Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

favorit Philips 32PFL8404H zklamal

Claudio Gentile (24)|11.10.2009 16:24
Tak jsem po pročtení fór byl už těsně před koupí tohoto Philipsu 32PFL8404H - bohužel jsem se nachomýtl osobně do Datartu a tam jsem TO uviděl

Hrálo 30 televizí nějaký pořad z HD NOVA a všechny měly ořezané svislé pruhy až na jednu -tento Philips !! Měl obraz roztažený na celou plochu a vepřové obličeje byly pěkně protáhlé do šířky - bylo to patrné i na této jen 32" obrazovce

prodavač mi sdělil slastnou novinu, že Philips neumí a nemá v menu mód 4:3 a všechno v automatickém formátu obrazu roztahuje, aby se divák nenudil - no tedy fuj - sice šlo jít vysílačkou do menu a přepnout tam na tzv. "širokoúhlý režim", no ale to bych se ucvakal.

pak jsem ještě našel na netu příspěvek užvatele, který píše:

"mám velmi špatnou zkušenost s Philipsem. čím dál víc mi vadí, že zde není automatická volba formátu obrazu bez zkreslení. Vlastním model 47PFL9632D. Je to dost opruz, když běží na nově zprávy 16:9 ze studia, mezi to živé vstupy jsou 4:3 a člověk pak nestíhá přepínat formát(teda pokud nechce zvolit formát automatický a to se pak u obrazu 16:9 ztratí titulky nahoře, nebo dole a rozšíří se obličeje) Moc jsem nehledal, ale zatím jsem se tímhle setkal jen u Philipsu. Zkrátka pokud chceš nezkreslený obraz u Philipsu, bude zákazník přepínat a přepínat ..... a příště si raději koupí něco jiného."

Philips jsem vybíral mimo jiné i pro jeho šířku jen 76 cm s tenkým rámečkem - místa je málo a teď takový nedostatek. Jak tento model můžou všichni vlastně tak vychvalovat ?? K čemu luxusní obraz, když ho tímhle takhle przní ? ( když navíc jeho podporované formáty v USB jsou proti Samsungu a LG taky lowend ) ...
vivid.sk (11472)|11.10.2009 16:48
Hrálo 30 televizí nějaký pořad z HD NOVA a všechny měly ořezané svislé pruhy až na jednu -tento Philips !!


Tomuto nejako nerozumiem. Skusim rozmyslat nahlas.
Bol prave vysielany program 4:3 (s bocnymi ciernymi pruhmi) a vsetky ostatne TV ho zobrazovali spravne.
Kedze obraz je vysielany v jednom rozliseni 1920x1080 (resp. 1088). Nova HD (aspon na satelite) vysiela tak, ze doplna zboku natvrdo cierne pasy (co je defacto jasne, kedze rozlisenie je konstantne).

A tento philips nemal tieto cierne pruhy a obraz "natiahol" (deformoval) aby vyplnil celu plochu obrazu?

Rozumiem tomu spravne?

Pokial ano, tak by mozno stacilo v menu vypnut "tzv autoformat", kde automaticky orezava najdene cierne plochy v obraze. Neviem ci sa to takto vola, ale videl som tento jav u kamarata, kde obraz poskakolal ako ovca.
Claudio Gentile (24)|11.10.2009 16:58
vivid - já jsem amatér vlastnící staré malé CRT - vycházím z toho, co mi řekl prodavač v Datartu v Ostravě - že je to živé satelitní vysílání z HD NOVA - všechny LCD v regálech měly vedle obrazu černé svislé boční pruhy - Philips jediný měl roztaženo na celou šířku obrazovky tedy full výplň - bylo to v módu "automatický formát obrazu"

zeptal jsem se jak dostanu stejný obraz jako na ostatních LCD - prodavač vzal ovladač, najel do menu formátu obrazu a přepnul na "širokoúhlý režim" - pak se objevily také černé svislé boční pruhy ( nechápu proč širokoúhlý ....) - formát 4:3 v menu formátu obrazu vůbec nebylo...

obličeje byly bez toho ořezání fakt nepříjemně roztažené, já bych si na to možná snad časem zvykl, ale žena by mě s tím tuplem vyhodila z okna .....
Claudio Gentile (24)|11.10.2009 17:22
Našel jsem k tomuto Philipsu řekněme alternativu, která se mi líbí designem i funkcemi - LG 32SL8000

http://www.lge.com/uk/tv-audio-video/televisions/LG-lcd-tv-32SL8000.jsp

Jak se díváte na risk tu čerstvou novinku koupit ? V Česku ani zahraničí jsem ještě recenzi ani žádný ohlas uživatelů nenašel

