Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS z HTPC přes TV do AVR?? Problém s propojením..

PafkaKT (9)|23.1.2014 13:56
Zdravím, chtěl bych poprosit o radu ohledně propojení HTPC s AVR. Mám problém v tom, že nedokážu dostat z HTPC (AMD A8-6500) do AVR přes TV film s DTS stopou. Chtěl bych aby zvuk prošel přes TV dále (přes HDMI-ACR) do AVR. TV je Samsung UE46D6000. Pokud film pustím přes SMART v TV, tak je vše OK a DTS funguje. Nejsem úplná "lama" ale tohle je nad moje síly. V nastavení zvuku v HTPC se u výchozího zařízení ukazuje Samsung TV a u toho v podporovaných formátech zvuku je jen stereo. Obyč PCM (stereo) touto cestou do AVR dostanu. Nevím jestli je problém v nastavení HTPC nebo prostě TV neumí průchozí signál DTS do AVR. Přehrávač používám MPC-HC a v nastavení audia vše passtrough/spdif. Please nějaká rada? Díky
vivid.sk (11472)|23.1.2014 13:58
[QUOTE=PafkaKT;480254] Chtěl bych aby zvuk prošel přes TV dále[/QUOTE]
Neprejde. Musis to zapojit korektne! HTPC->AVR->TV.
PafkaKT (9)|23.1.2014 14:08
To jsem měl předtím. Ale problém je v tom, že pokaždé než zapnu HTPC musím zapnout i AVR. A to pokaždé dělat nechci! Děti aby si pustili pohádku nebo nějakou online hru, musí pouštět AVR. Tomu jsem se chtěl vyhnout.
AVR (Onkyo 616) má sice funkci hybrid stand-by, která by měla zaručit to, že signál projde i při vypnutém AVR, ale tato funkce se po cca 1minutě od vypnutí AVR deaktivuje (zhasne kontrolka hybrid standby) a pak tato funkce nefunguje. Ale pokud to jinak nepůjde, nedá se nic dělat.
A taky se mi zdá, že pri zapojení HTPC-AVR-TV se mi zvýší input-lag. Poznám to při práci s myší. Chtěl jsem se těmto komplikacím prostě jednodušše vyhnout....
vivid.sk (11472)|23.1.2014 15:12
[QUOTE=PafkaKT;480256] Tomu jsem se chtěl vyhnout.[/QUOTE]
Vacsina AVR podporuje HDMI passthru, ako si napisal. Funkcionalita funguje, ale pre jeden zvoleny vstup, takze to tiez nieje univerzalne. Musi to fungovat stale, nielen 1 minutu, inak by to nedavalo zmysel.

Naviac TV ti moze cez ARC zapnut AVR automaticky, takze nemyslim, ze by to bola nejaka komplikacia naviac (a ak ano, nechapem, ze ti to nestoji za ten lepsi pozitok zo zvuku. Chapem, ze male deti to este neocenia, ale aj to pride. Len si musis spravne "vycvicit" domacnost, moj syn este nevedel hovorit a uz vedel, ze ked chce rozpravku, musi zapnut HTPC, AVR aj TV ... vsetko je len vecou "vychovy" :D).


[QUOTE=PafkaKT;480256] Chtěl jsem se těmto komplikacím prostě jednodušše vyhnout.... [/QUOTE]
Chapem, ale takto je cely retazec navrhovany. Vsetky vstupy do AVR, jeden vystup do TV. AVR sluzi ako switcher vstupnych signalov a treba sa s tym naucit zit. Cim skor, tym lepsie. Nasledne doplnanie dalsich vstupov uz bude bezbolestne.
THeBaNDiT (497)|23.1.2014 15:13
[QUOTE=PafkaKT;480256]AVR (Onkyo 616) má sice funkci hybrid stand-by, která by měla zaručit to, že signál projde i při vypnutém AVR, ale tato funkce se po cca 1minutě od vypnutí AVR deaktivuje (zhasne kontrolka hybrid standby) a pak tato funkce nefunguje.[/QUOTE]mám Onkyo NR414 a hybrid standby funguje v pohode. Ak ti tá kontrolka zhasne, je to OK, AVR ma potom prakticky nulovú spotrebu. Finta je v tom, že akonáhle zapnem TV a prepnem na HDMI vstup k AVR, tak sa mi Hybrid Standby automaticky aktivuje (oranžová kontrolka sa rozsvieti) a AVR sa stane priepustné pre posledný použitý HDMI vstup. Takže ak máš pred vypnutím AVRka zvolený hdmi vstup z PC, tak táto cesta ostane aktívna cez Hybrid Standby. A ak aj je kontrolka zhasnutá, po zapnutí TV a prepnutí na hdmi od AVR sa priechodnosť obnoví.

