Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výber prijimača a providera(skylink a upc)

zlobr3 (12)|26.8.2010 21:20
Zdravím...chcel by som prejsť z káblovky(digi tv) a vlastný zdroj tv signálu a potreboval by som poradiť pri výbere zariadenia....ak by mi niekdo poradil , bol by som rád.

Prvdepodobne by som šiel asi do skylinku,väčšina píše žemajú najkvalitnejší obraz,potom určite dual konvertor(19,2 a 23,5) a potrebujem vedieť :
1. ked je tam dual konvertor,idú do prijimača z paraboly dva koaxialy alebo len jeden?
2. Potrebujem prijimač ktorý dokáže spracovať naraz dva signály,jeden pušťať do HD plazmy a druhý nahrávať,alebo pustiť von cez scart(mám DVD rekorder).Nezaléží či druhý program pustí von alebo ho nahrá sám...Spracovať musí z viacerých transponderov,NIE len z jedného...to je dosť obmedzujúce...
3. V skylinku nie je program AXN,dá sa k nemu nejak dopracovať s použitím zostavy pre skylink? (karta a príjem z družíc 19,2 a 23,5)???
4. Nájdem niekde prehladný zoznam programov volne dostupných na týchto dvoch družiciach,ktoré budem môcť prijímať spolu zo skylink programami???

Vopred dakujem za odpoved a ospravedlňujem sa za prípadné somariny čo som tu popísal....
vivid.sk (11472)|26.8.2010 22:24
1) Obe moznosti su spravne. Ako si vyberies :). Predpoklada sa vsak, ze ak mas len 1 tunerovy prijimac, tak pojde 1 kabel a na streche budes mat DiSeqC.
2) V tomto pripade je odpoved na otazku ina, pretoze potrebujes 2 kable a 2 tunerovy pristroj. Taktiez budes potrebovat adekvatne LNB.
3) CSlink
4) http://en.kingofsat.net/tv-23.5E.php
http://en.kingofsat.net/tv-19.2E.php
rudlus (539)|27.8.2010 01:44
[quote=zlobr3;294221]Zdravím...chcel by som prejsť z káblovky(digi tv) a vlastný zdroj tv signálu a potreboval by som poradiť pri výbere zariadenia....ak by mi niekdo poradil , bol by som rád.

Prvdepodobne by som šiel asi do skylinku,väčšina píše žemajú najkvalitnejší obraz,potom určite dual konvertor(19,2 a 23,5) a potrebujem vedieť :
1. ked je tam dual konvertor,idú do prijimača z paraboly dva koaxialy alebo len jeden?
2. Potrebujem prijimač ktorý dokáže spracovať naraz dva signály,jeden pušťať do HD plazmy a druhý nahrávať,alebo pustiť von cez scart(mám DVD rekorder).Nezaléží či druhý program pustí von alebo ho nahrá sám...Spracovať musí z viacerých transponderov,NIE len z jedného...to je dosť obmedzujúce...
3. V skylinku nie je program AXN,dá sa k nemu nejak dopracovať s použitím zostavy pre skylink? (karta a príjem z družíc 19,2 a 23,5)???
4. Nájdem niekde prehladný zoznam programov volne dostupných na týchto dvoch družiciach,ktoré budem môcť prijímať spolu zo skylink programami???

Vopred dakujem za odpoved a ospravedlňujem sa za prípadné somariny čo som tu popísal....[/quote]

1,pojde ti len jeden kabel disecq bude zabudovany uz v monoblocku astra 23,5+19,2
2,vyries to jednoducho...kup si jednotunerovy prijiímac s usb a nahravaj si na kluc kolko chces..nekomplikuj to...z jedneho prijimaca ti ani nahodou nepojde aj HD cez HDMI a aj scart...to ani omylom...nekomplikuj to zbytocne...
3,program AXN je asi to posledne,podla coho by som vyberal providera..ale to je tvoja vec
4,ako napisal kolega vyssie
Dagy2 (3153)|27.8.2010 13:21
[quote=rudlus;294244]1,pojde ti len jeden kabel disecq bude zabudovany uz v monoblocku astra 23,5+19,2
2,vyries to jednoducho...kup si jednotunerovy prijiímac s usb a nahravaj si na kluc kolko chces..nekomplikuj to...z jedneho prijimaca ti ani nahodou nepojde aj HD cez HDMI a aj scart...to ani omylom...nekomplikuj to zbytocne...
3,program AXN je asi to posledne,podla coho by som vyberal providera..ale to je tvoja vec
4,ako napisal kolega vyssie[/quote]
Dovolím si vysloviť svoj názor:
1/ tak ako píšu kolegovia 1 prijímač = 1 kábel, príjem z viac družíc je združený prepínačom pri parabole. Je to buď vstavaný prepínač v DUO-LNB (napr. 19.2E + 23.5E) alebo externom Diseq prepínači ak máš sólo viac LNB a k nim tento prepínač.

