Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio 14

jibarr (792)|18.9.2009 21:16
StD (8612)|19.9.2009 15:01
...jj lákaj pěkně upgrady za nějakých 1500... a 13 zřejmě vynechali z pověrčivosti :-D
dalizije (641)|19.9.2009 16:02
I 14 je zbytečné .............(co se týče Pinnacl).
Možná jsem zaujatej ............................
Akim (128)|19.9.2009 18:49
PS mi už nesmí do PC, ale v každým případě jsou zajímavý všechny ty pluginy od Red Giant schovaný v celkový ceně cca 2 tis. Kč. Nechápu jak se jim daří získat takový licence.
karl2 (96)|28.9.2009 21:12
Já teda trial zkusím, jestli bude. Třeba mile překvapí ;-).
ucetni.Ugo (8)|4.10.2009 21:05
čus všem, mám skromný dostaz, zda mi tady někdo poradí, jak v Pinnacle studiu 9 nebo 14 provést zamazání obličeje postav, které se pohybují....rozmazání vím jak udělat, ale rozpohybovat to tak, aby se rozmazání pohybovalo spolu s postavou v Pinnacle neumím. Např. v Adobe Prepiere Pro to jde...
keto (136)|16.10.2009 16:03
[quote=Akim;241212]PS mi už nesmí do PC, ale v každým případě jsou zajímavý všechny ty pluginy od Red Giant schovaný v celkový ceně cca 2 tis. Kč. Nechápu jak se jim daří získat takový licence.[/quote]

To je fakt, např. v PS 12 jsou efekty Vitascene od ProDAD a když jsem koukal kolik ten balík stojí samostatně, tak jářku skoro 9.000 bez DPH. Takže to zas není zas tak špatná koupě to PS 12. No a v PS 14 jsou taky nějaký efekty, od Red Giant tuším a ty jsou taky mastný.
keto (136)|16.10.2009 16:05
[quote=ucetni.Ugo;243006]čus všem, mám skromný dostaz, zda mi tady někdo poradí, jak v Pinnacle studiu 9 nebo 14 provést zamazání obličeje postav, které se pohybují....rozmazání vím jak udělat, ale rozpohybovat to tak, aby se rozmazání pohybovalo spolu s postavou v Pinnacle neumím. Např. v Adobe Prepiere Pro to jde...[/quote]

nemám ho ted před sebou, ale když sem procházel ty efekty, něco jako rozmaz tam tuším byl, ale mám pocit že jako demo, takže je nutné zaplatit a aktivovat.Ale jak píšu, nemám ho ted před sebou, abych se podíval.
zilda (9)|31.10.2009 18:56
zdravičko mam dotaz...chci koupit Pinnacle STUDIO 14 Ultimate Collection kde se cena pohybuje cca kolem 2000kč...jedna se mi ale o to zdali tento software poběži naprosto bez problemu a budu moci upravovat veškere video ze starší kamery canon s rozlišenim 1.3mpx(mam doma verzi 11 ale ne original...vypada to že vše jede jako ma tak mě jen zajima zdali tato novější verze take bude upravovat video v teto kvalitě...systemove požadavky na verzi 14 jsou Intel Pentium nebo AMD Athlon 1.8GHz a vyšší (2.4GHz doporučeno), pro formát AVCHD je vyžadován procesor Intel Core™2 Duo 2.4 GHz a vyšší, pro formát AVCHD1920 je vyžadován procesor Intel Core™2 QUAD 2.66 GHz nebo procesor Intel Core i7........nevim co jsou ty ostatní ale myslim a doufam že na mem starším pc což je intel P4 2.4ghz s HT technologii a 1gb ram ,win XP HOME SP3 ...bude tento programek šlapat stejně jako verze 11...děkuji za rady
jarino1978 (8045)|31.10.2009 19:47
@zilda : tá kamera je AVCHD ??? Ak nie, myslím nemá zmysel ísť do v.14. Ináč je to stále ten známy systémo žrút, kľudne ti možno bude stačiť tá 11 alebo možno 12. V.14 ma ničím nenadchla... Vlastne ju testnem vždy len tak zo zvedavosti, robiť by som v tom teda nechcel...
zilda (9)|31.10.2009 21:03
instalační DVD Pinnacle Studio verze 12 obsahuje: Pinnacle Studio 12, Pinnacle InstantDVD Recorder, SureThing® Express Labeler, Pinnacle Studio Bonus DVD, Pinnacle Studio/Studio Plus uživatelská příručka (anglicky)
a verze 14
software pro editaci videa; novinky:, Vista komp., generátor hudby ScoreFitter®, nové uživatel. rozhraní, podpory formátu pro přenosná zařízení Sony® PSP™ či Apple® iPod®, WXP SP3, Vista, Windows 7, podpora AVCHD, zelené klíčovací plátno

