Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konečné rozhodnutí výběru příjimače?

tomino77 (16)|9.8.2010 15:31
Tak po pročtení spousty řádků a stran jsem nakonec zúžil výběr na "technisat HD8 SX" a "topfield TF 7700" Bude pro mou plazmu 50PS6000 ve "full HD" s cílem koukat na sportovní kanály v HD tento výběr OK? nebo raději připlatit za tolik opěvovaný "vantage" a pokud ano, tak který typ? Nepotřebuji opravdu žádné šílené mega funkce, ale naplnit celkem dobrou TV dobrým příjmem zejména sportu a hudby. Díky
jarino1978 (8045)|9.8.2010 15:37
topfield si škrtni ( nespoľahlivý FW, vysoká poruchovosť ), ten technisat môže byť. Inak ten Vantage, ak si myslel HD 8000 by bola moja voľba.
tomino77 (16)|9.8.2010 15:42
[quote=jarino1978;292173]topfield si škrtni ( nespoľahlivý FW, vysoká poruchovosť ), ten technisat môže byť. Inak ten Vantage, ak si myslel HD 8000 by bola moja voľba.[/quote]

Klidně i nějaký ten tisíc navíc investuji, o to nejde, pokud vím, že mi to k něčemu bude,ale zase oproti te 8000covce vantage je to rozdíl nějakých 6.000... jinak také se spíše přikláním k tomu technisatu...
jarino1978 (8045)|9.8.2010 15:51
http://www.satcentrum.sk/forum/?p=show&code=18863

Obrazovo sú si Vantage a Technisat dosť podobné, čo sa týka výbavy, tak už nie. Ale je to hlavne o ovládaní, podpore a stabilite. Ak je ten cenový rozdiel pre teba veľký, ber ten Technisat. Je to tiež dobrá voľba. Ak chceš viac, ber Vantage HD.
tomino77 (16)|9.8.2010 15:55
[quote=jarino1978;292180]http://www.satcentrum.sk/forum/?p=show&code=18863

Obrazovo sú si Vantage a Technisat dosť podobné, čo sa týka výbavy, tak už nie. Ale je to hlavne o ovládaní, podpore a stabilite. Ak je ten cenový rozdiel pre teba veľký, ber ten Technisat. Je to tiež dobrá voľba. Ak chceš viac, ber Vantage HD.[/quote]

ok, díky, mohl bys mi případně doporučit co k němu? myslím typ paraboly, konvertor, CA modul nebo na tom není moc co pokazit?
rudlus (539)|9.8.2010 16:59
[quote=tomino77;292182]ok, díky, mohl bys mi případně doporučit co k němu? myslím typ paraboly, konvertor, CA modul nebo na tom není moc co pokazit?[/quote]

na tomto uz fakt nemas co poserinkat...parabola hlinik-ak astra 60-80cm,zbytok 80 a viac,LNB podla potreby-klasika abo monoblock-0,1db,modul ten,v ktorom ti pojdu tie karty,ktore chces aby ti tam isli...a tak nejak
tomino77 (16)|9.8.2010 17:05
[quote=rudlus;292195]na tomto uz fakt nemas co poserinkat...parabola hlinik-ak astra 60-80cm,zbytok 80 a viac,LNB podla potreby-klasika abo monoblock-0,1db,modul ten,v ktorom ti pojdu tie karty,ktore chces aby ti tam isli...a tak nejak[/quote]

