Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TEST: WD TV Live vs eGreat EG-R1

vivid.sk (11472)|2.3.2010 23:11
Dostal som na testovanie tieto dve 'mudre krabicky', ako tieto HDD media playere nazyvam, a skusim sa podelit o vlastne skusenosti. Problem vacsiny recenzii byva, ze to, co cloveka najviac zaujima sa v nej nedozvie a zisti to az dokym nema pristoj doma. Preto sa skusim kritickym okom pozriet na dane pristroje, na funkcie ktore sa mi pacili, resp. nepacili a na to, co tieto playere nevedia.

(v texte budem pouzivat skratene nazvy WD a eGreat ako oznacenie tychto playerov)

Tu najskor najdete strucny pohlad na pristoje, takze tomuto popisu sa vyhnem a prejdem rovno k veci:
http://avmania.zive.cz/Titulni-strana/Levny-prehravac-eGreat-EG-R1-video/sc-21-a-1967/default.aspx
http://avmania.zive.cz/Testy/WD-TV-Live-Video/sc-20-a-1924/default.aspx

mnohi zachytili, ze som nedavno spisal zoznam funkcii, ktore ocakavam od dobrej mudrej krabicky, toto su:

[SPOILER]video:

- podpora diakritiky v titulkoch (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
- manualny posun titulkov v obraze (na vysku; standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
- prepinanie jazykovych stop
- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
- plna podpora DVD (vratane menu)
- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
doplnene:
- ulozenie pozicie (nastaveni) pre kazdy film (pozicia, zoom, track), aby pri dalsom spusteni pokracoval od poslednej pozicie (alebo sa spytal, ci to uzivatel pozaduje)

a z tych specifickejsich:
- horizontalny posun obrazu (hore a dole, v pripade filmov 2.35:1 - pre lepsiu citatelnost titulkov v ciernom pase)

audio:
- podpora lossless formatov (flac, wavpack, ape - tieto stacia, popripade este wav)
- bitperfect SPDIF output (bez upsamplingu na 48k pri CD, ako to robia lacne onboard zvukovky v PC)
- podpora flac/wv/ape/wav + cue. (teda image + cue sheet).
- podpora vytvarania a ukladanie playlistov (alebo favorities ....)
- Rozumne skakanie po adresaroch/preskakovanie skladieb (aby to bolo pouzitelne aj bez zapnutia TV)
[/SPOILER][FONT=Arial Narrow]

[/FONT]Interface a obsluha:

Kazdy z playerov je inak koncipovany, WD ma jednoduche, ale prehladne ovladanie s mensim mnozstvom nastaveni, jednoduchy (a prilis maly) DO, pricom eGreat potesi vacsim DO, ktore by sice mohlo byt prehladnejsie usporiadane, no s vacsinou priamych tlacidiel. Kym WD si obsah disku nacita pri prvom pripojeni (trva to dlhsie v zavislosti od poctu suborov), eGreat si databazu neuchovava a ide priamo na vec. Z tychto skutocnosti ale pramenia viacere fakty. Kym skakanie po adresaroch vo WD je rychle a svizne, eGreatu trva kazde jedno nacitanie zlozky. Co ma vsak pri eGreate otravovalo najviac, tak na spustenie filmu z adresara bolo nutne aspon sekundu pockat, kym sa zobrazi jeho velkost, inak sa zobrazila ikona o nedovolenej akcii. Vacsine uzivatelov to ale asi prekazat nebude, kedze som asi na jeho ovladanie prirychly. WD si taktiez po kazdom dalsom spusteni prescanuje HDD a zisti co pribudlo/ubudlo, aby si aktualizoval databazu. Kazde nasledne preskenovanie uz netrva dlho (par desiatok sekund, v zavislosti od obsahu hdd), a kedze bezi na pozadi, tak je mozne pouzivat WD bez ohladu na to.


