Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Jak dostat teletextove titulky z tv nahravky do PC

Neregistrovaný (0)|29.12.2010 16:57
Tazatel: AMRIK

Znění dotazu: Zdravím, potřeboval bych poradit, jak vygenerovat teletextové titulky z TV nahrávky (záznam ve formátu TS). Na TV to šlape v pohodě. Nebo alesoň zobrazit titulky v PC.
Díky.
MartasKP (710)|29.12.2010 23:35
V prehravaci s podporou DVD-Video formatu ... mel by to zvladat PowerDVD a nebo NeroVision ... a nebo ty titulky natvrdo pridat do videa,coz je dosti pracne a neni moznost je vypnout.
AMRIK (0)|30.12.2010 18:17
Pridat natvrdo do videa by mi nevadilo, muzu vedet jak? Diky moc.
Wintermute (265)|30.12.2010 20:54
Zobrazit mimo jiné i teletextové titulky z nahrávky v TS umí VLC přehrávač.


Prosím nekódovat titulky přímo do videa, to je řešení z minulého století a na pěst.
Titulky, pokud si dobře pamatuji, dokáže vytáhnout a převést do formátu sub nebo srt ProjectX.
AMRIK (0)|30.12.2010 21:42
Diky za odpovedi,

DVDPower to nezvládl (nebo to neumim nastvit), stáhl jsem VLC player, ale nenabidne se mi v titulkach teletext ... jen open file

nebude probém v tom, že mi to recorder nahraje ve formatu 000.dvr a ja to prevedu do mpg? Ale dvr mi to ani nenacte.
Wintermute (265)|31.12.2010 00:01
[quote=AMRIK;318741]nebude probém v tom, že mi to recorder nahraje ve formatu 000.dvr a ja to prevedu do mpg? Ale dvr mi to ani nenacte.[/quote]
Jo to bude problém. V .mpg už žádný teletext ani titulky nejsou, ty se vytratily při konverzi... Chce to ponechat v původním formátu, tzn. TS.
AMRIK (0)|31.12.2010 00:13
[quote=Wintermute;318771]Jo to bude problém. V .mpg už žádný teletext ani titulky nejsou, ty se vytratily při konverzi... Chce to ponechat v původním formátu, tzn. TS.[/quote]

Jenze zaznam je sice ve formatu TS - tj. obshuje titulky a teletext - na TV to normalne slape, ale pripona souboru je .dvr a to mi VLC nenacte ... ;o( Diky za pomoc.
MartasKP (710)|31.12.2010 00:51
Sice s titulkama nemam zkusenosti,ale zkousel si spoustet IFO soubor v te TS slozce? ... IFO obsahuje vsechny podpurny soucasti jako je menu apod.
BTW ... s VLC mam podobny zkusenosti,naopak NERO vision mi IFO prehraje jako v DVD prehravaci a jakes takes :) to zvladne i windows mwdia player
Wintermute (265)|31.12.2010 01:05
[quote=AMRIK;318772]Jenze zaznam je sice ve formatu TS - tj. obshuje titulky a teletext - na TV to normalne slape, ale pripona souboru je .dvr a to mi VLC nenacte ... ;o( Diky za pomoc.[/quote]
Divné, VLC si zpravidla poradí se všemi běžnými formáty - tedy pokud se nejedná zrovna o nějakou proprietární exotiku výrobce konkrétního nahrávače.

Ještě bych zkusil .dvr přejmenovat na .ts a znovu předhodit VLC. Kdyby nepomohlo, tak nastudovat co je .dvr zač a jak jej převést na obvyklý .ts. Znovu odkážu na starý dobrý ProjectX.

[quote=MartasKP;318776]Sice s titulkama nemam zkusenosti,ale zkousel si spoustet IFO soubor v te TS slozce? ... IFO obsahuje vsechny podpurny soucasti jako je menu apod.
BTW ... s VLC mam podobny zkusenosti,naopak NERO vision mi IFO prehraje jako v DVD prehravaci a jakes takes :) to zvladne i windows mwdia player[/quote]
Tazatel nepracuje s DVD-Video formátem (TS <> VIDEO_TS), takže nemá ani IFO. :-)
MartasKP (710)|31.12.2010 01:17
Tak to jsem nejak prehlidl,jsem si toho vsiml az ted ze nejde o VIDEO_TS :confused::BB:
StD (8612)|31.12.2010 08:49
[quote=Wintermute;318778]Divné, VLC si zpravidla poradí se všemi běžnými formáty - tedy pokud se nejedná zrovna o nějakou proprietární exotiku výrobce konkrétního nahrávače.

Ještě bych zkusil .dvr přejmenovat na .ts a znovu předhodit VLC. Kdyby nepomohlo, tak nastudovat co je .dvr zač a jak jej převést na obvyklý .ts. Znovu odkážu na starý dobrý ProjectX.


Tazatel nepracuje s DVD-Video formátem (TS <> VIDEO_TS), takže nemá ani IFO. :-)[/quote]

...demuxovat podle PIDů TS-stream umí už dávno i Womble, a na rozdíl od ProjectX dobře... Ten DVR (Digital Video Recording) soubor stačí jen přejmenovat na TS a s jako takovým pracovat.

Nevím jak u tebe, ale u mne si DMB ukládá na hadr současně s každým TS i "informační" soubor EIT... a IFO není nic jiného, jen hexadecimální informace o tom, jak s daným program streamem uvnitř VOBu zacházet.