Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr nové Full HD LCD televize s podporou HD MKV

Frix (14)|10.7.2012 13:13
Zdravím,
vybírám novou LCD televizi (dosud máme CRT), požadavky:

úhlopříčka 80 - 100 cm
Full HD (1920 x 1080)
LED podsvícení - raději Direct než EDGE
USB, DVB-T
podpora připojení ext. HDD ve formátu NTFS

Kromě toho bych byl rád, kdyby televize uměla přehrávat (z ext. disku) i soubory ve formátu H.264/AVC v HD rozlišení v kontejneru MKV. Mám trochu hokej v označení certifikací DivX HD a DivX HD Plus. Na netu jsem vyčetl, že DivX HD Plus znamená podporu MKV souborů s H.264/AVC videem (v HD) a AAC zvukem.
Takže chápu to správně, abych mohl přehrát video v HD rozlišení ve formátu H.264/AVC v kontejneru MKV (klidně i s jiným zvukem než AAC), potřebuji televizi s označením DivX Plus HD? DivX HD na to nestačí?

Vymoženosti tipu Smart TV, DLNA, připojení na net apod. nepotřebuji.

Budu rád za nějaké tipy, cena by měla být max. 10 - 12 tisíc.
Díky
vivid.sk (11472)|10.7.2012 13:48
Mam pocit, ze podobna tema s DivX Plus HD tu uz bola (cela ta cerfikacia je nanic).
Realne ta to nemusi zaujimat, ak chces dobru podporu multimedii, jedine samsung (osobne by som si ale kupil MMC, TV neprehra vsetko a po case ta to prestane bavit riesit tieto problemy). AAC sa v praxi v kontajneri a BDripoch nepouziva. Audio je vzdy originalne (teda original core) vacsinou DTS, pripadne AC3.
Dagy2 (3153)|10.7.2012 16:43
[QUOTE=Frix;416344]Zdravím,
vybírám novou LCD televizi (dosud máme CRT), požadavky:

úhlopříčka 80 - 100 cm
Full HD (1920 x 1080)
LED podsvícení - raději Direct než EDGE

Budu rád za nějaké tipy, cena by měla být max. 10 - 12 tisíc.
Díky[/QUOTE]

Buď si ani nemal snahu sa niekde pozrieť po podobných TV alebo to myslíš v nejakej inej mene než Kč.
Máš šajn o cene direct LED podsvietenia? Skús napr. LG radu 980, ktorá je s priamym podsvietením....
Frix (14)|10.7.2012 21:13
[QUOTE=Dagy2;416364]Buď si ani nemal snahu sa niekde pozrieť po podobných TV alebo to myslíš v nejakej inej mene než Kč.
Máš šajn o cene direct LED podsvietenia? Skús napr. LG radu 980, ktorá je s priamym podsvietením....[/QUOTE]

Proto jsem tam taky psal, že "raději" Direct než EDGE... Není to nutností. Jak moc velký je vlastně rozdíl mezi těmito dvěmi a je to hodně poznat?
S tou cenou vím, že to není moc, ale koukal jsem, že už i za tuhle cenu se dají pořídit LCD TV s přímým LED podsvícením s uhlopříčkou do 100 cm. Kdyžtak by ta cena mohla být i o něco víc...

[QUOTE=vivid.sk;416345]Mam pocit, ze podobna tema s DivX Plus HD tu uz bola (cela ta cerfikacia je nanic).
Realne ta to nemusi zaujimat, ak chces dobru podporu multimedii, jedine samsung (osobne by som si ale kupil MMC, TV neprehra vsetko a po case ta to prestane bavit riesit tieto problemy). AAC sa v praxi v kontajneri a BDripoch nepouziva. Audio je vzdy originalne (teda original core) vacsinou DTS, pripadne AC3.[/QUOTE]

Já bych právě chtěl, aby i tyhle soubory dokázala přehrát TV a nemusel kvůli tomu kupovat ještě MMC. To téma jsem už viděl, ale nejsem z toho moc moudrej. Pořád tedy nevím jestli na podporu H.264 v kontejneru mkv (v HD kvalitě) potřebuji certifikaci DivX Plus HD?
Frix (14)|11.7.2012 19:35
Tak nakonec vybírám mezi 37" televizemi. Nemáme zrovna moc velkej obývák...