Osobne vrele odporúčam 2ks LNB a externý prepínač Diseq 2/1 alebo lepšie 4/1 (4 družice do jednoho kábla). Ak totiž zistíš, že UPC Direct má programy, ktoré by si chcel (ESPN, Cinemax1-2, HBO 1-2-comedy) tak s dvomi LNB môžeš prijímať napr. UPC a HD zo SkyLinku. S duo lnb nie.
Je to drahšie riešenie ale flexibilné.

2/ U dvoch prijímačov alebo TwinTunera potrebuješ dva káble. Potom všetky LNB musia byť s dvomi výstupmi (twinLNB) a 2x Diseq
Samozrejme že sú prijímače, ktoré môžu naraz dávať (ten istý) signál cez HDMI aj SCART a ešte k tomu CINCH.
Ale ty potrebuješ HDMI do TV a druhý tuner bude buď nahrávať priamo na HDD, USB alebo cez SCART dávať signál do DVD/HDD rekordéra. To je normálna funkcia každého twintunera.
Ak kúpiš dva prijímače, budeš musieť zdieľať jednu kartu medzi nimi, alebo mať dve karty.
U twintunera to tiež nie je úplne jednoduchá a bežná záležitosť - viď iné vlákna tu na fóre. Používajú sa rôzne finty, neoficiálny sw a pod.

3/ AXN okrem CS link aj UPC s príslušnou kvalitou
zlobr3 (12)|27.8.2010 13:34
Už som rozhodnutý pre skylink,pokukoval som aj po UPC ale odradili ma ohlasi okolo kvality(na tej mi záleží).Občas ale pozerám aj serialy na AXN,preto som ho chcel,ale nieje to životná podmienka...možno ho neskôr pridajú aj do skylink...v cs linku tiež niečo chýba čo má skylink a čo chcem(asi History HD)

Chcel by som proste zariadenie ktoré chytá obidve družice astra(19,2 23,5) a dokáže spracovať dva rôzne programy,jeden pre TV,druhý nahrávať(je jedno akým spôsobom).Často sa stáva že chcem pozerať jednu stanicu a nahrávať z druhej.Chcel by som len jeden prijímač(1 krabicu) a najlepšie jeden kábel do bytu(nemám rád naťahaných milion káblov po byte).

Ked to má dva tunery,tak to nepobeží na jednu kartu??? Musím mať dve karty?dvakrát platiť???To nie je bohviečo...

diky za odpoved...som v tom lajk,len som sa začal o to zaujímať...
Pitomec (10211)|27.8.2010 14:08
Lepší je mít jak CS Link, tak Skylink (každou kartu regnout pro používání na území jinýho státu) a programy si příp. doplatit dle libosti.
jarod72pm (841)|27.8.2010 14:48
[quote=Pitomec;294281]Lepší je mít jak CS Link, tak Skylink (každou kartu regnout pro používání na území jinýho státu) a programy si příp. doplatit dle libosti.[/quote]
Původně jsem to tak praktikoval že CSlink v CZ a Skylink v SK nakonec jsem od této kombinace časem odstoupil a to pro to že CSlink nabízí kompletní SK nabídku +zajímavější programovou nabídku programů za solidních 290/měsíčně(inkaso) včetně AXN(krimi/sci-fi)
a tak Slovenská karta SKYlink mi leží v šuplíku ....
zlobr3 (12)|27.8.2010 15:25
v Cs linku nie je history a kino cs....a nejak som nevydel na ich stránke hd ponuku...(filmbox,discovery,history)

Ale nebavme sa teraz o karte...
Ked budem mat satelit s dvomi tunermi,musím mať aj dve karty???platiť dve karty???
Dvoj tuner by som naozaj chcel...
Pytkin (7947)|27.8.2010 16:12
zlobr : nie .. dve karty mas na SK a CZ , keby to nahodou zablokovali pre kazdy region .. a CS link ma aj ine kanaly a ine moznosti tvorenia balickov ..
zlobr3 (12)|27.8.2010 16:20
No ale na ich stránkach tieto programy nie sú....(history,historyHD,kinocs,MGM a pod.)

Takže je možné technické riešenie v jednom príjimači dva tunery,z toho jeden púšťa von obraz cez hdmi a druhý tuner nahráva z inej stanice na HDD,usb a pod. a bude mu nato stačiť jedna karta od jediného providera???

Ak by to bolo možné,bolo by to super...