Video:
V tejto casti skusim zhrnut prakticke dojmy - a zhrnut to, co pristoj naozaj vie v porovnani so zakladnou poziadavkou:

WD:
[FONT=Arial Narrow]- podpora diakritiky v titulkoch (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
ANO
- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
[COLOR=DarkOrange]ANO, ale len ciastocne[/COLOR]. Zial manualny vyber nie je mozny, takze titulky v podadresaroch nehrozia. Musia byt pristupne v adresari spolu s filmom.
Taktiez mi nieje jasny sposob vyberu. Pri konkretnom testovanom titule boli dostupny len interne titulky v mkv, napriek tomu, ze boli v adresari aj externe (s inym menom, samozrejme). Neexperimentoval som s tym, ktore mena suboru vybera a ktore nie, vysledok bol taky, ze toto riesenie opat nieje idealne, a to aj vdaka neschopnosti si vybrat manualne subor s titulkom.
- manualny posun titulkov v obraze (na vysku; standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
ANO (len v nastaveniach)
- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
ANO, tienovanie bolo mozne zapnut a vypnut, velkost tienovania bola len (thin/thick).
- prepinanie jazykovych stop
ANO
- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
ANO (ine ako passthru som neskusal - nevyuzivam)
- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
[COLOR=Red]NIE[/COLOR]
- plna podpora DVD (vratane menu)
[COLOR=DarkOrange]NIE. [/COLOR]DVD tento player ale prehra bez menu, vacsinu titulov zvladal bez problemov, zacal prehravat od zaciatku filmu.
- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
[COLOR=DarkOrange]? (uff, toto som nejako zabudol otestovat)[/COLOR]
- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
ANO
- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
[COLOR=Red]NIE[/COLOR]
- ulozenie pozicie (nastaveni) pre kazdy film (pozicia, zoom, track), aby pri dalsom spusteni pokracoval od poslednej pozicie (alebo sa spytal, ci to uzivatel pozaduje)
ANO, pozicia filmu.

a z tych specifickejsich:
- horizontalny posun obrazu (hore a dole, v pripade filmov 2.35:1 - pre lepsiu citatelnost titulkov v ciernom pase)
ANO. Toto ma prijemne prekvapilo. Sice posuv nie je mozne az detailne ovladat (velke skoky), ale je to pouzitelne.


audio:
- podpora lossless formatov (flac, wavpack, ape - tieto stacia, popripade este wav)
ANO, flac, wav (bez cue sheetov); flac aj s tagmi.
- bitperfect SPDIF output (bez upsamplingu na 48k pri CD, ako to robia lacne onboard zvukovky v PC)
ANO, upsampling nerobi, ale bitperfect test mi nejako nevysiel, k tomuto sa vratim neskor
- podpora flac/wv/ape/wav + cue. (teda image + cue sheet).
[COLOR=Red]NIE[/COLOR]
- podpora vytvarania a ukladanie playlistov (alebo favorities ....)
Toto som nejako specialne netestoval, prehrat playlisty to zvladne urcite
- Rozumne skakanie po adresaroch/preskakovanie skladieb (aby to bolo pouzitelne aj bez zapnutia TV)
[COLOR=DarkOrange]NIE. [COLOR=Black]Preskocit na dalsiu skladbu sa da[/COLOR][/COLOR], no preskocit na dalsi adresar v poradi nie. Je teda nutne po skonceni prehravania adresara opat zapnut TV a vybrat si iny adresar. Popripade skusit prepnut naslepo :)
[/FONT]



eGreat:
[FONT=Arial Narrow]- podpora diakritiky v titulkoch (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
ANO
- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
[COLOR=DarkOrange]ANO, ale len ciastocne[/COLOR]. Zial manualny vyber nie je mozny, takze titulky v podadresaroch nehrozia. Tu plati to iste co pre WD, napriek tomu sa mi pri tom istom titule zobrazili aj interne a externe titulky, pri dalsom v tom istom adreasri uz nie. Takze opat - hladanie titulkov podla mena mi je zahada.
- manualny posun titulkov v obraze (na vysku; standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
ANO (aj pocas filmu, takisto funguje zvacsinanie a zmensovanie pocas prehravania filmu)
- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
ANO, Zial dementne farby ako modra a zelena su uplne nepouzitelne. Neviem kto to navrhoval, ale ja by som uvital radsej 5 odtienov bielej/sivej, ako nejaku modru. Biela/FFFFFF nieje totiz moc prijemna, na LCD prilis svieti.
- prepinanie jazykovych stop
ANO
- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
ANO (ine ako passthru som neskusal - nevyuzivam)
- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
[COLOR=Red]NIE[/COLOR]
- plna podpora DVD (vratane menu)
[COLOR=Black]ANO[/COLOR]
- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
[COLOR=DarkOrange]? (uff, toto som nejako zabudol otestovat)[/COLOR]
- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
ANO, zial uz prvy krok zoomu je dost velky, takze by potesilo moznost jemnejsej volby zoomu.
- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
[COLOR=Red][COLOR=DarkOrange]ANO (ale len z default nastavenia na 24p, pokial je film NTSC, tak sa ziadne prepinanie nekona)[/COLOR][/COLOR]
- ulozenie pozicie (nastaveni) pre kazdy film (pozicia, zoom, track), aby pri dalsom spusteni pokracoval od poslednej pozicie (alebo sa spytal, ci to uzivatel pozaduje)
ANO, pozicia filmu.
a z tych specifickejsich:
- horizontalny posun obrazu (hore a dole, v pripade filmov 2.35:1 - pre lepsiu citatelnost titulkov v ciernom pase)
[COLOR=Red]NIE
[/COLOR]