kamera je canom mvx100 ...jde mi o to že do boudoucna pujde 14 i na win7 ale i ten cenovy rozdíl...verze 12 stoji 900 a 14 ultimate collection 1900 ostatně neni to ani pro mě jako spiš pro otce kdery si občas něco natoči a upravuje si tam přechody a sem tam něco dořekne a tak...
karl2 (96)|14.3.2010 19:17
Tak jsem vyzkoušel a celkem funguje - spíš bych řekl, že se chová jako dřív. Čím více videa sestřihaného videa, tím pomalejší. Při střihání formátu DV AVI to šlo vyřešit sestřiháním 20 minut a pak vyexportovat do DV AVI (beze ztráty kvality).

Co ale teď s AVCHD videem??? Při pohledu na exportní možnosti MPEG2-TS (HDD) jsem se trochu lekl, když zvuk byl zašedlý "stereo" (z kamery mám 5.1). Zkusil jsem pana Googla a našel jsem tohle: http://editace-videa.heureka.cz/pinnacle-studio-14-hd/recenze/

Proti:
...
* Export do souborů AVCHD .m2ts nepodporuje Dolby Digital 5.1,
* Export do disku AVCHD má silně sníženou hlasitost a nízkou kvalitu u zvuku DD 5.1.

Dotazy:
1. Je to pravda?
2. Jak dostat z Pinnacle 14 sestřihané AVCHD video s 5.1 DD zvukem v co nejlepší kvalitě (ideálně zcela bez ztráty kvality pro další zpracování)?

Díky
Karl
steviezah (272)|16.3.2010 01:31
Proti:
...
* Export do souborů AVCHD .m2ts nepodporuje Dolby Digital 5.1,
* Export do disku AVCHD má silně sníženou hlasitost a nízkou kvalitu u zvuku DD 5.1.

Dotazy:
1. Je to pravda?
2. Jak dostat z Pinnacle 14 sestřihané AVCHD video s 5.1 DD zvukem v co nejlepší kvalitě (ideálně zcela bez ztráty kvality pro další zpracování)?

Díky
Karl

1.Do souboru to takhle nevyexportuješ.Přímo na disk to jde.Dá se to obejít volbou:Vypočítat obraz,ale nevypalovat.Výsledný soubor BDMV má parametry AVCHD 5.1 DD
2.Co myslíš dalším zpracováním?Pokud byto takhle šlo,byl by to nejlevnější konvertor AVCHD
karl2 (96)|16.3.2010 21:54
[quote=steviezah;272296]
1.Do souboru to takhle nevyexportuješ.Přímo na disk to jde.Dá se to obejít volbou:Vypočítat obraz,ale nevypalovat.Výsledný soubor BDMV má parametry AVCHD 5.1 DD
2.Co myslíš dalším zpracováním?Pokud byto takhle šlo,byl by to nejlevnější konvertor AVCHD[/quote]

Vytvoření BD na disk, ale asi znamená vyrendrování, tzn. zapojení ztrátových přepočtů, tudíž ztrátu kvality originálu. Nevím jak je v tomto případě velká, nezkoušel jsem. Co tak čtu, tak hledám vlastnost "smart render" - s DV AVI to nebyla žádná věda, s AVCHD je to veliká věda. Inu pokrok...

