Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dovoz LCD z UK

fidro (22)|17.9.2007 16:55
Zdravím
Vie mi niekto poradiť, keď doveziem LCD (konkrétne mám zálusk na samsung le40M86 alebo ešte počkám na F sériu?) z Anglicka, budem mať tu na Slovensku problém ho spojazdniť?
Vysvetlím-pred rokom som si doviezol klasický televízor, no zvuk sa mi porste nedarí naladiť, obraz je OK, odniesol som si ho k opravárovi-hovoril niečo o inej zvukovej norme vysielania tam a u nás....a cenovo to vychádza okolo 10 tis. Sk lacnejšie...vďaka za odpoveď
nksh (116)|18.9.2007 20:45
[QUOTE=fidro;150589]Zdravím
Vie mi niekto poradiť, keď doveziem LCD (konkrétne mám zálusk na samsung le40M86 alebo ešte počkám na F sériu?) z Anglicka, budem mať tu na Slovensku problém ho spojazdniť?
Vysvetlím-pred rokom som si doviezol klasický televízor, no zvuk sa mi porste nedarí naladiť, obraz je OK, odniesol som si ho k opravárovi-hovoril niečo o inej zvukovej norme vysielania tam a u nás....a cenovo to vychádza okolo 10 tis. Sk lacnejšie...vďaka za odpoveď[/QUOTE]

určitě ti zvuk nepujde jelikož žádná UK tv neumí EU zvuk normy
fidro (22)|24.9.2007 17:20
vďaka aj to pomohlo
-Vl- (366)|24.9.2007 18:01
[QUOTE=fidro;151224]vďaka aj to pomohlo[/QUOTE]

Myslím, že ti měla hlavně pomoct už tvá první zkušenost. Rád bych věděl co by jsi dělal kdyby tu někdo napsal, že ji klidně můžeš přivíst, že vše bude fungovat a pak by zas něco podstatného nešlo co bys s tím dělal.
JM_ (353)|29.9.2007 02:22
[QUOTE=nksh;150704]určitě ti zvuk nepujde jelikož žádná UK tv neumí EU zvuk normy[/QUOTE]

Konkrétně u Samsungů bych tak kategorický nebyl. Viz třeba

http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le40f86bdxxeu.asp?page=Specifications

kde ve specifikacích čteme: iDTV Type - Pan-EU, Color system - EU Multi.
Nezní Vám to jako charakteristika TV kompatibilní se všemi evropskými TV normami?
nksh (116)|29.9.2007 02:28
[QUOTE=JM_;151697]Konkrétně u Samsungů bych tak kategorický nebyl. Viz třeba

http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le40f86bdxxeu.asp?page=Specifications

kde ve specifikacích čteme: iDTV Type - Pan-EU, Color system - EU Multi.
Nezní Vám to jako charakteristika TV kompatibilní se všemi evropskými TV normami?[/QUOTE]

konkretne tahle tv umí pouze nicam, takže si z ni na slovensku zvuk taky nepustis:)
JM_ (353)|29.9.2007 15:16
[QUOTE=nksh;151698]konkretne tahle tv umí pouze nicam, takže si z ni na slovensku zvuk taky nepustis:)[/QUOTE]

Tím myslíš tuto část technické specifikace:

Audio Stereo Type A2/NiCAM
Zvuk Stereo A2/NiCAM?

A vycházíš přitom z které verze specifikací - z GB, anebo CZ?

Na obou je totiž v podstatě (nehledíme-li na rozdíl v jazycích) úplně stejný popis:
http://www.samsung.com/cz/products/tvproducts/lcd/actualoffercomminglcd/le40f86bd.asp?page=Specifications
http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le40f86bdxxeu.asp?page=Specifications

Ale zpět k původnímu dotazu. Pokud vím, nacionálně optimalizované modely má v Evropě jen Panasonic, a Samsung, Sony anebo třeba Sharp prodává v celé EU modely naprosto identické. A aby si byl kupující jist úplně - máš-li v menu možnost zvolit CZ jazyk, na 99% bude ta TV identická s modelem prodávaným i u nás
Mesuge (81)|29.9.2007 17:24
No nevim jestli se da vyrazne usetrit na dovozu TV zrovna z UK, tradicne slusne ceny jsou na nekterych holandskych a nemeckych webshopech, samozrejme zaruka plati.