audio:
- podpora lossless formatov (flac, wavpack, ape - tieto stacia, popripade este wav)
ANO, flac, wav (bez cue sheetov); flac bez tagov.
- bitperfect SPDIF output (bez upsamplingu na 48k pri CD, ako to robia lacne onboard zvukovky v PC)
ANO, upsampling nerobi, ale bitperfect test mi nejako nevysiel, k tomuto sa vratim neskor
- podpora flac/wv/ape/wav + cue. (teda image + cue sheet).
[COLOR=Red]NIE[/COLOR]
- podpora vytvarania a ukladanie playlistov (alebo favorities ....)
Toto som netestoval/zabudol som.
- Rozumne skakanie po adresaroch/preskakovanie skladieb (aby to bolo pouzitelne aj bez zapnutia TV)
[COLOR=DarkOrange][COLOR=Red]NIE. [/COLOR][COLOR=Black]Tu treba napisat, ze tento player nie je moc vhodny na prehravanie hudby, z dovodu, ze sa neda ani preskakovat po trackoch, toboz nie po adresaroch.[/COLOR][/COLOR]
[/FONT]

specificke postrehy WD vs eGreat

-[COLOR=Silver]WD TV nevie seekovat po filme (myslim ze zvladne maximalne v DVD a to len po chapters, ak si spravne pamatam). Dost podstatna to vec, da sa sice zrychlit 2x-16x, ale to je vcelku nanic, pokial chcem ist na konkretnu pasaz v strede filmu (samozrejme, ti trpezlivejsi si mozno pockaju), ale toto tu rozhodne chyba.[/COLOR]
[COLOR=Sienna]Oprava: WD TV seekovat vie, ako ma upozornil ai.[/COLOR] [COLOR=Sienna]Po stlaceni FF je nutne stlacit next, takze kombinaciou tychto dvoch tlacidiel to funguje.[/COLOR]

eGreat toto zvladne, taktiez je mozne skocit na konkretnu casovu poziciu / popripade sa preseekovat cez slide bar. Miestami mi sice vypadol zvuk pri testovanom filme (bolo nutne opat niekde seeknut), ale predpokladam, ze ide skor o nahodu ako pravidlo.

-funkcie internetu a prehravania medii som v porovnani nejako neriesil, klavesnica je v pripade WDTV doslova nepouzitelna a vytukavanie slova mi pripadalo vecne, tak som to po prvom pokuse vzdal. (ak si niekto zvykne na HTPC v obyvacke, tak niet cesty spat).

k eGreatu mam este jeden specificky fakt. Kedze mam starsi AVR, ktory nema HDMI, oba playere som prepojil cez optiku. eGreat ma v tomto pripade nastaveni 2 polozky (SPDIF - RAW/ SPDIF - stereo).

Problem ale je, ze v prvom pripade tam posiela sice korektne AC3 a DTS stream z filmu, ale pri prehravani mp3 aj nedekodovanu mp3. Posiela ju tam totiz ako stream. Pri novych AVR je ich podpora asi standardna, no moj AVR prijme cez SPDIF jedine PCM/AC3/DTS (presne ako je v spedifikacii DVD). Takze opat dalsi problem - nutnost prepinania nastavenia. V pripade ze by som si zvolil druhe nastavenie (SPDIF - stereo), zvuk z mp3 sa sice dekoduje a posle korektne v PCM, ale filmy s AC3 a DTS budu stereo taktiez (co nechcem). Pri WD sa dany problem nevyskytoval. mp3 prehraval posielal ako PCM, DTS a DD ako bitstream.

- WDTV nema nastavenie hlasitosti ani rozne nastavenia/upravy obrazu. Sice to, co teraz napisem moze vyzerat divne, ale som celkom rad, ze tam niesu, pretoze si myslim, ze zvuk ma ist nezoslabeny (presne ako je) a obraz neupraveny. Konecne nastavenia su vylucne vecou TV (teda zvuk sa pridava v TV resp v AVR a nastavenie obrazu by som robil taktiez vylucne v TV; ak vobec).

