (viac aj tak nepotrebujem). To preto aby som sa vyhol rovnakým transpodérom pri nahrávaní a pozeraní.
-Má niekto podobnú skúsenosť s PVR?
Som zvedavý či budem niekedy môcť použiť usmievavého smajlíka.
jarino1978 (8045)|10.6.2011 22:14
[quote=slamape;350768]
- po mnžstve rozporuplných reakcií na Jepssena zatiaľ do neho neidem.[/quote]
žiadne nie sú. Šup, šup, Jepssen !

[quote=slamape;350768]
- niektoré kanály sú kódovavané len v CW [/quote]
taký nie je u Skylinku ani jeden !Pravdepodobne sú to programy patriace Cslinku, ktoré Skylink neponúka.

[quote=slamape;350768]
Zatial som pozeral iné kanály. .[/quote]

ono záleží, že čo si pozeral.
geronimoh (2327)|11.6.2011 09:30
Mám Vantage HD8000S + interní HDD 1TB, v interní čtečce kartu Skylink Irdeto ICE a firmware Jepssen. Hlášku "kódovaný program" při přepínání programů jsem od té doby, co mám Jepssena neměl ani jednou. Celkově je podle mě Jepssen lepší než jiné neoficiální firmwary pro Vantage, jen škoda že mi přetrvávají problémy s tím, že některé záznamy pořadů na HDD za se neprovedou, nebo že STB často restartuje při posuvu v přehrávaném záznamu, přičemž po restartu je tento přehrávaný záznam často nenávratně ztracen. Jinak je Vantage HD8000S velice dobrý stroj, menu přehledné, jednoduché, prostě "Plug and Play". Setting edituji v PC v programu "SetEditVantageHD". STB mám trvale propojený USB kabelem s PC, prostě "easy". :-)-:-)-:-)-
slamape (62)|11.6.2011 12:17
[quote=jarino1978;350873]žiadne nie sú. Šup, šup, Jepssen !


taký nie je u Skylinku ani jeden !Pravdepodobne sú to programy patriace Cslinku, ktoré Skylink neponúka.



ono záleží, že čo si pozeral.[/quote]

- Jepssen : ale SÚ a mňa hlavne zaujíma či sa ním odstránia moje problémy a to je len rýchlosť prepínania s CAM, hláška kódovaný program mi nevyskakuje pri prepínaní len pri prvom zapnutí mi táto hláška na chvílu naskočí ale sama zmizne a program nabehne. problém s oknom Podmienený prístup keď sú karty IR v čítačkách UNI bude vec čitačky že nezvláda IR karty.A čo sa týka to blbnutie s nahrávaním je aj u Jepssena (viď reakciu geronimoh dole)
- máš pravdu že v CW sú kódované kanály CSlink ( PRIMA HD , HBO2 , Film+..) a tie mi nebežia
- nahrával som na T1 a prepínal som programy len na T2 (včera na noc som mal nastavené nahrávanie filmu- STB v standby a všetko OK)

ešte otázka ako je lepšie nastaviť HDD auto standby ZAP alebo VYP. Teraz som mal ZAP.
A ako dlho má trvať pri zapnutí STB zo standby nabehnutie programu? U mňa:
-prvá hláška "booting" - 15s
- druhá "Welcome" - 15s
trocha dlho nie?
slamape (62)|11.6.2011 12:26
[quote=geronimoh;350906]Mám Vantage HD8000S + interní HDD 1TB, v interní čtečce kartu Skylink Irdeto ICE a firmware Jepssen. Hlášku "kódovaný program" při přepínání programů jsem od té doby, co mám Jepssena neměl ani jednou. Celkově je podle mě Jepssen lepší než jiné neoficiální firmwary pro Vantage, jen škoda že mi přetrvávají problémy s tím, že některé záznamy pořadů na HDD za se neprovedou, nebo že STB často restartuje při posuvu v přehrávaném záznamu, přičemž po restartu je tento přehrávaný záznam často nenávratně ztracen. Jinak je Vantage HD8000S velice dobrý stroj, menu přehledné, jednoduché, prostě "Plug and Play". Setting edituji v PC v programu "SetEditVantageHD". STB mám trvale propojený USB kabelem s PC, prostě "easy". :-)-:-)-:-)-[/quote]

