Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

5pin DIN na 3.5 Jack

Shorty552 (3)|3.9.2011 14:19
mám doma zesilovač a k tomu šnůru s 5pin DIN konektorem, ktery zapojím do zesilovače a na druhé straně kabelu mám 3.5Jacka, abych to mohl propojit s PC.. jenže se mi včera ta 3 a půlka zlomila a ja ji chci vymnenit jenze kdyz se odsrouboval tu plastovou krytku a oddelal zlomenej jack, tak ted nevím jak tam spravne dat ten novej, jakej drátek kam zaletovat, atd. mám 2 Velké a když na nich rozstřihnu gumovou izolaci tak je tam jeste 1 zaizolovany drátek a kolem neho je volne drát bez izolace

Prosim poradte jak ten Jack mam pripojit.. kamoska ma dneska narozeniny a potrebuju to tam :-////
ssssss.jpg
vivid.sk (11472)|3.9.2011 14:39
ten zosilovac musi byt nejaky ceskoslovensky predpotopny kus :), lebo aj moje 15 rocne stereo stroje maju klasicke cinche ako vstupy.


I ked presne nerozumiem aky mas problem, predpokladam, ze nevies ktory drot kam priletovat.
Pouzi metodu pokus omyl. Pokial neskratujes vodice, tak nemoze nic odist. Skus najprv najst lavy kanal, ak sa ti to podari, skus testovat dalsi kabel a pohladat pravy kanal (zmenou stereovahy v PC lahko zistis, ako to spravne zapojit).
Pitomec (10211)|3.9.2011 14:40
[quote=Shorty552;364719]mám doma zesilovač a k tomu šnůru s 5pin DIN konektorem, ktery zapojím do zesilovače a na druhé straně kabelu mám 3.5Jacka, abych to mohl propojit s PC.. jenže se mi včera ta 3 a půlka zlomila a ja ji chci vymnenit jenze kdyz se odsrouboval tu plastovou krytku a oddelal zlomenej jack, tak ted nevím jak tam spravne dat ten novej, jakej drátek kam zaletovat, atd. mám 2 Velké a když na nich rozstřihnu gumovou izolaci tak je tam jeste 1 zaizolovany drátek a kolem neho je volne drát bez izolace

Prosim poradte jak ten Jack mam pripojit.. kamoska ma dneska narozeniny a potrebuju to tam :-////[/quote]

To neznáš Google?

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=zapojen%C3%AD+jack+3%2C5&lr=lang_cs&aq=f&oq=

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=zapojen%C3%AD+jack+3%2C5&lr=lang_cs&aq=f&oq=#sclient=psy&hl=cs&lr=lang_cs&tbs=lr:lang_1cs&source=hp&q=zapojen%C3%AD+5+pin+din&pbx=1&oq=zapojen%C3%AD+5+pin+din&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=0l0l0l2453l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=3f7b964673aa380a&biw=1358&bih=882
Shorty552 (3)|3.9.2011 15:07
[quote=vivid.sk;364726]ten zosilovac musi byt nejaky ceskoslovensky predpotopny kus :), lebo aj moje 15 rocne stereo stroje maju klasicke cinche ako vstupy.


I ked presne nerozumiem aky mas problem, predpokladam, ze nevies ktory drot kam priletovat.
Pouzi metodu pokus omyl. Pokial neskratujes vodice, tak nemoze nic odist. Skus najprv najst lavy kanal, ak sa ti to podari, skus testovat dalsi kabel a pohladat pravy kanal (zmenou stereovahy v PC lahko zistis, ako to spravne zapojit).[/quote]


jo to si piš, že to bude asi starý, vyhrabal sem to na půdě, a je to nějakej starej německej zesilovač s rádiem.. jj a takhle to myslim. kam kterej drát zaletovat :)

ale na to jak je to starý, to hraje fakt velice dobře.. na to sem čumněl s otevřenou držkou jak to řve :)
vivid.sk (11472)|3.9.2011 15:22
[quote=Shorty552;364731]ale na to jak je to starý, to hraje fakt velice dobře.. [/quote]

Ano, to verim. Babka tiez mala stare nemecke 10 kilove radio so samostatnymi repro a hralo to ako '"z praku". Oproti dnesnym spotrebkam sa to neda vobec zrovnavat.
Shorty552 (3)|3.9.2011 15:31
[quote=vivid.sk;364734]Ano, to verim. Babka tiez mala stare nemecke 10 kilove radio so samostatnymi repro a hralo to ako '"z praku". Oproti dnesnym spotrebkam sa to neda vobec zrovnavat.[/quote]


Jojo.. bejva to tak.... a ty jinak asi nevíš jak to zapojit coo ? :-// štve mně to.. včera to mnel puceny kamoš a zalomil to v redukci z3.5 na 2.5 proste mi tam nechal v te redukci špičku Jacku.., no a ja to na dnešek potřebuju, pač kamoška slaví narozky.. a ja sem jeji jedina zachrana asi :-// xD xD xD xD
Scorpion7 (200)|3.9.2011 16:14
Tak čo,máš to hotové,či nie?Už to hra?Ak nie tak spravíš nasledovne.
Otvor jack,maš tam tri vývody na spajkovanie a posledný je na uchytenie kabelu.Tie dva hrubé vodiče odblankuj.Potom tie volné neizolované dráty/obydva/spoj spolu dokopy a zaspájkuj na tretí vývod konektoru/to je zem-tienenie/.No a tie dva/živé/,tiež odblankuj a prispájkuj tiež na dalšie dva vývody na jacku.Jeden pripoj na prvý vývod a ten druhý na druhý vývod jacka.Nezabudni si ešte pred tým navliect plastový kryt na káblik,aby si mohol potom jack spolu zaskrutkovať.No a to je všetko.
Už potom len treba zohnať sviečky a može sa oslavovať.