U nás je ale už skladem za 17 300,-Kč ( do 18 000 jdu bez problému ).....32" LCD TV with Frameless Design, TruMotion 200Hz - nevadí mi, že těch 200Hz je třeba jen marketingový tah - jde mi jen o to, že mi to nebude aspoň obraz "kazit" nebo to vypnout a tak

design tohodle LCD je fantastický - šířka stejná jako u toho Philipse 76 cm, žádný klavír, ale tenoučký rám, oproti 32LH7000 zvuk 2x10 W ( 32LH7000 má jen 2x7W ). Myslíte, že LG nemá horší zvuk, než ten plechový u samsungu LE32B650 při té tloušťce jen 5cm ?

Vím, že LG je na fórech považováno za low-end, ale zas se mi to nezdá, když na předchůdce 32LH7000 jsem našel na guenstiger.de všech 13 uživatelských hodnocení full 5* na na amazonu všechny tři také full 5*

http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=956961
ferojano (2)|11.10.2009 19:06
[quote=Claudio Gentile;243757]Našel jsem k tomuto Philipsu řekněme alternativu, která se mi líbí designem i funkcemi - LG 32SL8000

http://www.lge.com/uk/tv-audio-video/televisions/LG-lcd-tv-32SL8000.jsp

Jak se díváte na risk tu čerstvou novinku koupit ? V Česku ani zahraničí jsem ještě recenzi ani žádný ohlas uživatelů nenašel

U nás je ale už skladem za 17 300,-Kč ( do 18 000 jdu bez problému ).....32" LCD TV with Frameless Design, TruMotion 200Hz - nevadí mi, že těch 200Hz je třeba jen marketingový tah - jde mi jen o to, že mi to nebude aspoň obraz "kazit" nebo to vypnout a tak

design tohodle LCD je fantastický - šířka stejná jako u toho Philipse 76 cm, žádný klavír, ale tenoučký rám, oproti 32LH7000 zvuk 2x10 W ( 32LH7000 má jen 2x7W ). Myslíte, že LG nemá horší zvuk, než ten plechový u samsungu LE32B650 při té tloušťce jen 5cm ?

Vím, že LG je na fórech považováno za low-end, ale zas se mi to nezdá, když na předchůdce 32LH7000 jsem našel na guenstiger.de všech 13 uživatelských hodnocení full 5* na na amazonu všechny tři také full 5*

http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=956961[/quote]

Claudio skús toto:

http://www.avforums.com/reviews/LG-42SL8000-LCD-HDTV-Review.html
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/09/08/LG-42SL8000-42in-LCD-TV/p1

Možno Ti to pomôže.
jusix (19)|11.10.2009 19:46
V manulu na straně 62 jsou vyjmenované formáty, je tam i "Formát 4:3" - nepřepočítaný. Shodou okolností jsem dnes držel ovladač v ElektroWordu u televize 37PFL8404, při proklikavani menu tam formát 4:3 byl. Asi jsem původní příspěvek nepochopil.
Claudio Gentile (24)|11.10.2009 20:40
[quote=jusix;243772]V manulu na straně 62 jsou vyjmenované formáty, je tam i "Formát 4:3" - nepřepočítaný. Shodou okolností jsem dnes držel ovladač v ElektroWordu u televize 37PFL8404, při proklikavani menu tam formát 4:3 byl. Asi jsem původní příspěvek nepochopil.[/quote]

aha, tak to mohla být moje metodická chyba - nicméně v manuálu a menu může být 4:3 třeba stokrát, ale používat ho v automatickém ormátu obrazu Philips vůbec neumí takže je to totéž jako by ho neměl ( oproti ostatním značkám ) - viz nespokojený příspěvek zmíněného uživatele
jusix (19)|11.10.2009 22:16
Našel jsem jednu recenzi, jedná se o 9 řadu nových Philipsů a 32 palců. Jde tedy o velmi podobné televize jako 8 řadu, firmware bude vycházet ze stejného základu.

http://www.avforums.com/reviews/Philips-32PFL9604-LCD-HDTV-Review.html


"Because of the confusingly labelled menus, it took me a while to find the option which presents 4:3 video undistorted. By default, like most, the TV expands the 4:3 picture to fill the screen by stretching the edges. To get it to present 4:3 with side-bars and no stretching, I had to select the “Auto Format” setting under “Picture Format”, then enter the “Auto format mode” menu and choose “Auto Zoom”, which, bizarrely, does nothing of the sort."


