Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD/ Plazma +- 18 tisíc

Spyke (45)|8.6.2010 13:36
Ahoj potřebuji si koupit televizi a nevím kterou vybrat, buď Plazmu anebo LCD

POŽADAVKY: - Vzdálenost koukání bude něco okolo 3 metrů, takže uhlopřičku bych volil kolem 42
palců
- Kvalitní obraz i při SD signálu
- Cena +- 18 tisíc

POUŽITÍ: - Filmy Blu-ray, filmy ripy
- Připojení PS3 a hraní her
- normální koukáni přes UPC direct a i více sportu
- připojení notebooku přes který se budou pouštět filmy



Vybral jsem par mých typů ale pořád se nemohu rozhodnout protože vtom nejsem moc zběhlý, tak si nechám rád poradit. Děkuji
Pitomec (10211)|8.6.2010 16:20
Vláken s tímto tématem je tady asi tak 100, takže stačí desetinu z nich přečíst...
Lombi (5)|8.6.2010 16:49
Sháním taky TV s těmito parametry ...
Hodně tady básníte o Panasonicu řady G20 nebo S20 ... Ve všech obchodech to bylo to nejhorší mezi všemi televizory. Nevím, kolik z vás tu TV má a kolik z vás ji vidělo naživo. Nebo jestli jste si přečetli jen testy na netu. Tyhle dvě televize jsou prostě snad ty nejhorší co můžou být.
Pitomec (10211)|8.6.2010 16:57
[quote=Lombi;285090]Sháním taky TV s těmito parametry ...
Hodně tady básníte o Panasonicu řady G20 nebo S20 ... Ve všech obchodech to bylo to nejhorší mezi všemi televizory. Nevím, kolik z vás tu TV má a kolik z vás ji vidělo naživo. Nebo jestli jste si přečetli jen testy na netu. Tyhle dvě televize jsou prostě snad ty nejhorší co můžou být.[/quote]Tak se rozepiš, co za problémy pozoruješ...
Ryan Giggs (688)|8.6.2010 17:14
[quote=Lombi;285090]Sháním taky TV s těmito parametry ...
Hodně tady básníte o Panasonicu řady G20 nebo S20 ... Ve všech obchodech to bylo to nejhorší mezi všemi televizory. Nevím, kolik z vás tu TV má a kolik z vás ji vidělo naživo. Nebo jestli jste si přečetli jen testy na netu. Tyhle dvě televize jsou prostě snad ty nejhorší co můžou být.[/quote]To by aj mňa zaujimalo, v čom boli najhoršie. A aj si sa hral s nastavenim, alebo hodnotiš len podľa toho čo si videl?
Hmm (1739)|8.6.2010 17:53
[quote=Lombi;285090]Sháním taky TV s těmito parametry ...
Hodně tady básníte o Panasonicu řady G20 nebo S20 ... Ve všech obchodech to bylo to nejhorší mezi všemi televizory. Nevím, kolik z vás tu TV má a kolik z vás ji vidělo naživo. Nebo jestli jste si přečetli jen testy na netu. Tyhle dvě televize jsou prostě snad ty nejhorší co můžou být.[/quote]
Inu dá se řídit buď testy povětšinou profíků co proklepávají televize perfektně zkalibrované, co nejlépe nastavené k určitým předpokládaným domácím sledovacím podmínkám, nebo věřit vlastním očím v dost často světelně hrubě přepáleným velkým obchodě. Co myslíš, které srovnání je objektivnější? Samozřejmě můžeš vybírat i vizuálně subjektivně podle aktuálních podmínek, které doma mít prakticky jistě při sledování TV nebudeš. V přesvíceném obchodě mívají obecně poněkud navrch LCD, která jsou patrně lepší i pro hodně slunečný pokoj bez možnosti rychlého a pohodlného zatemnění. Nevím kde jsi ty markantní rozdíly diskvalifikující G20 viděl a po jakých kšeftech jsi chodil, ale já jsem třeba v rozumně osvětleném (rozhodně v sekci TV) Datartu neviděl mezi kvalitními TV (ať už LCD nebo plazmami) výraznější rozdíly. Mimochodem to samé jsem slyšel i od několika dalších lidí. A pokud nebudu předjímat úmysl prodejce nivelizovat obrazové rozdíly, pak je to o srovnání v tom kterém sledovacím prostředí, a Tys musel mít ty s nejhorší vypovídací hodnotou o kvalitách TV, jinak bys k takovému závěru prostě nemohl dojít. Anebo máš hooodně zvláštní oči :-)
