Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaká TV v ceně 10-12 tisíc?

Babuna18 (9)|27.1.2011 15:07
Zdravím, chtěl bych vás tu poprosit o radu. Chceme si s přítelkyní koupit novou TV. Nyní máme pouze starou CRT. Ale nevíme přesně jakou zvolit. Pozorovací vzdálenost bude zhruba 2,5m, takže bysme chtěli asi 42". Většinu času bude tv používáná pro klasický tv signál, žádný satelit a přehrávání filmů nejlépe z usb. Koukali jsme na nejlevnější plasmy jako Samsung PS42C430 a LG 42PJ350 , ale tam mě trochu dělá starosti nízké rozlišení v případě, že bychom koupili nějakou herní konzoli nebo chtěli na tv napojit notebook. Budu rád za každou ranu nebo nějaký váš tip.
SPAWN (744)|27.1.2011 15:29
[quote=Babuna18;326190]Většinu času bude tv používáná pro klasický tv signál, žádný satelit a přehrávání filmů nejlépe z usb.[/quote]

Sam pises ze budes sledovat klasicke DVB-T na to postaci HD Ready nepotrebujes FULL HD. V tom pripade bych vybral mezi tim LG a Samsungem.

Ale na druhou stranu kdyz si poridis mutimedilani centrum nebo pripojis notebook tak bys vyuzil hrave FULL HD. Tech filmu v MKV nebo M2TS az je docela dost. Prevazne tech v MKV tam bych prece jen sel uz radeji do FULL HD. Casem urcite zmenis nazor kdyz budes sledovat filmy v FULL HD a poridis si satelit v HD DVB-S2. A vzpominka na SD bude pryc. Vyber je na tobe dobre rozvazuj.
Babuna18 (9)|27.1.2011 15:36
Jj, to já vím, že na normální vysílání i na koukání filmů z flashky mi bude toto rozlišení stačit. Spíš mám obavy z toho kdyby se k tv připojila herní konzole. Jak by to v takovém rozlišení vypadalo. A nebo kdyby se připojil notebook. Jestli by to bylo při této úhlopříčce a rozlišení vůbec koukatelné.
matusco (376)|27.1.2011 16:20
[quote=Babuna18;326201]Jj, to já vím, že na normální vysílání i na koukání filmů z flashky mi bude toto rozlišení stačit. Spíš mám obavy z toho kdyby se k tv připojila herní konzole. Jak by to v takovém rozlišení vypadalo. A nebo kdyby se připojil notebook. Jestli by to bylo při této úhlopříčce a rozlišení vůbec koukatelné.[/quote]

V uhlopriecke 42" HD Ready 1024x768 je uplne v pohode pozeranie na prac. plochu NB z 1m. Odskusane.
Nad 1,5 - 2 m budes mat problem rozoznat, ci do HD telky pustas HD alebo FullHD signal. Odskusane.

Ked si kupis HD telku a navsteve povies, ze mas FullHD - nikto na to nepride. Jedine, ak by s pravitkom zacali ratat pixely...

A o to ide, neplatit zbytocne za cosi, co aj tak realne nevyuzijes a co z beznej (pre teba) pozorovacej vzdialenosti nemas sancu rozoznat.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=26830
garb7 (1189)|27.1.2011 17:52
Ready HD z vhodné vzdálenosti bohatě stačí a na 2,5m bych použil P37X20 obrazovka má menší pix. a to HD byt ze satelitu bude vypadat také perfektně, laik z 2,5m nepozná na první pohled rozdíl mezi 42" ready a full. a pokud rozdíl uvidí nebude to přikládat tomu rozlišení.
eldorado09 (1441)|27.1.2011 18:00
Panasonic TX-P42X20E (ak FullHD tak TX-P42S20E).
Babuna18 (9)|27.1.2011 18:02
A nebo jestli máte nějakej tip na lcd místo plasmy? Ještě jsem koukal na SAMSUNG LE40C550
garb7 (1189)|27.1.2011 19:11
SAMSUNG LE40C550 pro SD není příliš vhodná , tmavší odstíny a divx dost bída. Ta plazma má aspon přirozený podání obrazu a celkově je obrazově lepší.
SPAWN (744)|27.1.2011 19:19
Musim souhlasit s Garb7, plazma je rozhodne lepsi volbou pro DVB-T nez LCD.
eldorado09 (1441)|27.1.2011 20:23
Tiež súhlasím s Garb7.
jarod72pm (841)|28.1.2011 08:15
Být tebou spíš se podívám po fullHD TV ,do budoucna budeš tak připraven na signál z různých zdrojů a to se nikdy nestratí , a to že to převzorkuje momentálně z SD na HD tak toho bych se nebál pokud je dobrý silný signál tak to bude v pohodě - nevím zda něco seženeš v Plasmě fullHD ale když ne není problémn koupit i LCD , sice nebude tak "dokonalá" ale dívat se na to bude dát určitě.
ps: u LCD se u Samsungu jdi podívat na obraz občas má tendenci zacházet do modrých barev a tudíž nemá až tak reálné barvy.

http://www.elektronanetu.cz/televizory/lg-42ld420/
ale nemá USB za tu cenu to nejde muselo by se přihodit +2000.-
garb7 (1189)|28.1.2011 19:10
[quote=jarod72pm;326378]Být tebou spíš se podívám po fullHD TV ,do budoucna budeš tak připraven na signál z různých zdrojů a to se nikdy nestratí , a to že to převzorkuje momentálně z SD na HD tak toho bych se nebál pokud je dobrý silný signál tak to bude v pohodě - nevím zda něco seženeš v Plasmě fullHD ale když ne není problémn koupit i LCD , sice nebude tak "dokonalá" ale dívat se na to bude dát určitě.
ps: u LCD se u Samsungu jdi podívat na obraz občas má tendenci zacházet do modrých barev a tudíž nemá až tak reálné barvy.[/quote]

Síla signálu obrazu moc nepomůže , o převzorkování u nižší cen kategorii bych si iluze nedělal, možná SONY na ukáže přínos v nově vyvinutém zpracování (u DVD se prý budou přibližovat k HD ) no uvidíme. A jaké zdroje nás v budoucnu čekají ??? rovněž si iluze nedělám , osobně budu vděčný za pár zajímavých 3D her na PS3.

Pokud chce mít někdo představu co dokáže elektronika s SD a HD z DVB-T stačí zajít se podívat do SONY tam je vidět rozdíl na LCD za 100000,- oproti LCD za 30000,-

PS: pokud bych měl možnost mít všechny programy natočené a dodané v 720p klidně bych na příštích 5let pořídil P42X20 a oželel kvalitu z 1080i a občas z BL který na P42X20 z 3m není horší jak z fullLCD , ale bohužel většinu času sleduji klasiku DVB-T nebo UPC a to na P42GT20 vypadá dost dobře.
eldorado09 (1441)|28.1.2011 20:22
Myslíš na X-reality u SONY?

//Kolega si kúpil EX710 a má obraz celkom dobrý, aj obyčajný DVB-T je OK.
garb7 (1189)|28.1.2011 20:33
No byl jsem v elvia a obrazově je to pro mě utrpení na všech TV se mi tmavší části obrazu nezamlouvají a nejhorší mi přijde situace kdy si prohlížím TV s HD sig a vedle je jiná a má o něco horší obraz a když si stoupnu před ní je lepší a ta před kterou jsem stál dřív je zas o něco horší a pokud tam jde DVB-T je to nic moc.