Dalším zpracováním myslím např. vytvoření BD či DVD v jiném software. Nebo spojení více dříve sestřihaných částí (těch 20ti minutovek) do jednoho filmu již bez sestřihávání, ale jen třeba s přidáním menu a vytvořením BD či DVD.

ad můj původní dotaz 1, je to zjevně pravda - export do m2ts nepodporuje DD 5.1 (naprosto nechápu proč, ale budiž)

Ještě co ta kvalita zvuku v BDMV? Tedy AVCHD s DD 5.1 Případně i videa. Testoval někdo?
karl2 (96)|18.6.2010 22:59
[quote=karl2;272481]
Ještě co ta kvalita zvuku v BDMV? Tedy AVCHD s DD 5.1 Případně i videa. Testoval někdo?[/quote]

Tak jsem si otestoval sám. Podle mě je výsledná kvalita dobrá, nevšiml jsem si ani, že by došlo k nějakému drastickému poklesu hlasitosti apod. Nicméně při střihání 1h videa jsem zaznamenal neustálé zhoršování odezvy aplikace až do nervy drásajícího stavu... Jelikož problém už nelze obejít přes beztrátový export jako u DV, nevychází mi PS14 pro střih AVCHD vůbec dobře...
grufa (2)|7.8.2011 20:57
Prosím o radu. Mám nainstalovane PS 14 a nestíhá mi absolutně náhled, když upravuju Full HD video. mám celkem našláplou sestavu : Pentium Dual Core 2,80 GHz, 4GB RAM, 2x WD 7200 ot/s, na grafice nezáleží. jde nějak nastavit PS 14, aby byl náhled jednodušší, nebo čím to je, že se mi seká a nejde v tom vůbec pracovat. Díky moc za rady.
MartasKP (710)|7.8.2011 23:38
[quote=grufa;361069]Prosím o radu. Mám nainstalovane PS 14 a nestíhá mi absolutně náhled, když upravuju Full HD video. mám celkem našláplou sestavu : Pentium Dual Core 2,80 GHz, 4GB RAM, 2x WD 7200 ot/s, na grafice nezáleží. jde nějak nastavit PS 14, aby byl náhled jednodušší, nebo čím to je, že se mi seká a nejde v tom vůbec pracovat. Díky moc za rady.[/quote]

V tom tvym naslaplym PC :-)- .... podivej se na HW pozadavky a dokup jeste jeden procak :-E ... tohle je naslapla sestava na HDV,ale ne na AVCHD a navic v PS
steviezah (272)|7.8.2011 23:50
Bohužel je to tak.Ani se nemusíš dívat tady to máš:

-Intel Core™ 2 Duo 2.4 GHz required for AVCHD*
-Intel Core™ 2 Quad 2.66 GHz or Intel Core i7 required for AVCHD
1 GB system memory recommended, 2 GB required for AVCHD1920x1080
DirectX® 9 or 10 compatible graphics card with 64 MB (128 MB or higher recommended)
-Red Giant Magic Bullet Looks plug-in: ATI or NVIDIA graphics card with
128 MB of RAM (or more) recommended
-256 MB required for HD and AVCHD*

Na grafice určitě záleží,nemusí to být zrovna high end,ale minimum pro pohodlý náhled je 512 MB.
Otestovánu mám ATI 4650 s 1 GB na Athlon X2 2,8 CHz a je to na hraně,ale nedoporučuju.
Jestli můžeš přejdi na 15 nebo pokud chceš zůstat u Pinaclu přejdi na Avid Studio,ale Avid má zubaté titulky,je třeba si pohrát s nastavením,nebo použít externí titulkovač např:BluffTitler nebo použít plugin Heroglyph.
grufa (2)|8.8.2011 17:32
Na 15 PS bych přejít mohl, ale dělá mi problém angličtina. Asi ještě není k 15 PS čeština že? A to Avid Studio vychází v češtině?
steviezah (272)|8.8.2011 17:58
Avid Studio a Pinnacle Studio 15 je lokalizováno do češtiny a v současné době jsou to jediiné programy na úpravu videa ve kterých výrobce přímo podporuje češtinu.Pokud je něco dalšího česky je to neoficiální kompilace např:Power Director od Cyberlinku.Tuším, že i některá verze Nero Vision byla česky,ale to má spíš funkci joineru a splitteru,to snad za plnohodnotný videoeditor nelze považovat.Ale proti gustu žádný disputát,takových softů je plný net, namátkou AVS,ImToo,Xilisoft.
Ukázku Avidu máš tady jen zvol seznam vida Avid Studio CZ.Je tam i seznam EDIUS CZ, ale to jsem blbě označil,ukázky jsou CZ,program je ANG.
http://www.youtube.com/user/steviezah

Asi je lepší přejít na AVID,PS 15 je poslední z řady podle toho co píšou na AVID.
AVID Studio je nástupce PS, takže jej jasné, že žádné další PS 16 nebude.