Leroj (85)|8.6.2010 18:14
taky jsem to tak viděl, Panák subjektivně nejhorší /no možná je to přehnaný, ne nejhorší, ale rozhodně hodně mizrný/ - koukal jsem v Datartu, v Planeu a K+B elektro /nebo tak nějak/, navíc se tady ten názor objevuje častěji.
Osobně nevěřím, že je tato značka horší, spíš ji řadim mezi ty lepší...
Otázka potom je, proč to tak na těch krámech působí ?
Typické odpovědi že to doma bude vypadat úplně jinak a lépe, nebo že mají špatný signál atd. neberu /i když jim věřím/ - totéž přece musí platit pro všechny TV které v těch shopech mají !
Jediné co mě napadá, je jakési spiknutí prodejců proti této značce, ale proč? Co jim soudruzi z Panasoniku provedli že se jim takto mstí? :)
jarino1978 (8045)|8.6.2010 18:26
pokiaľ si myslel podanie SD obrazu , tak áno, je to katastrofa na NEO PDP 2009-10. To je fakt overený renomovanými testami a vlastným testovaním. Panasonic z vrcholu podania SD obrazu padol na priemer alebo podpriemer. Lepšie podanie má rada V, ale táto rada je okrajová záležitosť. U tejto značky sa to netýka len TV, ale aj DVD rekordérov .
Hmm (1739)|8.6.2010 20:44
[quote=Leroj;285112]Typické odpovědi že to doma bude vypadat úplně jinak a lépe, nebo že mají špatný signál atd. neberu /i když jim věřím/ - totéž přece musí platit pro všechny TV které v těch shopech mají !
Jediné co mě napadá, je jakési spiknutí prodejců proti této značce, ale proč? Co jim soudruzi z Panasoniku provedli že se jim takto mstí? :)[/quote]Jak píše Jarino, SD u Panáka nic moc, i když si nemyslím, že by bylo až o tolik horší. Pokud jsi ale nekoukal na SD, pak ti budou asi jednoznačně vyhovovat atributy a chování LCD displejů. Pokud teda nemyslíš, že byly o tolik lepší i jiné plazmy, než Panáci. Když Ty a další budete tvrdit, že Panáci jsou výrazně horší, já a další, že nikoliv, protože jsme nic takového neviděli a recenze pějí na Panáky chvalozpěvy, tak kde je potom pravda? Oči proti očím a jejich subjektivní hodnocení je remíza, a ukaž mi recenzi, kde se píše, že recenzovaný Panák je horší než tenhle a tenhle konkurent (obzvláště když bývá naopak většinou o stupínek výše než naprostá většina konkurence - viz renomované testsajty HDTVtest.co.uk, AVforums.com či areaDVD.de). Ale samozřejmě chápu, že když subjektivně vidíš, co vidíš, nemohu s Tebou úspěšně polemizovat....
Spyke (45)|8.6.2010 20:52
Dobře když tak zavrhujete tu S20ku, tak který další televizor by jste navrhovali?
garb7 (1189)|8.6.2010 23:07
[quote=Lombi;285090]Sháním taky TV s těmito parametry ...
Hodně tady básníte o Panasonicu řady G20 nebo S20 ... Ve všech obchodech to bylo to nejhorší mezi všemi televizory. Nevím, kolik z vás tu TV má a kolik z vás ji vidělo naživo. Nebo jestli jste si přečetli jen testy na netu. Tyhle dvě televize jsou prostě snad ty nejhorší co můžou být.[/quote]

Jestli se budeš o TV dál zajímat tak dojdeš k tomu v čem je panel u LCD a PDP lepší či horší co s obrazem udělá podsvícení máš celkem cca 4možnosti trubice , LED edge nebo full a to s nebo bez local diming ,u edge se už také snaží o local diming a local diming RGB dále novinka panel LCD s RGB+žlutá barva. Pak elektronika zpracuje signál na obraz a u LCD 50/100/200Hz u PDP je to jinak tam se udává f panelu ne obrazu. a rozdíly tam jsou ne že ne,(zobrazení detailu a zároven pozadí a i při různě rychlých pohybech obrazu a objektů)
Jinak pokud se podíváš na TV tak jsou v nich velký rozdíly , a jsou jiný pokud je obraz jasně světlý , hodně tmavý a pak barevné zobrazení do různých tonů barev, je toho hodně co se dá porovnávat a záleží na tobě čemu dáš přednost.

