Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Online služby pro nahrávání českých DVB-T (Grabuj.cz, TV4you.cz, goNET(SMS.cz) ...)

KamilZ (10277)|9.5.2014 11:54
Svůj starý videorekordér můžete vyhodit, nedávno spuštěná služba Grabuj odvede stejnou práci on-line a navíc můžete nahrávat několik programů najednou.[QUOTE] Grabuj.cz prakticky funguje jako internetový videorekordér, který vám dovoluje nahrávat video z kteréhokoliv programu, který je v ČR vysílán v rámci DVB-T vysílání. V přehledu televizního programu kliknutím na tačítko „REC“ označíte zvolený pořad, který se vám nahraje a můžete si jej poté stáhnout v podobě videosouboru.[/QUOTE]

Zdroj: Zive

Můj komentář: pokud to dotáhnou do konce (ořezávání, volba kvality atd.), tak by to mohlo být docela zajímavé řešení. Pravděpodobně časem dojde na placení, ale pokud to bude za rozumný peníz, proč ne. Všichni nemají DVB-T dvojtuneráky, někdo si chce něco nahrát když zrovna není doma atd. Dobré je, že se to dá pak stáhnout, takže ani omezení na 20 nahrávek není nijak drastické. Ale ještě jsem to nezkoušel.
mirekv (7169)|17.5.2014 13:02
Šikovné, zkusím! Sice je nutná registrace, což dělám nerad, ale budiž!
Saxel (2279)|18.5.2014 13:22
Já jsem to už otestoval. Služba funguje dobře, ale když jsem vybral nejlepší kompresi Mpeg4-full, byla použit Xvid a pro audio MPEG 1 layer 2, kontejner AVI. Také je možné nahrávat stream v původní podobě, ale to je pak zbytečně velké pro stahování.

Odeslano pomoci Tapatalk
mirekv (7169)|18.5.2014 21:23
Zkusil jsem také Mpeg4 full, úprava zachovala 720x576, ovšem při bitovém toku 1600kbps to dává b/p pouze 0,153, což je mizérie. Testnu ještě přímý stream.
KamilZ (10277)|28.10.2014 13:57
Veřejnoprávní Česká televize i komerční stanice Prima, Óčko a Barrandov kritizují spolek, v němž je činný mimo jiné bývalý ředitel ČT, Óčka a exministr kultury Jiří Balvín, za mobilní aplikaci TV4you. Ta od poloviny října umožňuje bezplatně sledovat vysílání stanic ČT, Novy, Primy, Óčka a Barrandova prostřednictvím mobilních telefonu s operačními systémy Android nebo iOS. Oborová Asociace televizních organizací (ATO) kritizuje, že se tak děje bez dohody s provozovateli stanic.

Celý článek: http://www.mediar.cz/televize-vystoupily-proti-balvinove-aplikaci-tv4you/
vivid.sk (11472)|28.10.2014 14:20
Zasa dalsi, co chcu vyberat poplatky? Nech su radi, ze im to chcu ludia sledovat (takychto appiek je na markete tak ci tak viac, kazda viacmenej len vykrada verejne dostupne stream linky)
KamilZ (10277)|10.11.2014 07:37
Po televizi Prima chystá právní kroky vůči aplikaci TV4You i Nova. Tvrdí, že kvůli streamingu přichází o peníze

