Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ UNO - zkušenosti

yazoo66 (23)|28.8.2011 12:33
Zdravím,
na tento sat. přijímač jsem četl dvě recenze jednu naší a druhou zahraniční - byly velmi pozitivní .Zajímali by mě ,ale zkušenosti majitelů .U mně je priorita obraz a zvuk,dále kvalitní příjem a stabilní software.
Pro tento přijímač je podpora dnes jedna z nejlepší, proto mě zajímají i Vaše postřehy s podporou.Děkuji za vaše názory.
Dagy2 (3153)|28.8.2011 13:29
yazoo, pokiaľ ťa zaujíma "len" obraz, zvuk a stabilita (kvalitný príjem podľa mňa = obraz + zvuk) tak linux považujem za zbytočnosť.
O takomto prijímači by som uvažoval v prípade, že chcem napríklad priamo nahrávať na NAS (toto bežné STB nevedia) a použiť toto zariadenie ako súčasť domácej siete v rozsahu väčšom ako je prehrávanie bežných formátov zo siete.
Všetko ostatné dokáže lepší STB s firemným a hlavne stabilným SW.

protiotázka je
-koľko času chceš venovať svojmu sat prijímaču (zapni a pozeraj alebo každodenné vylepšovanie možností a skúšanie, následne problémy napr. s nahrávaním a downgrade STB a pod.)
- na koľko ťa zaujímajú vizuálne zmeny základného menu
- na koľko ťa zaujíma šedý príjem (nechcem tu použiť slovo ukradnutý)
vivid.sk (11472)|28.8.2011 13:41
[quote=Dagy2;364025]kvalitný príjem podľa mňa = obraz + zvuk[/quote]

STB predsa "nehra" zvuk ide von "as is" (pripadne dekodovane PCM) do AVR, teda tu niet co pokazit.
Hraju vzdy bedne a AVR (v tom najhorsom pripade samotny TV), nie satelitny STB.
Dagy2 (3153)|28.8.2011 19:59
vivid asi to úplne nie je pravda a pokaziť sa dá pravdepodobne aj v PCM.
Citácia vlákno "Skúsenosti s ISIO..." str.39
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27716&highlight=ISIO%2C+zvuk&page=39

píše jeden z čerstvých majiteľov a zároveň audiofil: Já jsem osobně dost audiofilně zaměřený, takže vím o čem píšu (Technisat má skutečně podstatně lepší zvuk, než na který jsem byl dosud zvyklý z TOpfieldu
yazoo66 (23)|28.8.2011 20:35
děkuji za názory , co se týká kvality obrazu i zvuku je dnes asi nejlepší volba TechniSat Digit ISIO S1 ?
Dagy2 (3153)|28.8.2011 20:53
yazoo, TechniSat je dobrá voľba keď:
- chceš výborný obraz, zvuk
- chceš 100% EPG s ukladaním do cash pamäte (toto je absolútna vychytávka u TechniSatov)
- 99.5% češtinu aj s TXT, EPG a helpami
- chceš používať len oficiálne a zaplatené karty
- chceš zapojiť, za 10 minút naladiť v autoinstale a potom len pozerať, nie vrtať sa v prístroji

TechniSat ISIO je dobrá voľba keď navyše požaduješ:
- nahrávanie a sledovanie dvoch rozdielnych programov naraz
- HbbTV
- prístup k WEB stránkam
- prehrávanie základných video súborov cez LAN

