Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bezradnost - zrychlení komprese

H0n2a (2)|22.8.2009 11:35
Pěkný den diskutujícím. Vlastním slabší počítač - notebook, 1,4 Ghz, 1GB RAM. Potřebuji na něm dělat s videem - zejména komprimovat velké soubory mpeg2 o rozměrech kolem 4GB na menší soubory, které se vejdou cca na CD. Ale mnohdy se mi sejdou i jiné různé vstupní formáty. Výstupních nemusí být moc, stačí pár standardů, které pochopí např. DVD přehrávač u televize. Potřeboval bych nějak hardwarově urychlit vlastní proces převodu, ovšem koupě nového pc nepripadá nyní v úvahu. Zajímá mě, zda existuje možnost přenechat práci s kódováním nějaké externí kartě, jednoúčelovému zařízení, připojitelnému přes USB. Tzn. koupím si zařízení s přibaleným softwarem, ten na počítači spustím a místo, abych "zavařil" ten nešťastný stroj, data nějakým způsobem protečou do onoho "kompresoru" a výsledné video vypadne rychleji. Jsem v tomto ohledu laik a možná nic podobného na trhu není? Děkuji předem.
Pytkin (7947)|22.8.2009 12:01
existuju karty co vedia HW kodovat do MPEG2 .. ale zdroj je potom video z vonku .. tie asi nevedia fungovat tak, ze by si im dal subor .. su aj karty co zvladnu toto , ale tu si urcite nekupis ..
H0n2a (2)|22.8.2009 12:51
Je nějaký příklad takové karty, pod jakým názvem, značka ...?
Pitomec (10211)|22.8.2009 14:16
[quote=H0n2a;237618]Pěkný den diskutujícím. Vlastním slabší počítač - notebook, 1,4 Ghz, 1GB RAM. Potřebuji na něm dělat s videem - zejména komprimovat velké soubory mpeg2 o rozměrech kolem 4GB na menší soubory, které se vejdou cca na CD. Ale mnohdy se mi sejdou i jiné různé vstupní formáty. Výstupních nemusí být moc, stačí pár standardů, které pochopí např. DVD přehrávač u televize. Potřeboval bych nějak hardwarově urychlit vlastní proces převodu, ovšem koupě nového pc nepripadá nyní v úvahu. Zajímá mě, zda existuje možnost přenechat práci s kódováním nějaké externí kartě, jednoúčelovému zařízení, připojitelnému přes USB. Tzn. koupím si zařízení s přibaleným softwarem, ten na počítači spustím a místo, abych "zavařil" ten nešťastný stroj, data nějakým způsobem protečou do onoho "kompresoru" a výsledné video vypadne rychleji. Jsem v tomto ohledu laik a možná nic podobného na trhu není? Děkuji předem.[/quote]
To máš asi smůlu, ale nic takového není - existují různé karty, i do USB, ale vesměs se jedná o realtime převod z analogu do MPEGu. Vyloženě HW karta na akceleraci převodu je do PCI, což se tě s notebookem netýká.
Pytkin (7947)|22.8.2009 15:10
tak tak .. je do PCI a stoji 100.000 a viac .. to si urcite nekupis ..
LadaOva (27)|23.9.2009 11:24
[quote=Pytkin;237660]tak tak .. je do PCI a stoji 100.000 a viac .. to si urcite nekupis ..[/quote]

DVStorm napr. obsahuje modul pro MPEG1/2 kodovani a rozhodne tolik nestoji a nikdy nestal :-P
arkij (540)|23.9.2009 20:27
Existovala karta od Canopusu MVR (číslo už si nepamatuju a v zařízení se název nehlásí), která vytváří mpeg2 (eventuelně mpeg1), stála před léty cca 12t a dodnes mi v pohodě slouží. Do notebooku ji ale nenarveš.

Po spuštění procesu jede samostatně a na PC jde dělat něco jiné. Originál SW sice bere jenom DV avi, nicméně umí spolupracovat s některými střihovými SW. Já ji používám s UMS Pro7 (s osmičkou už nejede) a tak vše co dokážu nacpat pomocí příslušných kodeků do časové osy mi převede do zvoleného formátu, třeba i kombinaci mpeg, DV avi, DivX apod. S potěšením musím konstatovat že schroustá prostřednictvím UMS i HDV a převede v dobré kvalitě na SD (MPEG pro vytvoření DVD), takže ještě zdaleka nepůjde od šrotu.

Sehnat ale už půjde snad jen bazarová a jak říkám je do stolního PC do PCI sběrnice
videoman (178)|1.10.2009 12:34
no jediné snad co existuje ale né do noťasu je tohle

http://www.syntex.cz/produkt.asp?id=1432

to by bylo asi přesně to co hledáš