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-63083980-aplikace-tv4you-celi-zalobam-televiznich-stanic
KamilZ (10277)|15.11.2014 09:28
Další článek k tématu, ale je v něm zajímavý text, zřejmě opravdu obecně přituhuje: [QUOTE]A Nova teď poskytla Hospodářským novinám rozsudek soudu, který také řešil šíření televizních pořadů na internetu. "Provozovatel webových stránek byl pravomocně odsouzen pro porušení autorského práva," sdělila mluvčí Novy Anna Suchá. Majitel webových stránek tojesmrad.cz dostal 150 hodin prospěšných prací za to, že měl na svých stránkách umístěné odkazy na externí servery, díky kterým mohl divák živě či ze záznamu sledovat pořady TV Nova a jejích dceřiných kanálů.
[/QUOTE]http://domaci.ihned.cz/c1-63118160-tv4you-aplikace-sledovani-televize-mobil-tablet
Ivo Mašek (10205)|15.11.2014 10:24
:-D Ten název těch webových stránek jenom podtrhuje skutečný stav. V týhle zemi je opravdu už značný smrad.
Majitelé externích serverů si dál chodí ve fraku a vozí se v meďourech a jedinec, který dal na své stránky POUZE odkaz (tedy on žádné vysílání nešířil) na ony servery, je potrestán.
RoPo (6061)|26.11.2014 13:08
Očekával jsem, kdy grabuj.cz skončí od doby, kdy tato služba vznikla. Jejich služba opravdu balancuje na hraně zákonů v ČR.
mirekv (7169)|26.11.2014 13:54
Já myslel, že je vše legální, občas jsem si taky něco nahrál. Nabídla tedy ČT a jiné TV adekvátní náhradu?
Pytkin (7947)|27.11.2014 17:51
ropo : jaky je rozdiel v tom , ze ti niekto umozni nahrat si relaciu , ako to , ze ti dakto preda video recorder a tiez ti umozni nahrat si relaciu .. vidis v tychto dvoch sluzbach nejaky rozdiel v pravach ? tak ci tak si to nahram ja ..
RoPo (6061)|27.11.2014 18:18
Nahrát pořad z veřejného vysílání můžeš jen v případě výhradního fyzického vlastnictví nahrávacího zařízení. Na přesné znění bych se musel podívat do zákonů ČR.
Nehledě na to, že zmiňovaná služba v podstatě nahrávala všechno. Na tom by nic špatného nebylo. Nahrávací zaříézení bylo firmy a pro interní použití není problém, ale oni to nabízeli dále. I třeba bezúplatně. To je problém dle zákonů.

Je to problém v zákonech, které ne zcela reflektují dobu vývoje technologií a možností. Je to problém autorského práva.

Nehledě na to, že vidím v tom to, že dotčeným TV se nelíbí, že z toho neprofitují. Nic jiného v podstatě za tím já nevidím.
mirekv (7169)|27.11.2014 18:59
U komerčních TV se zas až tak nedivím, přicházejí o sledovanost reklam. Ale co ČT? Platíme snad málo?
RoPo (6061)|27.11.2014 19:24
Veřejnoprávní TV je tady z jednoho důvodu a proto se také veřejnoprávní nazývá: má být politicky a ekonomicky nezávislá a v případě krize (jakékoliv) je to jedinná TV, přes kterou povinně stát může informovat občany o čemkoliv je nutné je informovat. To stejné se týká Českého rozhlasu. Pro to jsou placeny koncesionářské poplatky a ČT a rozhlas jsou hrazeny hlavně z těchto prostředků (nehledě na provoz a údržba archívu). Neřešme v tomto případě soukromé TV, ty by se toho také ujaly, ale jsou to soukromé subjekty s valstními zájmy.

Umím si však představit, že i toto médium (ČT a ČRo) by si mělo na sebe vydělávat tržně. Tak jak to je v hodně zemích světa.

