Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pripojenie 5 TV

Jozef035 (646)|18.12.2010 14:22
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť s pripojením 5 TV ku káblovke.
Analógovú/DVB-T káblovku mám privedenú na strechu. Teraz mám na streche rozbočovač 1/2 a do domu mi idú dva káble. Jeden priamo do TV a druhý cez priechodziu zásuvku napája ďaľšie dva TV. Signál mám dobrý.
Teraz by som potreboval pripojiť ďaľšie dva. Uvažujem nad dvomi alternatívami.
1. Dám na strechu rozbočovač 1/4 a potiahnem k novým televízorom dva nové káble.
2. Pred súčasný TV vložím rozbočovač 1/3 a napojím z neho dva nové televízory plus pôvodný. Toto riešenie mi pripadá lepšie. Nemusel by som ťahať zo strechy nové káble. Len neviem, čo spravia dva rozbočovače za sebou.
Zapojenie1.JPG Zapojenie2.JPG
Pitomec (10211)|18.12.2010 14:31
1 je správně (pokud tam rovnou nedáš rozbočovač 1/6 a neuděláš samostatný svod pro každou TV).
Jozef035 (646)|18.12.2010 20:38
No, pripadá mi to profesionálnejšie. Ale je nejaký problém aby som to spravil druhým spôsobom? Je to ekonomickejšie a hlavne nebude mi visieť zo strechy toľko káblov.
tesla15 (505)|18.12.2010 21:19
[quote=Jozef035;315910]Dobrý deň. Potreboval by som poradiť s pripojením 5 TV ku káblovke.
Analógovú/DVB-T káblovku mám privedenú na strechu. Teraz mám na streche rozbočovač 1/2 a do domu mi idú dva káble. Jeden priamo do TV a druhý cez priechodziu zásuvku napája ďaľšie dva TV. Signál mám dobrý.
Teraz by som potreboval pripojiť ďaľšie dva. Uvažujem nad dvomi alternatívami.
1. Dám na strechu rozbočovač 1/4 a potiahnem k novým televízorom dva nové káble.
2. Pred súčasný TV vložím rozbočovač 1/3 a napojím z neho dva nové televízory plus pôvodný. Toto riešenie mi pripadá lepšie. Nemusel by som ťahať zo strechy nové káble. Len neviem, čo spravia dva rozbočovače za sebou.[/quote]

Pro stejný signál ve všech místnostech nutno použít 1/6 rozbočovač. Chcete-li zvýhodnit jednu z místností potom použije 1/2 ( z jednoho vývodu do hlavní TVP, další rozbočovač 1/3 nebo a to raději 1/4. Ztráty 1/3 nebo 1/4 jsou prakticky totožné. Existují aktivní rozbočovače, které signál zesílí. U DIGI vysílání se zesilovače pokud možno nedoporučuji.
Pitomec (10211)|18.12.2010 22:03
[quote=Jozef035;315992]No, pripadá mi to profesionálnejšie. Ale je nejaký problém aby som to spravil druhým spôsobom? Je to ekonomickejšie a hlavne nebude mi visieť zo strechy toľko káblov.[/quote]Problém je v tom, že budeš mít dost odlišné úrovně signálů u jednotlivých TV. Záleží pochopitelně i na délkách jednotlivých svodů. Řešení 1 je prostě lepší.