Rozhoduju se mezi LG 37LS5600 a Samsung UE37D5000. Co byste doporučili?
Obě jsou na tom výbavou dost podobně. Jsou sice s EDGE LED, ale zato by si měly poradit s přehráváním těch souborů co jsem psal včetně formátu H.264 úrovně 4.1
A docela mě štve, že tyto značky už neuvádí frekvenci, kontrast a odezvu, ale mají jakýsi svoje MCI (Motion Clarity Index) a CMR (Clear Motion Rate)... Kdo se v tom má pak vyznat.
KamilZ (10277)|11.7.2012 19:46
[QUOTE=Frix;416398]ale koukal jsem, že už i za tuhle cenu se dají pořídit LCD TV s přímým LED podsvícením s uhlopříčkou do 100 cm[/QUOTE]
Dej sem prosím pár konkrétních modelů, tohle bych docela chtěl vidět (LCD TV o velikosti 37-40" s Direct/FULL LED do 12 kKč). Za to by lidé prodejci urvali pracky :D.

Z Tebou uvedených bych nebral ani jednu (levného Samsunga ani náhodou), díval bych se po:
LG 37LV5500
LG 37LS570S
LG 37LV570S

A k tomu samozřejmě MMC na přehrávání, jinak se z toho zblázníš. Podívej se ještě zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32101-Vyber-TV-94-102cm-SHARP-LC-40SH340E
vivid.sk (11472)|11.7.2012 22:54
[QUOTE=Frix;416483]Já bych právě chtěl, aby i tyhle soubory dokázala přehrát TV a nemusel kvůli tomu kupovat ještě MMC. [/QUOTE]
Obe TV si sice poradia s videom, ale LG ti neprehra audio DTS, takze je to nepouzitelne pre tvoje ucely. Takze si naozaj priprav nejake $ na MMC, ina cesta naozaj nieje, pokial chces spolahlivo a bez problemov prehrat vacsinu obsahu HDD (samozrejme su aj ine riesenia ako (HT)PC ale to tu radsej nebudem miesat).
Aktualne samsungy sice DTS prehraju, ale naozaj by som volil vyssiu radu (aspon 6xxx), naviac taktiez neprehraju uplne vsetko.
Frix (14)|12.7.2012 02:34
[QUOTE=KamilZ;416484]Dej sem prosím pár konkrétních modelů, tohle bych docela chtěl vidět (LCD TV o velikosti 37-40" s Direct/FULL LED do 12 kKč). Za to by lidé prodejci urvali pracky :D.

Z Tebou uvedených bych nebral ani jednu (levného Samsunga ani náhodou), díval bych se po:
LG 37LV5500
LG 37LS570S
LG 37LV570S

A k tomu samozřejmě MMC na přehrávání, jinak se z toho zblázníš. Podívej se ještě zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32101-Vyber-TV-94-102cm-SHARP-LC-40SH340E[/QUOTE]

Samsungy s Direct LED (alespoň tak se to píše třeba na mall.cz) - modely UE40EH5000/5300/5450 - cena něco málo pod 12 tisíc (např. na mall.cz, alza.cz...). Kdybych se poohlížel po 40" TV tak bych nejspíš vybíral mezi nimi.
A ty tři televize LG, co píšeš, jsou všechno Smart TV s funkcemi PVR, Timeshift, připojením na net, prohlížečem, DLNA atd. Psal jsem hned na začátku, že tyhle věci zrovna nepotřebuji a nechci za ně připlácet. Duležitější je pro mě kvalita obrazu. Je u těhle tří, příp. v jakých parametrech, hodně lepší obraz než u těch dvou, o kterých jsem psal?
Díval jsem se na ten odkaz a v jednom příspěvku jsi tam doporučoval LG 42LV4500, která ma i 37" verzi 37LV4500. U ní je taky obraz kvalitnější? (zase ale nezaručuje plynulost u H.264 4.1).