Poradte zopár takýchto prijimačov.....
Pytkin (7947)|27.8.2010 16:24
zlobr3 : ale su tam zase ine programy ..

ano to co chces , staci jedna karta .. teda na slusnych primacoch to ide .. na cinskych napodobeninach neviem ..
zlobr3 (12)|27.8.2010 16:27
Mám záujem o značkové zariadenie,najlepšie normálnych rozmerov(šírka 43cm)...dream box ma velmi dizajnom a prevedením neohromil(kolega si ho objednal z číny,videl som ho z vnútra)....
Dreambox velmi nechcem...ale nepoznám absolútne žiadne značky ktoré sa špecializujú na satelity...
Dagy2 (3153)|27.8.2010 17:03
Z "normálnych" prijímačov by som volil asi len z dvoch:
Vantage 8000 -> potrebuješ neficiálny sw ak chceš s jednou kartou prijímať na oboch tuneroch. Môže to tu potvrdiť niekto z majiteľov?
Musíš nájsť predajcu ktorý ti tam doplní HDD. Neviem ako je to s aktívnym chladením, či už Vantage toto inštaluje alebo je to na doplnenie. zisti si tiež ako beží tento neofiko FW s Irdeto kartou.

TechniSat Digicorder HDS2plus -> s jednou kartou kódované programy len s jedného transpondéra pri súčasnom nahrávaní. HDD a aktívne chladenie je štandard od výrobcu. Podpora je tu len od výrobcu a oficiálneho dovozcu, neexistuje neoficiálny FW.

Oba prijímače majú svoje výhody je to na tvojom rozhodnutí. V každom prípade si myslím, že čas, keď CZ programy nebudú na SK karte sa zase vráti. Potom budeš bez ČTHD a NovaHD. Návrh, ktorý ti tu píše Pitomec bol niekedy jediné riešenie ako mať celú ponuku a vyzerá že to zase príde. Potom odpadá nevýhoda TechniSatu a zostávajú už len výhody.

Potom tvoja konfigurácia:
- parabola 85cm
- 2ks twin LNB
- 2ks Diseq 2/1 alebo 4/1
- twin tuner
Dva káble sú nevyhnutnosť. S jedným by si mal príjem len s jedného transpondéru
zlobr3 (12)|27.8.2010 19:33
Dakujem dagymu aj lososovi za odpovede....velmi užitočné...škoda že ten technisat nevie nahrávať hocijaké stanice,len z rovnakej frekvencie ako ide na TV...to je dosť obmedzujúce,prakticky nepoužitelná funkcia...

Pozrem na webe obidva stroje a potom sa uvidí....

Kdokolvek môže dalej poradiť s dalšími zariadeniami...budem rád...
zlobr3 (12)|27.8.2010 19:37
Toto som našiel o tom vantage....budem musieť aj tak použiť neoficial SW??? nevyznám sa...

" Navíc přístroj má dva satelitní tunery, takže lze kombinovat nahrávání z různých transpondéru a družic. Další ohromnou výhodou tohoto přijímače je, že karty vložené v interních čtečkách jsou sdílené. Takže není problém nahrávat naráz ČT1 a ČT2 a záznam máte zaznamenán již v dekódované formě na disku. A přitom sledovat třeba program TV JOJ. Tohle se opravdu povedlo a Vantage je v tomhle směru jedinečný. Obdobnou funkci naleznete jen u linuxových přijímačů jako je Dreambox nebo IP Box "

http://www.parabola.cz/clanky/3187/vantage-hd-8000s-luxusni-multimedialni-hd-prijimac/
Dagy2 (3153)|27.8.2010 19:58
Veď ti to píšem:
Vantage 8000 dokáže s jednou kartou 2 rôzne transpondéry, ale len s neoficiálnym firmware!
Určite je to dobrý prijímač, ale mne to príde ako systém DoDo.
Neoficiálny FW upravuje internú čítačku CONAX na CRW a táto potom dokáže zdieľať kartu pre oba tunery.
Neviem ako to funguje s novými Irdeto kartami.

TechniSat neumožňuje neoficiálny FW. Je potrebný CI-modul so službou dual-decrypt.
Pitomec (10211)|27.8.2010 21:06
[quote=jarod72pm;294292]Původně jsem to tak praktikoval že CSlink v CZ a Skylink v SK nakonec jsem od této kombinace časem odstoupil a to pro to že CSlink nabízí kompletní SK nabídku +zajímavější programovou nabídku programů za solidních 290/měsíčně(inkaso) včetně AXN(krimi/sci-fi)
a tak [COLOR=red]Slovenská karta SKYlink mi leží v šuplíku[/COLOR] ....[/quote]Jednou se ještě bude hodit 8-)
zlobr3 (12)|28.8.2010 15:14
technisat vie nahrávať s jednou kartou len s jedného transponderu...nepoužitelná funkcia...nezájem...

