Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

koupě nové televize

petr1 (47)|3.5.2008 15:41
Prosím o radu o koupi televize, jsem zde nový a po prostudování všech možných přízpěvků sem z toho jelen.Vzdálenost od tel je max.300cm,sledování-80% tel-20%dvd, příjem je cslink,ze sledování tel sleduji z 80% sport/fotbal ted ms v Kanadě míčové hry/ Dospěl sem k názoru že se mi zamlouvá plazma Panasonic th 37 px 80e.Je to dobrá volba nebo poradíte něco jiného? petr
roman2277 (582)|4.5.2008 10:34
Dobrá volba.
Nihilathor (11)|4.5.2008 14:23
[QUOTE=petr1;175710]Prosím o radu o koupi televize, jsem zde nový a po prostudování všech možných přízpěvků sem z toho jelen.Vzdálenost od tel je max.300cm,sledování-80% tel-20%dvd, příjem je cslink,ze sledování tel sleduji z 80% sport/fotbal ted ms v Kanadě míčové hry/ Dospěl sem k názoru že se mi zamlouvá plazma Panasonic th 37 px 80e.Je to dobrá volba nebo poradíte něco jiného? petr[/QUOTE]

Ahoj, já bych možná vzhledem k té tvojí vzdálenosti cca 3m volil uhlopříčku 106cm a tedy 42PX80E. Sám jí mám, pozorovací vzdálenost cca 320 cm a kdybych měl teď kupovat tv, tak bych šel do 127cm uhlopříčky. Prostě a jednoduše mi už přijde 106cm na 3,2m vzdálenost...malý :) takže asi tak. Přeju šťastný nákup.Čau
futuremarty (3)|4.5.2008 15:18
Určitě bych šel do úhlopříčky 106 a více... za půl hodky ani nevíš, že jsi někdy koukal na malou tv. 37" je málo. A ještě bych to dal ve full hd :-) viz http://www.dvorsky.cz/eshop/tv-technika/televizor-panasonic-th-42pz80e-plazma-21861.html na to koukám já ze 2,5 m...
KOCOUR65 (653)|4.5.2008 15:31
2.5m + sd signal = perfektni mazanice - blahopreji
FFMAN (167)|4.5.2008 15:53
[QUOTE=KOCOUR65;175828]2.5m + sd signal = perfektni mazanice - blahopreji[/QUOTE]

Z čeho se usuzuje že by měla být u SD signálu ta tzv."mazanice". Není signál jako signál, ale slušný=kvalitní signál i třeba jen z DVD naprosto v pohodě i na full HD 80" ze 2,5 m naprosto v pohodě, osobní zkušenost a to se okrajově trochu zajímám i o foto a grafiku.........
KOCOUR65 (653)|4.5.2008 16:49
tak se zajimej vic
denisek (260)|4.5.2008 16:53
[QUOTE=KOCOUR65;175828]2.5m + sd signal = perfektni mazanice - blahopreji[/QUOTE]

nebuď tak mrzutý stále, je to nepříjemné vědět že jak něco písneš je to samé negativum, trochu lepší nálady
stani (1647)|4.5.2008 16:56
[QUOTE=denisek;175843]nebuď tak mrzutý stále, je to nepříjemné vědět že jak něco písneš je to samé negativum, trochu lepší nálady[/QUOTE]

No ale má pravdu... :-E
Hmm (1739)|4.5.2008 17:12
[QUOTE=stani;175845]No ale má pravdu... :-E[/QUOTE]
A co teprve LCD, že?? :-) :-) :-)
stani (1647)|4.5.2008 17:32
[QUOTE=Hmm;175850]A co teprve LCD, že?? :-) :-) :-)[/QUOTE]

Jasně, placka jako placka....:p
denisek (260)|4.5.2008 17:38
[QUOTE=stani;175852]Jasně, placka jako placka....:p[/QUOTE]