Pro tvé použití bude vyhovovat readyHD PDP 42" má víc + než - pro obraz/cena
SPAWN (744)|9.6.2010 00:42
[quote=Lombi;285090]Sháním taky TV s těmito parametry ...
Hodně tady básníte o Panasonicu řady G20 nebo S20 ... Ve všech obchodech to bylo to nejhorší mezi všemi televizory. Nevím, kolik z vás tu TV má a kolik z vás ji vidělo naživo. Nebo jestli jste si přečetli jen testy na netu. Tyhle dvě televize jsou prostě snad ty nejhorší co můžou být.[/quote]

A reknu ti proc! Proc maj asi vsechny PDP Panasonic mod prodejna? Proc ve vsech moznych prodejnach v roce 2009/10 napojeny na ANALOG!!! Proc kdyz prodejna hraje fer a PDP napoji na kvalitni DVB-T se PDP Panasonicu prodavaj lepe nez drahsi LCD SHITY od SAMSUNGU. Ptam se proc nema zastoupeni znacka Pananasonic v okay elektro? Myslis si ze kdyz je vyrobena TV v Plzni je to hned ten nej TV shit?

P.S: Jarino1978 ma novy NICK :D ...Nebo je to jeho dvojnik? Snim ci bdim. :-)
Lombi (5)|9.6.2010 09:20
Viděl jsem je ve dvou Datartech a jednom Elektroworldu. Zajímavé bylo, že každý prodejce říká úplně něco jiného - docela mě to zaráželo, že v jednom Datartu mi cpal S20/G20 a v druhém na ni nadával a mluvil jen o LCD Samsungu. V tom prvním ten obraz vypadal jakš takš, v druhém jednoznačně nejhorší.
Sledoval jsem tam HBO HD a Eurosport HD. Hlavním problémem těch Panasoniců byl mnohem, ale mnohem rozmazanější a podstatně trhanější obraz. Dobře, říkáte, že světlo v prodejně shit, že doma se to nastaví parádně. Ale přesně jak psal někdo výš - to se snad každá může nastavit individuálně a lze z ní vymáčknout maximum. Krom toho se mi nezdá, že to jestli se obraz seká, závisí na světle. A když to teda tak hodně rozmazává obraz, proč ji tak vychvalujete? Odkazujete se na testy. Jako je fajn si je přečíst, brát to jako podporu při rozhodování, ale bezhlavě si objednat televizi, aniž bych ji viděl na vlastní oči (nebo podobný model), to mi přijde, zrovna u televize, dost divné. Prodavači mi nebyli schopni vysvětlit proč je ten obraz tak škaredý, když prý televizor má být tak úžasný a nejlepší do 20000,-. Vy mi to vysvětlíte?
Ryan Giggs (688)|9.6.2010 10:18
[quote=Lombi;285178]Jako je fajn si je přečíst, brát to jako podporu při rozhodování, ale bezhlavě si objednat televizi, aniž bych ji viděl na vlastní oči (nebo podobný model), to mi přijde, zrovna u televize, dost divné.[/quote]
A kto tu hovori o bezhlavom objednavani??? Tu ide o odporučanie konkretnych modelov a to že potencialny majiteľ by si mal tv isť pozrieť na vlastne oči (a hlavne nastaviť podľa svojich oči) sa berie automaticky ako uplna samozrejmosť. O tom ani netreba hovoriť.
A hodnotiť tv videnu na predajni bez toho aby si sa pohral s nastavenim ma minimalnu vypovedaciu hodnotu.
Lombi (5)|9.6.2010 10:25
[quote=Ryan Giggs;285182]
A hodnotiť tv videnu na predajni bez toho aby si sa pohral s nastavenim ma minimalnu vypovedaciu hodnotu.[/quote]