No a ja som vyberal tiež podľa "Plug and Play" a dvojtunerák bez OS a pre bezproblémové nahratie (nie archiváciu) programu na inom kanály ako pozerám. POZRIEM - VYMAŽEM. No a ani ten Jepssen to ako vidím nezabezpečuje.
3 mesiace pred jeho kúpou som komunikoval a behal po fórach takže moc som toho nezanedbal.
Ale bojujem ďalej aj s podporou všetkých na nete.
geronimoh (2327)|11.6.2011 12:52
Když jsem ho kupoval já, tak jsem toho pročetl na NETu spoustu a všichni se shodovali, že zatím není dokonalý firmware, ale že je to otázka krátkého času. No bohužel, některé mouchy zatím přetrvávají. Pokud by šlo vychytat problémy s neuskutečněnými záznamy, pak přehrávání jde vyřešit přenesením zaznamenaných pořadů do PC a přehráním na PC. Tak luxusní přístroj by měl ovšem pracovat bezchybně a ne nutit majitele řešit jeho nedostatky.
Jepssen stojí za použití už jen proto, že se zbavíš otravných hlášek o kódovaném programu při přepínání. Subjektivně se mi zdá i přepínání programů rychlejší, stejně jako start přístroje po zapnutí.
jarino1978 (8045)|11.6.2011 15:03
no ja teda neviem chlapi, mne sa ešte ani raz nestalo počas 3 rokov, že by mi niečo nenahralo, alebo že by sa STB sekol, zamrzol, alebo že by zamrzol pri prehrávaní, pretáčaní a pod. Ani raz.
Od zapnutia do štartu trvá u mňa cca 15s.
Nemáte to nejaké divné ?
jarino1978 (8045)|11.6.2011 23:23
Vantage HD 6000 + Jepssen FW : čas od zapnutia zo stand by po nábeh programu ( HDTV ), teda neviem presne, malo by to byť niečo okolo tých 15s ( + - 1 s ). ... Sorry za kvalitu videa, točené nejakou shit Nokiou.
Scorpion7 (200)|11.6.2011 23:33
[quote=slamape;350941]- Jepssen : ale SÚ a mňa hlavne zaujíma či sa ním odstránia moje problémy a to je len rýchlosť prepínania s CAM, hláška kódovaný program mi nevyskakuje pri prepínaní len pri prvom zapnutí mi táto hláška na chvílu naskočí ale sama zmizne a program nabehne. problém s oknom Podmienený prístup keď sú karty IR v čítačkách UNI bude vec čitačky že nezvláda IR karty.A čo sa týka to blbnutie s nahrávaním je aj u Jepssena (viď reakciu geronimoh dole)
- máš pravdu že v CW sú kódované kanály CSlink ( PRIMA HD , HBO2 , Film+..) a tie mi nebežia
- nahrával som na T1 a prepínal som programy len na T2 (včera na noc som mal nastavené nahrávanie filmu- STB v standby a všetko OK)

ešte otázka ako je lepšie nastaviť HDD auto standby ZAP alebo VYP. Teraz som mal ZAP.
A ako dlho má trvať pri zapnutí STB zo standby nabehnutie programu? U mňa:
-prvá hláška "booting" - 15s
- druhá "Welcome" - 15s
trocha dlho nie?[/quote]

hláška /Kodovaný Program / len pri prvom zapnutí.

Ak chceš dá sa to vypnuť v samotnom Neotione.Tu je postup:
Stb do StandBy.Vyber karty aj moduli Neotion.Zasun len jeden CA modul Neotion do prvého CI slotu.Zapni Stb.Navolíš hlavné menu Stb.Potom podmienený pístup,a tam sa ti zobrazí zoznam CI zariadení.Zvolíš Irdeto CI+CAM/skrátka najdeš Neotion/.Potvrd ok a vstupiš do menu samotného CAM /Neotionu/.V menu modulu zvol submenu NADSTAVENIE potvrd ok.Vyber položku POPUP a daj ok.Zobrazia sa dve kolonky,Aktivovat a Deaktivovat.Zvol Deaktivovat a daj ok.Chvílu počkaj a daj StandBy na Stb.Oskušaj-vlož kartu zapni Stb asi po 1min,a pozri či sa hláška Kodovaný Program zobrazí.Ak nie,tak znovu Stb do StandBy vyber kartu povytiahni CAM tak do polovičky dlžky modulu zasun druhý Neotion a postup ten istý ako pri prvom.