- Samsung.Demo 40Mbit prehral korektne len WD.

- Prehravanie napriklad 3 albumov za sebou je vo WD problematicke. Ako som uz napisal, WD po prehrati adresara skonci. Nie je mozne povedat mu, co ma spravit nasledne. Jedina moznost je prehravat cez "search", kde vyberie podla zadaneho kriteria (je to dost otravne zadavat to cez tu klavecnicu, ktora nie je ani qwerty), vtedy sa da zoznam najdenych skladieb pustit v ramci "jedneho kola". Filtre ako Artist, Genre, Album Name sice naoko funguju, ale v konecnom dosledku nasmeruju len na 1 konkretny album. Nie je teda mozne pri tejto funkcii pustit si vsetko napriklad od 1 autora.

-eGreat podporuje prezerania Audia/videa/fotiek naraz (na rozdiel od WD, kde si musim uvedomit co vlastne chcem). eGreat takisto umoznuje rychle prepinanie medzi tymito typmi zobrazeni.

- pristup do nastaveni je pri egreate rychly (jedno stlacenie tlacidla na DO), pri WDTV je nutne vratit sa do hlavneho menu.

-WD nezobrazuje ziadne informacie o obsahu archivu, na rozdiel od eGreatu, ktory zobrazi zakladny obsah kontajnera (audio/video kodek, rozlisenie a strucne info). Tato funkcionalita je dostupna idealne - na tlacitku DO.

-eGreat ma mnohe detailnejsie nastavenia oproti WDTV.

- oba playere podporovali HDD s viacerymi particiami, tak FAT32 ako NTFS.

- a nakoniec sa vratim k bitperfect testu. Mnohi uvazuju o tejto krabicke ako o zdroji zvuku. Samozrejme o analogovych vystupoch a ich kvalite sa nemusime bavit vobec, ale mam ma mysli digitalny vystup (ci uz do AVR alebo do DAC). Planoval som uskutocnit jednoduchy bitperfect test - prehranie DTS CD 44.1 (teda digitalneho streamu), ktory v pripade, ze je prehraty bez akychkolvek uprav, dekoduje AVR korektne ako DTS. Toto samozrejme patricne oznami ikonkou DTS a zvukom z multikanalu, namiesto šumu. Tu nastal zaujimavy fakt. DTS wav prehrali oba playere korektne. Ak som vsak skonvertoval wav-> flac, tak to uz neslo (bolo pocut sum). Moja teoria (flac sa musi dekodovat na PCM a poslat von) by sice mala platit, ale neviem preco nefungovala (v PC mi toto iste napriklad funguje). Nakoniec som vsak dospel k nazoru, ze oba playere DTS vo wave detekuju a poslu ho tak ako maju. K tomuto zaveru som dospel preto, ze flac, a aj wav (pokial tam je akakolvek skladba) regulovat ide (hlasitost). V pripade DTS wav ale hlasitost regulovat nejde. Player teda musi vediet ze ide o DTS wav. Tolko teoreticka uvaha, viac som sa s tym nemal cas zaoberat. Slepe testy wav vs flac vs PC ale dokazali ze krabicka hra rovnako ako moj referencny zdroj signalu, PC. I ked sa subjektivne zdalo, ze sem tam hra nieco inak - slepe testy to vyvratili.

Mozno som este daco podstatne zabudol, ak si spomeniem, tak do dopisem do existujuceho prispevku, no uvitam nazory / postrehy. V pripade dalsich otazok mozem zodpovedat co budem vediet.

P.S. Necital som navody k ziadnemu z playerov, takze je mozne ze som nieco popisal nespravne, alebo som na nejaku funkcionalitu neprisiel. V tom pripade ma na to upozornite a prispevok doplnim/opravim.

update: oba playere mali posledny oficialny firmware k tomuto datumu.

update (7.3): v pripade, ze je audio stream DD 2.0, tak WD ho posiela cez optiku dekodovany ako PCM. Neviem z akeho dovodu (kedze 5.1 ide OK), no trosku ma to prekvapilo.
ai (2993)|2.3.2010 23:21
wow,