Dobře. Zajdu si s tím pohrát dneska do Datartu nebo EW. To jsem zvědavý, co z toho vyleze. Moc rád bych byl, kdyby se mi tahle TV začala líbit jakožto skoro všem tady (Pokud to není lobby z Plzně :) ), ale když to nepůjde, tak to nepůjde.
jarino1978 (8045)|9.6.2010 10:32
ono je to tak, že väčšina kupuje TV bezhlavo, len na základe toho čo počuje, čo si prečíta a čo vidí maximálne počas chôdze v obchode. To je všetko, čo k tomu potrebuje. Potom mu domov dorazí veľká krabica a s roztrasenými nohami si tú krásnu novú placku zapne. Nadšenie trvá maximálne týždeň, potom si človek uvedomí, že tie sny, o ktorých sníval, boli len snami. Prebudí sa do reality, ale verejne to nikto nepriznáva a neustále tvrdohlavo bojuje za tú svoju technológiu, alebo konkrétnu značku a model. Pretože to vnútorne nedokáže akceptovať...
Existuje len jediné východisko. Z domu si pobrať už overené a odsledované zdroje videa ( obľúbené DVD/BD disky, záznam z DVB-S/T, rodinné video a pod ). Poprosiť predavača o otestovanie daných modelov, najlepšie 1 prehrávač + HDMI rozbočka + viaceré TV. Toto je jediná cesta, ako si domov doniesť pre seba vhodný TV.
Na fórach 80% ľudí len klame a ohlodáva si nechty, aké klamlivé chvály popíše o svojej placke. Tu treba vedieť filtrovať rozličné údaje a dojmy.
Fóra sú o skúsenostiach a pomoci a nie o tom, že kúp si to a nič iné.

PS: Obraz z HDTV ( napr. ten ESP HD a HBO HD ) ide rozmazaný už z orbitu k tebe domov.
Ryan Giggs (688)|9.6.2010 10:39
Ja tu neobhajujem žiadny model, je celkom možne, že ti proste to podanie obrazu nevyhovuje (ja s plazmami kamarat nie som kvôli blikaniu), ide iba čisto o to, že nemôžeš robiť zavery len na zaklade toho čo vidiš v predajni.
garb7 (1189)|9.6.2010 10:55
Je to tak jak píše jarino1978 akorát to nevidím tak docela Většina co pak prohlédne a vidí horší obraz to svede na kvalitu signalu DVB-T a dál to neřeší prostě to zkousne to že na HD je obraz lepší neni nutno řešit jen je otázka jaké rozdíly se najdou a pár se bere za to že mají super TV .A jak píše jarino1978 stejný postup doporučuji pro toho co má i jen 25% SD (DVB-T) vzít DVD film a po skartu , cinch pustit do těch TV pak si pohraj s nastavením a můžeš tak z 80% mít představu o tom co TV dokážou zobrazit těch 20% je na detailnějším nastavení na které nebudeš mít na prodejně čas.
Lombi (5)|9.6.2010 11:01
[quote=Ryan Giggs;285188]Ja tu neobhajujem žiadny model, je celkom možne, že ti proste to podanie obrazu nevyhovuje (ja s plazmami kamarat nie som kvôli blikaniu), ide iba čisto o to, že nemôžeš robiť zavery len na zaklade toho čo vidiš v predajni.[/quote]

Musím. Musím dělat závěry z toho, co vidím v prodejně. Maximálně si můžu přečíst nějakou tu recenzi na serveru, který se tím fakt dlouho zabývá. Ale poslouchat tady lidi na fóru, o kterých nevím vůbec nic. Jestli jim je 15 nebo 45 let, jestli se v tom fakt vyznají nebo dělají copy/paste odjinud, jestli tvrdohlavě prosazujou jen svojí TV... To fakt asi nejde. Takže zbývá prodejna. Jinde TV nemůžeš vidět naživo.