Mám to takto ošetrené v Tv,kde ho používa rodina,aj ked je tam stiahnutí najnov.sw z OTA s rýchlostou prepínania je to pre mna nič moc hlavne HD/HD /3-4s odhadom/,rodine to nevadí.A používaju čistu IR kartu.
Pre mna je zatial najšíkovnejší Mascom CRW/IR /určite su aj iné/.Zatial ma nikdy nesklamal.A čo sa týka rýchlosti prepínania odskušané v Tv aj v Stb Vantage VT-600 S,HD 8OOO S,HD 7100 S max do 1s HD/HD.Všetko karty IR aj ICE.A všetko bežné pozeranie,sen tam nejaká nahrávka.Nie som moc zástancom CA modulov,su to peniaze navyše č.1-čítačka/y/,a potom až CAM.Až na Tv.Tam zatial iná možnosť nie je,len modul+karta.
Teraz ma ešte napadlo ako máš T1 a T2 pripojené.
Na každý tuner zvláš zvod od LNB,alebo su prepojené pomocou kábliku Loop Out?
jarino1978 (8045)|11.6.2011 23:50
[quote=Scorpion7;351042]alebo su prepojene pomocou kábliku Loop Out?[/quote]

určite loop out, lebo by sa mu to tak nesprávalo.
Scorpion7 (200)|11.6.2011 23:59
[quote=jarino1978;351044]určite loop out, lebo by sa mu to tak nesprávalo.[/quote]

No ja si to tiež myslím/nahrávanie,atd/,ale až je to tak, otázka ešte je ktorý tuner je primárny.Podla textu je to T2.Nahrávanie na T1 a prepínanie prog.na T2.Pozerám 1min a CVAK a žiadna nahrávka dalej.No a tu sa na T2 prepol program na inu polaritu ako bol nahrávaný program na T1.A preto CVAK a viac nič. To isté platí aj ,ked sa nenahráva a pozerám programi na T1 a niektoré nefunguju.Ano správne,lebo T2 určuje čo budeš moct pozerať na T1 pri Loop Out prepojení./pri jednom zvode nikdy nedostaneme dve rozdielne napetia naraz na LNB/.Ja to vidím takto a to može byť celý ten problém.Pokial je takéto prepojenie,je lepšie nahrávat na T2 a pozerat na T1.Pri prepínaní na T1 si nezničíš nahrávku,lebo ta to nepustí prepnuť program inej polar.ako nahrávaný prog.T2.Ideal 2 zvody od LNB do Stb a niet čo riešiť.

Ináč na shit Nokiu celkom slušné video.A tuším to bolo aj pod 15s.
slamape (62)|12.6.2011 17:20
[quote=Scorpion7;351042]hláška /Kodovaný Program / len pri prvom zapnutí.

Ak chceš dá sa to vypnuť v samotnom Neotione.Tu je postup:
Stb do StandBy.Vyber karty aj moduli Neotion.Zasun len jeden CA modul Neotion do prvého CI slotu.Zapni Stb.Navolíš hlavné menu Stb.Potom podmienený pístup,a tam sa ti zobrazí zoznam CI zariadení.Zvolíš Irdeto CI+CAM/skrátka najdeš Neotion/.Potvrd ok a vstupiš do menu samotného CAM /Neotionu/.V menu modulu zvol submenu NADSTAVENIE potvrd ok.Vyber položku POPUP a daj ok.Zobrazia sa dve kolonky,Aktivovat a Deaktivovat.Zvol Deaktivovat a daj ok.Chvílu počkaj a daj StandBy na Stb.Oskušaj-vlož kartu zapni Stb asi po 1min,a pozri či sa hláška Kodovaný Program zobrazí.Ak nie,tak znovu Stb do StandBy vyber kartu povytiahni CAM tak do polovičky dlžky modulu zasun druhý Neotion a postup ten istý ako pri prvom.

Mám to takto ošetrené v Tv,kde ho používa rodina,aj ked je tam stiahnutí najnov.sw z OTA s rýchlostou prepínania je to pre mna nič moc hlavne HD/HD /3-4s odhadom/,rodine to nevadí.A používaju čistu IR kartu.
Pre mna je zatial najšíkovnejší Mascom CRW/IR /určite su aj iné/.Zatial ma nikdy nesklamal.A čo sa týka rýchlosti prepínania odskušané v Tv aj v Stb Vantage VT-600 S,HD 8OOO S,HD 7100 S max do 1s HD/HD.Všetko karty IR aj ICE.A všetko bežné pozeranie,sen tam nejaká nahrávka.Nie som moc zástancom CA modulov,su to peniaze navyše č.1-čítačka/y/,a potom až CAM.Až na Tv.Tam zatial iná možnosť nie je,len modul+karta.
Teraz ma ešte napadlo ako máš T1 a T2 pripojené.
Na každý tuner zvláš zvod od LNB,alebo su prepojené pomocou kábliku Loop Out?[/quote]

