Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Anketa: Jakou lcd tv 40" do 35tis?

OndraC (167)|26.4.2008 21:00
Řekl jsem si, že tu zkusím udělat takovou malou anketku, která by se týkala volby 40" lcd tv za cenu do 35.000,- (sám totiž takovou v současné době vybírám).
Je tu spousta příspěvků o různých modelech, ale většinou se tam sejdou majitelé té konkrétní značky. Já bych byl rád za konfrontaci majitelů (a fandů) různých značek....prostě která má jaké výhody (i nevýhody) atd.

Mě v současné době zaujaly především tv Samsung LE40A656 a Sony KDL-40W4000. Budu ale rád, pokud se zde objeví další modely (samozřejmě ideálně s odůvodněním proč).

Budu rád za každou radu a postřeh...třeba to pomůže nejen mně, ale i dalším hledajícím (kterým také připadá, že čím déle hledají a vybírají, tím větší chaos v tom mají) :-))
tomzvule (249)|26.4.2008 21:11
Jsem na tom úplně stejně i s výběrem TV.
Snad ještě něco nového od Philipsu xxx 03

Zatím preferuji Sony kdl - 40W4000, ale počkám až se jich pár prodá a budou nějaké recenze.
Přece jen jsou to novinky a ty mají i své muchy...
ocak1 (66)|26.4.2008 21:57
Takhle to dál nevede. Většina tady chce buď Samsung LE40A656 a nebo Sony KDL-40W4000 - já taky. Co takhle si udělat testík, jsem z Teplic a jestli by měl někdo zájem tak by jsme mohli koupit každý jinou Tv a otestovat a ta co by se nám nelíbila by mazala zpátky na e-shop. Raději by jsem preferoval sony, ale kdo ví třeba se ten model od samsunga zrovna povedl.
OndraC (167)|26.4.2008 22:41
Pokud jste došli ke stejným modelům, co vás k nim dovedlo? Co se vám na nich líbí, co třeba naopak odrazuje?
Já od začátku koukal na modely od Samsungu, ale teď mě nějak oslovil i tenhle od Sony. Samsung má fakt krásný design, na druhou stranu se u něj často píše o různých problémech s firmware atd., navíc nová řada je celá lesklá, což mi docela vadí, protože v obýváku mám hodně oken a jedno velké bude přímo proti tv, tak tuším problém. Proto jsem u předchozí řady uvažoval nad modelem N, který byl jako jediný matný. Ale jelikož se mezitím objevila nová řada, tak už zase váhám. Navíc ten zajímavý "soňák"...byť nejsem žádný odborník, mám dle parametrů pocit, že samsung převyšuje. Nebo se pletu?
Sedvo (194)|27.4.2008 22:05
Lesklý nebo matný. Všichni jste zhýčkaní jak hovado. Ve staré dobré CRT se vše odráželo a vůbec to nevadilo. Takže toto řešit si myslím je zbytečné a aby člověk měl dobrý záčitek z filmu, tak se stejně dívá večer a nebo má rolety.
Radoo (1302)|27.4.2008 22:22
[QUOTE=Sedvo;174914]Lesklý nebo matný. Všichni jste zhýčkaní jak hovado. Ve staré dobré CRT se vše odráželo a vůbec to nevadilo. Takže toto řešit si myslím je zbytečné a aby člověk měl dobrý záčitek z filmu, tak se stejně dívá večer a nebo má rolety.[/QUOTE]
to asi ne ...
crt byla jaksi menší, nejrozšířenější tv kolem 21" a nic jinýho než sklo nebylo !
obavy z odrazů jsou u takové velikosti naprosto oprávněné
stani (1647)|27.4.2008 22:36
[QUOTE=OndraC;174781] Samsung má fakt krásný design, ...[/QUOTE]


Jo jo. Design je při výběru TV dost podstatná věc. Možná nejdůležitější, ne? ... :p 9-) :-E
tomzvule (249)|27.4.2008 22:57
[QUOTE=stani;174917]Jo jo. Design je při výběru TV dost podstatná věc. Možná nejdůležitější, ne? ... :p 9-) :-E[/QUOTE]


Jo jsou i důležitější věci :-)

Stani: Jakou tu Philipsku chceš koupit, kdy a kolik bude stát ?
stani (1647)|27.4.2008 23:01
[QUOTE=tomzvule;174920]Jo jsou i důležitější věci :-)

Stani: Jakou tu Philipsku chceš koupit, kdy a kolik bude stát ?[/QUOTE]

42PFL9603 - TV bez kompromisů. 45t Kč, bude(doufám) už příští týden.