U mňa to bez problémov funguje.

Snažiť sa ťahať zvuk z PC cez TV do AVR je neštandardná cesta.

Čo sa týka input-lagu, marí sa mi, že som počul čosi o tom, že to spôsobuje aktívne Aero vo Windowse.
EDIT: tak TU som o tom čítal, síce tam vivid píše o omeškaní medzi audiom a videom pri zapnutom AERO vo windowse, čo nie je presne to isté, ale tak môžeš skúsiť Aero vypnúť, či ti to nepomôže... (ak máš W7, tak pravým tlačidlom myši klik na pracovnú plochu, Prispôsobenie, Farba okna, zrušiť zaškrtnutie pri Zapnúť priehľadnosť - toto by malo Aero vypnúť, ak sa nemýlim)
RoPo (6061)|23.1.2014 15:39
[QUOTE=PafkaKT;480256]To jsem měl předtím. Ale problém je v tom, že pokaždé než zapnu HTPC musím zapnout i AVR. A to pokaždé dělat nechci! Děti aby si pustili pohádku nebo nějakou online hru, musí pouštět AVR. Tomu jsem se chtěl vyhnout.
AVR (Onkyo 616) má sice funkci hybrid stand-by, která by měla zaručit to, že signál projde i při vypnutém AVR, ale tato funkce se po cca 1minutě od vypnutí AVR deaktivuje (zhasne kontrolka hybrid standby) a pak tato funkce nefunguje. Ale pokud to jinak nepůjde, nedá se nic dělat.
A taky se mi zdá, že pri zapojení HTPC-AVR-TV se mi zvýší input-lag. Poznám to při práci s myší. Chtěl jsem se těmto komplikacím prostě jednodušše vyhnout....[/QUOTE]

616 mám také a hybrid standby funguje stále při vypnutém AVR. Nevypíná se po minutě. Zkontroluj si nastavení AVRka.
PafkaKT (9)|23.1.2014 16:19
:-) ano rodinu nějak vycvičím. Ale chtěl jsem to mít jednodušší. Mrzí mě, že i když se chci kouknout na blbý počasí, nebo facebook, i k tomu musím zapínat AVR. U toho lepší zvuk jistě neocením. Zapnout, počkat až relé přepne cosi a pak zapnout HTPC, pak zas AVR vypnout. Poté už průchozí signál je a zvuk jde jen z TV.
K TV (př. AVR) mám připojený jen HTPC. Nic jiného zatím přes HDMI nemám a asi ani mít nebudu. Když zapnu konkrétní vstup pro funkci passtrough, zase se mi deaktivuje CEC a zároveň i ACR. Nechápu proč, ale je to tak. Pokud nechám CEC zapnutý, pak jde vše nastavit jen na AUTO nebo OFF! (viz 0:35 - 0:40min zde na videu: ). Nidke jsem se nedočetl, jestli je to špatně nebo dobře, že po zhasnutí kontrolky hybrid stand-by už přes AVR nic neproleze. Musel bych najít někoho se stejnou kombinací Onkyo 616 a Samsung LCD.

to Bandit: Ono mi bohužel nejde při vypnutým AVR přepnout na TV HDMI vstup, kde je připojen AVR (v mém případě HDMI 2 s funkcí ACR). Je neaktivní, tudíž nejde vybrat. Musím AVR nejdřív zapnout, a pak se mi aktivuje vstup na TV :-( Po jaké době ti kontrolka hybrid stand-by zhasne u tvého AVR? Máš u HDMI u TV funkci ACR a CEC? Možná u Paňáka je to jiné než u Sama.
Input lag má TV sama o sobě větší než klasické LCD u PC. Zvláště pokud není přepnutá do "GAME" modu. Tenhle mod je zase osekanej o spoustu funkcí. K tomu ještě zpoždění při průchodu AVR. Ale to není hlavní problém. No prostě myslel jsem, že vše bude jenodušší.