Ještě že nemluvíte o ženských
pat01 (249)|4.5.2008 19:24
Taky si myslím když vemu SD signál-----uhlopříčka 50 palců------vzdálenost 3 m = TRAGEDIE,HUMUS,NEKOUKATELNO.
To že to 80% uživatelů neumí přiznat že je to nekoukatelný je už jiná věc.Když už si to koupili tak to přece nepřiznají do světa.....
Přiznat to umí STANI to je jinej BOREC !!
Krayzie (325)|4.5.2008 19:58
40" je z 2m malo, chcelo by to aspon 46" :-) Samozrejme, ze nemyslim SD ale HD, uz som to tu spominal viackrat, ale na mojom signale bol otrasny obraz aj na 70cm 16:9 CRT Philips (oznacenie neviem, tuto TV uz 2 roky nemam), ale pozeral som vyhradne DVD, takze ma to netrapilo.
Inac asi ste moc narocni :-) Ja si obcas pozriem futbal alebo hokej (prave pozeram CZE vs RUS) na terajsej TV, ale vobec mi nevadi, ked je tam zrno velke ako past, ziadna ostrost obrazu a pod. (pri filmoch by som to nestrpel a preto tie pozeram vyhradne v HD). Paradoxne, ten futbal sa mi lepsie pozera na takomto otrasnom signale ako ked som skusal futbal v 720p, tam sa totiz preukazovali nedokonalosti LCD technologie (na plazme vyzeralo 720p ovela lepsie).
Preco to ale stale opakujem? Lebo aj ked tento rok kupu TV neplanujem, o rok sa pravdepodobne budem zaujimat o kupu niecoho vacsieho (46" alebo 52") a podla toho, ake skusenosti ma stani, tak asi sa vazne neoplati vrazat peniazie do marketingovych zvastov typu "dvojnasobny vypoctovy vykon", HD natural motion, super HD natural motion, ultra super HD natural motion, ... :-) obzvlast, ked zdrojom signalu je vyhradne HDMI z HTPC.
Karel129 (503)|5.5.2008 09:29
[quote=pat01;175865]Taky si myslím když vemu SD signál-----uhlopříčka 50 palců------vzdálenost 3 m = TRAGEDIE,HUMUS,NEKOUKATELNO.
To že to 80% uživatelů neumí přiznat že je to nekoukatelný je už jiná věc.Když už si to koupili tak to přece nepřiznají do světa.....
Přiznat to umí STANI to je jinej BOREC !![/quote]
Mozna mas pravdu,mozna nemas,ale kazdej nekouka jen na fotbal.Ja to priznam jen pri sledovani nejakyho filmu co dava Nova a pousti to snad z videa.Zas treba nejakej novej serial a po Dvb-T je to nesrovnatelne kvalitnejsi, jak na CRT Tv.A to neni zrovna HD signal ,nebo je?Ja muzu srovnat oba obrazy na stejnem signalu v realnem casu vedle sebe(skoro) a rozdil je bohuzel jen v uhlopricce a sledovane vzdalenosti.U 50" placky jde i o velikost a prozitek ze sledovani.Ja ze 2 metru u CRT vidim uz i radkovani,takze radsi budu koukat na svou plasmu ze 2,5m.Vsechno je zavisle na kvalite signalu SD a taky co do neho ktera Tv pousti.Kdys das nekvalitni benzin do poradnyho auta ,tak ti taky nepojede jak ma.Apropo ,uz jsi neco koupil?
Hmm (1739)|5.5.2008 10:34
[QUOTE=Krayzie;175873]....o rok sa pravdepodobne budem zaujimat o kupu niecoho vacsieho (46" alebo 52")[/QUOTE]
No hlavně z té uhlopříčky 52" to vypadá zase na LCD. A proč, pokud teda fotbal "na plazme vyzeralo 720p ovela lepsie"? Nebo je snad při HD plazma viditelně horší než LCD? To pochybuji... A právě na příští rok už je avizováno výrazné snížení spotřeby plazem (aspoň u Panáků :-)). Pak už by bylo argumentem pro LCD jen patologické gamesničení, ne?
petr1 (47)|5.5.2008 16:48
Takže s toho mám opět guláš, co teda koupit? Každej radí něco jiného, spíš se tady dohaduje o ničom,třeba full hd kde u nás vysílá?A jestli začnou , tak kdy? na nějaký němčoury nejsem zvědav,proč se mi doporučuje 42"? zatím mám crt72 cm, a na300cm je to dobrý. Tak sem myslel že stačí 37" 300 cm je hranice,tak mi to vysvětlete prosím, v tom sem asi laik.
Krayzie (325)|5.5.2008 16:59
[QUOTE=Hmm;175946]No hlavně z té uhlopříčky 52" to vypadá zase na LCD. A proč, pokud teda fotbal "na plazme vyzeralo 720p ovela lepsie"? Nebo je snad při HD plazma viditelně horší než LCD? To pochybuji... A právě na příští rok už je avizováno výrazné snížení spotřeby plazem (aspoň u Panáků :-)). Pak už by bylo argumentem pro LCD jen patologické gamesničení, ne?[/QUOTE]
To preto, lebo ten futbal pozeram minimalne, vlastne v TV pozeram iba velke podujatia, ktore su vysielanae na STV2 a CT2 (LM, MS, ME, F1) a to v priemere za rok vychadza na 1-2 hodky tyzdenne. TV mi v podstate sluzi iba ako monitor k PC (net, hry, filmy, konverzia videa, ...). Mal som plazmu (konkr. 2), ale presiel som na LCD, lebo casto sa mi stava, ze napr. v okne mam pusteny futbal (Premier league z live P2P sieti) a popri tom chatujem a surfujem po nete, takze mam staticky obraz (lista win, biele pozadie v oknach, ...) zobrazeny aj 12 hodin v kuse a k takemuto pouzivaniu sa plazma nehodi.
Hmm (1739)|5.5.2008 19:27
Pak je ta volba logická Krayzie a jasný argument. Jinak jako zapřisáhlý plazmista (zatím ještě bez plazmy :-)) se skřípajícími zuby uznávám už jen opravdu vysokou spotřebu fullHD plazem větších uhlopříček.
FFMAN (167)|5.5.2008 19:59
[QUOTE=KOCOUR65;175841]tak se zajimej vic[/QUOTE]
Na čem smažíš ty své VHS, usuzuji že ještě snad na Rubínu,..... vítej v roce 2008
KOCOUR65 (653)|5.5.2008 20:59
12 palcova cernobila tv junost 402b - ale stejne nevis co to je za stroj
futuremarty (3)|6.5.2008 00:07
[QUOTE=petr1;175993]Takže s toho mám opět guláš, co teda koupit? Každej radí něco jiného, spíš se tady dohaduje o ničom,třeba full hd kde u nás vysílá?A jestli začnou , tak kdy? na nějaký němčoury nejsem zvědav,proč se mi doporučuje 42"? zatím mám crt72 cm, a na300cm je to dobrý. Tak sem myslel že stačí 37" 300 cm je hranice,tak mi to vysvětlete prosím, v tom sem asi laik.[/QUOTE]

