Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výber DAC prevodníku

Elessar (18)|7.9.2014 14:12
Zdravím.Kúpil som si novú tv a tá má len optiku na ouput audio a chcem využiť svoju starú hifi sústavu a tá má vstup len klasiku 2x CINCH takže budem potrebovať prevodník.Ide mi len o stereo o Dolby nemám záujem kedže zosilnovač je len stereo.Cena do cca 70€,mám vybraté 3 modeli a v tomto som lama tak poprosím o radu,ďakujem.
http://www.avcenter.cz/avcenter/eshop/46-1-Audio-konvertory-DAC-DDC/270-2-DAC-s-OPT-COAX-vstupem/5/3454-Miniaturni-DAC-FiiO-D07-vicekanalovy-zvuk-COAX-kabel
http://www.avcenter.cz/avcenter/eshop/46-1-Audio-konvertory-DAC-DDC/270-2-DAC-s-OPT-COAX-vstupem/5/2758-Miniaturni-DAC-FiiO-D03K-TAISHAN
http://www.avcenter.cz/avcenter/eshop/46-1-Audio-konvertory-DAC-DDC/270-2-DAC-s-OPT-COAX-vstupem/5/3988-DAC-Oehlbach-6064
Ak som správne pochopil tak rozdiel je len ten že DAC FiiO D07 má Dolby ale zasa najhorší prevodník.
vivid.sk (11472)|7.9.2014 14:16
[QUOTE=Elessar;495725] Dolby nemám záujem[/QUOTE]
- Cize nebudes pozerat cez interny player ziadne filmy? (vsetky su v DTS/Dolby Digital)
- nebudes pozerat ziadne HD kanaly, kde je zvuk len Dolby Digital (napr. HBO HD, pripadne ine)

- alebo ma TV moznost tieto multikanalove audio streamy dekodovat a von posielat ako PCM. V tom pripade su tie dve otazky vyssie bezpredmetne.
Elessar (18)|7.9.2014 14:20
Filmy pozerám cez NAS a prepojený je s káblom TV a fimy sťahujem v najvyššej kvalite a áno mám UPC a je tam aj pár HD programov,tv je PANASONIC-TX-P50ST50E.
vivid.sk (11472)|7.9.2014 14:34
Na otazku si ale neodpovedal uplne.
Napriek tomu odporucam pozriet si nejaky prevodnik s podporou DTS/DD, kde je prepinatelny vystup 2.0/5.1. Mas to univerzalne.

Alebo vyhod zosilnovac (zavisi od kvality, neviem co je to zac) a kup si z druhej ruky nejaky starsi AVR a mas to univerzalnejsie.
Elessar (18)|7.9.2014 14:57
Zosilňovač je na môj sluch postačujúci Marantz PM6010 toho sa nevzdám a na inú investíciu sa nechystám takže použijem ten a dva reproduktory B&W DM601 S3,nebudem už pridávať žiadny reproduktor.
vivid.sk (11472)|7.9.2014 15:04
Neodpovedas na otazky.

Cize plati odpoved z predchadzajuceho prispevku, 2. veta.
Elessar (18)|7.9.2014 15:08
Napísal som že filmy kukám hlavne cez NAS a mám UPC cez kábel a pár HD programov mám alebo neviem načo si sa teda konkrétne pýtal.
vivid.sk (11472)|7.9.2014 16:17
toto:
[QUOTE=vivid.sk;495727]- alebo ma TV moznost tieto multikanalove audio streamy dekodovat a von posielat ako PCM. V tom pripade su tie dve otazky vyssie bezpredmetne. [/QUOTE]

A co znamena filmy kukam cez NAS ?
Naozaj skus pisat presnejsie (ako pre debilov), pretoze tych moznosti ako prehravat data z uloziska su minimalne tri a nikto z nas nema vestecku gulu.
Elessar (18)|7.9.2014 16:31
Prepáč ak som ťa urazil som laik.TV si nájde v sieti NAS a tam už len klikám ktorý film.Neviem či ten signál si TV nejako upravuje keďže má vlastný prehrávač a dokáže si poradiť s väčšinou firmátov alebo to ide už priamo z NAS ako vstupný signál a TV s tým už nič nerobí.NAS je QNAP TS-121 a ten je multimediálny a prehrá skoro všetko.
vivid.sk (11472)|7.9.2014 16:43
Neurazil, no vsetky tieto info mohli uz zazniet v prvom prispevku, takto to tu taham z teba ako z chlpatej deky. Takze sme sa trosku posunuli, zhrnme si to:

TV tuner bude pouzity interny, zdroj signalu UPC, na prehravanie filmov pouzivas samotny media player v TV. Predpokladam ze cez DLNA. Na to, co som sa pytal som sice nedostal odpoved, takze este raz:
ma TV moznost tieto multikanalove audio streamy dekodovat a von posielat ako PCM stereo ?
Elessar (18)|7.9.2014 16:51
Áno cez DLNA,už začínam chápať čo si sa pýtal:)no či dokáže TV tieto streamy dekódovať to neviem a ani neviem ako to mám zistiť ale pokiaľ by nedokázal tak ak som správne pochopil potrebujem ten z podporou Dolby.
vivid.sk (11472)|7.9.2014 16:55
[QUOTE=Elessar;495751]ten z podporou Dolby. [/QUOTE]
Nielen s Dolby Digital, ale aj DTS. To je presne to, co som sa pytal v druhom prispevku. Predpokladam, ze uz teraz vies dovod.
Elessar (18)|7.9.2014 17:12
Citujem"Viackanálový Dolby Digital Plus,Dolby Digital a HE-AAC sú na výstupe ako Dolby Digital Bitstream.Pri MPEG je výstup vo forme PCM".Takže z TV nejde len PCM stereo a preto si mám vybrať ted DAC s Dolby?