Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o radu - výběr LCD

plch (30)|27.10.2008 22:00
Dobrý večer, snažím se vybrat nějakou pjeknou televizi.
Chtěl bych jí na delší dobu, plánuji, že TV se "dožije" HDTV vysílání v Čechách, takže bych rád MPEG4 tunner.
TV také často používám jako výstup z počítače - fotografie, filmy, atd... Takže bych rád, aby měla Full-HD a to i z počítače.
A nakonec: největší možná šířka je 90cm - nerad bych kvůli TV vyboural obývák. Takže nejspíš jen 32" LCD.
Budu moc rád, když mi navrhnete nějaké řešení. Sony tady ale přichází v úvahu, mám ověřeno na supportu Sony, že Bravia neumí Full-HD z PC.
Pokud vám požadavky připadají divné, může být, ale myslím, že toto není třeba komentovat : )
Díky předem!
jkl.lcd (70)|27.10.2008 22:27
no tahle 37" Sharpka je do 90 cm co jsem ted klikl http://www.alza.cz/37-lcd-tv-sharp-d95988.htm urcite by se nasly dalsi.
Cesťák_VB (82)|27.10.2008 23:47
Neboj se větší úhlopříčky! Právě jsem koupil SAM LE46a956. Pracuji s ní jako s PC monitorem připojeným přez D-SUB, sedím metr před ní a nemám s tím problém. Analogové TV pořady sleduji z 2,5m a taky nemám problém, ale když si pustím přez PC fílm, tak si přisouvám křeslo blíž a to ještě nemám HDMI kabel. Až bude, tak tdo tý TV vlezu.
plch (30)|28.10.2008 00:14
[QUOTE=jkl.lcd;198354]no tahle 37" Sharpka je do 90 cm co jsem ted klikl http://www.alza.cz/37-lcd-tv-sharp-d95988.htm urcite by se nasly dalsi.[/QUOTE]
Ano, Sharpy mají tenké okraje, takže je fajn, že se vejdeme. I ostatní parametry by byly pěkné, ale já pasu (možná trochu až úchylně : ) ) po MPEG4 HDTV tuneru. Sony by byla úplně v pořádku (má Full-HD i HDTV), ale právě ořezává ten PC vstup. Zaslechl jsem, že snad ještě také Samsung začíná HDTV dávat do televizí, ale zatím jsem ho nenašel v 32". Všechny ostatní TV než Sharp, jsou ve 37" větší, než 90cm, proto těch 32".
Vypadá to, že budu muset udělat kompromis: Full-HD PC vstup, nebo HDTV. Pokud byste věděli o nějakém přijímači, kde tohle všechno pohromadě, byl bych vděčen.
plch (30)|28.10.2008 00:23
[QUOTE=Cesťák_VB;198358]Neboj se větší úhlopříčky! Právě jsem koupil SAM LE46a956. Pracuji s ní jako s PC monitorem připojeným přez D-SUB, sedím metr před ní a nemám s tím problém. Analogové TV pořady sleduji z 2,5m a taky nemám problém, ale když si pustím přez PC fílm, tak si přisouvám křeslo blíž a to ještě nemám HDMI kabel. Až bude, tak tdo tý TV vlezu.[/QUOTE]
: ) Tak tomu říkám televize bez kompromisů : ) Úhlopříčky se nebojím, jen nějak nemůžu udělat revoluci v obýváku : ) Tleskám k volbě a přeju ten HDMI kabel pro ještě lepší zážitky : )
impaler_bxl (197)|28.10.2008 10:47
plch: máš info, kdy bude mpeg4? nebojíš se, že bude potřeba kartu? hledáš tedy model s CI slotem? Existuje to vůbec pro náš trh? Nebojíš se, že takto raný model, i kdyby existoval, si koleduje o problémy? Být tebou, tak na mpeg4 v tuto chvíli dlabu, riziko, že stejně budeš potřebovat externí receiver, je vysoké. Nehledě na možnosti PVR, více tunerů apod., které teď TV stejně spíš nemají a jenom by sis zúžil už tak nemožný výběr.