Neboj se větší úhlopříčky... tot celé... 42" a více... 3m optimum. Ostatní jsou pouze kecy. Jo a nezapomeň na to napojit HD satelit :-)
paett (32)|6.5.2008 00:09
[QUOTE=petr1;175993]Takže s toho mám opět guláš, co teda koupit? Každej radí něco jiného, spíš se tady dohaduje o ničom,třeba full hd kde u nás vysílá?A jestli začnou , tak kdy? na nějaký němčoury nejsem zvědav,proč se mi doporučuje 42"? zatím mám crt72 cm, a na300cm je to dobrý. Tak sem myslel že stačí 37" 300 cm je hranice,tak mi to vysvětlete prosím, v tom sem asi laik.[/QUOTE]
Ja osobne myslim, ze tvoje volba je optimalni. Full HD je u nas otazka az za dalsich nekolik let (pokud neplanujes blu-ray). U 42" bys mel pozitek jako v kine. Ale asi by to bylo koukatelne pouze na dvd, popř. HD ripu z netu. U digi signalu se da ocekavat, ze bys videl nedokonalosti obrazu způsobene kompresi MPEG2. Na druhou stranu cisty, ale opravdu cisty analog signal by klidně mohl vypadat v pořádku (klidne me kamenujte, ze jeste vubec uvazuju o analogu, ale mam zkusenost, ze to tak je). Opravdu zalezi, jak moc narocny jsi na kvalitu obrazu a jakou mas kvalitu signalu. Pro naše terestrialni vysilani nekdo přišel s se vzorcem, ze "uhlopricka * 4 = optimalni pozorovaci vzdalenost", což je mozna trochu prehnane, nicmene da se od toho odrazit. Takze abych to shrnul 37" do 3m akurat, 42 na muj vkus trochu moc, ale proti gustu...
petr1 (47)|6.5.2008 18:55
PAETT:používám cslink protože analog u nás /kolínsko/ bída o blu ray neuvažuji /v dohledné době/jinak aspon konečně!! rada a myslím dobrá, 42" mi připadá jako velká kráva, ale nechám se klidně poučit v čom je lepší proti 37". petr
roman2277 (582)|6.5.2008 21:36
[QUOTE=petr1;175993]Takže s toho mám opět guláš, co teda koupit? Každej radí něco jiného, spíš se tady dohaduje o ničom,třeba full hd kde u nás vysílá?A jestli začnou , tak kdy? na nějaký němčoury nejsem zvědav,proč se mi doporučuje 42"? zatím mám crt72 cm, a na300cm je to dobrý. Tak sem myslel že stačí 37" 300 cm je hranice,tak mi to vysvětlete prosím, v tom sem asi laik.[/QUOTE] Nenech se zmást.S klidným svědomím si kup tu 37čku anebo možná i 42PX80tku.Dobrá investice.
Karel129 (503)|7.5.2008 10:37
[quote=petr1;176198] 42" mi připadá jako velká kráva, ale nechám se klidně poučit v čom je lepší proti 37". petr[/quote]
Lepsi je ve velikosti.:-EA po tydnu se ti ta 42" bude zdat mala jako me,nejen me.42" je rozumnej kompromis, co je mensi je vyhozeni penez(muj nazor).Horsi signal bude i na 37" spatne koukatelnej.Nikdy neporovnavej sledovaci vzdalenost CRT vers.placka!Ja mam Dvb-t+analog a pokud treba Nova pusti kvalitni film ,tak je i na analogu slusnej obraz ze 2,5 m.Ne tak na Dvb-t.
pat01 (249)|7.5.2008 14:35
[QUOTE=Karel129;176303]Lepsi je ve velikosti.:-EA po tydnu se ti ta 42" bude zdat mala jako me,nejen me.42" je rozumnej kompromis, co je mensi je vyhozeni penez(muj nazor).Horsi signal bude i na 37" spatne koukatelnej.Nikdy neporovnavej sledovaci vzdalenost CRT vers.placka!Ja mam Dvb-t+analog a pokud treba Nova pusti kvalitni film ,tak je i na analogu slusnej obraz ze 2,5 m.Ne tak na Dvb-t.[/QUOTE]
