Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TESLA: SMUTNÝ PŘÍBĚH

Pikobus (84)|18.11.2007 16:35
LCD TESLA: SMUTNÝ PŘÍBĚH
Všechny zdravím,
protože jsem před koupí LCD Televizoru hledal různé zkušenosti majitelů abych si podle toho sám vybral,rozhodl jsem se napsat tento nepříliš krátký příspěvek a tak se omlouvám,ale koho to zajímá tak si ho rád přečte a koho ne, tak prosím, aby se tím vůbec nezatěžoval a tento článek přeskočil.
Myslím si že internet je na toto výborná věc ,kde píší majitelé různých televizorů a tudíž si člověk může udělat o přístroji svůj názor aniž by byl ovlivněn reklamní masírkou televizních firem. Sám jsem zažil tento smutný příběh a tak se chci o něj s Vámi podělit aby jste někdo neudělal podobnou chybu jako já.
Po přečtení jedné diskuse na zive jsem se rozhodl dne 11.2.2007 koupit televizor Tesla 32LCD70WDG HD, kde ho majitelé dost chválili, vybavení a cena byla dost lákavá.Nicméně po prvotním nadšení po šesti týdnech (30.3.07) se na obraze začali dělat modré zelené a šedivé mapy,na které se prostě nedalo dívat.Tak jsem mapy vyfotil,a tv reklamoval v 80 km vzdáleném Makru kde jsem ji koupil a čekal 1měsíc a 18dní, pak si tv opět vyzvedl.Ale nervalo dlouho a závada se opakovala.Tentokrát jsem si řekl budeš chytřejší a opět posílen radami z nějaké diskuse že to bude rychlejší odvezl Teslu přímo do servisu.Opět jel 80 km,protože nejbližší servis byl právě v tom samém městě jako zmíněné makro.Jenže oprava trvala stejnou dobu přesně 1 měsíc a 20 dní.Tentokrát jsem se díval na TV celé „!!!3 měsíce a 4 dny!!!“ (to je co říct) ale závada, opět stejná se zas opakovala. Ještě ke všemu jednoho dne vypla úplně a už nešla nahodit.Tenkrát prohlásila moje 9 letá dcera: “tatí vypadá to,že naše tesla dnes vydechla naposled“. Vyrazil jsem po třetí! Tentokrát jsem jel do Makra a žádal hned peníze,protože to byla třetí stejná závada a tak mám ze zákona právo odstoupit od smlouvy.Vím to protože mezi tím jsem psal do právnické poradny a žádal o radu, jak mám postupovat. Napsali mi,že jestli servis vymyslí nějakou habaďuru a řekne třeba že jsem si závadu zavinil sám jediná možnost je SOUD.Ale jako jednotlivec,suďte se s makrem,že? Utopie.V Makru mi řekli,že závadu samozřejmě musí posoudit servis a pak se uvidí.Tentokrát naše slavná Tesla putovala nejdříve do toho samého servisu, pak do centrálního servisu v Liberci a odtamtud ještě na posouzení k výrobci.Už po 14 dnech mi bylo oznámeno,že je neopravitelná a že pošlou dobropis do makra.Obden jsem volal,provolal spousty peněz, ale dobropis nikde.Nechápu jak může být pro někoho problém napsat papír a odeslat mailem,faxem…. Když koupíte přístroj za 25 tisíc korun a nemáte peníze ani přístroj, nejste zrovna poslanec, a ještě s vámi nikdo nechce komunikovat a připadáte si jak kdyby jste je otravoval,tak je to docela dost blbej pocit. Počkal jsem na 31.den od reklamace a dne 9.11.07.jsem od rána telefonoval do všech servisů a do Makra a byl tak otravný až jsem si večer mohl konečně zajít do Makra pro peníze. Chtěl jsem zabít tele, sezvat sousedy a chlastat do němoty.Ale pak, při vzpomínkách na to,co všechno jsem musel podstoupit, s toho nějak sešlo.
Naštěstí pro mne to vše dopadlo dobře, ale pro spoustu jiných lidí kteří koupí takový podobný křáp by nemuselo.Proto píšu tento příběh a chci vyzvat lidi jako já,kteří se pídí před koupí čehokoli, po všelijakých debatách na internetu aby vybrali dobře,aby si uvědomily,že ta cena není vše,je lepší si připlatit a koupit značkovou věc a nebo holt počkat až bude vše levnější. Kdybych měl spočítat kolik mi všechny ty cesty a telefonáty stály peněz a hlavně nervů a strachu,že nebudu mít nic ani peníze ani Tv, tak bych se asi nedopočítal.Já už ted vím že kupovat křápy opravdu nemá smysl, a taková zkušenost opravdu není zadarmo.
Tímto vám chci říct:“neudělejte stejnou chybu“.
Reakce nečekám,jen jsem chtěl aby to bylo někde na internetu,myslím si,že když má někdo podobný příběh tak se sním moc nechlubí a to je špatně! Měli bychom se spojit a každý kdo bude mít podobný problém,s jakoukoli věcí by to měl vždy napsat na internet,abychom si my ostatní dali pozor!
Díky a ještě jednou se omlouvám, ale kratší to napsat neumím.
nodiggity (199)|18.11.2007 18:24
Nevím, ale osobně jsem měl vždy pochybnosti o nákupu LCD v hypermarketech, ať už je to Makro, Tesco, Hypernova či co já vím. Tento příspěvek mi to jen potvrzuje. V těchto obchodech bych si prostě TV nikdy nekoupil.
stani (1647)|18.11.2007 18:44
Je tady přeci jen "trochu" rozdíl...