WDTV Live muze poskocit dopredu ve filmu, stlacis fast forward a stlacis next, skoci to o 10min dale, stlacis next jeste jednou a je dal o dalsich 10 min, atd..
vivid.sk (11472)|2.3.2010 23:30
Diky za info, opravim to.
mila001 (149)|3.3.2010 00:18
Dobrá práce takhle bych si představoval test i u dalších značek.
fat01 (114)|3.3.2010 13:22
Super, díky !!!!!!!!!!!!
eldorado09 (1441)|3.3.2010 18:01
Ďakujeme, pekná práca.
reykoo (1)|3.3.2010 18:52
Super, diky moc, presne takove srovnani jsem hledal...
David Lister (405)|5.3.2010 19:59
Díky moc. Skvělá práce. Právě vybírám ultralevný přehrávač a musím říct, že tohle je zatím nejpřínosnější info, co jsem četl. Skoro se všemi dotazy ses mi přesně trefil do noty. Už jen podle tvého otestování vím, že WD určitě ne.
Takže zbývá eGreat a Xtreamer a z nich už si nějak vyberu.

Jen dotaz - jestli je FW u R1 stejný jako u R1B a R1A - zda novější modely také nepřehrávají flac a mají stejně omezenou použitelnost při pouštění hudby. Zatím totiž favorizuji R1A do kterého bych nacpal 1,5-2T disk a krmil ho přes přiložený USB kabel z PC nebo časem přes síť, pokud bych to nějak dokázal rozběhnout - vůbec se v tom nevyznám, ale moje představa je: eGreat přes kabel připojený do sítě, NTB který by pomocí Wifi posílal data přes router do tohoto zařízení - technicky v tom asi nebude problém, ale zatím je to nad moje teoretické znalosti.
Hmm (1739)|6.3.2010 18:12
A jak jsou na tom tyhle přehrávače s českým zvukem z DVD dolepovaným k MKV, nepřesamplovaným ale natahovaným pomocí parametrů stretch a delay ?? Konají se výpadky a lupance, rozbíhání s obrazem, nebo to jede bez problémů ? eGreat by to prý měl zvládat ....
vivid.sk (11472)|6.3.2010 21:06
A jak jsou na tom tyhle přehrávače s českým zvukem z DVD dolepovaným k MKV, nepřesamplovaným ale natahovaným pomocí parametrů stretch a delay ??

To nemoze fungovat, kedze cez SPDIF ide originalny stream. Teda tie lupance budes pocut (co je logicke). Aj pri prehravani z PC to pocujes. Takze jediny sposob je korektne spomalit stopu. (ina vec je softwarovo dekodovat a prehrat, ale o tom rec nieje).

A analog (alebo dekodovany vystup) som pri multikanalovych zdrojoch neskusal - ten by som nepouzival, ani keby to fungovalo.

[quote=David Lister;270073]zda novější modely také nepřehrávají flac [/quote]

EG-R1 flac prehrava, ale s obmedzeniami o ktorych som napisal (ziadne ID tagy, ani preskakovanie po skladbach, ani seekovanie)
jarino1978 (8045)|6.3.2010 22:16
@ vivid : už len za tú námahu máš u mňa bodík...
Hmm (1739)|6.3.2010 22:40
[quote=vivid.sk;270262]A jak jsou na tom tyhle přehrávače s českým zvukem z DVD dolepovaným k MKV, nepřesamplovaným ale natahovaným pomocí parametrů stretch a delay ??

To nemoze fungovat, kedze cez SPDIF ide originalny stream. Teda tie lupance budes pocut (co je logicke). Aj pri prehravani z PC to pocujes. Takze jediny sposob je korektne spomalit stopu. (ina vec je softwarovo dekodovat a prehrat, ale o tom rec nieje). [/quote]
No známej má R1 a tvrdí mi, že se zvukem MKV nemá problém, přitom matrjošky má ode mne a mě na TVIXu 7000A vypadává zvuk u každé druhé.... :-(
vivid.sk (11472)|7.3.2010 22:26
Hmm> Su 2 sposoby ako prehrat taketo filmy. Zrychlit film na framerate zvuku (=25fps). alebo re-enkodovat za behu audio stream (decode - stretch - encode).

Myslim, ze nic z tohoto tento player nerobi.

No známej má R1 a tvrdí mi, že se zvukem MKV nemá problém
Ma to naozaj prepojene s AVR cez HDMI alebo optikou (a v audio nastaveni je nastavene SPDIF-RAW/HDMI-RAW)? (o tom je totiz rec).
fat01 (114)|8.4.2010 06:53
[quote=vivid.sk;269456]

k eGreatu mam este jeden specificky fakt. Kedze mam starsi AVR, ktory nema HDMI, oba playere som prepojil cez optiku. eGreat ma v tomto pripade nastaveni 2 polozky (SPDIF - RAW/ SPDIF - stereo).