Nebo potom dovoz ze statu, ale to zapomen na zaruku, tuner, vetsinou nutnost poresit napajeni atd. - cena polovicni, je to risk, hlavne u novych technologii je to celkem ruleta, ze dostanes shitozni kousek at se kupuje v levnem ci drahem segmentu, takze ta moznost reklamace po uvodnim zahoreni TV kdyz se objevi problem je dost dulezita.. Nemluve o tom, ze ta TV nejdrive leti z fabriky nekde uprostred ciny do pristavu pak pres pul sveta pluje do ameriky, pres nekolik prekladist do skladu a pak jeste jednou kolem sveta do CZ a to vsechno v nic moc papundeklove krabici? Chceto holt byt stistko nebo magor na podobne akce..

Udelal jsem si malou statistiku a z mych 7x znamych menili postupne v zaruce LCD TV 4x lide (vcetne me), samsung, sony, sharp, toshiba vsechno je to dnes jedna rychlo-kvasena sragorka a to byl vsechno lokalni nakup..
nksh (116)|29.9.2007 17:55
[QUOTE=JM_;151716]Tím myslíš tuto část technické specifikace:

Audio Stereo Type A2/NiCAM
Zvuk Stereo A2/NiCAM?

A vycházíš přitom z které verze specifikací - z GB, anebo CZ?

Na obou je totiž v podstatě (nehledíme-li na rozdíl v jazycích) úplně stejný popis:
http://www.samsung.com/cz/products/tvproducts/lcd/actualoffercomminglcd/le40f86bd.asp?page=Specifications
http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le40f86bdxxeu.asp?page=Specifications

Ale zpět k původnímu dotazu. Pokud vím, nacionálně optimalizované modely má v Evropě jen Panasonic, a Samsung, Sony anebo třeba Sharp prodává v celé EU modely naprosto identické. A aby si byl kupující jist úplně - máš-li v menu možnost zvolit CZ jazyk, na 99% bude ta TV identická s modelem prodávaným i u nás[/QUOTE]

mno tak pokud je popisek správný, tak by ta tv nehrala ani v čechách, tady jaksi nicam neni...

Jinak to stejna tv nemuze byt uz jen z toho duvodu, že v GB je jiný typ sítových vidlic a to nepočítám spoutu dalších ruzných drobných věcí, které jsou na GB tv jinak než na konti.
JM_ (353)|30.9.2007 02:13
[QUOTE=nksh;151723]mno tak pokud je popisek správný, tak by ta tv nehrala ani v čechách, tady jaksi nicam neni...[/QUOTE]

Doporučuji nejen planě teoretizovat, ale občas si nějakou spotřební elektroniku i zapnout.

A když to jeden udělá, co nevidí? Funkčním označením A2/NICAM se běžně (např. v menu mého HDD rekordéru JVC) označuje aktivace/deaktivace "dekodéru Sound-Multiplexu (A2) a dekodéru digitálního stereofonního zvuku (NICAM), které umožňují příjem stereofonních a dvojjazyčných vysílání". A přestože to pro teoretiky může znít neuvěřitelně (a pravděpodobně to porušuje i normy (:-), rekordér funguje přesně podle popisu, i když se u nás ani v A2, ani v NICAMu nevysílá. (:-)

BTW - TV z UK by nehrála (=na některých kanálech nemluvila), kdyby neuměla zvukové normy PAL “B/G” a “D/K”. To ale - jako "EU Multi" model - pravděpodobně (?) umí...

Závěrem - všeobecně u TV souhlasím s argumenty "Mesuge"-ho.
Mesuge (81)|30.9.2007 08:59
U americkych dovozu by me zajimal mozny problem s komponentnim vstupem, protoze nemaji scart, tak pripojeni settopboxu napriklad pro sat muze jet jen pres komponent. Jenze levnejsi a stredni trida u nas rozhodne nema vystup pres komponent 720p, ale jen PAL. A komponent vstupy na US televizich jsou drtive 480i/p (NTSC) a pak 720p a vys.. Cili to jest dalsi nemily problemek, pokud je to jinak dejte echo..

Neboj jet vse pres PC a pak je to jedno, pripoji se proste 720-1080p podle situace, coz ovsem neni vsade mozne a idealni pristup..
nksh (116)|30.9.2007 13:49
[QUOTE=JM_;151760]Doporučuji nejen planě teoretizovat, ale občas si nějakou spotřební elektroniku i zapnout.