Pro Makro na rozdíl od ostatních supermarketů neplatí občanský zákoník ale pouze zákoník obchodní.

V ostatních supermarketech by s vámi takto určitě "nezametali", věřte mi....
Konycz (56)|18.11.2007 20:06
a dalsi vec, co bych udelal ja a to je... po 30.nebo 31. dnech bych proste prisel do obchodu a zadal zpet bud vyrobek nebo penize, podle zakon maji max 30 dni, teda pokud to neni ten pripad ze u obchodniho zakoniku tohle neplati. To nevim
dan222 (36)|18.11.2007 20:44
2Pikobus: zkus se na to podivat z te lepsi stranky - pred casem jsi utopil v 32"LCD 25Kkc, dnes (po cca 8mi mesicich pokud dobre pocitam) mas sve penize zpet a muzes si za ne koupit 42" plazmu od "normalniho" vyrobce.

z pohledu lidskyho zivota je tvoje prihoda drobna lapalie o ktere nema cenu mluvit.

ja to vidim spis jako ze jsi mel urcitym zpusobem kliku a s trochou usili a nepohodli muzes vymenit krap 32"lcd za 42" plazmu.

ad cteni internetovych diskusi a postrehu majitelu pred nakupem je, si myslim, stale to nejlepsi co muzes pred vyberem cehokoliv udelat. ziskat podrobne a kolikrat i pravdive info od p(r)odavacu v obchodech je problem, takze tohle pro me toto zustava jednou moznosti jak se dozvedet nejake info "z prvni ruky". na takovyto spatny kus muzes asi narazit u jakehokoliv vyrobce, teslu bych tak nezatracoval. problemem byl nakup v tom makru, byt to kdekoliv jinde, bylo by to podstatne jednodussi a rychlejsi - reklamace max 31dni a po tretim problemu penize na ruku.
Pikobus (84)|18.11.2007 20:55
[QUOTE=Konycz;156097]a dalsi vec, co bych udelal ja a to je... po 30.nebo 31. dnech bych proste prisel do obchodu a zadal zpet bud vyrobek nebo penize, podle zakon maji max 30 dni, teda pokud to neni ten pripad ze u obchodniho zakoniku tohle neplati. To nevim[/QUOTE]
UPŘESNĚNÍ:
Omlouvám se trochu jsem to spletl.1měsíc a 18 dní resp.1měsíc a 20dní jsem měl tv doma než se oběvila závada znovu.Reklamaci vždy stihly vyřídit skoro na den do 30ti dní. Pravda je že pro Makro platí obchodní zákoník.Radil jsem se o tom z právníkem a tohle je u obou zákoníků stejné.Musí to stihnout do 30ti dní. Kdyby to nestihly tak jsem samozřejmě věděl,že mam právo odstoupit od smlouvy.Ale to nic nemění na tom,jaký měli přístup v servisech a na tom, jaký to je křáp!
stani (1647)|18.11.2007 20:55
[QUOTE=Konycz;156097]a dalsi vec, co bych udelal ja a to je... po 30.nebo 31. dnech bych proste prisel do obchodu a zadal zpet bud vyrobek nebo penize, podle zakon maji max 30 dni, teda pokud to neni ten pripad ze u obchodniho zakoniku tohle neplati. To nevim[/QUOTE]