No každopádně mám problém nejspíš vyřešen. Protože mám možnost TV získat výhodně a nabídka je dost malá, tak S20 to asi (doufám, že ne bohužel) vyhrála.
Blíží se MS v JAR, Xbox jsem si nedávno koupil, tak snad mě to prostě nezklame.
Leroj (85)|9.6.2010 11:05
psal jsem to již výše:
zase se tady začíná operovat s obrazem v shopu, ale proč jsou tam teda ty plazmy od Panasonicu nastaveny snad nejhůř ze všech TV? Pochopím že některé značky a technologie jsou protěžovaný /zabírají nejlepší místa, jedou na nich HD dema atd./, ale to nic z tohoto nevysvětluje.
Osobně jsem toho Panáka /a asi i všechny plazmy/ odepsal také pro to blikání, pokud bych ho neviděl, tak bych ji možná koupil i přez ten nepříznivý dojem z obchodů.
Jo a operovat recenzemi, tabulkami, tech. parametry atd. je taky o ničem - doma se budu dívat na TV a ne na tabulky :)
geronimoh (2327)|9.6.2010 11:08
[quote=SPAWN;285165]A reknu ti proc! Proc maj asi vsechny PDP Panasonic mod prodejna? Proc ve vsech moznych prodejnach v roce 2009/10 napojeny na ANALOG!!! Proc kdyz prodejna hraje fer a PDP napoji na kvalitni DVB-T se PDP Panasonicu prodavaj lepe nez drahsi LCD SHITY od SAMSUNGU. Ptam se proc nema zastoupeni znacka Pananasonic v okay elektro? Myslis si ze kdyz je vyrobena TV v Plzni je to hned ten nej TV shit?
[/quote]

Když jsem byl v prodejně PLANEO ELEKTRO Vyškov, tak tam na všech plazmách pouštěli signál z DVB-S2 - německé FTA HDTV stanice a na všech LCD televizorech pouštěli mazanici v SD rozlišení (české programy s nižším datovým tokem). Podle mě záleží na tom, co se rozhodne obchod propagovat a na čem se dá víc vydělat. Obchody dobře vědí, že velká část lidí nakupuje tak, že se v obchodě podívají a vyberou televizor, který se jim jeví jako že má nejlepší obraz. Dlouhou dobu většina obchodů protěžovala značky LG a Philips a teď k nim přibyla značka Samsung. Není to o férovosti, je to "bussines". \\/
Ryan Giggs (688)|9.6.2010 11:32
[quote=Lombi;285190]Musím. Musím dělat závěry z toho, co vidím v prodejně. Maximálně si můžu přečíst nějakou tu recenzi na serveru, který se tím fakt dlouho zabývá.
[/quote]

Bože! Ale veď to je jasne, to nikto nespochybňuje. Ale nemôžeš to hodnotiť podľa toho, že u konkretneho modelu straviš pol minuty a ideš k ďalšiemu. Chce to vypytať si DO a straviť nad tym nejaky čas. Vyladiť nastavenie podľa toho, čo vyhovuje konkretnym očiam, skusiť viac druhov signalov, pripadne ako tu bolo povedane, doniesť si nejaky vlastny material. Až tak môžeš vynašať nejake sudy a nie podľa toho, že sa prejdeš po predajni.
intel810 (27)|9.6.2010 11:46
No já včera prolezl několik obchodů a v DATARTu stály vedle sebe dvě LCD, jedno za cca 23 000 Kč, obraz hnus, druhé za cca 40 000 Kč a obraz jak cumel. Na všech televizích bylo puštěné HBO v HD, někde obraz pěkný, jinde hnusný. Ptám se prodavače proč je takový rozdíl v kvalitě zobrazení těch dvou konkrétních LCD, zda je to díky ceně TV, typu, atd.. Rozdíl byl pouze v tom, že jedno LCD dostávalo signál přes koaxiální kabel a to druhé přes HDMI.
garb7 (1189)|9.6.2010 12:02
A o tom to je , jediná šance je propojit to stejně na přehrávač bud HDMI pokud tě nazajímá SD signál a nebo přes cinch , skart atd. pak máš stejný podmínky , dat.tok a podobně jedině takto poznáš rozdíl ( vybrat si část filmu a tu zkouknout na několika TV pak se dobereš k rozumným závěrům a pokud u toho budeš nastavovat TV je to na dost dlouho ale vyplatí se to) a nechat se odbít prodavačem že to je propojený v pohodě někam 100m a přes kvalitní rozbočovače je hloupost , solidně funguje pouze reklamní (panel, koutek ) s cca čtyřmi TV kde je BL přehrávač
LPK (177)|9.6.2010 15:09
[quote=intel810;285200]No já včera prolezl několik obchodů a v DATARTu stály vedle sebe dvě LCD, jedno za cca 23 000 Kč, obraz hnus, druhé za cca 40 000 Kč a obraz jak cumel. Na všech televizích bylo puštěné HBO v HD, někde obraz pěkný, jinde hnusný. Ptám se prodavače proč je takový rozdíl v kvalitě zobrazení těch dvou konkrétních LCD, zda je to díky ceně TV, typu, atd.. Rozdíl byl pouze v tom, že jedno LCD dostávalo signál přes koaxiální kabel a to druhé přes HDMI.[/quote]