Nelze než souhlasit co je menší jak 42 palců jsou vyhozený peníze...jsou to vlastně takový placatý mutace CRTéčka...
petr1 (47)|8.5.2008 14:50
takže si vše nechám projít hlavou,asi zůstanu u37" protože u 42" mě nikdo nepřesvědčil včom je lepší než 37"/akorát že42" má větší spotřebu/nepotřebuji mít pocit že jsem v kině když se dívám např. na zprávy, na fotbal nebo hokej taky asi nikdo nechodí do kina že.A jestli cslink je špatně koukatelnej tak pak už nevím....
Karel129 (503)|9.5.2008 21:43
[quote=petr1;176479]takže si vše nechám projít hlavou,asi zůstanu u37" protože u 42" mě nikdo nepřesvědčil včom je lepší než 37"/akorát že42" má větší spotřebu/nepotřebuji mít pocit že jsem v kině když se dívám např. na zprávy, na fotbal nebo hokej taky asi nikdo nechodí do kina že.A jestli cslink je špatně koukatelnej tak pak už nevím....[/quote]
Jo jenomze pak si pustis Dvd a pak treba z internetu nejakej HD rip a hned je uvaha(aspon u me byla), ze na vetsi by byl lepsi prozitek.A ta spotreba to myslis vazne??????U mne je prumer 185W a to si myslis ze u 37" bude treba 100W nebo jak?Ja to beru takhle,na sledovani normalnich tv kanalu to bude cim dal lepsi,protoze snad nase televize budou poustet cim dal lepsi kvalitu zaznamovych medii a na Dvb-t to je parada.Ale je to stejne jen na tobe,tak at nepreberes.:D
petr1 (47)|10.5.2008 18:08
[QUOTE=Karel129;176613]Jo jenomze pak si pustis Dvd a pak treba z internetu nejakej HD rip a hned je uvaha(aspon u me byla), ze na vetsi by byl lepsi prozitek.A ta spotreba to myslis vazne??????U mne je prumer 185W a to si myslis ze u 37" bude treba 100W nebo jak?Ja to beru takhle,na sledovani normalnich tv kanalu to bude cim dal lepsi,protoze snad nase televize budou poustet cim dal lepsi kvalitu zaznamovych medii a na Dvb-t to je parada.Ale je to stejne jen na tobe,tak at nepreberes.:D[/QUOTE]
Ty máš pruměr u42" 185w a u 37" by teoreticky mohl být 135,ono je taky někdy s tím začít počítat/s tou spotřebou, zatím ji neřeším /,dvd sem psal že tak 20%sledovanost jinak sport!! včera sem byl se podívat u kamarádky má plasmu lg 42" a v manuálu má napsáno vzdálenost od tv 4m!!!a taky tak seděj,ne blíž a čučej 50-50 tel- dvd mimochodem obraz jakžtakž pro mne ale nepřijatelný.
Karel129 (503)|11.5.2008 11:12
Ja vybiral svou podle toho ,jak umi zobrazit horsi analog. signal a podle nastaveni obrazu,coz si myslim ze v te dobe to umela ma placka nejlip.Kvalitni obraz zobrazi vsehny placky +-stejne(myslim ostrost).Jen tak mimochodem LG neni zrovna placka co zobrazuje nejlip.Mel jsem ji doma.Vcera jsem kokal na hokej na Dvb-t a obraz slusnej,ale byva lepsi.Strasne zalezi na tom jakou kvalitu tam pusti.Tak hodne stesti s vyberem.8-)
pat01 (249)|11.5.2008 12:41
[QUOTE=Karel129;176744]Ja vybiral svou podle toho ,jak umi zobrazit horsi analog. signal a podle nastaveni obrazu,coz si myslim ze v te dobe to umela ma placka nejlip.Kvalitni obraz zobrazi vsehny placky +-stejne(myslim ostrost).Jen tak mimochodem LG neni zrovna placka co zobrazuje nejlip.Mel jsem ji doma.Vcera jsem kokal na hokej na Dvb-t a obraz slusnej,ale byva lepsi.Strasne zalezi na tom jakou kvalitu tam pusti.Tak hodne stesti s vyberem.8-)[/QUOTE]