Vím, je to hodně peněz, ale je lepší si připlatit a být spokojený, než být nějak limitován a pak na to případně pořád myslet. Ale to je pouze můj názor. ;)
tomzvule (249)|27.4.2008 23:17
Tak to je pěknej kousek. Mimochodem loňská 42PFL9632D byla Top Ten High-End (£1000 +) LCD TV's
Až jí budeš mít doma, tak dej reference. Sice na ní nedosáhnu, ale rád se něco dozvím.
OndraC (167)|28.4.2008 00:11
stani: opravdu jsem neuvažoval o Samsungu jen kvůli vzhledu...uznávám, měl jsem kromě vzhledu uvést ještě další důvody, možná bych pak nevypadal jako úplný blb :-) na druhou stranu, na vzhledu mi dost záleží...tím ovšem netvrdím, že je to moje jediné a hlavní kritérium.....abych tě potěšil, právě jsem dočetl celé vlákno ohledně nových tv philips a musím se přiznat, že mě nové modely hodně nahlodaly...skončil jsem u 42" 7403 (9ová řada by určitě byla ještě lepší, ale to je opravdu už dost nad původní rozpočet)...mám ještě čas, tak počkám, až budou k vidění v kamenném obchodě a bude lepší možnost srovnání...podle parametrů se ale asi opravdu dostala do čela 7403ka :-/
OndraC (167)|28.4.2008 00:27
Co mě dost mrzí je fakt, že člověk se snaží vybrat co možná nejlepší tv, ale celé snažení (a kvalita a možnosti tv) je pak degradováno dost mizernou kvalitou tv signálu.

Brzy se budu stěhovat do nového bytu, kde bude s největší pravděpodobností pouze STA, tak jsem začal zkoumat možnosti. Nejlépe mi vyšla varianta vlatního satelitu a cs link, jenže teď jsem zjistil, že není možné nastavit parabolu na jih....snad jen že bych ji dal na společnou střechu a nějak vyřešil kabely :-)

Nechtěl by mi někdo poradit jiné (co nejkvalitnější) řešení? (podotýkám, že by parabola zřejmě nešla naladit ani na UPC)....takže co dalšího? nějaká firma se ozvala, že tam prý nabízí kabel...fakt nevím
tomzvule (249)|28.4.2008 21:41
OndraC:
Naprosto s tebou souhlasím. Koupit poměrně drahou LCD a doma zjistit, že obraz je skoro horší než na staré CRT je dost hrozné. S tím se ale nic neudělá - zbývá jen doufat, že to bude časem lepší a kvality LCD televize budeme moci ocenit a vychutnat i u klasického TV vysílání - nejlépe Full HD.
Mám doma UPC sat. a jsem zvědav na obraz u nové LCD 102cm. Snad to přežiju :-)

Stani:
No nevím jestli seženeš toho philipse za 45 tis. Dneska jsem ho viděl za 2172 eur - cca 54500 tis
http://www.lcd-compare.com/televiseur-PHI42PFL9603H-PHILIPS-42PFL9603H.htm

Co se mi na této TV nelíbí: kromě ceny - pozorovací úhel a spotřeba 250W - ikdyž u 100Hz je to běžné
OndraC (167)|28.4.2008 22:09
tomzvule: a co že se chystáš koupit??
stani (1647)|28.4.2008 22:36
[QUOTE=tomzvule;175025]
Stani:
No nevím jestli seženeš toho philipse za 45 tis. Dneska jsem ho viděl za 2172 eur - cca 54500 tis
http://www.lcd-compare.com/televiseur-PHI42PFL9603H-PHILIPS-42PFL9603H.htm

Co se mi na této TV nelíbí: kromě ceny - pozorovací úhel a spotřeba 250W - ikdyž u 100Hz je to běžné[/QUOTE]

Neboj, já vím dobře co kupuji, stejně jako jsem to věděl před 2 roky... ;)

Jinak se někdy zajdi podívat do nějakého obchodu, na LCD Philips, na ten "špatný" pozorovací úhel... :p
tomzvule (249)|29.4.2008 20:58
Stani:
Máš pravdu, že jsem tuto TV neviděl a asi hned tak neuvidím.
Potkat někde vybraný model od Philipsu není tak snadné :-)
Minulý týden jsem prohlížel dva Philipsy 82 cm. Jeden 7 řady loňský a druhý novinka řady 5.
Obraz měli velice pěkný - možná jeden z nejlepším v obchodě, avšak při pohledu z boku jsem viděl i lepší výsledky - to tebe ale trápit nemusí.

OndraC:
Jak říká Stani - mrknu v obchodě jak jsou na tom tyto probírané modely se zobrazením klasické TV
a jednu z nich vyberu ( nejlépe novou sony nebo philips ).