to RoPo: nemáš aktivovanou funkci Network stand-by? Při této funkci mi kontrolka také svítí, ale stále nefunguje funkce průchozího signálu.
THeBaNDiT (497)|23.1.2014 18:30
[QUOTE=PafkaKT;480271]to Bandit: Ono mi bohužel nejde při vypnutým AVR přepnout na TV HDMI vstup, kde je připojen AVR (v mém případě HDMI 2 s funkcí ACR). Je neaktivní, tudíž nejde vybrat. Musím AVR nejdřív zapnout, a pak se mi aktivuje vstup na TV :-( Po jaké době ti kontrolka hybrid stand-by zhasne u tvého AVR? Máš u HDMI u TV funkci ACR a CEC? Možná u Paňáka je to jiné než u Sama.[/QUOTE]tak to bude asi tým Samsungom a jeho nemožnosťou prepnúť na vstup bez signálu... ak by to šlo (ako u mňa), AVR by aktivovalo passthrough.

Ak mi tá kontrolka zhasne, tak to je cca po minúte (nezhasne vždy, ešte som nedosledoval, na čom to závisí). A áno, mám funkčné ARC (audio return channel) aj CEC. Keď budem doma, pozriem do nastavení AVR, čo tam mám ja ohľadom passthrough.
vivid.sk (11472)|23.1.2014 21:47
[QUOTE=THeBaNDiT;480283]tak to bude asi tým Samsungom a jeho nemožnosťou prepnúť na vstup bez signálu.[/QUOTE]
Ano, ale pri zapnuti TV sa TV spusti na vstupe, na ktorom bola vypnuta. Takze sa dana funkcnost odskusat da.

[QUOTE=PafkaKT;480271]Ono mi bohužel nejde při vypnutým AVR přepnout na TV HDMI vstup, kde je připojen AVR [/QUOTE]

Skusil som danu logiku na mojom TV/AVR/STB a chova sa to takto (TV nepodporuje ARC, takze len orientacne):

- Ked je zapnute HDMI-CEC (RIHD v AVR) a aj v TV (Anynet+), tak pri vypnuti TV sa vypne aj AVR a zacne na nom svietit oranzova LED (Hybrid standby), ktora ostane zapnuta pokym nevypnem vsetky zdroje signalu (STB). Po chvili vypne a AVR sa javi ako vypnuty (nic nesvieti).

- Ked zapnem STB a TV (TV sa spusti na tom istom vstupe, ako bola vypnuta) a po chvilke zacne svietit oranzova LED a do par sekund naskoci obraz. AVR je v rezime hybrid standby, funguje korektne passthru. Po manualnom zapnuti AVR s DO nastartuje AVR a vsetko ide ako pri zapnutom AVR (u mna sa zial automaticky prepne zo vstupu "STB" na vstup "TV", co sposobi, ze nejde zvuk vobec, treba este naspat zvolit vstup "STB"). Ale predpokladam, ze TV s podporou HDMI ARC by to mohla zvladnut lepsie.


Aspon vidim, ze cele HDMI-CEC, HDMI passthru, ARC nefunguju uplne optimalne vo vsetkych podmienkach a programovatelne univerzalne DO s podporou makier je stale idealna volba.
RoPo (6061)|24.1.2014 08:15
[QUOTE=PafkaKT;480271]to RoPo: nemáš aktivovanou funkci Network stand-by? Při této funkci mi kontrolka také svítí, ale stále nefunguje funkce průchozího signálu.[/QUOTE]

