Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Phillips 55oled784/854 vs LG OLED55b8 vs Samsung QE55Q60 nebo starsi Sony KD-55XF9005

radimzahraj (23)|10.12.2019 11:24
Chlapi po dlouhe dobe jsem zde, abych na nalehani zeny resil novou TV...pominu predvanocni cas (potrebuji to do konce roku), takze necekam na jarni pripadne lepsi ceny...precetl jsem za posledni tyden opravdu vsechno dostupne, uz jsem byl rozhodnuty ..ale zase vaham, protoze se nidke nedozvidam co potrebuji...Neco k vyberu:
1) Proc - chci bezproblemove pres sit DLNA nacitat kupy filmu co mam na WD sitovem disku, to je hlavni ukol
2) Obraz - klonim se mit doma to nej co je, tedy Oled nebo Qled
3) Vstupy - ja vim, nikdo nebude koukat na DVD, ale mame jich dost a decka to porad strouhaji, prehravac neumi HDMI, tak by bylo fajn mit Komponent vstup
4) System - tak a ted nevim, Android TV nekomu vadi, nekdo ze vpohode, asi aby byl nejnovejsi tedy telka 2019, Tizen pry je rychly, ale zase neumi bezpecne prehravat vsechny formaty, WebOS nevim pry dobry...mit moznost neco doinstalovat mi do budoucna prijde lepsi nez mit system uzavreny...
5) Sledovani - v telce je h...o, takze filmy a sport
6) Hry - konzoli nemam, max do budoucna pro decka, az zacnou otravovat:-)
7) Zvuk neresim - mam dobre audio se kterym to chci spojit, tedy opticky vystup, ale to maji vsechny telky, jedine co me napada je zdali bych nespojil telku naprimo do subwooferu co mam, tedy 1 propojovaci zluty audio kabel, abych nemusel zapinat pokazde cele kino (zesak,CD)
8) SD kvalita - co nejlepsi upscaling obrazu, at to nejsou uplne kostky a fakt se da i na stare veci koukat

Phillips - zene se libi ambilight, me by to nevadilo (vypnout se to da), jen se rozhoduju mezi Smart a android verzi telky
LG - pry nejlepsi obraz v teto cenovce, system nevim
Samsung - moc se mi libi jejich vychytavky jako TV Frame, ambient mode a one connection, kdy je cista telka na zdi, Qled vs Oled nevim, pry maji plastikove barvy, Tizen pry neprehraje vse

Fakt nevim, potreboval bych postrcit, v obchode jsem byl, koukal jsem na ovladace, hral jsem si s nastavenim obrazu, barvy beru ze muzu na kazde telce jemne doladit, stejne jako bilou, spise se rozhoduji mezi systemem a hlavne vsichni mi tvrdi, ze neni problem sledovat filmy pres sitovy disk, ale ja chci aby to opravdu na 100% fungovalo, aby kdyz nejsem doma a decka vyberou film, at mi nevolaji "tati tomu se zpozduje zvuk a to nejak blbne", tohle potrebuju odladit na 100%...

za kazdou ikdyz 100 omilanou radu diky vsem
RoPo (6061)|10.12.2019 11:44
Co se týče DLNA, tak tam hodně záleží jaký DLNA server běží na tom WD disku a jak lze jej nastavit i dle typu klienta. U mě sice PDP Panasonic, ale co mám vše v MKV v H264 tak mě přehraje i s možnosti zvolit zvukovou stopu a titulky. H265 už však neumí.

Nespoléhej na to, že ti všechno přehraje ze sítě TV přes DLNA. Může toho přes DLNA umět dost, ale stejně časem můžeš skončit u "přehrávacího" boxu s Kodi či podobném.

Komponentní vstup pro DVD je ti k ničemu, když to výstupem SD rozlišení. Zajímat by tě měl kompozitní vstup přes chinche nebo SCART. Bývá toto u TV řešeno redukcí do vícepólového 3,5mm jacku nebo speciálním konektorem s káblíkama. Záleží na konkrétním modelu. Ale obecně se od mořnžnosti tohoto propojení i na straně TV ustupuje.

Pokud píšeš o hlavním sledování sportu, tak pak LCD TV se 100/120Hz panelem nebo OLED.
Pak není úplně jasná cenová hladina. V ceně do 20 tis pro 55" a do 30tis pro 65" s DPH tam kvalitní pokoukání moc nenajdeš.
radimzahraj (23)|10.12.2019 12:16
Hmm prehravaci box mam WD TV Live, ale ten zvlada max 1080p, stejne ho do telky zapojim a bud budou prehravat pres nej (prehraje vse) no a vyssi rozliseni bych musel pres DLNA telky rovnou na sitovy disk, takze takto by se to dalo castecne vyresit...

Pripojeni DVD neni priorita, ale pokud by to slo, byl bych rad...

Rozmer TV je 55palcu v cene do 30tis s DPH
RoPo (6061)|10.12.2019 12:54
[QUOTE=radimzahraj;538602]DLNA telky rovnou na sitovy disk[/QUOTE]

Na tom síťovém disku musí běžet nějaký DLNA server. Ale to asi víš. Pak je otázka jeho konfigurovatelnosti a schopnostech TV. Ale to jsem již psal.