Ďakujem za postup nastavenia CAM Možno fekt že mascom je rýchlejší ale ovplycnili ma technici zo Skylinku ktorí mi odpovedali že Neotion má zatiaľ ich certifikáciu ako jediný. Ale je to s tou rýchlosľou nabehnutia zatiaľ nepodstatný problém ktorý budem riešiť ako posledný. T1 a T2 ladené oddelene. Anténa 80 cm ,Qad monoblok LNB. Do Vanty 2 zvody a 1 do druhej izby k druhému singl STB.
geronimoh (2327)|12.6.2011 18:20
[quote=jarino1978;350978]no ja teda neviem chlapi, mne sa ešte ani raz nestalo počas 3 rokov, že by mi niečo nenahralo, alebo že by sa STB sekol, zamrzol, alebo že by zamrzol pri prehrávaní, pretáčaní a pod. Ani raz.
Od zapnutia do štartu trvá u mňa cca 15s.
Nemáte to nejaké divné ?[/quote]

No to buď rád. Nevím, jestli za to může interní HDD Seagate, ale je to tragedie. Některé záznamy za pomocí časovače se prostě neuskuteční a při přehrávání pokud posunu přehrávání dopředu nebo zpět, tak se STB často restartuje a bohužel často zmizí i přehrávaný soubor z HDD. :-(
Asi nejsem jediný, kdo má problémy s neuskutečněnými záznamy, na vantagefunclub.cz o tomto problému psalo více uživatelů.
slamape (62)|12.6.2011 18:21
[quote=jarino1978;351044]určite loop out, lebo by sa mu to tak nesprávalo.[/quote]

Jarino ty si už určite nepamätáš že sme spolu komunikovali pred mesiacmi na inom vlákne (tuším výber STB či podobne) a tam sa riešilo aký si vyberiem a podobné riešenia ohľadom 8000 covky.
Vážne si myslíš že po toľkých mesiacoch blúdenia po fórach by som urobil takú debilitu a zapojil loop out ? Tak : Ladené T1 a T2 zvlášť. Roztriedené T1 od 1 po 100 a identicky T2 od 101 po 200. Ale veď som to už vpredu písal a zdalo sa mi to zrozumiteľné že sú tunery ladené SAMOSTATNE.
Žiadny problém s nahrávaním keď večer nastavím napr. cez EPG nahrávanie (aj so zapnutým Standby ) všetko hodím do standby a idem do spálova. Ráno pozriem a všetko OK (prezriem HDD a tam 1 súbor .trp (1,504 GB) a 3 súbory .001,002,003 (po 1,504) Je to aj podľa teba zatiaľ OK?
Teraz som znova skúšal nahrávanie s prepínaním programov počas nastaveného a bežiaceho nahrávania. Na T1 pozícia 1. STV1 spustené nahrávanie tlačítkom REC.- nahrávanie beží (tl.INFO v pravom hornom rohu) Stlačím OK a tam vidím ktoré programy sú neprístupné (šedé)a ktoré prístupné(vec transpodéru)- zatiaľ OK? Prepnem na T2 pozícia 101. STV1 (kontrola nahrávania INFO -beží) potom na T2 skúšam prepínaním sledovať aj iné programy s iných traspodérov- (kontrola nahrávania INFO- beží po 30 minutách nahrávanie ukončím tlačítkom STOP - (dotaz aby som vybral program ktorý chcem ukončiť) STV1 - OK. Nahrávanie skončilo (kontrola INFO-nenahráva) - Zatiaľ OK? Teraz MENU-MULTIMÉDIA-HDD-(probouzím HDD čekejte)-vyberiam nahrávku-OK-rozbalenie zložky 1 súbor .trp (512 MB) 1 súbor.idx (263kB) 1 súbor .ifo (32kB) a 1 súbor .vbp (37kB) . Vyberiem .trp - OK. Zatiaľ OK? Začína prehrávanie bez sekancov ale len v inej dĺžke - asi po 10 min CVAK-obraz zamrzne a šmitec. Po opakovanom prehrávaní zmrznutie v tom istom bode. Neviem presne odhadnúľ ale ukončenie je asi v tom čase keď som začal prepínať programy.
Tak čo chalani robím kraviny alebo čo? Som síce ročník 1946, so slaboprúdovou priemyslovkou (to ale nie je smerodatné- vtedy začali frčať u nás len tranzistory) a tento "MANUÁL" sa mi zdá pre môjho vnuka.
Prosím presunte ma do 21. storočia
slamape (62)|12.6.2011 18:26
[quote=Scorpion7;351046]No ja si to tiež myslím/nahrávanie,atd/,ale až je to tak, otázka ešte je ktorý tuner je primárny.Podla textu je to T2.Nahrávanie na T1 a prepínanie prog.na T2.Pozerám 1min a CVAK a žiadna nahrávka dalej.No a tu sa na T2 prepol program na inu polaritu ako bol nahrávaný program na T1.A preto CVAK a viac nič. To isté platí aj ,ked sa nenahráva a pozerám programi na T1 a niektoré nefunguju.Ano správne,lebo T2 určuje čo budeš moct pozerať na T1 pri Loop Out prepojení./pri jednom zvode nikdy nedostaneme dve rozdielne napetia naraz na LNB/.Ja to vidím takto a to može byť celý ten problém.Pokial je takéto prepojenie,je lepšie nahrávat na T2 a pozerat na T1.Pri prepínaní na T1 si nezničíš nahrávku,lebo ta to nepustí prepnuť program inej polar.ako nahrávaný prog.T2.Ideal 2 zvody od LNB do Stb a niet čo riešiť.

