Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV 40-42 palců s DVB-T2 HEVC 265

alibababa (42)|21.4.2015 11:08
Ahoj. Prosím o radu. Plánuju si do ložnice koupit TV pro pozemní digitální příjem a chci, aby TV již uměla DVB-T2 HEVC 265. Velikost by měla být 40-42 palců. Zatím jsem našel LG 40UB800V. Nevíte někdo o dalších modelech/typech/značkách? Hledal jsem po internetu, ale nikde jsem potřebné informace nedohledal. Díky moc
vivid.sk (11472)|21.4.2015 19:36
alibababa (42)|22.4.2015 10:08
diky, nicmene ty dva modely, co tam jsou, jsou uz mimo muj pozadavek... jde mi o levnejsi reseni a mensi uhlopricku, diky moc
vivid.sk (11472)|22.4.2015 13:20
Ja som ta skor chcel tym odkazom odhovorit od takehoto nakupu z dovodov, ktore si tam nasiel.
Kup si akukolvek TV, ktora splnuje tvoje dnesne naroky, dokym bude DVB-T2/HEVC nasadene do ostrej prevadzky, budes uz mat dalsiu TV, pripadne dokupis (v tom case lacny) externy STB.
veesa (45)|22.4.2015 22:01
UE40HU6900 - také T2 a také HEVC. Dokonce i z USB přehraje HEVC (například tato videa : https://kickass.to/usearch/x265/ ). Dříve než v broadcastingu bude mít HEVC uplatnění v kódování videí z kvalitnějších blu-rayů - uspoří bitrate, pokud stahuješ, tak to bude ku prospěchu ( I když někde jsem četl, že to LG možná přidá v rámci aktualizací. Dokonce i aktualizace na modernější verzi WebOS, která oproti tomu původnímu je daleko komfortnější - ten nový funguje už krásně svižně, ten původní je docela neštěstí) VA displej, do ložnice ideál. Má i smartový ovladač, což je celkem fajn věc.
Jinak samo souhlas s vividem, je to v nedohlednu.

T2 v modelu tv z 2014 je jako tanečnice, která doprovází kapelu. Je v tom celku takřka nejméně důležitá, něco stojí, musí se z něčeho zaplatit, ale budget je na kapelu je omezený a někde se muselo ubrat, takže chybí třeba bubeník :) . Někde přidáno, jinde ojebáno :)
vivid.sk (11472)|22.4.2015 22:39
[QUOTE=veesa;512318] také T2 a také HEVC[/QUOTE]
Majitelia inych H-ckovych modelov upozornovali na nefunkcnost HEVC+T2. Samotne HEVC funkcne je, ale zrejme len v media playeri. Mozno vsak pri radach HU tato kombinacia funguje, treba si to overit (nielen podla toho, co pise specifikacia).

Odhliadnuc od toho, ze 40" + UHD je absolutny nezmysel. A tento model nieje celkom vydareny z hladiska pohybu obrazu (horsie ako bezny fullHD strednej triedy).
Ale co uz, doba pokrocila, tento rok nas UHD caka povinne.
alibababa (42)|22.4.2015 22:55
ja to chapu ze 40 palcu + UHD je nesmysl, ale TV v loznici pobezi opravdu jen obcas a tak kdyz uz kupuju, tak chci mit na delsi dobu vystarano...

@vessa - LG neumi prehrat HEVC pres USB?
veesa (45)|23.4.2015 13:59
T2+HEVC nevím na 100%, ale HEVC v rámci S2 tam jde. Viz UHD test forum.
Máš i recht s tím pohybem, dokonce H6200 má lepší obraz.

---------- Doplněno v 13:59 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:57 ----------

Stáhni si z torrentu a vyzkoušej. Neuměly to. Jestli se něco změnilo, nevím. Údajně by to měly dostat s upgradem na novou verzi OS.
Mareman (4)|8.6.2015 08:02
Právě kvůli podpoře H265 jsem nejdříve pořídil Samsung H6200, měl navíc dle eshopu přídomek "T", který má mít podportu DVB-T2. Nicméně jak to vypadá, jakákoliv H6200 umí H265 použít pouze při přehrávání multimediálních souborů, nikoli pro DVB-T2, takže stejně jako u konkurenčního Panasonicu AS640 je tam DVB-T2 v našich podmínkách k ničemu. A upřímně řečeno, v dnešní době bych podporu H265 v media přehrávači neřešil, protože než budou filmy v této konverzi běžně dostupné, uplyne spousta času. Viz situace DivX - H264 kdy až v poslední době se dá říct, že lze většinu filmů v tomto formátu získat, přesto že je tento formát na světě už mraky let. Dle mého se H265 prosadí až se rozšíří UHD televize a UHD filmy. Proto jsem si raději nakonec vzal Panasonica, kde jsem ocenil samba klienta, druhý dalkový ovladač s touchpadem, kompatibilitu s jakýmkoliv A2DP audio zařízením (narozdíl od Samsungu), celoplošným podsvícením a celkově čistějším obrazem.