Jsou čistě DVD přehrávače s HDMI výstupem. Dnes spíše dostupné BD přehrávače s možností přehrávat DVD.
Pajos_oldd (40)|10.12.2019 15:15
Čau, já vybíral letos na jaře a nakonec to vyhrála LG OLED55C8. Proč?
1. Pokud jde o kvalitu obrazu, OLED je jednoznačně lepší panel než QLED, LCD od SONY je zcela mimo hru. Pokud nehraješ na panelu hry a nechceš sledovat filmy za plného slunce, není u OLED problém ani vypalování, ani nižší světelnost než QLED. Ještě loňská generace QLED mě v obchodě nemile překvapila rychlou změnou jasu a barev, při změně sledovacího úhlu. Prý to letos hodně poléčili, ale z principu to nemůže být stejně dokonalé jako u OLED. Podsvícení a kvalita černé je bez debat, pokud je obrazovka černá, je u OLED absolutně černá, stejně černá jako u vypnutého panelu.
2. Systém - LG WebOS je poměrně vymakaný, je vidět, že nad tím někdo uvažoval a není to univerzální ANDROIDÍ slepenec s rozšířením přes KODI. Přehrávač filmů mi dokáže přehrát vše, co jsem kde postahoval na webu. Další aplikace se dají doinstalovat, ale ruku na srdce, kolik aplikací na televizi potřebuju? Aktualizuje se to samo, je to rychlé, včetně startu TV.
3. Dálka - i když se to nezdá, tohle může být klíčová věc, pokud máš doma manželku. My jsme takhle vybírali značku OLED-ky. V krámě měli 4 OLED TV s úhlopříčkou 155 - LG, Phillips, Panasonic a SONY. U každé stejný postup, vypnout a manželce do rukou DO s úkolem přehrát film z flashky. U SONY se jí to ani nepovedlo zapnout, u Phillipsu zabloudila hned po startu a nasrala se doběla. Panasonic jakž/takž, protože plasmu panáka jsme měli doma. LG s Magic Remote to vyhrál, bez větších problémů si kurzorem vybrala co chtěla a to kinetické ovládání pohybem dlaně se jí líbilo nejvíc.
4. SD kvalita - z toho jsem měl obavu. Přepočítávání může hodně ovlivnit volba procesoru. Proto jsem koupil vyšší řadu panelu (C8 místo B8). Je to fakt vidět, SD z DVBT2 je na 155 OLED normálně koukatelné, třeba dokumenty na PRIMA ZOOM.. Tohle ale chce zkusit v krámě, ta nízká cena za základní model může být vykoupená zrovna tímhle.
5. Zdroj signálu - po půl roce můžu říct, že víc než polovinu času sleduju streamovaný signál z NETFLIX, nebo různé věci z YOUTUBE. Dokonce jsem si připlatil za 4k verzi NETFLIXU a to už je opravdu obrazově lahůdka. I na YUTUBE je toho čím dál víc v HD a 4k. DVD jsou pasé. Satelit nemám a ani nechci. Uvidíme jak se bude dál vyvíjet DVBT2 nabídka.
6. Zvuk je překvapivě solidní, ale já panel pověsil na zeď a pod něj dal soundbar od Samsungu :)

Po půl roce sledování jsem pořád nadšený jak obrazem, tak uživatelským rozhraním a neměnil bych, možná za větší, ale tolik peněz nebylo a ani teď by mi neprošlo.
radimzahraj (23)|10.12.2019 17:40
Hmm test s zenou je dobry, to bych mel asi vyzkouset...diky za hodnoceni a tip
Roman78 (35)|12.12.2019 12:49
Lg TV po pouzivani cca 18mes.
LG OLED55B7V
Zatial Prve vyjadrenie z podpory LG.
Pozor:
“To je vlastnost”


Dobrý den pane
Děkujeme, že jste se na nás obrátil.

V tomto případě se nejedná o vadu televizoru. Jedná se o vlastnost procesu Alpha7, kdy na základě informací ze vstupního signálu dochází u jednotlivých částí obrazu k různému barevnému odstínu. Doporučujeme nastavit Jas na hodnotu 48 Nastavení (Nastavení - Všechna nastavení - Obraz - Nastavení režimu obrazu).

Samozrejme ze po uprave jasu sa nezmenilo vobec nic.
1B5AC41A-88DE-4495-95E3-13AA0ECFCB41.jpeg C9B8D781-7284-473D-BB2C-F81C9A2CD4B2.jpeg 9959952A-BE5E-45CF-B9D3-B357788ED758.jpeg 4468B651-6031-41EF-89F6-67D88F0B3DB4.jpeg
RoPo (6061)|12.12.2019 13:43
Ty zobrazované barevné plochy máš jako video z HDMI? Nebo to jsou "fotky" z flashdisku na USB nebo ze sítě fotky přehrávaného přes DLNA klienta v TV?
Roman78 (35)|12.12.2019 14:15
v pc vytvorene obrazky, vlozene na USB a zobrazene na TV a odfotene.
Tie ciary tam su stale, su vidiet ako pri sledovani TV, Netflix, ci hrani hier.
takto som to spravil pre “najlepsie” zobrazenie a predstavu.
RoPo (6061)|12.12.2019 14:30
To vypada opravdu na problem panelu.
Pajos_oldd (40)|16.12.2019 12:11
Tento problém se jmenuje OLED vertical banding a nejvíce se projevuje u jednolité 5% šedé. Je to asi vlastnost technologie a měla by být co nejmenší. Při normálním provozu by nemělo být nic takového vidět.