Vtomto článku(recenzii) ale je písané že použil v tej dobe posledný dostupný oficialny sw..

http://www.parabola.cz/clanky/3187/vantage-hd-8000s-luxusni-multimedialni-hd-prijimac/

...ale ak to je nutné , tak by tam bol aj neoficialny sw...ved je to jedno...hlavne aby to šlo ako chcem ja..
Kde sa dá sosnúť nové verzie sw...oficialne aj neoficiálne?
Dagy2 (3153)|29.8.2010 10:16
[quote=zlobr3;294406]technisat vie nahrávať s jednou kartou len s jedného transponderu...nepoužitelná funkcia...nezájem...

Vtomto článku(recenzii) ale je písané že použil v tej dobe posledný dostupný oficialny sw..

http://www.parabola.cz/clanky/3187/vantage-hd-8000s-luxusni-multimedialni-hd-prijimac/

...ale ak to je nutné , tak by tam bol aj neoficialny sw...ved je to jedno...hlavne aby to šlo ako chcem ja..
Kde sa dá sosnúť nové verzie sw...oficialne aj neoficiálne?[/quote]
Zlobr, či oficiálny alebo neoficiálny nie je problém. Ale či funkčný alebo nefunkčný.
Uvedom sí, že každý zásah programátora do programu (a hlavne programátora, ktorý nie je autorom meneného programu) vždy vyprodukuje dve nové chyby. Za týmto si stojím pretože poznám desiatky prípadov z priemyselnej praxe ktoré skončili ťažkými škodami alebo znefunkčnením zariadenia.
V tvojom prípade je šťastie, že sa stane maximálne to, že ti prístroj zamrzne alebo niečo nenahrá. Takže budeš maximálne nasr... ale inak veľké škody nenastanú.
Skús sa pozrieť na vlákna k prijímačom, kde sa neoficiálny FW používa. Diskuzie idú do tisícok príspevkov. Zrejme teda to nie je jednoduché "aby hlavne to šlo" a už vôbec nie "aby to šlo ako chceš ty". Inak by sa takýchto prístrojov povaľovalo v regáloch supermarketov tisíce.
zlobr3 (12)|29.8.2010 15:15
Tak určite by som do neho dal len niečo čo by už mali viacery ludia odskúšané...kedže sa v tom zatial nevyznám,tak to necham bud na predajcu alebo budem postupovať podla rád z diskusných fór....neni to zadarmo,tak sa k tomu chovám zodpovedne...dakujem za rady...aj za trpezlivosť....

Ešte musím zistiť či neoficialny sw bude pracovať aj s Irdeto kodovaním...kedže naň skylink prechádza...bolo by naprd investovať peniaze a nakoniec by to nepracovalo s kartou,nenahrávalo a pod.problémy...
zlobr3 (12)|31.8.2010 07:36
Mohli by ste poradiť pár dobrých diskusných fór okolo sat techniky...nekaj sa mi nepodarilo nájsť žiadne poriadne a aktívne forum..

Potrebujem vedieť či zvládne vantage aj nové skylink karty....s noefic.sw...
Pytkin (7947)|31.8.2010 16:32
zlobr : http://www.cssf.cz (cesko slovenske satelitne forum) ..
jarino1978 (8045)|31.8.2010 18:19
Vantage HD + ICE Skylink = OK
zlobr3 (12)|31.8.2010 23:22
Dakujem všetkým za odpovede a rady...velmi mi to pomohlo...myslím že teraz už musím nájsť len nejakého predajcu a technika ktorý mi toto všetko zoženie a namontuje...
Dagy2 (3153)|1.9.2010 20:59
[quote=zlobr3;294692]Mohli by ste poradiť pár dobrých diskusných fór okolo sat techniky...nekaj sa mi nepodarilo nájsť žiadne poriadne a aktívne forum..

Potrebujem vedieť či zvládne vantage aj nové skylink karty....s noefic.sw...[/quote]

https://www.tvfreak.cz
losos (2977)|1.9.2010 22:35
[quote=zlobr3;294692]Mohli by ste poradiť pár dobrých diskusných fór okolo sat techniky...nekaj sa mi nepodarilo nájsť žiadne poriadne a aktívne forum..

Potrebujem vedieť či zvládne vantage aj nové skylink karty....s noefic.sw...[/quote]

Poslal jsem ti seznam v soukromé zprávě - podíval jsi se vůbec na ni ? Ptám se, protože jsi mi neodpověděl... ;)
zlobr3 (12)|2.9.2010 11:28
prepáč že som neodpísal....samozrejme som si to pozrel...vdaka patrí aj tebe....

Teraz už musím pozháňať nejakého predajcu sat.techniky ktorý to má v ponuke alebo vie zohnať a namontovať...Ešte si o tejto téme niečo pozháňam,prečítam názory viacerých ludí...možné problémy...

Trošku to budem musieť odložiť...mám problémy s netom a pevnou linkou a tí somári s T-comu nejako nič nerobia...na slovensku asi človek musí vybavovať reklamácie ako v Devínskej novej vsi aby niečo vybavil...