Mám a průchozí signál funguje také. Je možné, že tyto funkce jsou spojené - napájení síťové karty je společné i pro HDMI přepínač ve stand-by režimu.
Dále používám ARC (ale to je jen pro "ušetření" dalšího kabelu z TV) a HDMI-CEC (díky němu mohu na TV přepnout na domácí kino a AVR se zapne, v případě poslední volby na TV jako domácí kino před vypnutím TV se po zapnutí TV také AVR zapne.. atd. prostě díky HDMI-CEC vše funguje tak, jak má). Pokud připojené zařízení umí HDMI-CEC, tak AVR se na takovéto zařízení přepne, pokud se toto připojené zařízení zapíná. Pokud připojené zařízení HDMI-CEC neumí (nebo blbě umí), tak se na něj AVR automaticky nepřepne a musím přepnout ručně, ale AVR potom můžu vypnout.
PafkaKT (9)|24.1.2014 10:02
Díky všem za postřehy! Cením si toho. Včera jsem trochu bádal a přišel jsem na toto: U AVR musí být HDMI-CEC ON nebo natvrdo nastaven konkrétní passtrough vstup HTPC (pak ale nefunguje ACR). Network stand-by také ON. U TV: HDMI-CEC (Anynet+) ON. HTPC nesmím úplně vypnout, musím uspat do režimu spánku. Praděpodobně při tom grafika stále posílá nějaký signál, který AVR přijímá a nevypne se úplně. Poté je postup jednoduchý. Mohu vypnout TV jak na vstupu HDMI 2(AVR), tak na vstupu HDMI1 (IPTV). (Proč nemám IPTV také přes AVR? Protože signál po vypnutí AVR zmizí okažitě a objeví se zrnění. Pokud zapnu AVR vše OK. Toto jsem tady ani řešit nechtěl, to je teprve sci-fi!) Při zapínání TV mohu zapnout v klidu na HDMI1 (IPTV) pak v klidu zapnout (probudit) HTPC a kdykoliv se přepnout na HDMI2 a vše jede! Pak se mohu jakkoliv přepínat, vypínat AVR, TV, je to jedno. Vše funguje.
Pokud ale není zapnut network stand-by, pak se po vypnutí všeho cca 1 minutě vypne hybrid stand-by. A já pokud jsem televizi vypnul na vstupu HDMI 1 (IPTV) tak už se zapnutí na HDMI2 nedostanu a je vymalováno. Musím jedině pak zapnout AVR, tím se při zpřístupní HDMI2 a pak teprve bych musel zapnout HTPC. Pokud mezitím HTPC už běží, nenaběhne. Musím ho na tvrdo restartovat. Pak naběhne. Toto tedy cesta není.
Napadlo mě ještě jedna věc, kterou mi ale můžete vyvrátit. HTPC není zcela klasický spotřebič s HDMI. (jako třeba DVD) Takže po vypnutí není v žádném stand-by. Pokud vypnu DVD, zůstává v nějakém stand-by. Tudíž není zcela vypnutý a stejně jako HTPC v režimu spánku vysílá pravděpodobně nějaký signál. Nevím, zase při výpadku proudu by to tedy nemělo fungovat a asi funguje. Nechci strávit další večer s nastavováním a bádáním, nechám nastaveno dle popisu nahoře a snad to bude fungovat a vyhovovat všem. Nejvíc koukaj na TV stejně děti (nesnáším minimax!)
Pokud by měl někdo nějaké nové postřehy či rady, sem s tím! Jinak bych to asi dál nerozebíral. Mrzí mě to, ale jedeme dál............

PS: mohu vás všechny co mají Onkyo s hybrid stand-by poprosit jeden takový malý pokus? Zkuste prosím vypnout network stand-by (ale HDMI-CEC ON), pak přepnout na TV jiný HDMI vstup než je připojen AVR, pak vše vypnout. Počkat až hybrid stand-by zhasne. Poté zapnut TV a zkusit přepnout na vstup s AVR. (vše bez zapnutého AVR). Pak zapnout jakékoliv zařízení (STB, DVD, HTPC). Pokud to bude fungovat, něco je u mě špatně! Možná kombinace Samsung - Onkyo - HTPC. Nevím...
vivid.sk (11472)|24.1.2014 10:35
[QUOTE=PafkaKT;480328]tak na vstupu HDMI1 (IPTV)[/QUOTE]
Zapoj si zdroj signalu IPTV do AVR (ako sme uz pisali viackrat) a nebudes mat problem s prepinanim vstupov (na TV bude len jediny).

Neviem, preco mam pocit, ze riesis, uz davno vyriesene.

[QUOTE=PafkaKT;480328]Počkat až hybrid stand-by zhasne. Poté zapnut TV a zkusit přepnout na vstup s AVR.[/QUOTE]
Opatovane zapnutie TV opat zapne AVR do rezimu hybrid standby (svieti oranzova LED).
PafkaKT (9)|24.1.2014 10:46
Jak jsem psal v posledním příspěvku:
"Proč nemám IPTV také přes AVR? Protože signál po vypnutí AVR zmizí okažitě a objeví se zrnění. Pokud zapnu AVR vše OK. Toto jsem tady ani řešit nechtěl, to je teprve sci-fi!"
Zkoušel jsem to řešit už dávno, ale také to nemá řešení. Vyzkoušel jsem všechny možné kombinace nastavení a propojení, ale IPTV přes vypnutý AVR prostě nedostanu. Zrní to jak stará CRT! :-(
RoPo (6061)|24.1.2014 10:55
Tipoval bych, že tvůj IPTV neumí HDMI-CEC. Proto ti AVR v režimu stand-by po zapnutí IPTV se nepřepne na jeho HDMI.