Naprosto souhlasím že je správný vybírat TV podle toho jak si dokáže poradit z SD signálem.Protože toho je z 90% nejvíc a dlouho bude.
Akorát jsem bohužel nepřišel na to která ta TV to opravdu umí nejlíp protože bohužel pokud ty rozdíly jsou tak opravdu minimální.Určitě jsem zatím neviděl žádnou která by v tomto směru opravdu vyčnívala..
@Karel 129 mužu se zeptat kteréTV jsi například v tomto směru testoval??že vyhrál Tvůj Samsung.Dík
Karel129 (503)|12.5.2008 16:24
No doma LG-pc55 tusim a v obchode dost dlouho(znamej)jsem mel vedle sebe tu LG a Panaka tusim toho lepsiho (3x Hdmi) a naproti myho Sama.Vsechno i s ovladacem v rukou,proste jsem je poradne proklep.Kazda mela svy mouchy,ale moznosti upravy obrazu a zobrazeni analogu,barev atd. u mne jasne vyhral Sam.A samozrejmne jsem po tom porovnaval i Lcd ve stejnem formatu(i velikosti 42") HD vers. plasma.
petr1 (47)|12.5.2008 17:42
[QUOTE=Karel129;176744]Ja vybiral svou podle toho ,jak umi zobrazit horsi analog. signal a podle nastaveni obrazu,coz si myslim ze v te dobe to umela ma placka nejlip.Kvalitni obraz zobrazi vsehny placky +-stejne(myslim ostrost).Jen tak mimochodem LG neni zrovna placka co zobrazuje nejlip.Mel jsem ji doma.Vcera jsem kokal na hokej na Dvb-t a obraz slusnej,ale byva lepsi.Strasne zalezi na tom jakou kvalitu tam pusti.Tak hodne stesti s vyberem.8-)[/QUOTE] jak sem psal tak analog je tady /kolínsko/ nekoukatelnej /alespon pro mne/ a jestli to někomu stačí tak mě ne, proto jedu asi 4 rok cslink, když sem se byl podívat v Kolíně v obchodě tak na analog chodil nejlíp panák, jinejm vypadával obraz.Jinak ta lg 42" má spotřebu 310w!!! a to je teda topení. Asi vemu Panasonic th 37px 80, možná 42",ale musí mi někdo vysvětlit vzdálenosti od tv, proč u lg seděj u42" 4m, a já mám hranici 3m,tak selským rozumem mi stačí 37" jinak nevím, nechám si poradit, znova opakuji že hlavně koukám sport, občas dvd.
roman2277 (582)|13.5.2008 16:26
[QUOTE=petr1;176980]jak sem psal tak analog je tady /kolínsko/ nekoukatelnej /alespon pro mne/ a jestli to někomu stačí tak mě ne, proto jedu asi 4 rok cslink, když sem se byl podívat v Kolíně v obchodě tak na analog chodil nejlíp panák, jinejm vypadával obraz.Jinak ta lg 42" má spotřebu 310w!!! a to je teda topení. Asi vemu Panasonic th 37px 80, možná 42",ale musí mi někdo vysvětlit vzdálenosti od tv, proč u lg seděj u42" 4m, a já mám hranici 3m,tak selským rozumem mi stačí 37" jinak nevím, nechám si poradit, znova opakuji že hlavně koukám sport, občas dvd.[/QUOTE] HM...přesně tak.Hlavně se značka Panasonic liší od ostatních značek ve dvou dost podstatných věcech a to:1.nejmenší spotřeba 2.nejlepší tunery.a vlastně i za 3.spolehlivost.A nakonec stejně zjistíte,že obrazově jsou ty TV skoro stejné.Takže spíše bych dal přednost těm vlastnostem výše uvedeným než nesmyslné zkoumání obrazu apod.kravinek.
bizzi (38)|13.5.2008 18:13
mno ja uz po televizi koukam pres rok. Z toho co sem precetl tak je fakt, ze ten rozdil v obrazu se asi az tak nepozna. clovek bude v prvni chvili nadsenej tim co si koupi a postupem casu si na to zvykne:o)