No a dále - sony neumí 1920x1080 z PC? jako přes VGA vstup? já to neznám, mám samsunga (bez problému). A přes HDMI to ta Bravia taky neumí? To těžko, ne? Vem metr a běž do obchodu změřit normální dnešní nabídku a poptej se na ta rozlišení přes PC. Minimálně si ulehčíš život teď a nejspíš taky ušetříš tím, že nebudeš platit funkce, které by možná někdy možná mohly fungovat a dražší než teď budou v budoucnu jen těžko.
jarda50 (1424)|28.10.2008 11:25
plch to se mýlíš jede mi PC přes HDMI naprosto perfektně s využitím PM 1:1
plch (30)|28.10.2008 15:39
Tak nevim... tady je vyjádření přímo od sony:

*******************************************************
Dekujeme za Vas e-mail.
U novych televizoru BRAVIA neexistuje vyssi rozliseni nez 1280x1024(1360x768). Je to tak vymysleno -jako ochrana proti nahravani na Blu-ray disku.
Zdroje, ktere vysilaji Full HD:
Pozemni vysilani ve vysokem rozliseni,
Blu-Ray prehravac,
Playstation3

Dekujeme
S pratelskym pozdravem,
Marina Ninova
Call Centre SP
Regionální zákaznické informacni středisko Sony

Tel.: 296 335 650

Oteviraci doba: Po. ? Pa., 8:00 až 18:00 hod.

Navštivte: http://www.sony.cz
[email]support.cz@eu.sony.com[/email]
************************************************************

To samé píše manuál, ze kterého jsem tu informaci poprvé vyčetl.
jarda50: jseš si opravdu jist, že koukáš na fullHD?
jarda50 (1424)|28.10.2008 15:54
,ano já jedu z Sony VAIO NB který má BR a připojeno výstup HDMI to HDMI. Pokud přehrávám disk BR tak je to ok protože obě HDMI mají stejné DHCP protokoly, které se domluví. Pouze u druhé TV to nejde a tam se zobrazí nelze obsah přehrát v neautorizovaném prostředí. Ono je to to o tom, že ta TV nahlásí NB, že je zobrazovač. To jsou ty protokoly. Bohužel dělaly se testy s grafárnama s HDMI a ukázalo se, že drtivá většina výrobců buď neimplementuje DHCP a nebo jen některé části a pak to vypadá tak, že se ty zařízení nedohodnou a tudíš si neškrtneš a nebo jen v degradovaném PAlu.

Ještě doplním na nových VIAO s BR aHDMI si už originál disk BRlegálně koupený nepřehraješ. Ale jeho kopii nebo vlastní vytvořený disk ano.
Radoo (1302)|28.10.2008 16:12
[QUOTE=jarda50;198405 Bohužel dělaly se testy s grafárnama s HDMI a ukázalo se, že drtivá většina výrobců buď neimplementuje DHCP a nebo jen některé části a pak to vypadá tak, že se ty zařízení nedohodnou a tudíš si neškrtneš a nebo jen v degradovaném PAlu.

[/QUOTE]