Koukám, že máš LG 42PQ6000, já právě uvažoval mezi ní a tou co jsem nakonec koupil, bral jsem ji před 2 týdny, kdybych nebral 50 ps6000, tak beru tu tvou, ten původní cenový rozdíl je v dnešní době už minimální, akorát teda si nemůžu zvyknout na tu velikost:-)))a snad i to "full HD" k něčemu nakonec bude přes ten satelit, přes ten společný digi kabel na baráku nic moc:-)))
rudlus (539)|9.8.2010 17:14
[quote=tomino77;292196]Koukám, že máš LG 42PQ6000, já právě uvažoval mezi ní a tou co jsem nakonec koupil, bral jsem ji před 2 týdny, kdybych nebral 50 ps6000, tak beru tu tvou, ten původní cenový rozdíl je v dnešní době už minimální, akorát teda si nemůžu zvyknout na tu velikost:-)))a snad i to "full HD" k něčemu nakonec bude přes ten satelit, přes ten společný digi kabel na baráku nic moc:-)))[/quote]

full hd je fakt vyuzitelne jedine na nemeckych hd ..tam je ta kvalita opodstatnena,...inak na upc ani na sky nic moc..na sky trocha lepsie...aby ma tu ostatny nezjedli
a ano...ja mam izbu 4x4 takze pri 50tke by som mal oci ako zvarac a vo februari bol rozdiel dost velky...uz vtedy som ju kupil za 511e...ked vsade stala 650-680e...velkost mi staci..a full hd nemam doma nic...uplne staci a aj ta cena je super...a kvalita...no porovnavali ju tu z raz tak drahymi panakmi a sonakmi...xiixxi...a servis doma..co viac si mozem priat???prehra vsetko okrem hd ale to riesim cez arivu...a je to oka...
Dagy2 (3153)|9.8.2010 21:11
Technisat HD8S je určite dobrá voľba, bezproblémový FW, výborný TXT, titulky, denná aktualizácia programov z družíc 13E a 19.2E, 3 roky štandardná záruka, nahrávanie na USB HDD FAT32 alebo Flash disk!, LAN, diaľkové ovládanie časovačov cez internet (ak máš prístup do LANu zvonka), 2xCI pre napr. SkyLink a UPC Direct.
Oceníš najmä EPG, ktoré ako jeden z mála prijímačov sťahuje v noci a ukladá do pamäte, takže hneď po každom zapnutí máš EPG na všetky programy ihneď k dispozícii a môžeš programovať časovače napr. na ČT aj keď sleduješ Novu a pod. bez toho, že by si musel všetko dokola precvakávať.
Nasadím ti chrobáka -> ak sa ti dá, kúp HD8S v Rakúsku alebo Nemecku namiesto HD8SX v ČR. Je tu lepšia podpora výrobcu.
A ešte jeden chrobák-> HD8+ ak máš záujem o nemecké HD programy. Je to ten istý prijímač, ale má okrem 2xCI ešte čítačku HD+ a voľnú kartu pre nemecké HD programy na jeden rok

CI-modul doporučujem tiež od TechniSatu, vyhneš sa prípadným prekvapeniam z nekompability karta-modul-prijímač a možným problémom (rôzne rušivé hlášky).

Parabolu ber 80/85cm, ak nešetríš kúp radšej značkovú (Gibertini, FUBA a pod.) než najlacnejší šit. Tak, aby bola pevná a mala seriózne pevné uchytenie s dobrým nastavovaním. Oceníš pri vetre, kedy napr. lacné paraboly od MagioSatu sa ohýbajú a signál skáče z 10 na 80% pričom sa nedá pozerať nič.
Pred kúpou LNB si rozmysli, či to bude tvoj jediný prijímač doma. Ak uvažuješ do budúcna o ďalšom môžeš predinvestovať do twinLNB (dva vývody). Útlm 0,1dB alebo 0,3dB pri dobrej parabole a Astrách nepoznáš.
Ak chceš viac družíc, napr 19.2E, 23.5E a 28.5E, preferujem viac LNB a prepínač Diseq než monoblok. Pri viac LNB môžeš v budúcnosti presunúť LNB na inú pozíciu, u monobloku si neškrtneš. Ale je to vec názoru.
tomino77 (16)|10.8.2010 07:32
Díky moc, něco takového rozšířenějšího se mi bude hodit, tak snad pak to koukání bude balada:-)