[QUOTE=vivid.sk;416498]Obe TV si sice poradia s videom, ale LG ti neprehra audio DTS, takze je to nepouzitelne pre tvoje ucely. Takze si naozaj priprav nejake $ na MMC, ina cesta naozaj nieje, pokial chces spolahlivo a bez problemov prehrat vacsinu obsahu HDD (samozrejme su aj ine riesenia ako (HT)PC ale to tu radsej nebudem miesat).
Aktualne samsungy sice DTS prehraju, ale naozaj by som volil vyssiu radu (aspon 6xxx), naviac taktiez neprehraju uplne vsetko.[/QUOTE]

Kvůli tomu DTS jsem se taky víc přikláněl k tomu Samsungu, který by to měl zvládnout. A ta řada 6xxx už je zase s cenou někde jinde...
Opravdu začínám vážně uvažovat o té UE37D5000. Je na ní vyloženě něco špatného? Obraz o moc horší než řada 6xxx?

Jinak samozřejmě počítám s tím, že se i tak najde soubor, který TV prostě nepřehraje (např. mám nějaké mkv se zvukem FLAC...). V tom případě buď připojím noťas k TV nebo se časem pořídí to MMC. Ale když už budu kupovat novou TV tak ať to umí co nejvíc.
KamilZ (10277)|12.7.2012 06:34
Ty tři TV nemají Direct LED ani náhodou a je to skoro ten největší šrot, co ze Samsungu leze (obecně řady 4xxx a 5xxx). TV jsem doporučoval podle obrazu (ve srovnání s těmi Samsungy) v rámci danéhlo limitu, ne podle nepodstatných volovin. Musíš se smířit s tím, že prostě daň za lepší obraz jsou funkce, které nepotřebuješ. Já bych šel určitě raději do LV4500 než D4xxx/5xxx (i když nepřehraje DTS, to je také nepodstatná věc).
Pavell007 (790)|12.7.2012 08:14
Frixi-máš malej rozpočet, takže se musíš rozhodnout, co obětovat, jestli obraz, nebo multimédia. :) Osobně bych přitlačil na prachy, tohle je fakt málo, za tyhle prachy prostě koupíš ňákou lacinou televizi, která ňák ukazuje. Pokud bys nechtěl řešit MMC a chtěl bys to přehávat přes tv, tak v tomhle je Samsung asi nejdál-ale pokud k tomu chceš připojit ještě jakous takous kvalitu obrazu, tak musíš jít do 6000 řady (ve 40 cca 17000kč), jak kolegové psali, nižšší řady jsou obrazově fuj-ale jako fakt fuj. Já měl loňskou 7000 řadu a přehrála snad 99 procen toho, co jsem jí na disku předložil-v tomto fakt spokojenost. Nejhorší je koupit malý a levný lcd, pak si budeš nadávat, že jsi nekoupil větší a lepší.
Frix (14)|12.7.2012 16:58
Tušil jsem, že to tak dopadne a budu se rozhodovat mezi obrazem a podporou multimédií.
Ty Samsungy vyšší řady jsou už fakt moc mimo cenovej limit. A díval jsem se, že třeba ta řada 6000 je skoro jen s označením C (např. UE37C6000), což jsou modely z roku 2010. Nevím, zda by bylo moc vhodný kupovat takovou TV nemluvě o tom, že už je u nich nižší dostupnost.
Dám na vaše rady a dám od řady 5xxx ruce pryč...