Čo by si mal vedieť vopred - keďže sa jedná o výlučne biely príjem:
- pre plnú funkčnosť twintuneru potrebuješ dva CI-moduly a 2 karty (napr. SkyLink ICE + NEXT za 100Kč/mes alebo UPC Direct + UPC druhá karta alebo SkyLink s rozšírenou ponukou a druhá karta so základom)
- neexistuje alternatívny SW, len originálny od výrobcu. Výhodou je, že netreba lavírovať s tým či niečo funguje alebo nie. V súčasnosti beží snáď všetko na 99,9%. Chýbajú snáď len české a slovenské písmenká pri použití CZ/SK klávesnice pre internet.
- nie je tu niečo ako bloker alebo EMU
gabuliatko (2)|1.5.2012 11:42
V diskuzi o VU+ píšete že pro jednodušší věci netřeba stroj s enigmou. Potřebuji něco, když jsou děti v obýváku, abych se v klidu mohl dívat v pracovně na TV v PC (typicky sport, že). Mám Dreambxo 600 ale přechodem z CSlinku na Skylink musím něco co umí HD. Zatím váhám mezi VU+ solo a uno a rád si něchám poradit i něco jiného. U Una mi vadí větrák, u sola mám obavy, že se to v některých režimech bude sekat.
Budu rád za každou radu. S pozdravem Zdeněk
KamilZ (10277)|1.5.2012 12:01
A když jsou děti v obýváku, tak se dívají na satelit nebo ne ? Pokud ano, tak ani UNO, ani SOLO, ale DUO nebo Ultimo. Pokud ne, tak se sekání u SOLO neboj, HD to zvládne, ale stejně bych šel raději do UNO a větrák neřešil. Já ho ve DUO neslyším a navíc jsou pluginy na jeho správu.

Streamování přes LAN už není "jednodušší věc", všechny VU+ jsou na Enigmě (reaguji tak na Tvoji první větu a pak výběr VU+).
kofolak (294)|1.5.2012 12:12
[QUOTE=gabuliatko;408231]U Una mi vadí větrák[/QUOTE]
ani neviem, ze tam je, budem sa musiet pozriet, ci sa vobec kruti :P
gabuliatko (2)|1.5.2012 12:28
[QUOTE=KamilZ;408238]Pokud ne, tak se sekání u SOLO neboj, HD to zvládne, ale stejně bych šel raději do UNO a větrák neřešil.[/QUOTE]
Přesně tohle si myslím taky, ale oponent (manželka) říká, že UNO je dražší a bude víc žrát. UNO má PIP, u SOLO si nejsem jist podporou internetu (youtube).
PS: jde mi o jednotuner, až budou chtít děti koukat, ať si koukaj u sebe v pokoji
KamilZ (10277)|1.5.2012 13:00
Další Bursík (teda Bursíková) :-). Spotřebu neřeš, bude +- srovnatelná (jen upozorňuji, že pokud nebude v deep stand-by, tak je cca 20w). PIP je v případě jednotuneru také docela pochybný (omezen na jeden TP), přesto bych sáhl určitě po UNO.

A vůbec, s manželkou se takovéto věci zásadně neřeší, to jsou "chlapské" hračky :-)
emilsat (64)|22.6.2012 12:49
[QUOTE=KamilZ;408247]Další Bursík (teda Bursíková) :-). Spotřebu neřeš, bude +- srovnatelná (jen upozorňuji, že pokud nebude v deep stand-by, tak je cca 20w). PIP je v případě jednotuneru také docela pochybný (omezen na jeden TP), přesto bych sáhl určitě po UNO.

A vůbec, s manželkou se takovéto věci zásadně neřeší, to jsou "chlapské" hračky :-)[/QUOTE]

Ja osobne by nekupoval VU+UNO je to uz starší típ ! Radeji se podivej po VU+SOLO2 myslim ze stoji za to si počkat .

Processor

Broadcom 7356



Processor type

1.3 GHz (3K + DMIPS)



Display

12 Segment VFD



Memory Controller

32-bit DDR3



Memory

128 MB / 256 MB



SATA/eSATA

1x / No



Internal Hard Drive

2,5″



Linux Kernel 3.x

Yes



RAM

1 GB
kofolak (294)|23.6.2012 14:36
[QUOTE=emilsat;414287]Ja osobne by nekupoval VU+UNO je to uz starší típ ! Radeji se podivej po VU+SOLO2 myslim ze stoji za to si počkat.[/QUOtE]
SOLO a DUO su stare modely. SOLO by som nebral, DUO asi tiez uz nie..
UNO a Ultimo su terajsie.
Kludne si kup UNO. Ak potrebujes viac tunerov, tak radsej Ultimo, pripadne pockaj na Dual-Tuner do UNO, ktory by sa mal zacat predavat v septembri.
SOLO2 a DUO2 boli len teraz predstavene na vystave a zatial nikto netusi, kedy sa zacnu predavat. Mozno na vianoce, ale mozno aj neskor. Mozeme len hadat, nikto zatial nepovedal ZIADNY termin, ani oficialne, ani neoficialne.
kofolak (294)|23.6.2012 14:49
[QUOTE=Dagy2;364025]yazoo, pokiaľ ťa zaujíma "len" obraz, zvuk a stabilita (kvalitný príjem podľa mňa = obraz + zvuk) tak linux považujem za zbytočnosť.[/QUOTE]
Ci je sat. prijimac linuxovy alebo nie, nema to vplyv na obraz a zvuk.

