Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P50V10E (DVB-S2) nebo SAMSUNG LE55B650+externí HD satelit??

petrspurny (7)|15.10.2009 09:00
Dobrý den,
vybírám TV do obýváku, jehož součástí je i kuchyň. Dva typy TV jsem si již vybral, o ničem jiném už neuvažuji. Potřebuji poradit s výběrem. Důležitá je kvalita obrazu a hlavně použití a zobrazení se satelitnim HD signálem (720p a 1920i). Nedokáži se rozhodnout, jsem na vážkách, každé Vaše doporučení mi může pomoci s výběrem.
Prosím o tedy rady a doporučení...

Na TV se nikdy nebudeme koukat v úplné tmě. Místnost je velice světlá, TV nebudu přenastavovat podle světelných podmínek v místnosti. Jako zdroj signálu bude HD SAT SKYLINK 60%, xBox 20% a BD filmy 15%. DVD jen občas 5%. Nahrávat pořady určitě nebudu. Otočný VESA držák na stěně mám již připraven, vzdálenost k lince cca 5-6m, k pohovce (po natočení TV) cca 3,5-5m. TV bude v provozu 6-16h/den .

PANASONIC:
++zabudovaný DVB-S2 HD tuner
- Spotřeba plasmy, bojím se vypalování obrazu
- uhlopříčka jen 50"
SAMSUNG:
+Spotřeba uvedená na štítku 170W
+úhlopříčka 55"
--nutno koupit externí satelitní přijímač (Topfield 7700) => další ovladač

Děkuji za Vaši pomoc
PaJaSoft (827)|15.10.2009 09:35
[quote=petrspurny;244137]
PANASONIC:
- uhlopříčka jen 50"
[/quote]

Věru?
petrspurny (7)|15.10.2009 10:04
[quote=PaJaSoft;244140]Věru?[/quote]
Ano, jen 50" ale v porovnání se SAMSUNGEM 55". Kdyby nebyly větší TV o tolik dražší, tak bych bral i větší.
V ložnici máme na zdi 40" SAMSUNG LE40B750 ze 3m => 50", či 55" vzhledem k dvojnásobné sledovací vzdálennosti není zas až tak velká...
panfan (78)|15.10.2009 14:59
[quote=PaJaSoft;244140]Věru?[/quote]

Kolega PaJaSoft chcel tou otázkou asi len naznačiť, že existuje aj väčšia uhlopriečka pre model V10. Bližšie info na http://www.panasonic.cz/vyrobky.aspx?id=AAB :-)
petrspurny (7)|15.10.2009 15:09
Tak to jsem pochopil jinak, pardón. Myslel jsem, že komentuje to, že se mi zdá 50" málo....
Jinak o větších Panasonicích vím, jsou krásné a určitě skvělé, ale ta cena... SAM se dá sehnat za 43kKč, PAN za 45kKč. To je má cenová hranice, ostatně z jakých modelů vybírám jsem již uved. U PAN je super výhoda integrovaný HD-SAT. U SAM zase větší úhlopříčka a nižší spotřeba. SAM má nevýhodu v nutnosti koupě externího HD-SAT => vyšší cena!!!. LCD vs PDP neřeším.
Prostě nevím, který model z těch dvou vzít. Pro a proti jsou jasná, potřebuji vyhodnotit jejich váhu. Moc díky za komentáře.
Hmm (1739)|16.10.2009 10:52
[quote=petrspurny;244145]Ano, jen 50" ale v porovnání se SAMSUNGEM 55". Kdyby nebyly větší TV o tolik dražší, tak bych bral i větší.
V ložnici máme na zdi 40" SAMSUNG LE40B750 ze 3m => 50", či 55" vzhledem k dvojnásobné sledovací vzdálennosti není zas až tak velká...[/quote]3,5-5 m mi nepřipadá jako dvojnásobek, ale budiž. LCD vs PDP řešíte, když vypichujete nevýhody plazmy, byť Vás nevedou k zamítnutí nákupu. Vzhledem k popsanému bych viděl jako vhodnější ten Samsung. Ten typ, ač trubicový (takže si do nevýhod napište možný clouding) je za černou v rámci možností LCD dost chválen, za tmy koukat nebudete, úhly máte vyřešeny držákem, chcete velikou TV a bude se na ní i hrát. Pokud ale zohledňujete i cenu, je ten Topfield až moc dobrý, jde stejně hlavně o to, aby se to krmilo kvalitním signálem s rozumným datovým tokem a to Skylink HD určitě splňuje. Takže pokud nejste SATmaniak (víceohnisková parabola, rotátor na x družic, zakládání si na příjmu více jak tisíce programů atd..), postačí podstatně levnější satelitní tuner. Další dálka se dá řešit univerzálem (který zvládne i DVDplayer, CD, BluRay atd..)
petrspurny (7)|16.10.2009 13:35
[quote=Hmm;244285]3,5-5 m mi nepřipadá jako dvojnásobek, ale budiž. LCD vs PDP řešíte, když vypichujete nevýhody plazmy, byť Vás nevedou k zamítnutí nákupu. Vzhledem k popsanému bych viděl jako vhodnější ten Samsung. Ten typ, ač trubicový (takže si do nevýhod napište možný clouding) je za černou v rámci možností LCD dost chválen, za tmy koukat nebudete, úhly máte vyřešeny držákem, chcete velikou TV a bude se na ní i hrát. Pokud ale zohledňujete i cenu, je ten Topfield až moc dobrý, jde stejně hlavně o to, aby se to krmilo kvalitním signálem s rozumným datovým tokem a to Skylink HD určitě splňuje. Takže pokud nejste SATmaniak (víceohnisková parabola, rotátor na x družic, zakládání si na příjmu více jak tisíce programů atd..), postačí podstatně levnější satelitní tuner. Další dálka se dá řešit univerzálem (který zvládne i DVDplayer, CD, BluRay atd..)[/quote]
Děkuji za cennou odpověď. Takže ten satelit. Topfield stojí cca 5000 Kč s DPH. Je něco levnějšího s HD příjmem v MP4 na dostatečné úrovni? Příjem bude jen z jedné družice.