Nakonec tedy budu vybírat LG. To, že neumí DTS, není zas takovej problém (stejně se častěji setkávám s AC3), ale alespoň ta podpora H.264 úrovně 4.1 by se fakt hodila.
Moc mi nejde do hlavy, že třeba LS5600 (kterou KamilZ zavrhnul) má horší obraz než LV4500? Vždyť LS je novější model než LV ne?
Z těch tří, co jsi doporučoval, je na tom, která nejlíp? Psal jsi je za sebou podle kvality? Díval jsem se že:
LV5500 má 500 MCI, 100 Hz TruMotion, jas 400, kontrast 5 mil., odezvu 2,6.
LV570S to stejný akorát navíc EDGE LED Plus (a DVB-S tuner).
LS570S má 200 MCI a frekvence, jas, kont. a odezva už se neuvádí + DVB-S2 a další funkce (oproti LS5600, o které jsem původně uvažoval - ta měla jen 100 MCI, jinak jen rozdíl ve funkcích navíc, Smart...)
a pro doplnění LV4500 má 100 Hz TruMotion,, jas 400, kontr. 4 mil, odezvu 2,6

Takže mi z toho vychází nejlíp asi ta LV570S (alespoň podle MCI), kupodivu se dá najít za levnější cenu než LV5500 - okolo 12 500 Kč, což je mírně nad limit, ale nic strašnýho...

Jinak jsem na ty nižší řady LG i Samsungu četl hodnocení lidí, kteří mluvili o skvělým nebo přímo o perfektním obraze. Se mnou by to bylo asi taky tak, když jsem byl doteď zvyklej na CRT, takže na ten obraz nemám příliš velký nároky.
KamilZ (10277)|12.7.2012 17:08
[QUOTE=Frix;416556]že třeba LS5600 (kterou KamilZ zavrhnul) má horší obraz než LV4500? Vždyť LS je novější model než LV ne?[/QUOTE]
Tohle spojení jsem neřekl! Já jsem jsem LS5600 zavrhnul vzhledem k LV5500, ne k LV4500. LS5600 je na tom +- stejně jako LV4500, jenže já preferuji (jak všude píšu) matné panely, proto LV4500.

Zapomeň na to, že nový model musí být lepší než starý. Je to skoro opačně - vše se víc a víc odrbává a šetří se. Samozřejmě to neber doslova. Panasonicům se letos plazmy podle ohlasů podařilo zlepšit, naopak LCD Samsung (hlavně nižší řady) šly spíš dolů. LG si trochu přisadilo, aby zmátlo lidi, takže LS5600 je partnerem k LV4500, prostě marketing.
Frix (14)|25.8.2012 15:19
Chtěl jsem jenom informovat, že jsme nakonec pořídili LG 37LS570S (starší modely LV už nebyly k sehnání). S televizí jsem spokojen, obraz pěkný, a z HDD mi to zatím přehrálo skoro vše. A určitě nelituju, že jsem koupil malou TV. Pozorovací vzdálenost máme cca 2,8 - 3 metry. A většinu času na TV bude stejně puštěný DVB-T signál z antény - občas je u něj vidět, že obraz je "hrubší" (pixelizace), ale na to jsem si už nějak zvykl :)

Tak děkuju moc všem za rady (hlavně KamilZ) a snad bude TV dobře sloužit.
Hmm (1739)|25.8.2012 19:59
Tak takovouto "mikro"TV do domácnosti snad až jako třetí :-) Ale ať Ti dělá jen radost. Nicméně větší obrazovku to chtělo už jen kvůli tomu HD DivX, nebyly-li problémem finance a místo. Na netu je prakticky všechno a v lepší kvalitě, než DVB-T. Takže je lepší si to stáhnout, než se prudit zpožděným začátkem a reklamama. A MMC většinou TV taky plnohodnotně nenahradí, už jen kvůli titulkům, s kterými většinou žádná větší kouzla neumí. Ale je to opravdu o plánovaném a převažujícím způsobu použití, ale pokud hlavně obyčejné DVB-T, tak na to by nejen stačila HDready, ale ten obraz by na ní byl asi i lepší a jakýkoli občasný HD materiál by byl stejně o tolik lepší, že by i přes ztrátu několika desítek procent informace vypadal parádně, obzvlášť ve srovnání se standartním TV vysíláním.