Problem ale je, ze v prvom pripade tam posiela sice korektne AC3 a DTS stream z filmu, ale pri prehravani mp3 aj nedekodovanu mp3. Posiela ju tam totiz ako stream. Pri novych AVR je ich podpora asi standardna, no moj AVR prijme cez SPDIF jedine PCM/AC3/DTS (presne ako je v spedifikacii DVD). Takze opat dalsi problem - nutnost prepinania nastavenia. V pripade ze by som si zvolil druhe nastavenie (SPDIF - stereo), zvuk z mp3 sa sice dekoduje a posle korektne v PCM, ale filmy s AC3 a DTS budu stereo taktiez (co nechcem). Pri WD sa dany problem nevyskytoval. mp3 prehraval posielal ako PCM, DTS a DD ako bitstream.

[/quote]

Tento problém je řešen novým firmwarem 1.0.3.11 http://www.umax.cz/download/drivers/DH/EGR_R1_R2A_1.0.3.11.rar
Nový firmware umožňuje individuální nastavení výstupu pro DTS, AC3, ...
MP3 jsem zatím v seznamu nenašel.
night-eagle (9)|15.4.2010 21:04
Chlapi!!!!,ale to nejdůležitější jestli se to seká při přeHrávání FULL HD MKV filmů z externích HDD tady není. Řekl bych že to je to nejdůležitější. Recenze pěkná ale podívám se na plynule jdoucí film? :-)))
To je oč tu běží.......
vivid.sk (11472)|15.4.2010 21:11
[quote=night-eagle;277593]Chlapi!!!!,ale to nejdůležitější jestli se to seká při přeHrávání FULL HD MKV filmů z externích HDD tady není. Řekl bych že to je to nejdůležitější. Recenze pěkná ale podívám se na plynule jdoucí film? :-)))
To je oč tu běží.......[/quote]


a preco by to neslo ? .... o ziadniom sekani nemoze byt ani reci. Ak by som nieco take spozoroval, tak to predsa spomeniem.
night-eagle (9)|16.4.2010 00:40
Právě jsem měl doma EG-M34A a některé pasáže FULL HD MKV trochu drhly a to má údajně lepší procesor než EG-R1. Zdrojem byl externí HDD propojen na USB. Při propojení na sata se chod zklidnil,ale problémové pasáže zadrhávaly dále. Jedná se třeba o 1 minutu z celého filmu. Jinak OK. Mám dilema zda koupit EG-R1B (procesor -Realtek 1073 400MHz,DDR 128MB ), nebo EG-M34A (procesor-SIGMA DESIGNS SMP8635,DDR 256MB). Internetové služby mě nezajímají jen potřebuju aby to frčelo z externího HDD pěkně bez chybiček.
Když jsem pátral na netu ve stylu Sigma vs Realtek, tak vyskočila recenze asi jako že Realtek "OK" - do 720p ,ale pro 1080p rozhodně Sigma
fat01 (114)|16.4.2010 06:16
Mám EG-R1B a k tomu 1TB USB Verbatim a nemám absolutně žádný problém s trháním FullHD obrazu. Nevím co víc k tomu dodat.
night-eagle (9)|19.4.2010 13:30
Prosimtě jaký máš firmware? Teď jsem si objednal v alze R1B i M34A,tak je porovnám a vítěz zůstane doma, poražený poputuje zpět ve 14denní záruce,kdy se to prý dá vrátit. Tady je spousta rozdílných a protikladných názorů.
fat01 (114)|20.4.2010 06:10
Aktuálně mám verzi 1.0.3.11, ale ani v přechozích verzích nebyl s trháním obrazu žádný problém.
Spíš si myslím, že problém bude v chybné kompresi daného mkv filmu.
night-eagle (9)|21.4.2010 01:23
To si právě také myslím,že záleží jak je ten rip udělaný. Defacto mi všechny filmy na EG-M34A jeli, jen třeba jeden pár minutový úsek se trhal. Každopádně stejný firmware mám v záloze a zítra se do toho pustím.
elwlke (23)|23.6.2010 02:24
Planujem kupit HD kameru ktora vytvara zaznam do kontajneru .mts. Ktory z tychto prehravacov mi to prehra? Poprosil by som prakticku skusenost. Vdaka
GOTO (17)|24.6.2010 09:54
WD TV Live .mts prehraje v pohode (panasonic HDC-SD200).
GOTO