Čéče, nemám s grafikou problém a divil bych se, kdyby grafika s HDMI, která by nepřehrála z HDMI BR disk v plné kvalitě byla prodejná ! Kdy ty testy dělaly, v roce 2005 ? :D
-The HDCP provides a robust, cost-effective and transparent method for transmitting and receiving digital entertainment similar to DVI/HDMI-compliant digital displays. HDCP encrypts the date transmitted between the DVI/HDMI connector on the graphics adapter and the display.
-Both support the latest specifications of Blu-ray and HD DVD(High Definition DVD). It comes with the latest GPU and DDRIII superior processing performance in which users can easily enjoy the high-definition video of 1920x1080(1080p/i).
jarda50 (1424)|28.10.2008 16:24
já jen tvrdím co jsem četl a co jsem vyzkoušel
plch (30)|29.10.2008 21:37
Mno, asi budu muset vizi HDTV opustit - pokud teda nakonec nerozštípám obývací stěnu, aby se mi tam vešla 40" : )
plch (30)|29.10.2008 21:39
Zahraju si na chytrýho, DHCP je dynamické přidělování adres v TCPIP sítích. Ochrana proti kopírování HD obsahu je HDCP...
jarda50 (1424)|29.10.2008 21:50
správně HDCP High-Bandwidth Digital Content Protection.
plch (30)|13.11.2008 22:46
Takže nakonec jsem tedy přestal řešit HDTV (bohužel) a koupil FullHD 32LG7000 - myslím, že za 15500 i s dobírkou je to výborná TV : )
semak (43)|18.11.2008 15:25
Mal som podobný problem aky LCD.V predajni som si dal pustiť šport(futbal) Sd signal pravdaže a vyberal som s 5-tich značiek.Teraz mám v obyvačke Sharp Full HD a som maximalne spokojný.
xpow (140)|18.11.2008 15:29
semak - a co máš za model, před čím jsi mu dal přednost, zkušenosti - dvd, tv ?? Taky vybýrám.
Likas (6)|18.11.2008 17:25
Zdravím, nechci zakládat nové téma, takže to napíšu sem. Dost mě zaujala tato televize, cena je tak akorát, podle všech testů apod. to vypadá, že tomu nic nechybí a že je naopak velmi dobrá. Jediné co mě zarazilo, je hodnocení dnešních v česku klasických digitálních signálů, s kterým by měli mít Full HD televize problém v té míře, že by byl prostě ve výsledku špatný obraz. Chci se tedy zeptat, zda-li je to opravdu takový problém, jestli to někdo zná ze své Full HD televize a jestli je to nekoukatelné, nebo je to hodně o zvyku? Díky.

No a závěrem, jestli by jste se mohli na tu televizi podívat, stačí zběžně, a jenom prohlédnout jestli má opravdu vše co by za tu cenu měla mít. Díky

odkaz na test: https://www.tvfreak.cz/recenze-40-lcd-tv-plne-hd-v-podani-sony/2451-3
odkaz na parametry v mini tabulce : http://www.levneelektro.com/p12117-televizory-sony-kdl-40d3500

Byl bych vám vděčný za poznámky ať už pozitivní či negativní k tomuto výběru...
MONYS (460)|18.11.2008 18:40
[QUOTE=Likas;202653]Zdravím, nechci zakládat nové téma, takže to napíšu sem. Dost mě zaujala tato televize, cena je tak akorát, podle všech testů apod. to vypadá, že tomu nic nechybí a že je naopak velmi dobrá. Jediné co mě zarazilo, je hodnocení dnešních v česku klasických digitálních signálů, s kterým by měli mít Full HD televize problém v té míře, že by byl prostě ve výsledku špatný obraz. Chci se tedy zeptat, zda-li je to opravdu takový problém, jestli to někdo zná ze své Full HD televize a jestli je to nekoukatelné, nebo je to hodně o zvyku? Díky.

No a závěrem, jestli by jste se mohli na tu televizi podívat, stačí zběžně, a jenom prohlédnout jestli má opravdu vše co by za tu cenu měla mít. Díky

odkaz na test: https://www.tvfreak.cz/recenze-40-lcd-tv-plne-hd-v-podani-sony/2451-3
odkaz na parametry v mini tabulce : http://www.levneelektro.com/p12117-televizory-sony-kdl-40d3500

Byl bych vám vděčný za poznámky ať už pozitivní či negativní k tomuto výběru...[/QUOTE]Vše je o tom jedna paní povídala.Navštiv prodejnu tv si nech pořádně předvést vybírej očima!!!
jarda50 (1424)|18.11.2008 19:30
dej na MONYSe a koukej vlastníma očima a poznáš sám co je a co není koukatelné. Každý totiž vidíme trochu jinak a tqak co pro jednoho je OK pro druhého může být horší. Dojdi si do nějakého Sony studia kde ji mají a nech si ji ukázat na různých signálech a hlavně na tom co máš nebo co budeš mít.
Likas (6)|18.11.2008 21:27
Spíš by mě zajímalo, jestli pohledem odborníků něco té televizi chybí. Jestli za ty prachy je vybavená tak, aby to bylo na pár let úplně bez problémů ( pomíjím technické problémy ) z pohledu nástupů technologií atd...