Mám SAT bez HDMI-CEC a musím také na něj AVR přepínat, pokud na něm nezůstalo před vypnutím. Např. PS4 si na sebe umí AVR "přitáhnout" v režimu stand-by právě kvůli funkčnímu HDMI-CEC u PS4.

Zrní ti proto, protože na IPTV ti z HDMI nic neposílá. Mnou zmiňovaný SAT na HDMI "posílá signál za každého počasí". Jak máš nasataven HDMI výstup u IPTV?
KamilZ (10277)|24.1.2014 11:33
[QUOTE=PafkaKT;480330]Vyzkoušel jsem všechny možné kombinace nastavení a propojení,[/QUOTE]
Ani když nastavíš natvrdo v AVR přepnutí ve stand-by na HDMI s IPTV, což 616 určitě umí? To musí jezdit i bez CEC.
vivid.sk (11472)|24.1.2014 22:21
[QUOTE=PafkaKT;480330]a objeví se zrnění.[/QUOTE]
Zrnenie v dobach digitalu? Pochybujem. Podla mna len TV prepne z HDMI vstupu na interny tuner (nejaky naladeny neexistujuci analogovy kanal).

[QUOTE=PafkaKT;480330]Protože signál po vypnutí AVR zmizí okažitě a objeví se zrnění[/QUOTE]
Tu vidim nejaky problem. Pri vcerajsom teste som na STB vypol HDMI-CEC, takze sa tvari ako akykolvek iny STB, a ked som vypol AVR, obraz zo STB normalne dalej isiel (passthru).


skusal si aktualizaciu fw v AVR?
keko01 (57)|25.1.2014 19:23
Cauko,

Presil som si tento tvoj thread a este ma napadlo (musis ale vyskusat).

Skus prepojit optickym kablom Htpc a Avr. Pri onkyu vies pri jednotlivych zdrojoch nastavit zvukovy vstup. Tam daj optiku.

Tak si prepojis Tv s Htpc cez hdmi a zvuk pojde optikou do onkya.

Jediny problem tam asi bude, ze tv nebude vediet ze hraje aj avr a nevypne zvuk akompri arc.
PafkaKT (9)|25.1.2014 23:03
Zdravím, ano optika by bylo řešení, ale po vypnutí AVR by přestal fungovat zvuk na TV. Průchozí je podlě me jen HDMI signál a ne optika.
Také se objevil další problém. Pokud zapnu HTPC s vypnutým AVR, tak mi v nastavení zvukového zařízení hlásí, že výchozí zvuk. zařízení (TX NR616 AMD high definition audo device) je k dispozici jen ve formátu zvuku 2.0. Musím poté zapnout AVR a restartovat HTPC. Pak již naskočí formát 5.1 a je možné přehrát cokoliv s DTS či DD. Neboli vše co dekoduje AVR a ne HTPC. Už mi z toho slušně hrabe.
Zde ještě přikládám video na problém se zrněním IPTV po vypnutí AVR.
http://www.youtube.com/watch?v=dwZU1aZLiwE&feature=youtu.be
vivid.sk (11472)|25.1.2014 23:42
Ako to mas zapojene v uvedenom videu? Na vstupe BD/DVD Onkya mas IPTV? Preco sa TV prepne na HDMI2/PC vstup?
Skus to presnejsie popisat, lebo to nieje uplne zrejme.


