Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení HDMI kabelu do PS3

rotrinho (49)|13.10.2008 08:59
Chci se zeptat jestli mám dobře propojené PS3 s LCD TV tak,že má zapojený pouze HDMI kabel bez zapojení základního kabelu AV,nebo je mám mít zapojené oba dva(jak AV tak i HDMI) a mít to zapnutý přes HDMI?Může to mít nějaký vliv?

edit:a ještě jeden dotaz,mám samsunga le32a656 zapojené s repre soustavou Genius 6000 5.1 DarkWood a PS3(80Gb),a chci se zeptat,jestli se zlepší kvalita zvuku na reproduktorech když propojím optický kabel mezi PS3 a TV,nebo nikoliv,a zlepší se kvalita jen na zvuku z TV
Panzer.Dragon (1081)|13.10.2008 09:11
ten zvuk se nezlepsi obe hdmi i optickej kabel jsou digitalni bezztratovy prenosy zvuku a stejne jdou napred do tv a zni pak analogove do beden

ten zakladni av kabel je compositni? ma tri cinche,bilej,cervenej a zlutej? nebo je to scart?
kadell (212)|13.10.2008 10:45
Staci zapojit do TV HDMI. A jestli chces z PS3 dostat 5.1 zvuk, tak to jde jen digitalni cestou, takze HDMI do televize a optika do beden (receivru).
rotrinho (49)|13.10.2008 14:09
[QUOTE=Panzer.Dragon;196097]ten zvuk se nezlepsi obe hdmi i optickej kabel jsou digitalni bezztratovy prenosy zvuku a stejne jdou napred do tv a zni pak analogove do beden

ten zakladni av kabel je compositni? ma tri cinche,bilej,cervenej a zlutej? nebo je to scart?[/QUOTE]ano má 3cinche,červenej žlutej a bílej ale tyto tři se zapojí do něčeho jako redukce skartky nebo tak něco,a píchne se to do skartu u tv
Man5on (661)|13.10.2008 14:16
[QUOTE=rotrinho;196172]ano má 3cinche,červenej žlutej a bílej ale tyto tři se zapojí do něčeho jako redukce skartky nebo tak něco,a píchne se to do skartu u tv[/QUOTE]

Zapoj jen HDMI!!! Ten scartovej shit co tam dávaj zahoď co nejdál dovedeš. Že se Sony nestydí to tam vůbec dávat, fuj.
Mickubicka (6)|13.10.2008 15:40
Ahoj Zajimalo by mě jak funguje u PS3 HDMI-CEC spolupracuje s tv SONY?
Panzer.Dragon (1081)|13.10.2008 16:24
[QUOTE=rotrinho;196172]ano má 3cinche,červenej žlutej a bílej ale tyto tři se zapojí do něčeho jako redukce skartky nebo tak něco,a píchne se to do skartu u tv[/QUOTE]

zapojeni videa timhle kabelem je smrt ale muzes zapojit hdmi do tv tam pujde obraz i zvuk zvuk neres ten stahnes na minimum a zaroven zapojis i ten tricinchovej co vede z ps3 ale ten pouzijes jen na zvuk do tech beden to znamena ze zlutej cinch resit nebudes a tim docilis nejmensi ztraty kvality zvuku
rotrinho (49)|13.10.2008 16:36
[QUOTE=Panzer.Dragon;196206]zapojeni videa timhle kabelem je smrt ale muzes zapojit hdmi do tv tam pujde obraz i zvuk zvuk neres ten stahnes na minimum a zaroven zapojis i ten tricinchovej co vede z ps3 ale ten pouzijes jen na zvuk do tech beden to znamena ze zlutej cinch resit nebudes a tim docilis nejmensi ztraty kvality zvuku[/QUOTE]

tedsem tvuj příspěvek moc nepochopil,mužešmi to nějak popsat jako pro blbra prosím?:D

