Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Karta VÝMENA / postup, skusenosti

Dagy2 (3153)|3.6.2011 01:07
Prijímač: TechniSat Digicorder HDS2X
CI-modul: 2x TechniSat Multicrypt 1 (Conax + Cryptoworks) s funkciou dualdecrypt
Karty: vymena ICE s predplateným Multi/HBO + CRW základ

1/ Objednanie karty VYMENA
Pretože kartu na Slovensku nebolo prakticky možné zohnať, objednal som ju cez web SkyLink.
Karta prišla na dobierku piaty deň po objednávke

2/ Karta počas global free
Vložil som kartu do modulu Cryptoworks a naladil program NGC. V menu som vybral položku "podmineny pristup - TSD MultiCrypt - Cryptoworks -Available Entitlements" Pri načítaní údajov karty sa v pribehu 10 sekund objavil obraz a všetky programy fungovali počas 20 dní bezchybne.
V druhom CI-slote zatiaľ bola karta CRW na ktorú som vykonával výmenu. Súčasná funkcia oboch bola bezchybná

3/ registrácia ICE
po "zhasnutí" global free som na webe zaregistroval kartu VYMENA - web ponúka automaticky po výbere menu aktivovať kartu výmena aktuálnu CRW kartu.
Do políčka novej karty je potrebné vpísať číslo karty ICE ktoré je vytlačené na karte, resp. na obale karty. Číslo ktoré vyčíta STB je odlišné!!!

Po zadaní čísla web napísal, že boli zaslané aktivačné kody na kartu. Avšak po cca pol hodine sa nič neudialo.
Preto som na webe stlačil tlačítko"reautorizácia ICE". V rovnakom okamihu nabehol na obrazovke program ČT1 a tiež ČT2. Ostatné programy však zostali s tmou. Na karte boli 2 zápisy.
Prepol som na STV, ktorá sa rozbehla cca po 2-och minútach. Keďže ostatné programy ani po 10 min neboli aktívne, dal som opäť kartu reautorizovať. Po tomto kroku sa všetky ostané programy balíka Multi, ktorý bol predplatený na pôvodnej CRW aktivovali.
Na karte sa objavilo niekoľko nových zápisov, všetky na dobu 1 mesiac aj keď predplatenie je dlhšie.

4/ použitie dvoch kariet
vložil som do druhého CI-modulu druhú kartu, ktorá je zatiaľ CRW.
Všetky funkcie prijímača - PIP, paralelné nahrávanie, pretáčanie oboch nahrávok a pod. fungovalo v pohode a bez rušivých hlášok
Pri prepínaní programu vo veľkom okne PIP a súčasnom sledovaní nahrávky v malom okne PIP vidno v malom okne pri prepnutí programu veľkého okna drobné zaštvorčekovanie obrazu. Pri kontrole nahrávky z HDD však toto štvorčekovanie nebolo v nahrávke

5/ použitie kreditu na úhradu služieb
registráciou ICE som získal automaticky na účte kredit 24EUR.
vybral som možnosť objednať služby a zo zoznamu programy HBO+Cinemax+HBO comedy na 1mes.
po potvrdení sa aktivovali tieto programy a z kreditu sa odčítala suma 10.7EUR
všetky programy boli na ICE karte aktávne behom cca 20 sekund

6/ dual-decrypt
po aktivovaní programov HBO mám v prístroji kombináciu
ICE - multi + cinemax/HBO/HBO comedy
CRW - základ

bezproblémov funguje funkcia dual-decrypt CI-modulu a je možné súčasne sledovať program Cinemax a HBO,ktoré sú na jednom TP

rovnako beží v pohode program HBO comedy, ktorý nie je možné sledovať na CRW kartách.
JOSCER (94)|3.6.2011 06:56
Částku připsanou do kreditu po registraci karty Výměna je možné vyčerpat i tak, že pokud máš nějaký balíček, třeba Multi, tak Skylink na požádání prodlouží platnost tohoto balíčku přesně o počet dní, na kolik částka v kreditu vystačí. Stačí jim napsat.
Farell (56)|3.6.2011 07:30
Ano taky jsem po vložení do Fergusnu 200HD čuměl 20 dní na všechno ale musel jsem změnit Frekvenci čtečky na 3.6MHz dotédo by asi 1hod byla všude tama neprisli zápisy po změne se rozjela kompletní nabídka syklinku...

Po registraci ICE se stará deaktivovala po 6hod. ale moje stará karta byla CTW Skylink SEZONA takže jenom na dobu jednoho roku ale nová výměna karta je na pořád ...