Ináč na shit Nokiu celkom slušné video.A tuším to bolo aj pod 15s.[/quote]

Myslím že dostatočná odpoveď pre teba je identická ako som odpovedal Jarinovi1978. Keď nie tak napíš a veľmi rád odpoviem
geronimoh (2327)|12.6.2011 20:05
To "slamape":
Problém se zamrznutím ve stejném místě při přehrávání jsem měl jednou taky, ale po druhém restartu STB nahraný soubor zmizel z HDD. Stalo se mi to před koncem filmu, což potěší... Jinak můj Vantage spíš nemá rád posouvání v přehrávaném pořadu, třeba přeskočení reklamního bloku a pod. V lepším případě se Vantage Player jen seká a stačí zastavit přehrávání a pustit znovu, v horším se STB restartuje a soubor někdy zmizí z HDD. :-?
jarino1978 (8045)|12.6.2011 20:51
[quote=slamape;351169]Teraz MENU-MULTIMÉDIA-HDD-[/quote]

aha, tuto by mohol byť problém. Na prehrávanie nahratých programov používaj tlačítko F2 na D.O. Každý nahratý program by mal byť uložený default do zložky "record" na HDD. Keď stlačíš F2 na D.O., otvorí sa ti zoznam nahratých programov, ty si vyber konkrétny a daj OK.

Vantage HD rozdeľuje každý nahrávaný program na časti o veľkosti myslím 1,5 GB....
jarino1978 (8045)|12.6.2011 20:53
[quote=geronimoh;351194]Jinak můj Vantage spíš nemá rád posouvání v přehrávaném pořadu, [/quote]

môžeš použiť tlačítka na pretáčanie ( stláčaním zvyšuješ alebo znižuješ rýchlosť ), alebo tlačítkami na DO pageup/down, po každom stlačení ti prejde video na druhú kapitolu, nakoľko každý záznam má indexované kapitoly ( obdoba DVD-Video ).
slamape (62)|12.6.2011 21:01
[quote=geronimoh;351194]To "slamape":
Problém se zamrznutím ve stejném místě při přehrávání jsem měl jednou taky, ale po druhém restartu STB nahraný soubor zmizel z HDD. Stalo se mi to před koncem filmu, což potěší... Jinak můj Vantage spíš nemá rád posouvání v přehrávaném pořadu, třeba přeskočení reklamního bloku a pod. V lepším případě se Vantage Player jen seká a stačí zastavit přehrávání a pustit znovu, v horším se STB restartuje a soubor někdy zmizí z HDD. :-?[/quote]

Spánombohom keď ma ešte takéto dobrotky čakajú - skončím asi v cvokárni. Fakt som asi mal ísť do Technisatu-to bola moja druhá voľba ale ulakomil so sa na Uni čítačku s neof. FW a vnútorné zdielanie. A nakoniec som doprčíc aj tak skončil s dvoma CAM a dvoma kartami IR (ktoré mi pslal dodávateľ miesto ICE . Čo čítam s tými také problémy s vysk.oknom Podmienený prístup nie sú. Tak bežím s CAM.
Všetko už by som oželel len to prerušené nahrávanie pri prepnutí na iný program ma ser..A pritom sa to tvári že STB nahráva. Bez prepnutia je všetko OK.
geronimoh (2327)|12.6.2011 21:03
[quote=jarino1978;351212]môžeš použiť tlačítka na pretáčanie ( stláčaním zvyšuješ alebo znižuješ rýchlosť ), alebo tlačítkami na DO pageup/down, po každom stlačení ti prejde video na druhú kapitolu, nakoľko každý záznam má indexované kapitoly ( obdoba DVD-Video ).[/quote]

Používám tlačítka na přetáčení, nebo tlačítka 1 - 9 pro posun o daný počet minut.
slamape (62)|12.6.2011 21:14
[quote=jarino1978;351211]aha, tuto by mohol byť problém. Na prehrávanie nahratých programov používaj tlačítko F2 na D.O. Každý nahratý program by mal byť uložený default do zložky "record" na HDD. Keď stlačíš F2 na D.O., otvorí sa ti zoznam nahratých programov, ty si vyber konkrétny a daj OK.