zkrátka chci docíli co nejvyšší kvality zvuku a obrazu,popřípadě jednoho z toho,mám hdmi kabel,kterej mám propojenej mezi PS3 a TVa ptám se jestli by ten základní kabel(AV) od ps3 nezlepšil obraz nebo zvuk(nebo oboje) pookud by byl připojenej (ale hra by jela přes ten hdmi)
Panzer.Dragon (1081)|13.10.2008 16:53
zapojist hdmi,zapojis ten kabel se trema cinchema (composite) vse do ps3 budou z ps3 trcet dva kabely ten hdmi zapojis do tv ty tri cinche vemes v ruce je rozdelis do jedne ruky vemes bilej a cervenej a do druhe zlutej ten zlutej nic neresis ho jen je proste pridelanej k tem ktery potrebujes bilymu a cervenymu pujdes s temahle cinchema k reprobedne otocis tu centralu repraku a do vstupu pro dva cinche pojmenovaneho na tvych repro TV to zapojis zlutej bude jen tak viset vedle nich pak si zapnes hru a mel by hrat obraz i zvuk pres hdmi + zvuk pres ty cinche nemel by byt problem

v tvym pripade je to nejlepsi mozne reseni
kadell (212)|13.10.2008 20:13
[QUOTE=rotrinho;196207]tedsem tvuj příspěvek moc nepochopil,mužešmi to nějak popsat jako pro blbra prosím?:D

zkrátka chci docíli co nejvyšší kvality zvuku a obrazu,popřípadě jednoho z toho,mám hdmi kabel,kterej mám propojenej mezi PS3 a TVa ptám se jestli by ten základní kabel(AV) od ps3 nezlepšil obraz nebo zvuk(nebo oboje) pookud by byl připojenej (ale hra by jela přes ten hdmi)[/QUOTE]

Pri nastaveni vystupu PS3 si muzes zvolit jen jeden vystup obrazu a zvuku, takze zapojeni HDMI a zvolenim vychoziho vystupu zvuku a obrazu pres HDMI "vypnes" optickej vystup zvuku a analogovej vystup.

Tim padem to nejde udelat tak, jak ti radi Panzer.Dragon. Protoze kdyz ti jde obraz a zvuk do TV pres HDMI, tak uz ti zvuk nepujde ven pres cinche. Pokud bys to udelal tak, jak ti radi Panzer.Dragon, tak potom nebudes mit zvuk z HDMI v TV, ale budes ho mit na cinchech (v PS3 se to musi nastavit) v reprobednach. Nevim, jestli je to nevyhoda, ale mne treba stve, ze si musim pokazde kdyz zapinam PS3 zapnout receiver.

Pokud nechces zvuk 5.1 (musis mit v repro opticky vstup), tak bych to udelal tak, jak to asi mas ted. HDMI z PS3 do TV a z TV dvouma cinchema do repro. Takze v repro budes mit to, co ti zrovna hraje na TV.
Panzer.Dragon (1081)|13.10.2008 20:21
ok dik za upresneni tohle byl kritickej bod toho myho postupu.. :-)

jestli ta tv netrpi lagem na vystupu jako u optickyho vystupu tak to je asi jedno vyzkouset a uvidis
???? (30)|14.10.2008 07:20
[QUOTE=rotrinho;196207]tedsem tvuj příspěvek moc nepochopil,mužešmi to nějak popsat jako pro blbra prosím?:D

zkrátka chci docíli co nejvyšší kvality zvuku a obrazu,popřípadě jednoho z toho,mám hdmi kabel,kterej mám propojenej mezi PS3 a TVa ptám se jestli by ten základní kabel(AV) od ps3 nezlepšil obraz nebo zvuk(nebo oboje) pookud by byl připojenej (ale hra by jela přes ten hdmi)[/QUOTE]


tak ten zakladny kabel ti urcite obraz nezlepsi...tak ako tu niekto pisal.Zahod ho ako len najdalej mozes :)
cez hdmi dosiahnes maximalnu kvalitu obrazu aj zvuku...staci ti na to jeden jediny kabel...tym prilozenym v skatuli nedosiahnes ani lepsi zvuk...pokial je na ps3 nejaka fakt odflaknuta vec tak je to prave A/V vystup,takze ostan u hdmi.