U PANASONIKU je velká výhoda v již integrovaném DVB-S2 HD tuneru a pověsti této značky. Sestře jsem vybíral TV a byl po tenkrát jednoznačně PAN PX80 v 37" - skvělá TV!!! TX-P50V10E musí být úžasná záležitost...

SAM má podsvětlené DO - ale bude k ničemu při provozu přes externí SAT :(
Kdyby měl za stejné peníze SAMSUNG DVB-S2, asi bych měl jasno...

Děkuji moc
dunaj (1030)|16.10.2009 22:06
Ja by som tiez bral ten Samsung. Za svetla bude vyraznejsi a hlavne si V10 nejak neviem predstavit na otocnej konzole. Samsung je tusim tensi aj lahsi. Ak nechces nahravat, mozes este uvazovat nad jednotunerovym Technisat HD8s. Ma to HDMI CEC a zakladne funkcie ako vyp/zap a prepinanie kanalov by mali ist priamo z ovladaca TV.
petrspurny (7)|19.10.2009 08:29
[quote=dunaj;244411]Ja by som tiez bral ten Samsung. Za svetla bude vyraznejsi a hlavne si V10 nejak neviem predstavit na otocnej konzole. Samsung je tusim tensi aj lahsi. Ak nechces nahravat, mozes este uvazovat nad jednotunerovym Technisat HD8s. Ma to HDMI CEC a zakladne funkcie ako vyp/zap a prepinanie kanalov by mali ist priamo z ovladaca TV.[/quote]
Děkuji za odpověď, rozhodla. Jak jsem psal, obývák je velice světlá místnost. Provoz TV bude hlavně přes den a večer. Okna máme na tři strany. Pokud píšete, že za světla bude výraznější ten SAMSUNG, tak jdu do něj!!! Držák co mám má dvě ramena, vzdálenost od zdi 12-75 cm a nosnost 80 kg. TV má (bude mít) střed ve výšce cca 150 cm od země...

Děkuji moooc!!!
AgentJ (1)|21.10.2009 00:07
[quote=petrspurny;244697]Děkuji za odpověď, rozhodla. Jak jsem psal, obývák je velice světlá místnost. Provoz TV bude hlavně přes den a večer. Okna máme na tři strany. Pokud píšete, že za světla bude výraznější ten SAMSUNG, tak jdu do něj!!! Držák co mám má dvě ramena, vzdálenost od zdi 12-75 cm a nosnost 80 kg. TV má (bude mít) střed ve výšce cca 150 cm od země...

Děkuji moooc!!![/quote]

Ahoj,

jak u tohoto Panasonicu funguji Sky/Czech Link karty v CI slotu pro prijem "placenych" kanalu ? pokud jsou podporovany, pak bych nevahal, pac telku s integr. HD DVB-S2 tunerem a s primou podporou ceskych HD programu nikdo na svete nema !

i Samsung ma modelovou radu Bx79, ktera ma tunery do vsech pasem DVB-T/T2/C/S/S2, jenze CI slot je vyuzitelny jen pro DVB-T/T2, takze mimo volnych kanalu DVB-S tuner moc vyuzitelny neni, resp. v HD toho moc nechytnes a v cestine uz vubec nic :(

sam jsem moc chtel moji matce poridit LE32B579 + CAM Cryptoworks + Unlimited SkyLink card, coz by byl velmi komfortni user-friendly set pro sledovani ceskych HD programu (resp. Nova HD :D ), ale po velmi hloubkovem pruzkumu jsem od teto myslenky musel odstoupit, pac to nebude fungovat. bohuzel :(
dunaj (1030)|21.10.2009 22:31
[quote=AgentJ;245036]Ahoj,

jak u tohoto Panasonicu funguji Sky/Czech Link karty v CI slotu pro prijem "placenych" kanalu ? [/quote]

Podla overenych a neoverenych info funguju tieto moduly:

-bielo-modry Philips 1.0
-bielo-modry SCM 2.0
-zeleno modry SMIT Irdeto iba SW 3.9.11
-bielo cerveny Irdeto Eurocam s hlaskou na 3 staniciach
-vsetky Diablo CAM