Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HDR-HC9 - zelený pruh při nahrávání

gladiatorpetik (1)|23.11.2011 16:46
Potřeboval bych poradit. Mám kameru Sony HDR-HC9 na pásky mini DV. Při nedávném natáčení se u posledních 3 záběrů udělal zelený pruh. Za dva dny jsem točil 40 min video a vše v pořádku. Poraďte zda to dělá špinavá hlava kamery nebo to byla shoda náhod. Na pásek jsem za tyto pokažené klipy zkoušel točit a bylo vše ok, takže předpokládám že chyba nebyla na pásku, nebo mohla být? V případě že to dělá hlava jaký máte názor na čistící kazety, nebo dát do servisu na nějaké šetrnější mokré čištění? Díky všem za radu jestli se ozvete.
arkij (540)|23.11.2011 17:11
[quote=gladiatorpetik;379772]Potřeboval bych poradit. Mám kameru Sony HDR-HC9 na pásky mini DV. Při nedávném natáčení se u posledních 3 záběrů udělal zelený pruh. Za dva dny jsem točil 40 min video a vše v pořádku. Poraďte zda to dělá špinavá hlava kamery nebo to byla shoda náhod. Na pásek jsem za tyto pokažené klipy zkoušel točit a bylo vše ok, takže předpokládám že chyba nebyla na pásku, nebo mohla být? V případě že to dělá hlava jaký máte názor na čistící kazety, nebo dát do servisu na nějaké šetrnější mokré čištění? Díky všem za radu jestli se ozvete.[/quote]

Na 90% to dělá nějaké smetí na hlavě, nejlépe dát vyčistit do servisu.

Čistící kazeta je jenom nouzové řešení, vozím ji sebou pro případ, kdy kamera zahlásí že chce vyčistit a já jsem v terénu mimo dosah servisu, tak je to záchrana v danej moment (použil jsem asi 2x krátce).
Ta kazeta ale pomůže jen dočasně, pokud je něco nalepené na hlavě, pokud je to pohyblivé smítko, bude se to zase opakovat.

Takže doporučení - čistit v servisu.

Já jsem absolvoval čištění teď po dovolené a mám kameru zase jako novou.

Pokud máš na dosah Olomouc, tak dopručuju http://www.videoolomouc.cz/, máš tam i ceny a Mgr. Petr Zapletal je spolehlivej
BEPE (539)|24.11.2011 14:57
Tu Olomouc potvrzuji, pan Mgr. Petr Zapletal je opravdu spolehlivej a precizní.