Volný překlad je:


Philips má trochu zmatené označení v menu, zabralo mi to chvíli, abych našel volbu, pro zvolení 4:3 nezkresleně. Výchozí nastavení je takové, že většina televizí roztáhné 4:3 rozlišení na celou obrazovku roztáhnutím okrajů. Byste dosáhli rozlišení 4:3 bez roztáhnutí s okrajovými pruhy je potřeba zvolit "Auto format" volbu v "Picture Format", pak skočit do "Auto format mode" a zvolit "Auto zoom", tato volba nám, což je zvláštní, nastaví toto nastavení.



Nevím co to znamená, jestli to něco vysvětluje. Asi zajdu ještě znovu někam do Philipsu a zeptám se na to. Sám jsem ve stádiu, kdy se rozhoduju mezi
Philips 37PFL8404 a Samsung LE37B650, protože se mi pokazila moje stará Orava Color 445. Možná, že ji nechám opravit, protože tato džungle nových televizí je šílená. A ten spánkový deficit...
solfan (8)|12.10.2009 14:52
napisem to kolegovi aj tu ;-)
tento tv vie s formatom obrazu pracovat ako jeden z mala velmi dobre, takze nie je pravda ako tu pises, ze to nevie.
ano, nevie natvrdo povedat tv, ze zobrazuj 4:3, ale je tam nastavenie, ktore automaticky upravi obraz BEZ ZDEFORMOVANIA tak, aby si vyuzil maximalne obrazovku.
je to skvela tv a mrzi ma, ze takymito dezinformaciami sa jej kvality znizuju.
k tomu lg, ten dizajn berie aj mna ;-) kedze vlastnim philips 8404h tak je jasne, ze mam rad co najtensi ramcek okolo obrazovky, a to ten lg ma. ale co sa tyka kvality obrazu tak to nepomozem :-(
myslim, ze si sa niekde pytal aj na to, ci pri philipse ten leskly ramcek nevadi pri pozerani, za seba vravim ze nie, ale to sa da lahko otestovat v obchode ked sa budes na tv chvilu divat, tak prides na to ci ti to vadi alebo nie...
eevil (92)|13.10.2009 20:33
Mám Pfl 9604.Automatický formát funguje přesně tak, jak popsal "jusix" ve svém překladu. Občas je problém v tom, že když běží reklama a pak pořad ve formátu 4:3, telka se zapomene a na formát nepřepne. Stačí přepnout z programu na program a problém je pryč...
drdar (44)|14.10.2009 16:17
Ahoj, tak já chci koupit tu 9 řadu info mě teší.

nevíte jak je to s dvb-c jesti už je dostupné i při nastavení CR?
Baxtter (34)|14.10.2009 22:06
Nemám sice 9.řadu ale na mém PFL8684H/12 musím mít prozatím pro DVB-C nastaveno Finsko. Nevýhoda - špatně čitelné EPG informace díky náhradě českého znaku vždy 2 používanými ve finštině. Výhody - příjem HD programů a 2x větší výběr v NET_TV. Podle HotLine Philipsu máme být trpělivý a každým dnem očekávat nový firmware.
Napsal jsi tu mnoho nepravd Claudio G. Philips jsem volil právě kvůli bezproblémovému přizpůsobení formátu obrazu a to pracuje tak jak má. Jak tu někdo píše, že se to při reklamě někdy rozhodí a že stači přepnout na jiný kanál, tak stačí chvilku počkat a srovná se to samo.
mph1 (689)|15.10.2009 04:52
Tak koukam, ze zpristupneni tuneru podle nastavene zeme neni vysadou Panasonicu. Kam na to ti vyrobci chodi?
PeLi (289)|15.10.2009 15:14
[quote=Baxtter;244109]Nemám sice 9.řadu ale na mém PFL8684H/12 musím mít prozatím pro DVB-C nastaveno Finsko. Nevýhoda - špatně čitelné EPG informace díky náhradě českého znaku vždy 2 používanými ve finštině. [/quote]V servisnom menu sa dá nastaviť, aby bol DVB-C tuner prístupný pre všetky krajiny. Ale neviem prísť na to ako mať v ponuke naraz programy z DVB-T aj z DVB-C
Claudio Gentile (24)|15.10.2009 18:14
[quote=solfan;243825]napisem to kolegovi aj tu ;-)
tento tv vie s formatom obrazu pracovat ako jeden z mala velmi dobre, takze nie je pravda ako tu pises, ze to nevie.
ano, nevie natvrdo povedat tv, ze zobrazuj 4:3, ale je tam nastavenie, ktore automaticky upravi obraz BEZ ZDEFORMOVANIA tak, aby si vyuzil maximalne obrazovku.
je to skvela tv a mrzi ma, ze takymito dezinformaciami sa jej kvality znizuju.
...[/quote]
hallo, co je to ? Solfan zde chválí u Philipse automatický formát a tady jsem zase našel v jiném vlákně "losose", jak říká, cituji:

" Také mě to štve, že při krmení signálem z HD satel. přijímače přes HDMI musím v případě příjmu SD kanálů často lézt složitě do Menu a tam to přepnout na správný rozměr. Pokud použijete SCART, tak se formát obvykle nastaví správně sám...ovšem kdo by na to byl zvědavý, že ........... Zatím to musíme vydržet. Jsou ale televizory, kde to přepínání formátu lze jednoduše a snadno provést např. šipkama na DO. (Umí to tak i moje stará plazma). U Philipse je to o maličko složitější, ale dá se to používat, dá se to přežít....

Tak z toho jsem už jelen - asi má každý jiný práh trpělivosti pro neustálé lezení do menu ......resp. jaké tedy značky současných LCD nebo typy ( v 32" úhlopříčky ) mají vlastně ovládání formátu obrazovky přímo šipkama na DO ?
Baxtter (34)|16.10.2009 02:43
[quote=PeLi;244178]V servisnom menu sa dá nastaviť, aby bol DVB-C tuner prístupný pre všetky krajiny. Ale neviem prísť na to ako mať v ponuke naraz programy z DVB-T aj z DVB-C[/quote]

Mohu požádat o přístup do servisního menu?
PeLi (289)|16.10.2009 07:31
[quote=Baxtter;244263]Mohu požádat o přístup do servisního menu?[/quote] Postupne zatlač 062596 I (info)
drdar (44)|16.10.2009 15:12
to PeLi: jak se dostanu na servisni menu a kde se nastavuje?
Baxtter (34)|16.10.2009 16:12
[quote=PeLi;244267]Postupne zatlač 062596 I (info)[/quote]

Dííík.
Jack-aL (60)|16.10.2009 16:41
Claudio Gentile : Ja mam 42" 8404 a kdyz prehravam v dvd treba film v DivX 4:3 tak tv ho jak pises sama roztahne na 16:9 ale 4:3 si muzes pustit pomoci rezimu PC.

to Baxtter : ty chytas HD na DVB-C ?
PeLi (289)|16.10.2009 16:45
[quote=Baxtter;244359]Dííík.[/quote]Len tam netreba moc špekulovať, lebo sa dá odfajčiť telka :-)) Ja som si zapol ten DVB-C tuner, ptrepol Ambilight na 4x4, vypol uvodné logo a odzálohoval som si nastavenie programov na USB klúč
POiNTERx (436)|16.10.2009 20:10
[quote=Claudio Gentile;243753]Tak jsem po pročtení fór byl už těsně před koupí tohoto Philipsu 32PFL8404H - bohužel jsem se nachomýtl osobně do Datartu a tam jsem TO uviděl

Hrálo 30 televizí nějaký pořad z HD NOVA a všechny měly ořezané svislé pruhy až na jednu -tento Philips !! Měl obraz roztažený na celou plochu a vepřové obličeje byly pěkně protáhlé do šířky - bylo to patrné i na této jen 32" obrazovce

prodavač mi sdělil slastnou novinu, že Philips neumí a nemá v menu mód 4:3 a všechno v automatickém formátu obrazu roztahuje, aby se divák nenudil - no tedy fuj - sice šlo jít vysílačkou do menu a přepnout tam na tzv. "širokoúhlý režim", no ale to bych se ucvakal.

[/quote]Ahojte, nemal som cas to tu citat cele, ale len v rychlosti odpoviem na toto... ten predavac ti nesdelil slastnou novinu ale hovadinu (vidno ze nemal ani manual otvoreny). Ano, nove Philipsi sice nemaju mod 4:3 priamo v nastaveniach rezimov, ale automaticky rezim sa da nastavit v dvoch modoch... automaticka vypln a automaticke zvacsenie... a prave automaticke zvacsenie funguje pri 4:3 normalne ako 4:3... akurat pri 16:9 obraz zvacsi aby odstranil cierne pasy. Avsak defaultne je tam nastacene automaticka vypln a preto sa rozsiroval aj 4:3.
Ja osobne som presvedceny ze co sa tyka automatickeho formatu, tak Philips to ma najlepsie zvladnute.
Claudio Gentile (24)|16.10.2009 23:00
[quote=Jack-aL;244367]Claudio Gentile : Ja mam 42" 8404 a kdyz prehravam v dvd treba film v DivX 4:3 tak tv ho jak pises sama roztahne na 16:9 ale 4:3 si muzes pustit pomoci rezimu PC.[/quote]
technická - režim PC jde pustit, i když žádný PC k TV není a nebude připojen ? To je dobrá vychytávka :-E
Baxtter (34)|17.10.2009 21:45
[quote=Jack-aL;244367]Claudio Gentile : Ja mam 42" 8404 a kdyz prehravam v dvd treba film v DivX 4:3 tak tv ho jak pises sama roztahne na 16:9 ale 4:3 si muzes pustit pomoci rezimu PC.