Už jsem ten seznam s Ediusem opravil.
A jěště se musím opravit:Adobe Premiere Elements 9 je taky od výrobce česky.
kutulin (6)|27.8.2011 16:48
Dobrý den všem, můžete mi prosím někdo prozradit, jak vložím stmívačku či rozstmívačku nebo nějaký jiný efekt na začátek nebo konec klipu v Pinnacle studiu 15? Nějak to nemohu objevit. Díky za reakce!
josefíka (651)|27.8.2011 17:39
Když jsem v tom dělal (v9), tak se to na začátek klipu chytlo. Jestli to teď nejde, tak to vyřešíš kouskem černého klipu (obrázku) před/za video a vložíš tu prolínačku/ztemňovačku. Snad to nezměnili za těch 7let.
Edtason (8)|27.8.2011 17:43
Normálně 2D přechody,uchopím myší a přetáhnu na začátek,nebo na konec.
kutulin (6)|27.8.2011 17:49
Jéžíšii já jsem trubka, ty efekty jsem cpal do překryvné i titulkové lajny, ale takto jednoduše jsem to nečekal... Znám jen Premiéru a tam se to přelíná s druhou stopou... Díky ještě jednou za info!!!
stanob (78)|26.9.2011 19:55
Ako by som zvýšil ostrosť obrazu pri renderingu ?
Mám nahrate DV videa uložené v avi
a chcem trochu vylepšiť obraz aj keď je mi jasné že HD full z toho nevytiahnem

Pokial máte nejaký návod ako to vylepšiť na max budem vdačný.
bastlir (3245)|26.9.2011 22:04
[quote=stanob;368644]Ako by som zvýšil ostrosť obrazu pri renderingu ?
Mám nahrate DV videa uložené v avi
a chcem trochu vylepšiť obraz aj keď je mi jasné že HD full z toho nevytiahnem

Pokial máte nejaký návod ako to vylepšiť na max budem vdačný.[/quote]

Zkus zalaborovat s kodekama a s frekvencí snímků. Možná, že by Ti pomohl upgrade na v. 15.
steviezah (272)|27.9.2011 00:28
[quote=stanob;368644]Ako by som zvýšil ostrosť obrazu pri renderingu ?
Mám nahrate DV videa uložené v avi
a chcem trochu vylepšiť obraz aj keď je mi jasné že HD full z toho nevytiahnem

Pokial máte nejaký návod ako to vylepšiť na max budem vdačný.[/quote]

1)Nastav v preferenci projektu Nový projekt s rozlišením 1920x1080/16:9/25s/s prokládaný
2)Vytvoř nový projekt s tímto nastavením
3)Vlož si svoje videa,pokud jsou 4:3 použij buďto posuvník a lupu pro úpravu do 16:9 nebo rozšířený editor 2D popřípadě se podívej jak jsem to udělal tady:
http://www.youtube.com/user/steviezah#p/c/3DA4AB4C70CFAD2E/11/hrh4y1ywnkk
4)Použij efekt Zaostřit
5)Exportuj do souboru AVCHD nebo na disk DVD či BD dle potřeby.

Nikde není psáno,že DV záznam nelze vložit do projektu full HD.Jak vypadá DV záznam po exportu do full HD máš tady a to je použit záznam z VHS kazet:
http://www.youtube.com/user/steviezah#p/c/3DA4AB4C70CFAD2E/21/4LC0kMrt8Xk
Záznam přímo z DV kamery v AVI po exportu do full HD máš tady:
http://www.youtube.com/user/AlenaZadra#p/u/0/LoFoeO72UGE

Samozřejmě,že z hovna bič neupleteš pokud je původní zdroj videa pošpatnělý.Pak je třeba pozkoušet nějaké vidomizery nebo videoenhancery.Na prodrobnosti se zeptej strejdy Googla.

