Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyplati se to jeste???

chodec32 (32)|1.7.2007 16:21
Vyplati se jeste dnes koupe teto televize PHILIPS 42PF9631D nebo uz je zastarala a prekonana?
Po dlouhych uvahach a procitani for jsem se vratil k telce, kterou jsem chtel uz driv a nechal jsem se zmast tim okolnim sumem apod :)
Myslite, ze poslouzi dobre? Na tech par let. Myslim, ze Full HD jste dlouho nevyuziju a az tu bude k mani na kazdem rohu bude tahle telka uz na odpis akoupim si novou v te dobe uz daleko modernejsi :)
Nebo je nejaka jina alternativa, kterou jsem opomel?
oldboy (20)|1.7.2007 19:42
Počkaj si na 9532, alebo 9732 už každú chvíľu by mali byť na trhu asi tak mesiac až dva
emmerityx (210)|1.7.2007 20:18
No ještě je šance...pokud sledujete TV (analog nebo DVB-T) a DVD (přes analog) tak je zdá se stále bezkonkurenční...slabší je to u vyšších formátů - používám 1080i z PC - lze vypiplat k dokonalosti, naopak nevhodná je pro 7xx progresívní.. osobně jsem jí vzal v časové tísni a nakonec si jí zamiloval tak že rozhodně do vánoc vydrží...
chodec32 (32)|1.7.2007 21:36
Presne tak, koukam na TV - analog (digital nevim kdy u nas bude a i tak je stejne kvalitni jako analog takze zadna vyhra) a DVD poustim normalne pres SCART (ale planuju koupi DVD prehravace HK a ten uz ma i HDMI a upscaler), ale stejne tomu moc nerozumim, takze je to asi jedno. 7xx progresivni je co? Ja tomu uz skoro nerozumim, nejak se v tom uz neorientuju.
chodec32 (32)|1.7.2007 21:56
[QUOTE=oldboy;145106]Počkaj si na 9532, alebo 9732 už každú chvíľu by mali byť na trhu asi tak mesiac až dva[/QUOTE]

A tyhle modely jsou o zac? Nikde o nich nic poradne neni.... nasel jsem jen 9532, ale ten druhy nikde a navic i ten prvnije dooost drahy, cena kolem 75k. to je moc
oldboy (20)|3.7.2007 17:15
Modely 9532 a 9732 sú najnovšie LCD televízory, ktoré ešte nie sú na trhu, písal som, že budú približne za mesiac až dva, pričom by 9532 mala mať podobnú cenu ako 9631, pričom však bude ponúkať napr. rozl 1920*1080 p 24/25/30/50/60 Hz, ďalej pre PC až do 1920*1080 p, Pixel Plus 3 HD. Chvíľu bola presná špecifikácia tohto modelu 9532 na stránke http://www.philips.sk , ale neviem prečo neskôr asi pred týždňom bola z tejto stránky stiahnutá..asi predbehli trochu dobu a dali to tam skôr ako mali. Proste v skratke by to mal byť lepší model za približne rovnakú cenu ako 9631, len si na neho treba chvíľu počkať.
chodec32 (32)|4.7.2007 12:41
No jo, ale 9631 je plasma, to je trosku jina kava, ne?

Ja mam z LCD trosku strach, ze to nebude ono a kdyz stojim nekde v elektru pred tema plackama tak se mi ten obraz zda pokazde jiny... Jednou se mi libi a podruhe ne, nevim cim to je...
oldboy (20)|5.7.2007 14:21
Myslím si, že v dnešnej dobe sú už obe technológie dosť vyrovnané. Vždy sa nájde niekto kto bude tvrdiť, že tá ,,jeho,, je lepšia.
Golmanek (154)|5.7.2007 15:23
[QUOTE=oldboy;145299]Myslím si, že v dnešnej dobe sú už obe technológie dosť vyrovnané. Vždy sa nájde niekto kto bude tvrdiť, že tá ,,jeho,, je lepšia.[/QUOTE]

V tomto případě bude ale LCD vždy dražší.
Bobanovicz (169)|5.7.2007 23:08
[QUOTE=oldboy;145299]Myslím si, že v dnešnej dobe sú už obe technológie dosť vyrovnané. Vždy sa nájde niekto kto bude tvrdiť, že tá ,,jeho,, je lepšia.[/QUOTE]