Když to zhrnu ti co mají kartu sezona ať si rychle koupí ICE výmena a nemusí platit 1000Kč za prodloužení platnosti karty na dobu neurčitou + dostanou 600Kč jako kredit.
SlavoF (834)|3.6.2011 08:56
no Dagy2, keď už si vlákno s takým názvom založil tak myslím že to sem patrí, aj keď je to staršie video a bonusový kredit vtedy ešte nebol, a uviedol som ho možno už na x miestach a mimochodom je aj v mojom podpise, tak tu je: ( je to "výmena" aj keď názov je trochu iný :) )
Dagy2 (3153)|3.6.2011 10:25
Very pekné! :)
Len by som pri vopchaní karty vypol prijímač. Tiež som to robil 2 roky v zapnutom stave aj CI-modulom (síce spolu len asi 3÷4x za tie 2 roky).
Raz sa mi stalo že jeden modul a obe karty nie a nie nabehnúť - celkom som bol z toho na nervy že som niečo odfajčil v prístroji. Takže teraz - stand-by, karta von, iná karta dnu, zap.
JOSCER (94)|3.6.2011 11:21
Když jsem zkouknul to video, tak se mi zdálo něco zvláštního. A pořád jsem nevěděl co. Až po chvíli jsem si uvědomil. Karta výměna, co mi přišla domů, nemá perforování pro vylomení ve formátu sim karty. Ne že bych to potřeboval, ale že by návrat zpět u nových karet?
Pitomec (10211)|3.6.2011 16:23
Na videu výše je ta karta Výměna vylamovací. Zřejmě jim ta perforace vypadla při výrobě, třeba to bude jednou sběratelský kousek :D
SlavoF (834)|3.6.2011 18:33
teraz ma napadlo, na poličke mám ešte ňákých 5 ks Výměna a pozerám že fakt už nie sú vylamovacie , je to séria 425394.. , na videu som mal 4200...,
vravím že to je staršie video
ale snáď ta perforace nemá až taký velký vpliv na kvalitu obrazu tak ako má vpliv diera v koláči na jeho chuť :-E , a kto potrebuje naplniť easy twin si bude museť voľáko poradiť
Ladys (1829)|3.6.2011 19:04
[quote=Farell;349464]Ano taky jsem po vložení do Fergusnu 200HD čuměl 20 dní na všechno ale musel jsem změnit Frekvenci čtečky na 3.6MHz dotédo by asi 1hod byla všude tama neprisli zápisy po změne se rozjela kompletní nabídka syklinku...

Po registraci ICE se stará deaktivovala po 6hod. ale moje stará karta byla CTW Skylink SEZONA takže jenom na dobu jednoho roku ale nová výměna karta je na pořád ...

Když to zhrnu ti co mají kartu sezona ať si rychle koupí ICE výmena a nemusí platit 1000Kč za prodloužení platnosti karty na dobu neurčitou + dostanou 600Kč jako kredit.[/quote]

Jak jsi zmenil tu frekvenci ctecky ?
Mne tedka po 20dench prestala fungovat, i kdyz jsem si ji nechal aktivovat, aneb potvrdili se problemy ktere Ariva vuci Irdetu ma.
Pitomec (10211)|3.6.2011 19:42
[quote=SlavoF;349557]teraz ma napadlo, na poličke mám ešte ňákých 5 ks Výměna a pozerám že fakt už nie sú vylamovacie , je to séria 425394.. , na videu som mal 4200...,
vravím že to je staršie video
ale snáď ta perforace nemá až taký velký vpliv na kvalitu obrazu tak ako má vpliv diera v koláči na jeho chuť :-E , a kto potrebuje naplniť easy twin si bude museť voľáko poradiť[/quote]Není to ale úplně triviální, taky už jsem pár karet musel "ostříhat" na SIM provedení a jedna to bohužel nepřežila...
Farell (56)|4.6.2011 07:36
[quote=Ladys;349562]Jak jsi zmenil tu frekvenci ctecky ?
Mne tedka po 20dench prestala fungovat, i kdyz jsem si ji nechal aktivovat, aneb potvrdili se problemy ktere Ariva vuci Irdetu ma.[/quote]

No frekvenci změníš v SYSTEM / Ostatní...a úplně dolú.
Ladys (1829)|5.6.2011 17:50
Tak pres noc jsem to nechal pusteny klasicky na CT a rano to bezelo.Ovsem pres den opet jeden vypadek, ale stacilo to zapout vypnout.
Kazdopadne dik za radu s tou frekvenci, zkusim si to zmenit.
Farell (56)|7.6.2011 06:36
Jo to že ti zápisy neběhli až ráno svědčí o tom že karta jede...!!! ale pomalu na ní všechno leze a taky zase z ní ven na těch 3.6MHz to jede jako BLESK z nebe.
interfernet422 (1575)|7.6.2011 08:13
[quote=Pitomec;349567]Není to ale úplně triviální, taky už jsem pár karet musel "ostříhat" na SIM provedení a jedna to bohužel nepřežila...[/quote]
Postup step by step na výrobu malé karty
http://www.gsmobil.net/navody/iso_plugin/index.htm
Pitomec (10211)|7.6.2011 11:11
Já vzal už vylomenou kartu (resp. tu větší část, která zbyla) a podle ní to obkreslil na kartu, kterou jsem potřeboval upravit. Jednou to ale bohužel nevyšlo.