[QUOTE=PafkaKT;480425] výchozí zvuk. zařízení (TX NR616 AMD high definition audo device) je k dispozici jen ve formátu zvuku 2.0[/QUOTE]
Aku verziu drivrov pouzivas/aktualne?
PafkaKT (9)|26.1.2014 08:00
Celé zapojení je takto: Z IPTV do AVR (vstup BD/DVD-není přejmenován). Dále z AVR do TV do HDMI2(ACR). V TV mám vstup pojmenován HDMI2 - PC. Protože tam mám jen HTPC. v AVR jsem vyzkoušel všechno možné nastavení. Upscaling na všechny možné rozlišení, auto, passtrough, s úpravou signálu, bez, prostě vše. I jsem zkusil všechny HDMI vstupy. Na IPTV taktéž všechny rozlišení, vč. 24p i 50p. Určitě je i možné, že ten modem Motorola může vysílat signál, který se AVR nelíbí. Může být i vadný. Ale težko ho vyreklamuju, když v TV normálně běží bez problémů. Zkoušel jsem to i u všech verzí firmware.(aktuálně 1161-3110-0500) Blblo to u všech verzí.
Co se týče driveru na grafárnu/HDMI. Tam mám poslední verzi staženou ve čtvrtek. Tam jsem vykoumal, že s vypnutým AVR to prostě načte jen stereo. Kdyby se to po zapnutí AVR změnilo na 5.1, bylo by to super. Ale se.r mě, že musim restartovat znova HTPC. :-( Čím pokročilejší zařízení, tím větší problémy. Jo když jsem měl jenom PC a analog do hifi věže ....:-) To byl klid :-)
keko01 (57)|26.1.2014 09:46
[QUOTE=PafkaKT;480425]Zdravím, ano optika by bylo řešení, ale po vypnutí AVR by přestal fungovat zvuk na TV. Průchozí je podlě me jen HDMI signál a ne [/url][/QUOTE]

Toto je zvlastne chovanie. Mam iba MMC ale vie posielat zvuk zaroven optikou ako raw a rovnako cez hdmi.. Takze si mozem vybrat
PafkaKT (9)|26.1.2014 11:33
Věřím tomu, že kdybych měl nějaké standardní zařízení (MMC, STB, BD, aj.) a ne HTPC a IPTV, tak by všechno fungovalo jak má. Já holt mám divnou kombinaci a proto to zlobí!
vivid.sk (11472)|26.1.2014 11:43
[QUOTE=PafkaKT;480437] V TV mám vstup pojmenován HDMI2 - PC.[/QUOTE]
- Premenuj vstup PC na AVR (v zozname by mal byt AV-Receiver) v TV.

Podla mna nemas nejako nestandardne zariadenia. Tiez pouzivam HTPC s ATI GPU aj rovnaky modelovy rok Onkya a problemy nemam. Je pravda, ze passthru nepouzivam, ale funguje to ako ma.

Este jedna otazka: pokial by si spravil rovnaky modelovy priklad, len namiesto IPTV tam bude zdroj PC, chova sa to rovnako?
Ak by ti to pomohlo, mozem rovnaku situaciu (vypnem za jazdy AVR do sleep rezimu) odskusat.
tdlmarek (1566)|26.1.2014 11:46
[QUOTE=PafkaKT;480437]Co se týče driveru na grafárnu/HDMI. Tam mám poslední verzi staženou ve čtvrtek. Tam jsem vykoumal, že s vypnutým AVR to prostě načte jen stereo. Kdyby se to po zapnutí AVR změnilo na 5.1, bylo by to super. Ale se.r mě, že musim restartovat znova HTPC. :-([/QUOTE]
Tohle je v podstatě správně. Při vypnutém AVR si HTPC detekuje až samotnou TV, což je samozřejmě stereo zařízení. Takže vše v pořádku. Pak tu ale máme neschopnost Windows změnit toto za chodu*, když najednou AVR zapneš. Jinými slovy, tohle se zapojením nebo nastavením AVR nemá nic společného, narážíš na známou vlastnost Windows.

* ve skutečnosti není třeba OS restartovat, ono by stačilo odpojit a znovu připojit HDMI kabel a pak už by se jako zvukové zařízení načetl opět AVR. To ale zmiňuji jenom pro úplnost, v praxi by to bylo ještě otravnější, než zmíněný restart.
vivid.sk (11472)|26.1.2014 11:53
[QUOTE=tdlmarek;480454]Tohle je v podstatě správně[/QUOTE]
Dobry postreh.

