Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TECHNISAT Digit HD8 SX

pavzat (21)|11.12.2009 06:48
poradi mi nekdo,vlastnim TECHNISAT Digit HD8 SX,mam k nemu pripojeny Hdd Toshiba 320G a v nem uz i nejake nahravky,problem je teda v tom,ze kdyz bych chtel z tohoto disku vypalit nejaky zaznam co je na nem ulozen,Hdd odpojim od satelitu a pripojim k PC,myslel jsem ze si tyto zaznamy bezproblemu vytahnu a vypalim treba na DVD.Jenze disk se sice tvari ze je pripojen,ale na pc chce naformatovat.disk jsem nazacatku naformatoval samozdrejme na prijmaci.Jeste me napadlo,slo by treba pripojit externi vypalovacku a vypalit to primo z prijmace?je tam jeste jedno usb volne.A posledni vec,jak je to prosim s aktualizaci tohoto prijmace?Udajne typ SX moc neaktualizuji oproti -S,dekuji za kazdou radu
aragorn (96)|11.12.2009 09:13
v manuale nie je pisane aky suborovy system pouziva?
jackol (12)|11.2.2010 14:51
[quote=pavzat;253741]poradi mi nekdo,vlastnim TECHNISAT Digit HD8 SX,mam k nemu pripojeny Hdd Toshiba 320G a v nem uz i nejake nahravky,problem je teda v tom,ze kdyz bych chtel z tohoto disku vypalit nejaky zaznam co je na nem ulozen,Hdd odpojim od satelitu a pripojim k PC,myslel jsem ze si tyto zaznamy bezproblemu vytahnu a vypalim treba na DVD.Jenze disk se sice tvari ze je pripojen,ale na pc chce naformatovat.disk jsem nazacatku naformatoval samozdrejme na prijmaci.Jeste me napadlo,slo by treba pripojit externi vypalovacku a vypalit to primo z prijmace?je tam jeste jedno usb volne.A posledni vec,jak je to prosim s aktualizaci tohoto prijmace?Udajne typ SX moc neaktualizuji oproti -S,dekuji za kazdou radu[/quote]
Ahoj. Prosím povez, zda máš nějaké novinky. Mám tentýž stroj a rád bych také funkci nahrávání na HDD využíval. Bohužel zatím jsem nepřišel na to, jak nahrát film a v zápětí jej přenést do počítače. Řekl bych, že satelit a počítač pracují na jiném FAT systému, proto musí být HDD naformátovaný buď pro počítač nebo satelit. Nevím - jen si to myslím...bohužel nikde žádná informace.... Honza Když na něco přijdu, dám vědět.
MONYS (460)|11.2.2010 17:53
[quote=pavzat;253741]poradi mi nekdo,vlastnim TECHNISAT Digit HD8 SX,mam k nemu pripojeny Hdd Toshiba 320G a v nem uz i nejake nahravky,problem je teda v tom,ze kdyz bych chtel z tohoto disku vypalit nejaky zaznam co je na nem ulozen,Hdd odpojim od satelitu a pripojim k PC,myslel jsem ze si tyto zaznamy bezproblemu vytahnu a vypalim treba na DVD.Jenze disk se sice tvari ze je pripojen,ale na pc chce naformatovat.disk jsem nazacatku naformatoval samozdrejme na prijmaci.Jeste me napadlo,slo by treba pripojit externi vypalovacku a vypalit to primo z prijmace?je tam jeste jedno usb volne.A posledni vec,jak je to prosim s aktualizaci tohoto prijmace?Udajne typ SX moc neaktualizuji oproti -S,dekuji za kazdou radu[/quote]Nahrávku stáhneš přes prog. mediaport ke stažení je na stránkách TECHNISAT.DE Pokud máš nahrán nový fw v přijímači po přetažení pomocí Lan kabelu (křížený) do mediaportu mají nahrávky ozn. "ts" .dají se přímo vypálit v progr.dvr studio na dvd.
stan6 (6)|7.1.2015 14:09
Dobrý den,
jsem nový na fóru.

Jak nadpis říká, TechniSat Digit HD 8 SX mi nechce naladit nové HD kanály na frekvenci 12363. Zkoušel jsem jak automaticky, tak transponder, satelit
i manuelně. Napíši údaje: Satelit Astra 23,5 E, Frekvence 12363, Symbolrate 29500, zvolím DVB S2. Dole na stupnici signálu se ukáže niveau 44, kvalita 0.
Když zkusím vyhledávání, ohlásí se výsledek: žádný kanal nenalezen. Zkusil jsem i vyplnit PID hodnoty , a to PCR 5011, Audio 5021 a VPID 5011. Výsledek je stejný.
Nikdy dříve jsem problemy s vyhledáváním kanálů neměl. Aparát mám asi 4 roky.
Má někdo nápad, co dělám špatně?

