Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FullHD vs. HD Ready

sergi (25)|1.4.2008 21:31
Zdravím, mám takový dotaz.. Chtěl bych si pořídit 42" plasmu od Panasonicu.. Mám ale věčné dilema.. HD Ready nebo FullHD.. Vím, že na normální video FullHD a HD Ready na 42" spíš nepoznám, ale FullHD bych využil při připojení notebooku a využití plasmy jako externího monitoru.. Mám ale obavy ze 2 věcí..
1) někde jsem četl, že FullHD má horší kontrast než HD Ready, protože tím, že je tam víc bodu, tak je tam vlastně víc mezer mezi nimi a tím panel méně svítí.. Díval jsem se na specifikace nových panasoniců a kontrast mají stejný.. je pravda, že svítivost ale neuvádějí (ten se ale u plasem neuvádí snad nikdy..) Co si o tom myslíte..
A HLAVNĚ
2) Jak se to s obrazem FullHD s českým (nekvalitním) tv signálem.. jak kabelovým analogem tak kabelovým digitálem.. Vím jak vypadá kabelový analog na HD Ready (Panasonic TH-37PX7E) a je to super.. Na FullHD jsem normální TV dignál nikdy neviděl.. Radil jsem se o tom v Plasma centru na Křenové v Brně a tam mi prodavač radil, že pokud tam budu sledovat víc i normální TV signál, že bych měl jít pouze do HD Ready.. prý že na FullHD to vypadá strašně.. že jsou daleko víc vidět chyby v signálu a celkově, že ten obraz působí mnohem hůř než na HD Ready.. Že FullHD je spíš na BlueRay nebo pro to připojení k PC..

Jaký názor na to máte vy nebo jaké s tím máte zkušenosti..

Díky moc za info..
Connor (509)|1.4.2008 23:11
V anketě ti chybí minimálně třetí možnost: Je to fuk. Na obou to bude vypadat stejně blbě.
A zároveň se připrav na solidní flameware. :-)
mpe1 (51)|1.4.2008 23:41
Na normální PAL je to jedno. Na HDTV/BR je jednoznačně lepší full-HD.
karel.01 (2)|1.4.2008 23:59
Před pár měsíci jsem měl stejné dilema jako Ty, ale pak jsem v Datartu porovnával vedle sebe hrající PX 70 a PZ 70 /FullHD/. Při signálu z DVD byl obraz prakticky totožný, ale přes analog.tuner jednoznačně vyhrál PX 70 - u PZ 70 byl obraz méně kontrastní a zdál se "rozplizlejší". Neměl jsem ale možnost pohrát si s nastavením a v obchodě je obraz vždy jiný, než doma. Před týdnem jsem si pořídil 42´PX 80 - maximalní spokojenost. Má velice citlivý digital.tuner, jenž mi skvěle naladil stanice ze 60 km vzdáleného ostravského vysílače, přestože bydlím v dost členitém terénu.
PC mám s TV propojeno přes VGA-VGA kabel - po přepnutí na PC vstup mi hlásí SXGA/60 Hz, vyššího kmitočtu se mi nepodařilo dosáhnout, ale obraz je bez viditelného kmitání - sleduji jej z cca 3m.
sergi (25)|2.4.2008 00:04
No jako já začínám mít taky pocit, že ta PX 80 bude asi favorit.. to FullHD bych zatím asi využil jen na hry a možná občas na nějaký film na BR nebo přes PC..těch zatím ale moc není..
IceDive1 (223)|2.4.2008 12:45
PX 80 má naozaj parádny obraz sám som ju kamarátovi doporučil. Nová rada full HD plaziem PZ85 od Panasonicu bude v spracovaní SD obrazu na tom ale o poznanie lepšie ako jej predchodca.
artam (1147)|2.4.2008 14:08
sergi:
A hlavne sa priprav na to, že ak budeš plazmu používať ako externý displej k notebooku (čo bol tvoj úvodný zámer pre Full HD), tak po 10 minútach statickej bielej obrazovky (word, browser,...) zostane desktop ešte minimálne pol hodinu vypálený na obrazovke, kým zmizne. Na prácu na PC plazma skutočne nie je vhodná :(.
Aliens_II (380)|2.4.2008 14:41
[QUOTE=artam;171509]sergi:
A hlavne sa priprav na to, že ak budeš plazmu používať ako externý displej k notebooku (čo bol tvoj úvodný zámer pre Full HD), tak po 10 minútach statickej bielej obrazovky (word, browser,...) zostane desktop ešte minimálne pol hodinu vypálený na obrazovke, kým zmizne. Na prácu na PC plazma skutočne nie je vhodná :(.[/QUOTE]

Za 10 minut, áááno? Za 10 minut se ta televize nestihne ani vysr ..... :(

Tyto zcela mylné informace mě dokáží pořádně vytočit, teda. A ještě k tomu hodinu to bude vypálenýýýýý, děs.
Dejte s tím už pokoj, áááno.

Pokud chce externí zobrazovač pro notebook, tak ať si raději koupí LCD monitor a né televizi. Ale jestli chce z toho notebooku sledovat filmy a občas si zapařit hru, tak i ta plazma se dá.
pat01 (249)|2.4.2008 16:15
[QUOTE=IceDive1;171493]PX 80 má naozaj parádny obraz sám som ju kamarátovi doporučil. Nová rada full HD plaziem PZ85 od Panasonicu bude v spracovaní SD obrazu na tom ale o poznanie lepšie ako jej predchodca.[/QUOTE]
Jak to víš ?? že bude nová řada full HD o poznání lepší ve zpracování SD signálu? Ty už jsi to viděl ? Doposud je tomu právě naopak u SD.
Nebo žiješ heslem co je nový je i lepší....