[QUOTE=Dagy2;364080]yazoo, TechniSat je dobrá voľba keď:...[/QUOTE]
- dobra volba ked chces mat problemy s CAM modulmi, na tomto fore sa toho docitas dost

S UNO-m nebudes mat ziaden problem a vsetko ti fungovat aj s oficialnym softom. Linux sa ucit nemusis, ako bezny uzivatel mozes na toto slovo kludne zabudnut.
Alternativne softy toho vedia vela a maju vynikajucu podporu. Ja som s UNO uplne spokojny, je to kvalitny kus elektroniky.
Funkcie sa daju pridavat pomocou pluginov, napr. jeden ti vie velmi podrobne nastavit, kedy ma byt prijimac v deep-standby (ked si v praci).

Respektujem Technisat, ale nechcel by som mat take trivialne problemy ako sa tu na fore riesia.
jaydoo (542)|11.11.2012 15:30
Ako je to s tymi dualnymi turnermi ? Celkom rad by som využil kombianciu DVB-S a DVB-T.
kofolak (294)|11.11.2012 18:17
Dual Tuner = 2x DVB-S2 = nemusis mat dva samostane satelitne tunery
Normalny tuner ma jeden vstup LNBin a jeden vystup LOOPout, dualny ma 2x LNBin.
kombinacia T/S neexistuje, jedine DVB-T/C
jaydoo (542)|11.11.2012 19:31
Na UNO je Dual Tuner ?
HWTest (371)|11.11.2012 22:47
[QUOTE=jaydoo;431477]Ako je to s tymi dualnymi turnermi ? Celkom rad by som využil kombianciu DVB-S a DVB-T.[/QUOTE]

DVB-T se dá "dodělat" pomocí tohohle: http://shop.olmi.cz/zbozi/2185-sundtek-mediatv-digital-home

Mám to takhle jako třetí tuner ve VU+ Duo
kofolak (294)|12.11.2012 01:49
1. Pre Uno/Ultimo by mal byt Dual-Tuner v decembri, vsetci dufame :-) (=modularny tuner s dvoma vstupmi)
2. Solo2 s tym nic nema. Neplette hrusky s jablkami! (Solo2 bude mat dva fixne tunery a Duo2 bude mat dva modularne tunery)
3. DVB-T si mozete dorobit pomocou USB tunera, vid. predchadzajuci prispevok
jaydoo (542)|12.11.2012 13:10
Ako pozerám, tak Solo2 a Duo2 budu už dost rozdielne pristroje oproti Solo a Duo. Ten procesor v tom ma mať 1,3 GHz. Som zvedavy, ako to bude s chladením a spotrebou :)
Vie sa, kedy maju prist na trh a ake budu ceny?
kofolak (294)|13.11.2012 00:16
Solo2 mozno na Vianoce, realne asi az v novom roku, rovnaka situacia ako minuly rok s Ultimo.
Duo2 nikto netusi kedy, nikde ani zmienka, tipujem v priebehu roka.
KamilZ (10277)|16.11.2012 19:18
KamilZ (10277)|18.11.2012 19:19
Zpráva z třetí ruky z ab-fora :-(
[QUOTE]Citace od informovaného uživatele z jiného fóra:
"to ze gigablue quad pustil impex-sat.de do sveta je jeho vec, faktem je ze to moc nefunguje, vu+ duo2 a solo2 se odsouvaji az na rok 2013 a bohuzel nikdo momentalne nevi kdy to opravdu bude, finito vymalovano "
[/QUOTE]