Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas 8.0a při renderu "zrychlených" klipů jen černý obraz. Prosím pomozte!

Sky (7)|5.3.2008 20:47
Mám hotový projekt v Sony Vegas 8.0a. Projekt je tvořen několika desítkami klipů, u nichž je u většiny použito zrychlené přehrávání (se stisknutým Ctrl a posunem okraje klipu je původní čas. délka zmenšena/zkrácena).

Když si už hotový projekt přehrávám přímo v náhledovém okně Vegasu, vše se jeví v pořádku.
Jakmile ale dám projekt renderovat, ve výsledku jsou všechny klipy, které jsou zrychleny, zobrazeny jen jako černá obrazovka.
Zvuk je v pořádku, a to i u zrychlených klipů - zní tedy zrychleně; titulky jsou v pořádku a klipy, kde nebylo nastaveno "zrychlení" jsou také vyrenderovány správně. Jen u zrychlených je black screen. Černá obrazovka je už vidět při samotném renderování ve Vegasu, pak při přehrávání hotového souboru v libovolném přehrávači samozřejmě také.

Renderovat jsem zkoušel do cca 4 formátů (avi, mp4, mov a wmv) navíc s použitím různých kodeků a jejich nastavení (tam kde to bylo možné).
Výsledek je ale vždy stejný, takže bych neviděl problém v konkrétním kodeku. Kde ho ale hledat, netuším. Po hledání na Google jsem našel na jednom zahraničním foru přesný popis mého problému - bohužel tam bez odpovědí.

Najde se někdo znalý, kdo mě správně nasměruje? Díky předem za ochotu.
stayman (12393)|6.3.2008 04:05
Zahada.
Saxel (2279)|6.3.2008 08:49
Dělá ti to jen v tom jednom projektu nebo v jakémkoliv? Jakého formátu je zdrojové video?. Kvalitu renderingu máš zapnutou na Best?
Sky (7)|6.3.2008 11:45
[QUOTE=Saxel;168248]Dělá ti to jen v tom jednom projektu nebo v jakémkoliv? Jakého formátu je zdrojové video?. Kvalitu renderingu máš zapnutou na Best?[/QUOTE]

Zkousel jsem ve dvou projektech, v obou se to chova stejne.
Kvalita na Best, jako zdroj jsou avi (kolem 3000kbs), uz komprimovane TMPGenc Xpress, uplne puvodni zdroj je DV video z kamery, do PC stazeno Scenalyzerem.

Ale, ted rano jsem zkusil prenest na svuj druhy PC stejny Vegas. Na tom PC je jen minimalizovany balik kodeku CCCP (na tom puvodnim mam K-Lite Full). Projekt otevreny v druhem PC se renderuje uz naprosto spravne.

Takze je to problem konkretniho PC, nainstalovanych kodeku se uz uplne asi nezbavim, proto az do pristiho reinstalu, budu s V. pracovat na te druhe masine. Taky reseni ...
Diky.
Saxel (2279)|6.3.2008 13:58
Hmm, ty kodeky ... Mě podobně zablbla zrychlená scéna s kodekem H.264/AVC z ffdshow, když byly klíčové snímky hodně daleko od sebe. Neměl jsem sice černo, ale byly tam zmršené frejmy.
artam (1147)|6.3.2008 17:04
Sky, to je tak, ked si niekto bez rozmyslania nainstaluje "FULL" kodekpak, musi znasat "FULL" nasledky. :-)
Sky (7)|6.3.2008 18:49
[QUOTE=artam;168315]Sky, to je tak, ked si niekto bez rozmyslania nainstaluje "FULL" kodekpak, musi znasat "FULL" nasledky. :-)[/QUOTE]

Full je primo v nazvu kodeku, moznych rezimu instalaci je nekolik. Vzdy pouzivam "Custom" rezim a volim si to, co potrebuji.

Artame, to je tak, kdyz nekdo nevi podrobnosti, ale musi za kazdou cenu napsat prispevek, i kdyz je uplne o nicem. To, ze mam pod timto nickem na TVfreak.cz jen par prispevku neznamena, ze pri instalaci odklikavam vsechny tlacitka jako nejaka ovecka ...
MikeM (194)|6.3.2008 20:04
Kdyz uz se to nakouslo, jaky balik a jakym zpusobem doporucite kodeky instalovat ?
stayman (12393)|7.3.2008 07:58
Ziadnym a ziadne !!!