[hl]mod KZ[/hl]: nezakládej nová témata, vlákno o Digit HD 8 zde je, přesunuto.
Hornet F-18 (1328)|7.1.2015 19:23
Mas stare kanaly vymazane v hlavnom zozname?
stan6 (6)|7.1.2015 22:06
Ne to nemám
Hornet F-18 (1328)|7.1.2015 22:18
Tak skus vymazat uplne tie stare CT, a potom daj znova ten TP 12363. Musi to ist.
Dagy2 (3153)|7.1.2015 23:32
v tom problém nie je.
Jednoznačne keď dáš ladenie podľa transpondéru, zadáš parametre ako píšeš 12363, polarizáciu, SR29500, DVB-S2 tak musíš mať na teplomeroch dole silu a kvalitu. Tento TP má u mňa 92% silu a ca 10,7dB kvalitu.
Ak máš na kvalite nulu, logicky prijímač nič nenaladíš, môžeš zadávať aj PID-y aj čokoľvek iné.

V prvom rade je potrebné nájsť prečo na tomto TP nemáš signál!
čo ostatné TP - máš kvalitu na ostatných TP od skylinku cez 10dB ?
skús pri ručnom ladení namiesto 12363 zadať 12359 alebo 12367.
stan6 (6)|8.1.2015 18:01
Na ostatních TP mám 49 sílu a na spodní stupnici 9.8dB, Všechny ostatní kanály včetně starého HD- čt1 jdou perfektně .
Já vidím, že síla signálu je u mne menší, mezi 48- max 68 na TP 11934, to je starý HD kanál.
Ale zapoměl jsem říci, že sedím v Dánsku... mám parbolu 90 cm a nikdy nebyly problémy.
Tu frekvenci jsem zkusil podladit i přeladit o ty 4 MHz jak píšeš Dagy2.
Napadá mne, je možné, že by ten nový transponder 12363 pokrýval užší prostor a tudíž ho nezachytím zde?
stan6 (6)|8.1.2015 23:20
Stala se mi zajímavá věc. Znovu jsem si hrál s tou frevencí a měnil ji z 12363 na 12359, 12360. A při 12360 naskočila spodní stupnice na 8,7. Hned jsem nastartoval hledání kanálů, ale
bohužel, žádný kanal nebyl nalezen. Zkoušel jsem to znovu nejméně 20x, střídavě okolo těch 12363+- 1-2-3-4 MHz ale už se mi to nepodařilo. Moc se mi to nelíbí, vypadá to na špatnou komunikaci mezi transponderem a přijímačem. Co vy na to?
stan6 (6)|10.1.2015 11:38
Opravdu nikdo nic podobného neslyšel? Má někdo z vás stejný přijimač, na kterém tyto 3 kanály fungují a snadno se naladily? Jak fungují ostatní modely od Technisatu? Rád bych tuto
chybu lokalizoval nějak blíže. Fungují vůbec ty 3 kanály?
Hornet F-18 (1328)|10.1.2015 12:00
Na Isiu som ich naladil bez problemov, skus skontrolovat koax, konektory, parabolu. Mozno by pomohol flash reset a naladit nanovo.
Ten reset je popisany v tipoch trikoch.
stan6 (6)|11.1.2015 17:30
Jezus jak říkám, jsem nový. Co je Flash Reset a kde ho najdu? Hledal jsem mezi Tipy a triky ale nenašel...
petrportal (42)|11.1.2015 18:50
U mne u ISIA S od začátku mám podobný problém s laděním.Pokud potřebuji naladit jen určitý program,transponder tak tam v ladící tabulce najednou neni kvalita...Přitom jinak vše ze 23,5 vše funguje,přepnu-li na 19, vždy to ukazuje i kvalitu. Párkrát se mi při ladění podařilo mít tam i tu kvalitu a pak bylo možné nový program naladit,ale jinak fungovalo vždy jen celé naladění-prohledání satelitu 23,5. Myslím si, že to bude záležitost co nejpřesnějšího nastavení paraboly( Mám třeba téměř 100% kvalita i signál, dotáhnu šrouby a je kvalita ta tam, myslíte si, že by pomohla výměna za jinou parabolu či LNB?(reakce na stan6 -jak fungují ostatní Technisaty,jinak bych psal do téma ISIO)
golfLC (1941)|11.1.2015 21:50
[QUOTE=petrportal;504690]dotáhnu šrouby a je kvalita ta tam,[/QUOTE]
lebo parabola sa doťahuje šrobami do kríža po jednej otáčke, nie naraz a na doraz, tým sa smer do strany nevychýli, len sklon, ktorý sa následne doladiť dá bez problému...