Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE32A559 ... nepovedený DVB-T?

zonicek (14)|15.6.2008 11:31
Zdravíčko,
koupil jsem si před týdnem Samsung LE32A559. Ale fakt je tam dost nevychytaný DVB-T tuner.
V software chybí česká republika (český jazyk tam je v nastavení), ale při volbě regionu chybí takže musím dát jiné. A poté DVB-T tuner vybere stanice které ovšem nelze přeházet.
Takže mám Stanici, 4 rozhlasové stanice, stanici , stanici , něco nefunkčního ,...rozhlas... stanici.

Nemáte stim někdo zkušenost ? takhle se to nedá přepínat :(
kadell (212)|15.6.2008 12:13
Nevim jak u Samsungu, ale u Panasonicu si muzes vytvorit uzivatelsky profil, kde si stanice seradis, jak chces. Jinak to seradit nejde. Jinak Panasonic radi prvni stanice a pak az radia.
zonicek (14)|15.6.2008 12:17
[QUOTE=kadell;181480]Nevim jak u Samsungu, ale u Panasonicu si muzes vytvorit uzivatelsky profil, kde si stanice seradis, jak chces. Jinak to seradit nejde. Jinak Panasonic radi prvni stanice a pak az radia.[/QUOTE]

No právě že tady ne :( tady to jde seřadit u klasické telky... ale když je tam DTV (DVB-T) tak to řadí podle země co vyberu :( ale uvšech to řadí prostě blbě :(

A ještě bych dodal že neumí : ěščřžýáí v informacích o pořadech... fakt bych řekl že pro CZ se jim to moc nepovedlo :(
Kalby (23)|16.6.2008 08:25
U mé 559 to jde nastavit bez problémů. Ještě před laděním kanálů se musí nastavit cokoli jiného, než Velká Británie. Potom, až proběhne automatické naladění, si do oblíbených přidám pořady, které chci a funkce přečíslovat je aktivní, takže si je přečísluji dle libosti. Jinak diakritika v EPG mi taky nejde.
vlads (23)|17.6.2008 19:29
[QUOTE=zonicek;181473]Zdravíčko,
koupil jsem si před týdnem Samsung LE32A559. Ale fakt je tam dost nevychytaný DVB-T tuner.
V software chybí česká republika (český jazyk tam je v nastavení), ale při volbě regionu chybí takže musím dát jiné. A poté DVB-T tuner vybere stanice které ovšem nelze přeházet.
Takže mám Stanici, 4 rozhlasové stanice, stanici , stanici , něco nefunkčního ,...rozhlas... stanici.

Nemáte stim někdo zkušenost ? takhle se to nedá přepínat :([/QUOTE]

Mám LE40A559. Myslím, že tam bude stejný SW i FW. Stanice jdou nastavit, ale chce to trpělivost.
Má ale jinou závadu, při vyladěni "Jiné" nejde česká diakritika u EPG. Když se vyladí na "Velká Britanie", jde EPG dobře, ale nejde vůbec TXT.
To vyladění Ti neporadím, ale dělal jsem to u 2 televizorů - nedokážu to popsat. Kdybys byl z Prahy Podolí, tak Ti to vyladím.
Pokud máš stejnou závadu s diakritikou, napiš Samsungovi, ať opraví SW a FW.
vlads (23)|17.6.2008 19:32
[QUOTE=Kalby;181623]U mé 559 to jde nastavit bez problémů. Ještě před laděním kanálů se musí nastavit cokoli jiného, než Velká Británie. Potom, až proběhne automatické naladění, si do oblíbených přidám pořady, které chci a funkce přečíslovat je aktivní, takže si je přečísluji dle libosti. Jinak diakritika v EPG mi taky nejde.[/QUOTE]

Napiš, popiš tu blbou diakritiku na [email]info@samsung.cz[/email] jako stížnost. Úprava v serivsu na počkání bude trvat cca 20 minut max. Tedy až opraví Samsung SW a FW.
Kalby (23)|19.6.2008 13:52
[QUOTE=vlads;181917]Napiš, popiš tu blbou diakritiku na [email]info@samsung.cz[/email] jako stížnost. Úprava v serivsu na počkání bude trvat cca 20 minut max. Tedy až opraví Samsung SW a FW.[/QUOTE]

Odpověď ze Samsungu:

Dobry den,
dekuji, ze jste kontaktoval zakaznickou linku Samsung Electronics!
Nemame informace, kdy pride novy firmware. Zkuste kontaktovat servisni stredisko, snad budou mit tyto informace ohledne firmwaru. Aktualizovat muzete pouze pres servisni stredisko.

Nechápu proč je možné aktualizovat FW pouze v servisním středisku. Nechce se mi televizi někam tahat, jen proto aby mi tam nahráli FW, kterej si můžu nahrát doma sám z flashky.
barakuda (1)|14.7.2008 19:28
Situace s příjmem DTV u tohoto modelu se mi zdá poněkud zamotaná. Hledal jsem v originálním manuálu a v dostupných pdf od Samsungu, jak že to vlastně je s použitým typem tuneru (DBV-T, DBV-C atd.). Nikde ani zmínka, jen info o tom, že je případně nutné ".. kontaktovat Vašeho kabelového operátora,..." - nic víc.
V dnešní době je 95% DTV šířeno prostřednictvím kabelových televizí, tedy bych nepředpokládal, že CI modul je tam jen tak pro parádu, protože u DBV-T je to zbytečnost.
Čekal bych tedy universální tuner, kde bude fungovat jak kabelový operátor, tak i případně terestriální operátor (kmitočty jsou téměř shodné s analogovými C5-C69).
Použil jsem tedy přípojku DBV-C od Moravianetu (Brno) a vsunul modul Technisat TechniCrypt CXV Conax se svoji spárovanou kartou (full nabídka). Při vyhledávání však DTV nenalezl vůbec nic. Na Samsungu krčili rameny a odkázali mne na svoji servisní fy v Brně. Tam zatím taky nic neví :(
Takže jsem napsal přímo samsungu.com, ať se vymáčknou, jak to tam s těmi tunery je.

Jinak jsem nalezl od 10.7.2008 umístěný nový FW na tento model včetně postupu flashnutí.
LE32A559P4F LCD TV 5, 6 series Main Firmware (ver.T-PRLPEUMD-1011.2)
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=cz&CttFileID=1961872&CDCttType=FM&ModelType=N&ModelName=LE32A559P4F&VPath=FM/200807/20080710155105156_T-PRLPEUMD.exe

Netuším však, co má řešit, byť je určen pro Evropu. Jen tak zbytečně flashnout se mi zase nechce, aby někdo neřval v budoucnu kvůli záruce....

Pokud někdo jste dál s informacemi, pls dejte vědět.

Honza