Vantage HD rozdeľuje každý nahrávaný program na časti o veľkosti myslím 1,5 GB....[/quote]

Neviem čo myslíš tým tlačítkom F2 na D.O. ale asi to malé tlačítko v druhej rade odspodu označené piktogramom ako "prehrávanie". Tak tým spúšťam prehrávanie tiež, ale to seknutie "ukončenie prehrávania" nahrávky je rovnaké a v rovnakom bode ako pri spustení z interného HDD súborom .trp
To rozdelenie na sekcie je ok to mi je jasné a ja to nebudem nikdy spájať na PC. Ja si to pozriem na STB a šmitec.
Takže jarino v tom to určite nie je
geronimoh (2327)|12.6.2011 21:16
[quote=slamape;351215]Spánombohom keď ma ešte takéto dobrotky čakajú - skončím asi v cvokárni. Fakt som asi mal ísť do Technisatu-to bola moja druhá voľba ale ulakomil so sa na Uni čítačku s neof. FW a vnútorné zdielanie. A nakoniec som doprčíc aj tak skončil s dvoma CAM a dvoma kartami IR (ktoré mi pslal dodávateľ miesto ICE . Čo čítam s tými také problémy s vysk.oknom Podmienený prístup nie sú. Tak bežím s CAM.
Všetko už by som oželel len to prerušené nahrávanie pri prepnutí na iný program ma ser..A pritom sa to tvári že STB nahráva. Bez prepnutia je všetko OK.[/quote]

Já měl předtím Humax IRCI-5400 a zařekl jsem se, že korejský krám už nekoupím. Koukal jsem po Technisatu, ale nakonec jsem zvolil Vantage HD8000S i s vědomím nedodělaného firmwaru. Splňoval všechno, co jsem po STB chtěl, umí nahrávat dva HD programy, sdílí kartu, nahrávky jsou v odkódovaném stavu a soubory lze libovolně přesovuvat z STB do PC a naopak pomocí USB kabelu. To v době kdy jsem ho kupoval nebyly běžně dostupné vlastnosti konkurenčních STB. Celkově jsem s ním spokojen a ty mouchy mu odpouštím. Má taky špičkové EPG a snadné programování časového nahravání přímo z EPG.
geronimoh (2327)|12.6.2011 21:21
[quote=slamape;351221]Neviem čo myslíš tým tlačítkom F2 na D.O. ale asi to malé tlačítko v druhej rade odspodu označené piktogramom ako "prehrávanie". Tak tým spúšťam prehrávanie tiež, ale to seknutie "ukončenie prehrávania" nahrávky je rovnaké a v rovnakom bode ako pri spustení z interného HDD súborom .trp
To rozdelenie na sekcie je ok to mi je jasné a ja to nebudem nikdy spájať na PC. Ja si to pozriem na STB a šmitec.
Takže jarino v tom to určite nie je[/quote]

Tím to asi nebude, spíš by Vantage Player zasloužil "upgrade".
jarino1978 (8045)|12.6.2011 21:23
[quote=slamape;351221]Neviem čo myslíš tým tlačítkom F2 na D.O. [/quote]

pozri si starší typ DO a novší typ DO. Na oboch je rovnaké tlačítko F2, s ním sa dostaneš do sekcie record, kde sú všetky záznamy PVR. Cez toto tlačítko si prehrávaj záznamy a nie cez OSD menu.



000.png
jarino1978 (8045)|12.6.2011 21:29
[quote=geronimoh;351216]Používám tlačítka na přetáčení, nebo tlačítka 1 - 9 pro posun o daný počet minut.[/quote]

píšeš o PVR nahrávkach, alebo iných externých videách, ktoré neboli nahrávané cez Vantage HD ?
Ak máš problémy s PVR nahrávkami, skús takisto prehrávať cez F2 ( pokiaľ to tak nerobíš ).
geronimoh (2327)|12.6.2011 21:39
[quote=jarino1978;351228]píšeš o PVR nahrávkach, alebo iných externých videách, ktoré neboli nahrávané cez Vantage HD ?
Ak máš problémy s PVR nahrávkami, skús takisto prehrávať cez F2 ( pokiaľ to tak nerobíš ).[/quote]

Samozřejmě píšu pouze o nahrávkách PVR. Vše ostatní přehrávám prostřednictvím PC. Mám nový model dálkového ovládání a přehled nahrávek vyvolávám tlačítkem se šipkou v kruhu.
jarino1978 (8045)|12.6.2011 21:59
potom by som odporučil vybrať HDD a pichnúť ho do OS WIN7 a dať automatickú opravu chýb. Vyzerá to, že ten hadr je už pekne zasvinený.
geronimoh (2327)|12.6.2011 22:07
Jak zasviněný ? Myslíš fragmentovaný, nebo co ? Jinak to dělá od novoty ... :-(
slamape (62)|12.6.2011 22:09
[quote=jarino1978;351226]pozri si starší typ DO a novší typ DO. Na oboch je rovnaké tlačítko F2, s ním sa dostaneš do sekcie record, kde sú všetky záznamy PVR. Cez toto tlačítko si prehrávaj záznamy a nie cez OSD menu.