no huraaaa, konecne to tady nekdo napsal. Presne stejne zkusenosti jsem mel ja kdyz jsem vybiral TV a chodil s manzelkou po obchodech. Vedel jsem konkretni modely ktere jsem chtel ... a jak na potvoru vzdycky ukazovali nejhur. Uplny extrem to byl v jihlavskem datartu, tam se nestitili pustit do 80% TV signal jen ze sinche ... zbylich 20% Tv ukazovalo naprosto bezkonkurencne a voilaaa oni to vsechno edge LED samsunky. Na pozadani o moznost jineho signalu do LG plazmy mi bylo receno ze by museli prenest bluray a kdesi cosi ... nastesti existujou shopy kde jsou ochotni pusti vam jaky signal chcete a dokonce jsou jeste vdecni ze jim sladite TV :-) (napriklad jihlavske Okay), bohuzel tam ale nemeli zrovna model co ja chtel, ale pristup perfektni. Nakonec jsem se tvari v tvar setkal s G20 a mel moznost porovnat s par dalsima modelama vcetne V10 a pekne v klidku prozkouset nastaveni, ruzne signaly a dokonce prodavaci nevadilo ze jsem ho prudil i s prenasenim prehravace k jinym znackam ... secteno podtrzeno "PRO ME - i po nedostupnosti LG - LH9000" byla jasna volba G20 ... a to jsem tehda dostal i slevu (Panasonic si drzi ceny v obchodech na stejne urovni - potvrzeno prodejcem) 1500,- oproti "akcnim 25k".

Co z toho vseho plyne ?? Zalezi na ochote prodejce a na signalu ktery do dane TV jde a ten muze byt rozdilny i v ramci dvou vedle sebe stojicich TV .... a probuh to ze tam je v poradu logo HD tak neznamena ze HD signal jde do TV ...
Hmm (1739)|10.6.2010 11:26
[quote=Lombi;285178]Viděl jsem je ve dvou Datartech a jednom Elektroworldu. Zajímavé bylo, že každý prodejce říká úplně něco jiného - docela mě to zaráželo, že v jednom Datartu mi cpal S20/G20 a v druhém na ni nadával a mluvil jen o LCD Samsungu. V tom prvním ten obraz vypadal jakš takš, v druhém jednoznačně nejhorší.
Sledoval jsem tam HBO HD a Eurosport HD. Hlavním problémem těch Panasoniců byl mnohem, ale mnohem rozmazanější a podstatně trhanější obraz. Dobře, říkáte, že světlo v prodejně shit, že doma se to nastaví parádně. Ale přesně jak psal někdo výš - to se snad každá může nastavit individuálně a lze z ní vymáčknout maximum...... Prodavači mi nebyli schopni vysvětlit proč je ten obraz tak škaredý, když prý televizor má být tak úžasný a nejlepší do 20000,-. Vy mi to vysvětlíte?[/quote]Jak už tady padlo, jen aby to všechno jelo na stejném typu připojení. Pak taky až za kolikátým rozbočovačem je TV zapojená a zda má s tou lépe ukazující srovnatelně dlouhou signálovou trasu, atd ..... Věř, že plazmu v hodně zasvíceném obchodě tak dobře jako doma fakt nenastavíš, resp. že i Tvůj subjektivní vjem z obrazu bude rozdílný.
K těm prodavačům - není samozřejmě prodavač jako prodavač, předpokládám, že tam dělají tak za 15, v Praze možná za 20 hrubého, a nemyslím, že to jsou takoví odborníci (spíš nějací učni než střední elektro), aby zvládali odborně široký sortiment. Bratr šel do showroomu Samsungu v Praze (pokud někde předpokládat odborníky, pak v předváděcích centrech významných výrobců) s tím, že jde vybírat LCD, ale obsluha ho hnala k PDP. Taky naznal, že na plazmě neměli fotbalisti tak rozmazané kontury jak na LCD a měli ostřejší čísla dresů. Odcházel s tím, že koupí plazmu Samsung. A koupil. Prý se mu ovšem občasně zapíná/vypíná sama kratičkým problikáváním, kdy obraz nestačí naběhnout, ale to je problém výrobce a nikoli technologie obrazu.