to Baxtter : ty chytas HD na DVB-C ?[/quote]

Ano, mám digitál od UPC. V televizi mám CA MODUL CONAX CAS7 s párovací smart kartou UPC od http://www.dvb-c-shop.cz. Kvalita HD programů vynikající (zatím Nova HD, Nova Sport HD, Eurosport HD, National Geographics HD, Barrandov HD a další z nabídky Supreme, ČT multiplex a Prima se chystá). Subjektivně se mi zdá, že jsou všechny programy mnohem koukatelnější, než když byl v cestě STB.
drdar (44)|20.10.2009 12:04
[quote=PeLi;244368]Len tam netreba moc špekulovať, lebo sa dá odfajčiť telka :-)) Ja som si zapol ten DVB-C tuner, ptrepol Ambilight na 4x4, vypol uvodné logo a odzálohoval som si nastavenie programov na USB klúč[/quote]

a to potom je české znaky v EPG čitelné?
jarino1978 (8045)|20.10.2009 12:16
pointerx : počuj, Ty si sa kde toľko flákal ?
PeLi (289)|21.10.2009 07:41
[quote=drdar;244911]a to potom je české znaky v EPG čitelné?[/quote]Jasné že sú čitatelné! Dokonca aj slovesnké znaky sú čitatelné :D
Rahti (3)|5.12.2009 10:39
[quote=PeLi;244368]Len tam netreba moc špekulovať, lebo sa dá odfajčiť telka :-)) Ja som si zapol ten DVB-C tuner, ptrepol Ambilight na 4x4, vypol uvodné logo a odzálohoval som si nastavenie programov na USB klúč[/quote]

Ahoj mám takový dotaz. Dneska jsem koupil 32PFL8404 a jako spokojenost.
Teda jako pomalejsi menu, nepristupnost treba nacasovani primo na ovladaci a pro me nepochopitelne nestabilni stojan jsou jen malinke chybicky. Obraz je utra i na analogovou kabelovku z Trince, coz jsem necekal a vyzkousel jsem tu Samsunga i Sharpa vyssich rad.

Jedine co me zajima a duvod proc pisu je to, ze i kdyz bychom meli mit k dispozici DVB-C signal, tak ho nechatam :( Resp pro CR nejde zapnout, nekde jsem cetl, ze mam dat Finsko, ale to po 15min nenaslo nic, tak jsem to vzdal.

Myslite, ze pomuze v servis menu zpristupnit DVB-C pro vsechny staty ? Dale co znamena to 4x4 Ambilight ? A posledni dotaz, nestane se to, ze vstoupim do servis menu duvod ztratu zaruky ?
insania (37)|5.12.2009 11:02
[quote=PeLi;244368]Len tam netreba moc špekulovať, lebo sa dá odfajčiť telka :-)) Ja som si zapol ten DVB-C tuner, ptrepol Ambilight na 4x4, vypol uvodné logo a odzálohoval som si nastavenie programov na USB klúč[/quote]


PeLi : prosim ta vysvetli co je to 4x4 ambilight? je to ze mas 4 led vlavo a vravo?
a popr vysvetli co vsetko sa da nastavit v servisnom menu.
dik
PeLi (289)|5.12.2009 14:27
[quote=insania;252681]PeLi : prosim ta vysvetli co je to 4x4 ambilight? je to ze mas 4 led vlavo a vravo?
a popr vysvetli co vsetko sa da nastavit v servisnom menu.
dik[/quote]4*4 znamená, že na každej strane sa môžu zobraziť 4 farby. 2*2 sú to len 2 farby na každej strane.
čo sa týka DVB-C tak si musíš manualne zadať systemovú rýchlosť a nosnú frekvenciu (ID). Ak je to nastavené na automatiku, tak to trvá neskutočne dlho!!! Uvedené čísla ti poskytne kablová spoločnosť. Ja chytám Satro z Nitry a oni to majú uvedené na ich stránkach.

čo mi strašne vadí je to ze sa nedajú naraz naladiť programy DVB-T a DVB-C tak ako to píši v manuály.. Da sa to prepínať len cez menu, čo je strašne nepraktické!!!!