A když to jeden udělá, co nevidí? Funkčním označením A2/NICAM se běžně (např. v menu mého HDD rekordéru JVC) označuje aktivace/deaktivace "dekodéru Sound-Multiplexu (A2) a dekodéru digitálního stereofonního zvuku (NICAM), které umožňují příjem stereofonních a dvojjazyčných vysílání". A přestože to pro teoretiky může znít neuvěřitelně (a pravděpodobně to porušuje i normy (:-), rekordér funguje přesně podle popisu, i když se u nás ani v A2, ani v NICAMu nevysílá. (:-)

BTW - TV z UK by nehrála (=na některých kanálech nemluvila), kdyby neuměla zvukové normy PAL “B/G” a “D/K”. To ale - jako "EU Multi" model - pravděpodobně (?) umí...

Závěrem - všeobecně u TV souhlasím s argumenty "Mesuge"-ho.[/QUOTE]

Ano někdy se může díky toleranci součástek stát, že ač přístroj danou zvuk normu neumí podle spec., tak jí přesto hraje, ale je to v tak malem počtu případů, že se na to neda spolehat.

A že to je EU multi model tam nikde napsáno neni, pouze eu idtv nebo něco takového...
JM_ (353)|30.9.2007 14:31
[QUOTE=nksh;151723]mno tak pokud je popisek správný, tak by ta tv nehrala ani v čechách, tady jaksi nicam neni...

[/QUOTE]


[QUOTE=nksh;151792]Ano někdy se může díky toleranci součástek stát, že ač přístroj danou zvuk normu neumí podle spec., tak jí přesto hraje, ale je to v tak malem počtu případů, že se na to neda spolehat.

[/QUOTE]

Pokud jsem pochopil správně (?), děláš v plzňském Panasoniku.

Tak jsem se podíval na technické specifikace TV na Panasonik.cz, a co nevidím:
http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4088 - Stereo, duální zvuk - NICAM - B, G, I, L, A2

Že by tedy i Vaše TV spoléhaly na "tolerance součástek"? Anebo že by to s tím duál. zvukem bylo trochu jinak??
nksh (116)|30.9.2007 16:48
[QUOTE=JM_;151794]Pokud jsem pochopil správně (?), děláš v plzňském Panasoniku.

Tak jsem se podíval na technické specifikace TV na Panasonik.cz, a co nevidím:
http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4088 - Stereo, duální zvuk - NICAM - B, G, I, L, A2

Že by tedy i Vaše TV spoléhaly na "tolerance součástek"? Anebo že by to s tím duál. zvukem bylo trochu jinak??[/QUOTE]

Mno jenže tahle tv umí všechny normy a je to tam i napsany. Takže nechápu co myslíš? Prostě kupovat tv mimo kontinetálni evropu mi prostě přijde zbytečná loterie :)
JM_ (353)|30.9.2007 19:42
[QUOTE=nksh;151800]Takže nechápu co myslíš? [/QUOTE]

Co myslím? Že to, nad čím jsi se pozastavoval ve svém příspěvku z "02:28" = "tahle tv umí pouze nicam, " je nepochopením technické specifikace. Označení A2/Nicam je běžným (i v Panasoniku (;-) označováním schopnosti TV tuneru fungovat s duálním/stereo zvukem (a to včetně duálu v ČR/SR).

[QUOTE=nksh;151800] Prostě kupovat tv mimo kontinetálni evropu mi prostě přijde zbytečná loterie [/QUOTE]

To je samozřejmě pravda - viz přispěvky výše
nksh (116)|1.10.2007 09:15
[QUOTE=JM_;151812]Co myslím? Že to, nad čím jsi se pozastavoval ve svém příspěvku z "02:28" = "tahle tv umí pouze nicam, " je nepochopením technické specifikace. Označení A2/Nicam je běžným (i v Panasoniku (;-) označováním schopnosti TV tuneru fungovat s duálním/stereo zvukem (a to včetně duálu v ČR/SR).



To je samozřejmě pravda - viz přispěvky výše[/QUOTE]

duálním jasně, ale na jaké normě? to už tam právě neni :)
fidro (22)|1.10.2007 16:51
ja som túto otázku položil z čisto praktických dôvodov-u najnovších F modelov od Samsungu mi to vychádzalo v priemere o 10 tis.Sk lacnejsie....a zase dovoz z UK nie je taký drahý a náročný, poznám kopec ľudí, čo chodia tam a späť autom každý mesiac....
Mesuge (81)|1.10.2007 19:12
No mozna nektere znacky vyjdou lepe, ale radeji si to prover, napr. nove toshibacke fullHD modely ze serie "Lx177" (EU = 42X303D) jsou v anglii oproti nemecku a holandsku o 10tisic Kc drazsi..