Doporučuji přejít na Avid Studio, řada PS je ukončena PS 15.Pinnacla sežral Avid
stanob (78)|27.9.2011 19:49
4)Použij efekt Zaostřit

Po použiti tohto efektu je konečne video trhané
ai (2993)|27.9.2011 22:03
Pri zvetseni rozmeru PROKLADANEHO videa je dulezity kvalitni deinterlace na stejnou frekvenci jako original , zvetseni a pak zase vyrobit interlace. Ten HD interlace je vpdstate zgruntu nove vyrobene prokladani, tedy je dobre vyrobit kvalitnich 50p z toho 50i DV avi , zvetsit a pak zase odstranit pulsnimky a dostat prokladanych 50i (nebo to uz nechat v tech 50p !)

Dela se to sofistikovane, ovsem Pinnacle zrejme asi ne, mozna to tak dela, ale s jednoduchymi algoritmy. Ostreni uz jaksi spatneho videa, (roztrepane hrany) nicemu nepomuze.
Zvetsovat DV avi jen proto , abych mel HD video nema cenu, pouze pri SD a HD mixu asi ano.

Prokladani ve videu problem ztezuje. Neco jineho je progresivni SD rozmer, ale to DV avi neni.
steviezah (272)|28.9.2011 05:14
[quote=ai;368847]Pri zvetseni rozmeru PROKLADANEHO videa je dulezity kvalitni deinterlace.

Dela se to sofistikovane, ovsem Pinnacle zrejme asi ne[/quote]

Ano je to tak, navíc,když PS 14 formát do 50p neumí,vždy provádí přepočet do 50i.To bylo implementováno až do 15,která 50p podporuje.To jsem si neuvědomil,když jsem psal předchozí příspěvek.

Ale pokud se to trhá, je k tomu dostatečně výkonné PC a nastaven render na pozadí
a je dokončen?
Minimálně 4 jádro od 2.6 GHz a 3 GB RAM,grafika sice vyhovuje 512 MB,lepší je 1GB RAM.

Převody z DV do full HD jsem dělal i ve 14,nikdy jsem si s deinterlací nelámal hlavu, protože jsem s tím neměl žádný problém.Navíc když Pinnacle pro DV a HD používá rozdílné kodeky a ten pro HD se mi jeví subjektivně jako lepší i pro DV.Pro mě bylo důležité co z toho vyleze,pokud byl základ v DV solidní, výsledek byl tomu adekvátní.Takže ani nikomu nedoporučuju zda takový převod má smysl nebo ne.To si musí každý rozhodnout sám po vyzkoušení,navíc s ohledem na možnosti které jak kdo má k dispozici a na znalostech.
Určitě by bylo nejlepší řešení převést DV do HD hardwarovým řešením,myslím,že to si ne každý může dovolit nebo nemůže zaplatit specializované firmě.

Ale zpět k tématu:
Vylepšit DV lze v PS různými pluginy:
Na odzrnění a odšumění plugin od NeatVideo
Na barevnou korekci kromě těch co jsou v PS tak Spice MasterPro od Pixelan
Na doostření NewBlue VideoEssential,v nich je Detail Enhancer a Sharpen+color korekce
Lze použít i Adorage a Vitascene,ale ty 3 jsem použil nejčastěji.
stanob (78)|28.9.2011 21:56
dakujem za typ
V Notebooku problem nevidim mám i7, 6Gb ram, a 2Gb grafiku
Ale dal som do Corelu NewBlue VideoEssential a cez Sharpen som to skusil a nič netrhá
Vysledné video je fakt ostre ale musim sa sustrediť zase na šum
steviezah (272)|28.9.2011 22:02
V čem se vlastně zpracovává to video?V Corelu nebo v Pinnacle?To jsou poněkud rozdílné programy
i když podobné.
ai (2993)|28.9.2011 22:28
Jeste me napada trapit se z upscalem na HD kvuli YouTube ? Neda to v konci lepsi vysledek na full screenu, nez uploadovat pouze SD, zkousel to nekdo ?
mishkooo1 (137)|29.9.2011 00:24
[quote=ai;369011]Jeste me napada trapit se z upscalem na HD kvuli YouTube ? Neda to v konci lepsi vysledek na full screenu, nez uploadovat pouze SD, zkousel to nekdo ?[/quote]

Je to trošilinku lepšie...pre laika fajné keď uploaduješ hd...:) Nieje nad natív, ale čo sa týka pomeru "pozerateľnosti" voči "x" ikonky môjho firefoxu, uploaduj natív...