hd/full hd:
U me se priznam ze jde spis o ten pocit, ze kdyz uz za neco ty prachy dam, chci aby to bylo "to nejlepci" v te kategorii. Takze i kdyz vim, ze nyni FULL HD poznam jen na fakture za elektriku, ten pocit ze jsem nekoupil polovicni rozliseni me bude hřát na srdci.

Kazdopadne je tu i jeste jedna stranka veci. Spousta lidi tvrdi, jak se full hd nevyuzije, jak tu nikdo v teto kvalite stejne nevysila a jak to bude jeste dlouho trvat, nez se u nas prosadi BR. Ja si televizi kupuju tak na 8 let... nechci bejt za 2roky nasranej, ze sem si tenkrat par litru nepriplatil a ted ze budu o neco ochuzenej. Ten vyvoj jde tak rychle dopredu (br, televizni signal, hd ripy na netu), ze si myslim, ze ta investice se ted rozhodne vyplati.
Fandik (35)|13.5.2008 18:38
[QUOTE=pat01;176753]Naprosto souhlasím že je správný vybírat TV podle toho jak si dokáže poradit z SD signálem.Protože toho je z 90% nejvíc a dlouho bude.
Akorát jsem bohužel nepřišel na to která ta TV to opravdu umí nejlíp protože bohužel pokud ty rozdíly jsou tak opravdu minimální.Určitě jsem zatím neviděl žádnou která by v tomto směru opravdu vyčnívala..
[/QUOTE]

Souhlasím, pokud mluvíš o plazmě nebo LCD tak souhlas, těžko hledat něco, kde SD bude vypadat nejlíp (aby opravdu "vyčnívala"). U CRT je to jiná, ale o tom tady asi není řeč...
Karel129 (503)|13.5.2008 21:49
[quote=roman2277;177134]HM...přesně tak.Hlavně se značka Panasonic liší od ostatních značek ve dvou dost podstatných věcech a to:1.nejmenší spotřeba 2.nejlepší tunery.a vlastně i za 3.spolehlivost.A nakonec stejně zjistíte,že obrazově jsou ty TV skoro stejné.Takže spíše bych dal přednost těm vlastnostem výše uvedeným než nesmyslné zkoumání obrazu apod.kravinek.[/quote]Ha ha,kolik ti platej za ty nesmysly?Hlavne za 1. 2. a za 3.:-EViz. Panasonic problem,cvakani atd.V cem je teda spolehlivejsi?
roman2277 (582)|14.5.2008 12:06
Nejsem žádný agent Panasoniku.Ale pohybuji se v branži dost dlouho,abych ji mohl reálně zhodnotit.A případ cvakání...jediný problém a ještě pár kusů.A reklamací má Panák minimum.O dalších značkách se nebudu zmiňovat.Není to můj styl.A mimochodem kolikpak ten Tvůj Samsung asi žere? Rozhodně nepíši klamně,ale tak jak to je.
Sedvo (194)|14.5.2008 13:00
Řekl bych, že má podobnou spotřebu jak Pan i Sam.

Sám jsem si to nechal změřit a průměr 180W. Takže žádný problém. I když největší příkon je 380W.
Aliens_II (380)|14.5.2008 14:06
[QUOTE=Sedvo;177257]Řekl bych, že má podobnou spotřebu jak Pan i Sam.

Sám jsem si to nechal změřit a průměr 180W. Takže žádný problém. I když největší příkon je 380W.[/QUOTE]


Jistěže to má velice podobnou spotřebu. A jestli tady někomu vadí rozdíly v průměru o 2-10W, nebo kolik, tak to je blbec. Sám jsem měl možnost si tu spotřebu proměřit a průměr se pohybuje vždy pod 200W. Extrém byl 350W, spodní hranice byla dokonce snad 40-50 W. Výrazně třebas u Samsungu spotřebu šetří nastavení úsporného režimu. Nechápu tedy proč se tady mele pořád dokola spotřeba LCD vs Plasma, tato témata jsou opravdu děs a mlácení prázdné slámy.
paett (32)|14.5.2008 14:57
[QUOTE=bizzi;177140]mno ja uz po televizi koukam pres rok. Z toho co sem precetl tak je fakt, ze ten rozdil v obrazu se asi az tak nepozna. clovek bude v prvni chvili nadsenej tim co si koupi a postupem casu si na to zvykne:o)

hd/full hd:
U me se priznam ze jde spis o ten pocit, ze kdyz uz za neco ty prachy dam, chci aby to bylo "to nejlepci" v te kategorii. Takze i kdyz vim, ze nyni FULL HD poznam jen na fakture za elektriku, ten pocit ze jsem nekoupil polovicni rozliseni me bude hřát na srdci.