Podle mě se ČT toto nelíbí díky zákonům, které ji umožňují "prskat" a vidí také svoji perlu v archívu a vlastní tvorbě, který vysílá a z čeho by mohla pronájmem práv k vysílání profitovat.
mirekv (7169)|27.11.2014 20:16
Pokud ČT vysílá programy s nějakými autorskými právy, tak ať prostě nejsou v nabídce! Ale ČT peníze rozhazuje, třeba na podporu české kinematografie, za poslední léta jsem neviděl jediný trochu slušný sponzorovaný film.
Pytkin (7947)|28.11.2014 00:25
ropo : neviem ako funguje ta sluzba .. ja som myslel ze ja sam si zadam , co si nahram .. a to je to iste ako keby som si kupil videorecorder .. absolutne ziadny iny rozdiel v tom neni ..

mirek : bud rad , ze mate CT .. co by sme my za to dali , keby sme nieco take mali ..
mirekv (7169)|28.11.2014 07:11
No právě, s tím recordérem mě to taky napadlo, ale je to otázka autorských práv, pro sebe nahrávat můžeš, poskytovat ne. Nakonec co, mám sat s připojeným diskem, v EPG si na týden dopředu zvolím program, co chci nahrát. Služba grabuj.cz funguje jednoduše, musíš se zaregistrovat. ve svém profilu si nastavíš kompresi videa, v přiloženém TV programu zaškrtneš co chceš nahrát a je to. Pak dostaneš výzvu do emailu, případně si to průběžně zkontroluješ na webu a klasicky stáhneš. Není to ale hned po odvysílání, ale někdy i za nekolik dní.
RoPo (6061)|28.11.2014 07:25
[QUOTE=Pytkin;500604]absolutne ziadny iny rozdiel v tom neni .. [/QUOTE]

Právně v tom právě rozdíl je a dost velký a podstatný.
Proto jsem psal, že právo pokulhává za technickým možnostimi, které teoreticky nic neporušují.

---------- Doplněno v 07:25 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:24 ----------

[QUOTE=Pytkin;500604]mirek : bud rad , ze mate CT .. co by sme my za to dali , keby sme nieco take mali .. [/QUOTE]

Za toto jsem také rád, i když mám určité výhrady, ale jsem rád, že ČT a ČRo je.
Pytkin (7947)|28.11.2014 09:27
mirekv : ale ved to si nahram ja sam pre seba .. nikde to neposkytujem .. ten majitel mi to akurat umozni .. proste si nekupim video ale kupim si online sluzbu , ktora zastupuje funkciu toho videa .. nijak inak sa prava neporusuju .. ci si daco nahram doma , alebo cez internetovu sluzbu je predsa to iste ..

---------- Doplněno v 09:27 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:26 ----------

ropo : ja neviem .. ja v tom ziaden rozdiel nevidim .. teda co sa tyka autorskych prav ..
RoPo (6061)|28.11.2014 09:30
Právně to stejné není. Aktuální zákony toto neumožňují, proto stávající služba končí.
Pytkin (7947)|28.11.2014 17:59
podla toho co pisali v tom clanku, tak ani pravnici nie su jednotny .. proste stare zakony nezachytavaju sucasne moderne technologie .. s tym u nas bojujeme tiez ..
KamilZ (10277)|28.11.2014 18:14
Docela se divím, že to tak brzo zabalili, vzhledem k vymahatelnosti práva u nás, odvolávání se apod. Ještě mohlo trvat několik let, než by se to rozhodlo (když neuvažuji předběžné opatření). Nicméně na webu píšou:[QUOTE]po nesmírně těžké úvaze jsme se rozhodli dnešním dnem přerušit dosavadní fungování služby Grabuj.cz. Službu připravujeme na nový mód fungování, který bude lépe vyhovovat současné právní atmosféře. Nedomníváme se, že by Grabuj.cz jakkoli porušovala práva vysílatelů či držitelů autorských práv, nicméně v současné době nejsme schopni vzhledem k naší pozici tento postoj dostatečně obhájit. Vstoupili jsme do jednání s televizními stanicemi i poskytovateli obsahu o budoucnosti naší služby a věříme, že vám budeme moci Grabuj.cz v duchu původní myšlenky opět nabídnout.[/QUOTE]