Vyrovnané jsou pokud máš u každé trochu jiné požadavky a to ve smylu, že plusy a mínusy budou v průměru ve stejném počtu, v okamžiku stejných požadavků na obě technologie už je to jinak.
robert.kotasek (777)|6.7.2007 00:56
Bobanovicz: myslim ze + a - jsou jasne ALE, argument "cerna na LCD" - je hodne male minus (mluvim o novych LCD - jak jsem rikal pri divani se na obraz bez porovnani s plazmou neznatelne...)
Argument rozmazly pohyb je na miste (otazkou je co udela s obrazem clear lcd popr. perfect pixel - 3ms odezva)- dneska jsem se dival na tenis (dvb-t ct4sport). popisi rozmazly pohyb na lcd - pri statickem zaberu je trava tak ostra, ze vidis jednotlive vyhonky travy (doslova), ale pokud se kamera zacne pohybovat, tak se tyto detaily vytraci (jakoby je rozmazne. Podobne je to i pri sledovani obliceje z blizka - vidis kazdy por a kazdy chlup, pri vetsim pohybu se opet detaily vytraci, ikdyz ne docela (neni to tak markantni jako u toho tenisu) - ale oko je sfine a zvykne si na tyto prechody a po tydnu uz je takrka nevnimas... ale urcite je to minus ktere plazma nema.
co se tyce toho ze lcd nema tolik milionu barev jako plazma, tak ano, ale poznas to opet pri velmi plinulem prechodu (zapad slunce), kdy MUZE vzniknout artefakt prechodů. Nejak tento nedostatek nezaznamenavam (nejsem si toho vedom). podani pletove barvy, alespon u meho zobrazovadla, hoooodne dobre.

upozornuji ze nejsem zastance te ci one technologie, jen tady predhazuji poznatky jako objektivne subjektivni ;) pozorovatel (Philips 32pfl7562d)
Bobanovicz (169)|6.7.2007 22:44
robert.kotasek (777)|6.7.2007 23:09
hezky popsan princip fungovani ale bla bla bla porad dokolecka...
nikdo nerika ze plazma neni lepsi, ale ma take sva omezni a ty mi v tom clanku nejak chybely, nemyslis?
alespon ja jsem mel ten pocit....
Tejklator (37)|7.7.2007 10:27
Ja si myslim,že ten článek je naprosto vyčerpávájící a musí stačit každému a komu ne,tak ať se na mě nezlobí.......
robert.kotasek (777)|7.7.2007 11:04
Tejklator: ja se na tebe nezlobim ;)

mimochodem si tezko na analog do 3m vzdalenosti koupim 42" plazmu... az si postavim barak, tak si navrhnu velky obyvaci pokoj pro plazmu ;) ale ted ne...

PS: byl jsem na navsteve u jednoho kamarada a ten mel plazmu (nevim co to bylo zac), a byl jsem zhrozen beznym vysilanim.... obraz pernamentne nastaveny na 16:9 (vsichni byli tlusti...) a ty kosticky, no hruza... ale borec ma v malem pokojicku plazmu a samozrejme se ohani trvzenimi ze ma cernou atd... tak ti nevim...
oldboy (20)|7.7.2007 11:14
Presne tohto som sa obával páni, vždy sa strhne vrelá diskusia, ktorá technológia je lepšia.
robert.kotasek (777)|7.7.2007 11:18
toto neni ten pripad... sam tvrdim ze jdu do plazmy, ale az budu mit pro ni misto, nebo az budou visilat HD.
yoolo (3)|7.7.2007 13:08
ked som doteraz vydrzal, pockam na laserovu tv
http://www.detailne.sk/news.php?readmore=27
mach4 (19)|7.7.2007 16:32
tak na tu Laserovou jsem zvědav, plazma mě sice láká ale bohužel ta cena a spotřeba :(
chodec32 (32)|7.7.2007 19:03
[QUOTE=robert.kotasek;145430]Tejklator: ja se na tebe nezlobim ;)

mimochodem si tezko na analog do 3m vzdalenosti koupim 42" plazmu... az si postavim barak, tak si navrhnu velky obyvaci pokoj pro plazmu ;) ale ted ne...

PS: byl jsem na navsteve u jednoho kamarada a ten mel plazmu (nevim co to bylo zac), a byl jsem zhrozen beznym vysilanim.... obraz pernamentne nastaveny na 16:9 (vsichni byli tlusti...) a ty kosticky, no hruza... ale borec ma v malem pokojicku plazmu a samozrejme se ohani trvzenimi ze ma cernou atd... tak ti nevim...[/QUOTE]

Jako, že je to velká uhlopříčka na malou vzdalenost??? Me to pripada v poho, pravdou je ze mam obyvak 6*6m, je to blby rozmer a blbe rozvrzeny,a le da se to predelat. KLidne muzu jit az na 5 m pozorovací vzdalenosti,ale to mi pripada uz moc daleko i na 50 palcu....
robert.kotasek (777)|7.7.2007 19:43
chodec32 : chtel bych tak velky obyvak. divam se ze 3m na 32" a u nekterych programu je to nahrane... na dvd si sednu blize do kresla (odsunu stul) a vychutnavam si filmecek... takze pokud mas tu moznost a mas penyse tak jdi do 50" (prizpusobis se tv ;) ).
robert.kotasek (777)|7.7.2007 19:48
chodec32: me tahle tabulka sedi na 32" takze nevim proc by ti nemela sedet na 50" s tim ze 576 je tusim scart z DVD
http://forum.living.cz/file.php?35,file=453779