Kazdopadne je tu i jeste jedna stranka veci. Spousta lidi tvrdi, jak se full hd nevyuzije, jak tu nikdo v teto kvalite stejne nevysila a jak to bude jeste dlouho trvat, nez se u nas prosadi BR. Ja si televizi kupuju tak na 8 let... nechci bejt za 2roky nasranej, ze sem si tenkrat par litru nepriplatil a ted ze budu o neco ochuzenej. Ten vyvoj jde tak rychle dopredu (br, televizni signal, hd ripy na netu), ze si myslim, ze ta investice se ted rozhodne vyplati.[/QUOTE]
No vidite a to ja jsem jsem uplne opacneho nazoru. Proc ted kupovat neco za dvojnasobnou cenu na dvojnasobnou dobu (rekneme 8-10 let), kdyz mohu mit dnes neco co plne dostacuje teto dobe a co je na nynejsi signal navic lepsi, resp. "mensi zlo" a za 5 let si poridit neco co bude vhodne na dobu za 5 let, navic bude kvalitativne prekracovat to co chci kupovat dneska s vizi 8 let a co bude za 5 let stat 2x mene nez by to stalo dneska. Neboli financne me to vyjde vicemene stejne a budu mit 2 televize na 10 let misto jedne, a navic kazdou s lepsim obrazem pro svoji dobu. Doufam ze jste pri mem cestovani v case neztratili :).
axicom (626)|14.5.2008 15:18
No pak asi nejlepsim resenim je 42PX80, souhlas?
roman2277 (582)|14.5.2008 19:51
[QUOTE=axicom;177272]No pak asi nejlepsim resenim je 42PX80, souhlas?[/QUOTE] Samozřejmě.
Hmm (1739)|15.5.2008 07:48
[QUOTE=paett;177268]No vidite a to ja jsem jsem uplne opacneho nazoru. Proc ted kupovat neco za dvojnasobnou cenu na dvojnasobnou dobu (rekneme 8-10 let), kdyz mohu mit dnes neco co plne dostacuje teto dobe a co je na nynejsi signal navic lepsi, resp. "mensi zlo" a za 5 let si poridit neco co bude vhodne na dobu za 5 let, navic bude kvalitativne prekracovat to co chci kupovat dneska s vizi 8 let a co bude za 5 let stat 2x mene nez by to stalo dneska. Neboli financne me to vyjde vicemene stejne a budu mit 2 televize na 10 let misto jedne, a navic kazdou s lepsim obrazem pro svoji dobu. Doufam ze jste pri mem cestovani v case neztratili :).[/QUOTE]
Přesně o tomhle jsem uvažoval, jenže holt ve 46" mi nikdo neFULLHD nenabídne. :-(
bizzi (38)|15.5.2008 07:59
[QUOTE=paett;177268]No vidite a to ja jsem jsem uplne opacneho nazoru. Proc ted kupovat neco za dvojnasobnou cenu na dvojnasobnou dobu (rekneme 8-10 let), kdyz mohu mit dnes neco co plne dostacuje teto dobe a co je na nynejsi signal navic lepsi, resp. "mensi zlo" a za 5 let si poridit neco co bude vhodne na dobu za 5 let, navic bude kvalitativne prekracovat to co chci kupovat dneska s vizi 8 let a co bude za 5 let stat 2x mene nez by to stalo dneska. Neboli financne me to vyjde vicemene stejne a budu mit 2 televize na 10 let misto jedne, a navic kazdou s lepsim obrazem pro svoji dobu. Doufam ze jste pri mem cestovani v case neztratili :).[/QUOTE]

Taky nazor... jen bych to mozna trosku upresnil aby to neznelo tak prehnane.

ty telky jsou spis na 5-8 nez na 8-10... hold pokrok nezastavis:p
Ta cena lepci televize neni dvojnasobna, ale o ctvrtinu vyzsi... takze 1supr tel na 10let se nerovna 2tel prumer na tu danou dobu na 10 let...

Jinak ale myslenka je jasna... a urcite na ni neco je. Ja zasebe ale vim, ze davat 30-40k co 3 roky do televize z financniho hlediska nemuzu.. a i kdybych nakrasno chtel, zena by me asi ubila :D Takze si radsi k 8k priplatim a vim,ze telka me vydrzi o dva roky dyl.

