Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pruhy na Samsung le32a436

MaxSand (91)|7.8.2008 17:14
Dobrý den. Dneska jsem si koupil Samsung le32a436. Přivezl ji domů, spustil, ale hned ze začátku mě zarazilo, že na levé straně jsou vidět takové průhledné horizontální tenké pruhy, které se pohybují celkem rychle směrem dolů a strácejí se směrem doprava...Při bližším pohledu se ty pruhy táhnou celou obrazovkou asi stylem na levé straně jsou vidět už od tmavších až středně světlých scén, pak mizí, zas v polovině obrazovky se ukazují, ale už né tak intenzivně a člověk se na ně musí zaměřit, aby je viděl a k tomu musí být ještě světlejší scéna a pak se zase ztrácejí a objevují jen tak hodně matně na pravé straně...tam, abyste je viděli musíte se hodně soustředit a hledat je :-) ... Ty pruhy ve středu a na pravé straně mi nevadí...nejsou skoro vidět, ale na té levé jsou vidět i z druhé části pokoje a celkově ruší sledování tv. Dá se to nějak vyřešit nebo to je na reklamaci? Zkoušel jsem nastavení barev a jiné nastavení, ale nic nepomohlo. Četl jsem tady o tom, že to dělalo když měl někdo připojené k TV - PC přes VGA, ale ja mam zapojenou pouze antenu a scart sice jde do PC, ale není zapojený a leží na zemi, takže tím to asi nebude a táhnu ho s S-Videa.

Edit: Ještě pro upřesnění. Vypadá to jako, když přeženete nastavení moire u PC monitoru. Zřejmě by se to dalo tím zredukovat, ale nikde jsem nastavení tohohle neviděl.
MONYS (460)|7.8.2008 19:43
[QUOTE=MaxSand;186945]Dobrý den. Dneska jsem si koupil Samsung le32a436. Přivezl ji domů, spustil, ale hned ze začátku mě zarazilo, že na levé straně jsou vidět takové průhledné horizontální tenké pruhy, které se pohybují celkem rychle směrem dolů a strácejí se směrem doprava...Při bližším pohledu se ty pruhy táhnou celou obrazovkou asi stylem na levé straně jsou vidět už od tmavších až středně světlých scén, pak mizí, zas v polovině obrazovky se ukazují, ale už né tak intenzivně a člověk se na ně musí zaměřit, aby je viděl a k tomu musí být ještě světlejší scéna a pak se zase ztrácejí a objevují jen tak hodně matně na pravé straně...tam, abyste je viděli musíte se hodně soustředit a hledat je :-) ... Ty pruhy ve středu a na pravé straně mi nevadí...nejsou skoro vidět, ale na té levé jsou vidět i z druhé části pokoje a celkově ruší sledování tv. Dá se to nějak vyřešit nebo to je na reklamaci? Zkoušel jsem nastavení barev a jiné nastavení, ale nic nepomohlo. Četl jsem tady o tom, že to dělalo když měl někdo připojené k TV - PC přes VGA, ale ja mam zapojenou pouze antenu a scart sice jde do PC, ale není zapojený a leží na zemi, takže tím to asi nebude a táhnu ho s S-Videa.

Edit: Ještě pro upřesnění. Vypadá to jako, když přeženete nastavení moire u PC monitoru. Zřejmě by se to dalo tím zredukovat, ale nikde jsem nastavení tohohle neviděl.[/QUOTE]Typuji to na rušení z tv antény pokud na ní máš i anténí zesilovač . Řešení" skus připojit pokud máš dvd player odpoj anténu obraz DVD musí být bez rušení, po té připoj ještě anténu a uvidíš hned čím to je.
MaxSand (91)|7.8.2008 19:51
No zkoušel jsem i ten scart z PC co jsem psal. Vytahnul antenni kabel a pořád to dělalo i v režimu toho scartu...připojil jsem antenni kabel a bylo to pořád stejný. Skusil jsem taky vedlejší pokoj a napojit to na antenu tam. Pořád to samy. Máme normálně anténu na střeše rodinneho domu. Zesilovače signalu jsou, ale na kabelech na půdě... mezi přípojkou na patře a TV je ciste kabel.
A děla to ty pruhy i v analogu i v digitalu i když to napojím na scart...prostě vždycky...
Jestě můžu skusit napojit jen DVD a uvidíme co to udělá...
Jinak chrlete další nápady.
Rušením ze zásuvky, že by byla špatně uzemněná to asi nebude...Zkoušel jsem různe zásuvky a pokažde ty pruhy...

Edit...Tak jsem zkusil znova odpojit antenni kabel a pustit to jen přes scart. Všechno bylo při starém. Pruhy jely uplně stejně i když jsem kabel oddali nebo přiblížil...
ahx (13)|8.8.2008 11:36
vrátit nebo reklamace.