Právě že to v Makru nelze. Ale v Hypernově nebo v Tescu(jak píše jeden výše) by měli(pokud by si to vůbec dovolili) pěkný průšvih, pokuta od ČOI a navíc v 31 den reklamace = automaticky musí na požádání vrátit peníze....
Pikobus (84)|18.11.2007 20:59
[QUOTE=dan222;156100]2Pikobus: zkus se na to podivat z te lepsi stranky - pred casem jsi utopil v 32"LCD 25Kkc, dnes (po cca 8mi mesicich pokud dobre pocitam) mas sve penize zpet a muzes si za ne koupit 42" plazmu od "normalniho" vyrobce.

z pohledu lidskyho zivota je tvoje prihoda drobna lapalie o ktere nema cenu mluvit.

ja to vidim spis jako ze jsi mel urcitym zpusobem kliku a s trochou usili a nepohodli muzes vymenit krap 32"lcd za 42" plazmu.

ad cteni internetovych diskusi a postrehu majitelu pred nakupem je, si myslim, stale to nejlepsi co muzes pred vyberem cehokoliv udelat. ziskat podrobne a kolikrat i pravdive info od p(r)odavacu v obchodech je problem, takze tohle pro me toto zustava jednou moznosti jak se dozvedet nejake info "z prvni ruky". na takovyto spatny kus muzes asi narazit u jakehokoliv vyrobce, teslu bych tak nezatracoval. problemem byl nakup v tom makru, byt to kdekoliv jinde, bylo by to podstatne jednodussi a rychlejsi - reklamace max 31dni a po tretim problemu penize na ruku.[/QUOTE]
No to máš samozřejmě pravdu,to mne taky napadlo.Teď ta tesla stojí 18kulíků a mě vrátily skoro 25!Takže s odstupem času jsem na tom vydělal.A co myslíš že mi teď stojí v obýváku?Odhadls to dobře 42" Plazma: Panasonic TH-42PX700E!Naprostá famózní změna.Max spokojenost!!!
Ivo Mašek (10205)|18.11.2007 21:47
- Pochybuji, že LCD panel vyráběla TESLA.
- TESLA a.s. v ČR již dlouho televizory nevyrábí
http://www.tesla.cz/cs/
- K nám se dováží jednak TESLA z Číny (logo labutě) a TESLA z Turecka (firma VESTEL). Šasi od Vestelu lze normálně najít např. i v televizorech Philips.
stani (1647)|18.11.2007 22:53
Jinak je úplně jedno, kde se to kupuje, zda v nějakém supermarketu(s vyjimkou Makra), nebo internetovém obchodě nebo nějakém specializovaném kamenném - zboží mají všichni stejné....
Pikobus (84)|19.11.2007 16:30
[QUOTE=Ivo Mašek;156110]- Pochybuji, že LCD panel vyráběla TESLA.
- TESLA a.s. v ČR již dlouho televizory nevyrábí
http://www.tesla.cz/cs/
- K nám se dováží jednak TESLA z Číny (logo labutě) a TESLA z Turecka (firma VESTEL). Šasi od Vestelu lze normálně najít např. i v televizorech Philips.[/QUOTE]
Než jsem teslu koupil,tak jsem se ptal na svettv.cz jaký je tam panel.Přišla odpověd že LG.Jestli to je pravda nevim,ale tohle mi napsali.Jinak kde se tesla vyrábí fakt nevim,na štítku jsem nic nenašel,ale na kartonu byly veliké nápisy Rožnov pod Radhoštěm.Tak nevim.Nejlepší by bylo, kdyby jste někdo měl známého v Rožnově a zeptat se ho.(Kdyžtak to sem napsat,taky by mne to zajímalo).Jinak já bych tipnul,že to je čína nebo ten turek. Vebovka na kartonu byla http://www.teslamedia.cz
Radoo (1302)|19.11.2007 20:42
Jak jsem tady viděl Teslu někoho doporučovat, tak jsem psal, že bych ji a jiní noname nedoporučil ani nepříteli ! Je to zbastlený z toho, co přijde "pod ruku", zahoření a funkční kombinace modulů, to asi neexistuje ... Jednou jsem se takto vyléčil a nikdo není tak bohatý, aby kupoval levné věci, pokud to má aspoň chvíli sloužit ...
Proti marketům nemám nic, zboží je všude stejné, internet pro mne nabízí nejvíc ...
Ivo Mašek (10205)|20.11.2007 06:46
[QUOTE]
Největší segment trhu spotřební elektroniky zaujímají barevné televizní a rozhlasové přijímače, dále jejich kombinace s přístroji pro záznam a reprodukci zvuku, videomagnetofony a videokamery. Tato výroba v ČR v podstatě neexistuje. Výjimku tvoří pouze barevné televizní přijímače, které jsou v ČR montovány z rozložených sad.
[/QUOTE]
[QUOTE]Také modernizovaná výroba barevných obrazovek v plochém provedení v TCT v Rožnově pod Radhoštěm, která je licenčně závislá na zahraničním partnerovi, si našla cestu na relevantní trhy.[/QUOTE]
A to je info z roku 2001, takže už ani to nemusí být pravda.
Ivo Mašek (10205)|20.11.2007 08:35
[quote]Rok 1990 přinesl zásadní změny ve výrobě televizorů. Výroba obrazovek v Rožnově byla zrušena, na původním zařízení několik nadšenců ve firmě [COLOR=#0000ff]Reton[/COLOR] kusově vyrábí obrazovky do starších televizorů, případně repasují opotřebované, dnes již nedostupné obrazovky. Tesla Orava se po rozdělení republiky přejmenovala na OTF (Oravska televízna fabrika) a vyrábí dodnes, zatímco v bývalé Tesle Rožnov se montují pod značkou Tesla televize z dovezených dílů. Tesla Strašnice se pokusila zahájit výrobu licenčních televizorů Goldstar, po krátké době byla ale továrna zlikvidována a dnes se objekt, nesmyslně nazvaný NAGANO CENTRUM, pronajímá jako kanceláře.[/quote]
http://www.oldradio.cz/tvp.htm