btw: Kdybych mel objektivne podporit tvuj nazor, musim priznat, ze tipuju za takovy 4roky, mozna za 5 let se u nas rozjedou ve slusny mire OLED telky, takze nova technologie, jina podivana... Nadruhou stranu se ale tak rok dva budou zajizdet.. (to me zrovna moje telka dodela:) )
paett (32)|15.5.2008 13:03
To jako jiste, dvojnasobek ceny to neni, nemyslel jsem to doslova, ale kdyz vezmete napriklad 23 tis za PX8 jako nejlevnejsi Panasonic HD ready a nejlevnejsi Full HD PZ80 za 36 tis (dnesni ceny z videoexpert pro 42") tak 13 tis je treba pro me docela komfort dat je dneska, abych z nich mel uzitek za 4 roky. Nebudu kupovat si pujcovat bluray ani hrat PS3, takze vsechny moje zdroje videa jsou a a jeste nekolik let budou max 720p. Takze pro moji potrebu je full HD zbytecne. Ale chapu, ze kazdy uvazuje jinak. Navic uz i u nas jdou dneska lidi, kteri vyuziti full HD treba najdou. A co se tyce toho dlouheho horizontu, dalsi vec je, ze abych rekl pravdu, po zkusenostech se soucasnou elektronikou vseho druhu nemam duveru v to, ze neco vic jak 5 let vydrzi. Mozna, ze jsem mel jen smulu, ale spis to vidim na marketongovy zamer vyrobcu. Jo skoda, ze uz se nedela stylem, ze co se vyrobilo fungovalo a co ce rozbilo se opravilo misto toho aby se to vyhodilo a koupilo nove...
Karel129 (503)|15.5.2008 16:52
[quote=roman2277;177243]Nejsem žádný agent Panasoniku.Ale pohybuji se v branži dost dlouho,abych ji mohl reálně zhodnotit.A případ cvakání...jediný problém a ještě pár kusů.A reklamací má Panák minimum.O dalších značkách se nebudu zmiňovat.Není to můj styl.A mimochodem kolikpak ten Tvůj Samsung asi žere? Rozhodně nepíši klamně,ale tak jak to je.[/quote]
Jak uz psano zere mi prumerne 185W+- a pokud se teda " pohybujes v branzi" tak bys mohl vedet, ze ta spotreba na plasmach je psana ta nejvetsi,tedy ne prumerna.A ja porovnaval s Panakem 70... a ten ma, pokud vim, trochu horsi obrazovy parametry a tedy mozna i mensi max.spotrebu(vykoupenou tema horsima parametrama),ale prumer bude podle me skoro stejnej.
roman2277 (582)|15.5.2008 18:52
[QUOTE=Karel129;177460]Jak uz psano zere mi prumerne 185W+- a pokud se teda " pohybujes v branzi" tak bys mohl vedet, ze ta spotreba na plasmach je psana ta nejvetsi,tedy ne prumerna.A ja porovnaval s Panakem 70... a ten ma, pokud vim, trochu horsi obrazovy parametry a tedy mozna i mensi max.spotrebu(vykoupenou tema horsima parametrama),ale prumer bude podle me skoro stejnej.[/QUOTE]A co asi píšu v jiném threadu?Samozřejmě štítek na Plazmové TV udává hodnotu MAX.příkonu ze sítě.Ale i tak mají Panasoniky průměr(nová řada 08) okolo 160W.Má snad jiná značka na trhu méně?Ale jsou to spíše detaily-opravdu nemá cenu rozebírat těch pár wattů(i když ČEZ je zloděj).Spíše bych se soustředil na poctivost konstrukce.Jelikož spousta dnešních výrobků je BRAK.Vyrobit-koupit-vyhodit-a tak stále dokola.A pro výrobce nejlépe po záruční lhůtě.
Karel129 (503)|16.5.2008 19:49
[COLOR=Black]roman2277:Mas pravdu,ja myslel starsi modely a taky praktickou zkusenost z mereni,mozna by ale stalo zato, aby nekterej z majitelu novych typu zmeril a napsal svou prum.spotrebu.Me by to teda zajimalo k vuli porovnani ,jestli vyrobci opravdu tu spotrebu tlaci dolu,nebo je to jen reklamni tah.Ale pokud si kupuji placku, co ma vic jak metrovou uhlopricku za "dost "penez ,tak bych spis mel koukat na kvalitu obrazu(aspon ja tak kupoval).A hlavne ma dat vic na svuj dojem,hlavne na svuj,protoze vsechny reci co se tu vedou ,jsou jen subektivni nazory kazdeho z nas, co uz ji ma.Dneska jsem koukal na oba nove modely(Panak i Sam)v HD a bohuzel tam posteli jen nejakou HD smycku.Pokud je kvalitni zdroj, tak ty obrazy jsou oba perfektni,podle toho si opravdu clovek nemuze vybrat.O kvalite zpracovani(poctu reklamaci) se bohuzel obycejnej smrtelnik nikde nedovi pravdu.Kdys ja vybiral, tak mi v kazdem obchode rekli neco jineho , asi podle toho, co zrovna potrebovali prodat.
[/COLOR]