Díval jsem se ještě na web TV4U a mají tohle v podmínkách:[QUOTE]Uživatel souhlasí s tím, že odškodní Poskytovatele za jakoukoli újmu a jakékoli ztráty, nároky, včetně nároků třetích stran vyplývajících zejména z titulu porušení práv duševního vlastnictví, škody a závazky, jež může Poskytovatel utrpět či mohou proti němu být uplatněny a které souvisí s užíváním Aplikace, a nahradí Poskytovateli veškeré náklady (včetně poplatků a přiměřených nákladů na poradenské služby), které mu vzniknou v souvislosti s přezkoumáním, přípravou nebo obhajobou v jakémkoliv zahájeném či hrozícím řízení a/nebo sporu či jakékoli s tím související žaloby či jakéhokoli takového řízení.[/QUOTE]
Sice vydali tohle prohlášení, ale....:[QUOTE]1. Podmínky užívání aplikace TV4you je třeba vykládat komplexně, ve všech vzájemných souvislostech, a proto i odpovědnost uživatele za případnou škodu, jak je upravena včlánku IV. odst. 3 těchto Podmínek, je nutno vyložit pouze jako odpovědnost za škodu způsobenou tím, že uživatel poruší tyto Podmínky nebo zákon, jak je výslovně uvedeno v č IV. odst. 2 Podmínek.

2. in4you, z. s. jako poskytovatel aplikace prohlašuje, že při výkladu Podmínek bude vždy postupovat důsledně vsouladu s bodem 1. tohoto prohlášení, neboť nikdy neměl v úmyslu požadovat po uživateli náhradu škody vzniklé z jiného důvodu, než v důsledku porušení Podmínek či zákona už

3. in4you, z. s. jako poskytovatel aplikace prohlašuje, že se vzdává vůči uživatelům případného jiného nároku na náhradu škody, který by mu mohl vzniknout při jiném výkladu Podmínek týkajících se náhrady škody, než je uveden v bodě tohoto prohlášení.[/QUOTE]
vivid.sk (11472)|28.11.2014 18:25
Akakolvek sluzba, z ktorej nekvapka (ci prinajmensom netecie) prevadzkovatelovi do vrecka, to moze rovno zabalit. Kedze model reklam (t.j. prerusovanie programov reklamami) je uz 10 rokov prezitok, odkedy existuju rekordery, pretoze nepoznam cloveka, ktory by reklamu neprepol, nepretocil, alebo inak nevyuzil (napriklad navstevou WC). To si musia urcite uvedomovat aj televizie, no zadavatelia reklam si to asi neuvedomuju.

P.S. Provideri velkych televizii (u nas Magio, Orange, SWAN, a zrejme aj dalsi) robia to iste. Nahravaju cele vysielanie vybranych programov a umoznuju ho sledovat povedzme 2 tyzdne dozadu za poplatok, pripadne za cenu sluzby TV vysielania. Cize na sluzbe zarabaju. A tiez to televizie nenechavaju len tak.
Ivo Mašek (10205)|28.11.2014 18:55
[QUOTE]umoznuju ho sledovat povedzme 2 tyzdne dozadu[/QUOTE]
U nás u UPC_ČR např. HBO_GO a Horizon_GO
KamilZ (10277)|28.11.2014 19:11
[QUOTE=vivid.sk;500642]Akakolvek sluzba, z ktorej nekvapka (ci prinajmensom netecie) prevadzkovatelovi do vrecka, to moze rovno zabalit.[/QUOTE]Také jsem moc nerozuměl, z čeho taková náročná služba může žít. Ale na internetu je spousta služeb, u kterých si to říkám několik let a stále žijí. Jestli grabuj.cz bude ještě něco platit provozovatelům, tak to už nebudu chápat vůbec. Opravdu to utáhne jen reklama? Třeba na to chtěli nalákat a pak zpoplatnit.

Trend vše zdarma (bude to znít divně, ale podle mě naštěstí) zřejmě pomalu mizí - viz Wuala, Microsoft Live Custom Domains, Google Apps, ...