[/quote]

Tak ja mám asi novší typ D.O. a tam je posledná rada dole iná zľava : PIP-SWAP-PAUSE-TIMER
Takže funkčné na prehratie je to tlačítko nad tvojim F3 označené ako trojuholník v krúžku.
slamape (62)|13.6.2011 21:09
Clapci,
znova som skúsil dať tie posra.. IR karty len do čítačiek bez CAM neotion pri FW 25202 a vynechajúc problém s vyskakujúcim oknom "podmienený prístup" som asi vyriešil problém s vypadnutím nahrávania(i keď sa to tvári akoby nahrávalo) pri prepnutí kanálov. Majú to na svedomí asi tie poondené CAM Skylink Irdeto neotion doporučené technikmi Skylinku. Bez nich je zatiaľ nahrávanie OK. Keby som tam mal vrazené ICE namiesto IR šlapalo by to určite aj bez toho otravného vyskakujúceho okna.
Dal by Boh ab to tak bolo lebo sa s tým rýpem už dosť dlho a zbytočne vyhadzujem na doporučenia dôchodcovské Euríky.
jarino1978 (8045)|13.6.2011 21:28
no vidíš. takto to má byť..
Scorpion7 (200)|13.6.2011 22:17
[quote=slamape;351405]Clapci,
znova som skúsil dať tie posra.. IR karty len do čítačiek bez CAM neotion pri FW 25202 a vynechajúc problém s vyskakujúcim oknom "podmienený prístup" som asi vyriešil problém s vypadnutím nahrávania(i keď sa to tvári akoby nahrávalo) pri prepnutí kanálov. Majú to na svedomí asi tie poondené CAM Skylink Irdeto neotion doporučené technikmi Skylinku. Bez nich je zatiaľ nahrávanie OK. Keby som tam mal vrazené ICE namiesto IR šlapalo by to určite aj bez toho otravného vyskakujúceho okna.
Dal by Boh ab to tak bolo lebo sa s tým rýpem už dosť dlho a zbytočne vyhadzujem na doporučenia dôchodcovské Euríky.[/quote]

Ja som tu pisal,ktory CAM ma este nikdy nesklamal.Tesi ma ze sa nieco vyriesilo.Takto som aj ja naletel predajcovi,ked som pre rodinu kupoval Tv zo Sat tunerom /Samsung LE 40C670/.Tak,a este tu hlasku odstranit.Vitaj 21 storoci.
slamape (62)|14.6.2011 18:48
Tak tú hlášku je asi jednoduché odstrániť použiťím ICE kariet ale len keď by ich niekto vzal a ja by som kúpil ICE. Našťastie to okno nevyskakuje až tak často, ale aj tak to otravuje. Ale ešte je docela možné, že keď som už toľko preskákal príde aj na Jarina a prásknem tam toho Jepssena. Jarino potvrď mi správnosť súborov
Jepssen: x02.55.01_VANTAGE_XX00HD_IRDETO2_DEB_ERSIN70_Jepssen.rar
návratový: Vantage_HD+025503_ERSIN70_návratový_2.je_O.K..rar
Treba pri prechode na Jepssena niečo urobiť? napr. továrenské nastavenie alebo podobne ?
A keby som sa vracal z Jepssena k Vante stačí natiahnuť len návratový súbor a nič predtým?
Operácie môžem robiť klasicky cez USB klúč?
Vopred ďíky
slamape (62)|14.6.2011 19:05
Ešte jedna otázka čo som zabudol: rozhasia sa nastavenia kanálov pri týchto prechodoch? Treba si spraviť zálohu na flasku?
slamape (62)|15.6.2011 01:23
a čo tento príspevok?
http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php?t=2304&highlight=vantagehd+025503ersin70n%E1vratov%FD2+jeo+++rar

mikulas16

Založen: 20.4.2010
Příspěvky: 333
Bydliště: SR
Zaslal: čt říjen 14, 2010 9:27 pm Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

Ten návratový z Jepssena 02.55.03 je výborny,lebo sa vráti na Fw Vantage 02.55.01 a nič netreba znovu nastavovať,ako na prvom návratovom.
slamape (62)|15.6.2011 01:32
Jarino a ešte na tom istom fóre:
http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php?t=2304&postdays=0&postorder=asc&highlight=vantagehd+025503ersin70n%E1vratov%FD2+jeo+++rar&start=15

Milan C



Založen: 4.8.2009
Příspěvky: 233
Bydliště: Trnavsko vek: 50
Zaslal: po říjen 18, 2010 4:55 pm Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

mikulas16 napsal:
Ten návratový z Jepssena 02.55.03 je výborny,lebo sa vráti na Fw Vantage 02.55.01 a nič netreba znovu nastavovať,ako na prvom návratovom.