[quote=Lombi;285190]Musím dělat závěry z toho, co vidím v prodejně. Maximálně si můžu přečíst nějakou tu recenzi na serveru, který se tím fakt dlouho zabývá. Ale poslouchat tady lidi na fóru, o kterých nevím vůbec nic. Jestli jim je 15 nebo 45 let, jestli se v tom fakt vyznají nebo dělají copy/paste odjinud, jestli tvrdohlavě prosazujou jen svojí TV... To fakt asi nejde. Takže zbývá prodejna. Jinde TV nemůžeš vidět naživo.
No každopádně mám problém nejspíš vyřešen. Protože mám možnost TV získat výhodně a nabídka je dost malá, tak S20 to asi (doufám, že ne bohužel) vyhrála.
Blíží se MS v JAR, Xbox jsem si nedávno koupil, tak snad mě to prostě nezklame.[/quote]
Závěry z toho co vidíš v prodejně dělat opravdu nemusíš. Ale můžeš, chceš-li. Speciálně ve Tvém případě by to spíš chtělo návštěvu specializovaného studia, kde ti TV zapojí na kvalitní svody a kvalitní kabely a dokážou stáhnout světlo nebo přímo zhasnout.
Samozřejmě, že nejdůležitější je nakonec Tvůj subjektivní vjem, na nás moc nedej, ale zase neber na lehkou váhu ty recenze. Pokud se více recenzí renomovaných časopisů nebo sajt shodne na tom, že televize je velmi dobrá nebo výborná, něco na tom bude, i když Ty to v Datartu vidíš jinak. Ti testeři opravdu umí TV pořádně nastavit, zkalibrovat, mají na to znalosti, zkušenosti, hrají si s tím několik dní a vědí o čem píší. A mohou i srovnávat. A v prodejně to netestují. Tím neříkám, že když vyjde nějaká TV v recenzích dobře, musí se Ti líbit obraz. Když nelíbí a je přitom nastavena jak nejlépe to jde, pak pro Tebe není dobrá. Ale to neznamená, že není dobrá ve skutečnosti, a také pro velkou většinu posuzovatelů. Samozřejmě pokud vidíš na plazmě výraznější blikání už při zběžném pohledu, protože máš senzitivní oči, pak taková TV asi vhodná nebude, protože tato vlastnost technologie se prakticky nedá obejít, ale kdyby to tak rušivě vnímala většina lidí, asi by se už plazmy nevyráběly. Já blikání prakticky nevidím, kdyby mě rušilo, asi bych měl LCD.
V reálu je to zase o tom, co se bude na Tv sledovat. Analog bude bídný, SD jak jaké, ale dobrý multimediální přehrávač nebo DVD s výborným upscalováním také může vyřešit mnohé, a obraz z HD zdroje (MKV, BR) bude perfektní (HD satelitní příjem nemám, tam netuším). Ale fotbalu bych se na plazmě nebál.
Vzhledem k Tvým nekompromisním výrokům jsem velmi zvědav na Tvé konečné resumé. Kam ho hodíš, sem nebo do tématu S20 ?
Spyke (45)|10.6.2010 15:04
Tak byl jsem se podívat v několika obchod a dospěl jsem k takovému závěru, že opravdu nejkrásnější obraz měl Panasonic G20 i skoro všichni prodejci ji doporučovali. Ale vcelku propadák byla S20 která měla černou tak šedou že to už nebyla černa, další barvy taky byli poměrně špatné a jsem rád , že jsem to viděl na vlastní oči. Takže z mého rozpočtu 18tis jsem se rozhodl přidat těch 6 tisíc a koupit si G20, myslím, že se to opravdu vyplatí.
garb7 (1189)|14.6.2010 08:21
Tak pokud těch 6tis. není velký problém tak se to vyplatí.