Tak to vyzera, ze nakoniec ten AVR budes predsa zapinat :)

update: sleep/wake up PC ani enable/disable ATI HDMI OUT nakoniec nefunguje, treba kompletny restart.
PafkaKT (9)|26.1.2014 12:46
to vivid: situaci jsem vyzkoušel, a u HTPC to nedělá. Přepojil jsem kabely místo IPTV a funguje to. Takže problém bude v kvalitě signálu z IPTV. Přiznám se, že z původního problému propojení HTPC-TV-AVR je najednou úplně jinej problém. Když už jsem se smířil s tím, že přijdou nějaké kompromisy, tak nakonec celé pouštění HTPC bez AVR vlastně je k ničemu. Takže IPTV poženu přímou cestou do TV, HTPC budu uspávat do režimu spánku, ale to nastavení zvuku 2.0 bez AVR mě teda fakt vytočilo. To je teď moje priorita. To musím rozchodit! :-) jinak hážu HTPC z okna :-)

to tdlmarek: souhlasím s tvým názorem. Akorát mi pořád nesedí to, že bez AVR by měl HTPC detekovat přímo TV (což tak bylo v případě přímého propojení s TV. Bylo tam označení "Samsung TV"), Proč ve zvuk. zařízení se stále zobrazuje to Onkyo? Akorát jen ve 2.0. Pokud zapnu s AVR tak už je tam 5.1 a v kolonce podorované formáty jsou všechny zvuk formáty prostorového zvuku (DD, DTS, DTS-MA, DD plus, atd.) Bez AVR tam není podporováno nic! Bylo by možné to u někoho vyzkoušet? :-) (Vivid?)
tdlmarek (1566)|26.1.2014 13:11
[QUOTE=PafkaKT;480461]Akorát mi pořád nesedí to, že bez AVR by měl HTPC detekovat přímo TV (což tak bylo v případě přímého propojení s TV. Bylo tam označení "Samsung TV"), Proč ve zvuk. zařízení se stále zobrazuje to Onkyo? Akorát jen ve 2.0. Pokud zapnu s AVR tak už je tam 5.1 a v kolonce podorované formáty jsou všechny zvuk formáty prostorového zvuku (DD, DTS, DTS-MA, DD plus, atd.) Bez AVR tam není podporováno nic![/QUOTE]
To bys od Windows očekával trochu moc :) Je vidět, že jsi neprošel těmi pionýrskými začátky, kdy byl problém to vůbec nějak zprovoznit, ručně se upravovaly .inf soubory právě kvůli přidání podpory zvukových formátů a ATi provádělo viditelné změny v ovladačích doslova každý měsíc. Jinak by ti taková drobnost, že je třeba HTPC zapnout s kompletním zapojením a pak na to nešahat, nechávala naprosto chladným a považoval by jsi ji za samozřejmost.

Dnes už je situace výrazně lepší, ale pořád se tu bavíme o takové hodně "do it yourself" oblasti pro nadšence. Takže hledat za tím nějakou logiku, že by se zařízení mělo jmenovat Samsung namísto Onkyo, opravdu ještě není na místě.
vivid.sk (11472)|26.1.2014 14:24
[QUOTE=PafkaKT;480461] Bez AVR tam není podporováno nic! Bylo by možné to u někoho vyzkoušet? [/QUOTE]
Tak som to odskusal a je to tak, ako vravi tdlmarek. Skratka po zapnuti/restarte PC pri AVR, ktore je v sleep umoznuje Windows/ATI pouzit len 2 kanaly, ziadna podpora komprimovanych multikanalovych formatov (DD/DTS). Pokial sa HTPC nastartuje pri zapnutom AVR, je to ok. Inicializacia prebehne pri starte systemu, ale uz nie pri standby/wake up, ako som si povodne myslel. Takze ak PC nastastujes pri zapnutom AVR, nasledne AVR vypnes (pripadne uspis/zobudis PC), v systeme bude vidiet stale plna podpora, ako pri zapnutom AVR (ci to vsak bude fungovat, to som uz neskusal, skor by som povedal, ze nie. Moj TV nepodporuje dekodovanie DTS).

Vyzera to tak, ze neexistuje univerzalne riesenie pre tento problem. Otazka je, aka je priama podpora TV multikanalovych DD a DTS streamov z HDMI. A nakoniec, ako by si prepinal zvukovy vystup z PC v pripade pouzitia SPDIF vystupu [SPDIF vs ATI HDMI out]. Ide totiz o dve nezavisle zvukovky, signal tam nejde sucasne.


Najjednoduchsie riesenie casto byva to najlepsie :) Povypinat HDMI Thru, vzdy zapinat AVR a mas pokoj.