Vyskúšané. Tento návratový soft HD+ 25503 z Jepssena na Vantagový, hocaký soft , je super - bez ďalšieho nadstavenia. Všetko zostane, nič sa nestratí, ani nezmení. Na ten prvý návratový t.j. 20603 zabudnite !!! Po nahratí návratového softu HD+ 25503 ,ktorý si mimochodom môžete nechať / indikuje sa v menu Vantage ako 25501 / , už môžete ťahať aj iné Vantagové softy bez obáv. Ešte pridávam pre Vás nový oficiálny FW 26600 ,je označený 1287140361.zip a je v poslednej tabuľke. Je v poriadku pre stiahnutie.

Pridávam aj známe osvedčené a dobré FW 25201, FW od Jepssena a spomínaný návratový HD+ 25503, pretože na niektorých stránkach už nie sú, resp. webstránky skončili.



--------------------------------------------------------------------------------

x02.55.01_VANTAGE_XX00HD_IRDETO2_DEB_ERSIN70 Jepssen.rar
Komentář:

stáhnout/zobrazit
Soubor: x02.55.01_VANTAGE_XX00HD_IRDETO2_DEB_ERSIN70 Jepssen.rar
Velikost: 5.36 MB
Staženo: 430 krát


--------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------

Vantage_HD+025503_ERSIN70 návratový 2.je O.K..rar
Komentář:

stáhnout/zobrazit
Soubor: Vantage_HD+025503_ERSIN70 návratový 2.je O.K..rar
Velikost: 5.23 MB
Staženo: 457 krát


--------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------

Vantage_025201.rar
Komentář:

stáhnout/zobrazit
Soubor: Vantage_025201.rar
Velikost: 5.23 MB
Staženo: 200 krát


--------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------

download-1287140361.zip
Komentář:

stáhnout/zobrazit
Soubor: download-1287140361.zip
Velikost: 5.27 MB
Staženo: 168 krát


--------------------------------------------------------------------------------


_________________
Dreambox 800 HD Se, Dreambox 500 S, parabola toroidal Maximum T-55, Samsung PS 50C450 B1 WXXH.


mikulas16



Založen: 20.4.2010
Příspěvky: 333
Bydliště: SR
Zaslal: pá říjen 22, 2010 12:07 pm Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

Pri nahráni Jepssena Ti nič nerozhadže,len pri predošlom návratovom 020603,
bolo potrebné všetko znovu nastavovať.
Pri druhom návratovom 02.55.03,
nieje potrebné znovu nastavovať.
Ak si spokojný s terajším Fw,tak nemusíš experimentovať, lebo Fw 2.66 je dobrý a Jepssen
je pre EMU, Holandského paketu v Irdeto2 na 19,2E,ktorý teraz nieje funkčný.
Rybička (89)|15.6.2011 16:04
Holandský paket znovu funkčný!
jarino1978 (8045)|15.6.2011 19:56
použi návratový FW , ktorý písal MilanC. Poznám ho a dá sa na neho spoľahnúť, čo píše.
slamape (62)|15.6.2011 20:36
Tak zajtra sa do toho dám a som zvedavý na výsledok. Určite oznámim ako to dopadlo.
Držím si palce. Po toľkých trampotách by to už mohlo byť OK.
slamape (62)|16.6.2011 23:13
Tak som tam vrazil toho ospevovaného Jepssena a tu sú moje poznatky:
Zápory:
- obraz pri pozeraní programu sem tam sekne
- obraz pri pozeraní aj zopár krát skocečkoval
- pri nastaveni nahrávania cez EPG a potom pozeraní iného programu v nastavenom čase začiatku nahrávania program preskočí na nastavený kanál nahrávania-sekne sa a musí sa prepnúť program a vrátiť sa späť aby sa rozchodil.
Klady:
-rýchlejšie prepínanie programov
-okno "podmienený prístup" už nevyskakuje
- žiadne okno kódovaný program

Okamžite návrat k Vantage a idem odskúšať FW 025802. Uvidím čo to urobí s tým vyskakovacím oknom. Keď to nezaberie tak už len skúsiť vymeniť tie poondené IR karty za ICE (i keď sa to zdá ako blbosť do budúcnosti) ktoré podľa referencií na fórach šlapú 100%.