Privatizace si prostě vybírá svoji daň. A to se netýká pouze výroby televizorů a rádií. To se týká kdysi věhlasného obuvnického, textilního, strojírenského, atd. průmyslu.
Radoo (1302)|20.11.2007 13:00
... škoda mluvit, už jsme jen víceméně levné cvičené opice, co vyrábí něco, co se disigenuje jinde ...
Pikobus (84)|20.11.2007 15:15
Škoda,jsem docela vlastenec,vždy jsem tak trochu preferoval české výrobky,ale po této zkušenosti jsem hodně, asi nevyléčitelně, opařen!
Sedvo (194)|20.11.2007 19:48
Tak přítelkyně si cca před rokem koupily Teslu a sám jsem překvapený jak pěkně hraje. Obraz bez problémů. Je pravda, že doma mám plazmu Samsung a taky spokojenost, ale ta tesla mě velice překvapila. Mimochodem ji kupovaly v brněnském Makru.
Radoo (1302)|20.11.2007 20:40
Ono ještě k těm Tv, Tela, MAs com atd. hrozně záleží na štěstí na kus. (nastavení, díly ...), dvě stejné TV můžou hrát dost jinak ...
Radoo (1302)|20.11.2007 20:41
[QUOTE=Pikobus;156266]Škoda,jsem docela vlastenec,vždy jsem tak trochu preferoval české výrobky,ale po této zkušenosti jsem hodně, asi nevyléčitelně, opařen![/QUOTE]
Já taky ! Tak zkus podporovat třeba český vepřový ...
RICI (222)|22.11.2007 13:46
[QUOTE=Radoo;156284]Já taky ! Tak zkus podporovat třeba český vepřový ...[/QUOTE]

Jo to byla vzdycky kvalitka :-)

Jinak souhlas s tim, ze u tech druholigovych "znacek" je potreba davat podstatne vetsiho majzla, a to uz pri kontrole pred koupi, pak samozrejme pri prevzeti a rozbalovani, a v neposledni rade taky na to od koho to kupuju a za jakejch podminek.