Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

X96 android TV Box

whitesak (406)|8.4.2017 21:55
X96 je určitě v pohodě. Ale jak je zde mnohokráte zmiňováno, na stock Androidu nečekej zázraky, pro pořádné a kvalitní přehrávání je to v podstatě nepoužitelné. Ale na tomto železe jede LibreELEC, což je pro tyto boxy dnes jediná, nicméně výborná volba...
Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X
satinst (27)|9.4.2017 10:36
Co myslíš tím, že na kvalitní přehrávání je to nepoužitelné? kamarád mi ukazoval spoustu různých formátů a vše mu běželo bez problému. No já jsem v této oblasti docela začátečník, tak se ještě zeptám na Rapsberry Pi 3. To by byla lepší volba? Jak se dá třeba na PI 3 řešit nejake aplikace. konkrétně mám na mysli třeba sledovanitv. Používám tuto aplikaci a vím že na tom X96 díky androidu jede. šla by nějak teda i na PI 3? Díky
vivid.sk (11472)|9.4.2017 11:15
[QUOTE=satinst;529514]kamarád mi ukazoval spoustu různých formátů a vše mu běželo bez problému[/QUOTE]
To, ze idu prehrat rozne formaty videa (a takto sa to casto snazia prezentovat rozne recenzie, prehratim testovacich 10 sekundovych kuskov) este automaticky neznamena, ze je to pouzitelne. Precitaj si tuto temu (prispevky uzivatela FoolProof, ktory sa s tym hral dostatocne dlho, aby si uzivatel spravil resume).

Tento HW ale pouzitelny je, pod odlahcenou distribuciou linuxu (OpenElec / LibreELEC s KODI) a to bez velkych negativ (ano, nejake su, ale castokrat pre dane pouzitie nemusia byt velkou prekazkou, zavisi aj od prehravaneho obsahu; narazam na deinterlace a upscale).

A co sa tyka samotneho androidu - su uzivatelia, ktorym prehravanie videi "nejako" (hlavne ze to zobrazuje obraz a zvuk) postacuje. Tu ale plati - voci gustu ziaden disuputat.
satinst (27)|9.4.2017 14:30
Ale třeba ten Pi3 se mě zdá hw "slabší" než tohle....nebo to je jiný typ cpu tak je výkonější?
Jako primárně mě jde o přehrávání obsahu ze sdíleného disku, takže KODI je pro to dostatečný a když půjdou ty IP TV tak by to bylo super
whitesak (406)|10.4.2017 10:51
Ono je právě u takovýchto boxů velmi zavádějící se dívat primárně na papírovou výkonnost. Pro přehrávání videí se totiž v naprosté většině dnešních formátů využívá HW dekodér (HW akcelerace) a tudíž nějaké Antutu testy a počty jader a jejich frekvence jsou pro pro posouzení boxu z hlediska přehrávání multimédií úplně mimo.

Stručně o co jde: Tyto boxy pokud je budeš využívat s tím stock Androidem opravdu přehrají tak nějak všechno. Ale potíž je v tom, že naprostá většina videí nebude přehrávaná zcela plynule (mírné cukání obrazu) a jiné "potíže". Někomu to však nevadí - proti gustu není co říci.
Dále budeš mít potáže s poctivým HD zvukem v poctivém 5.1 a 7.1. A zase. Ono to ten zvuk většinou opět nějak přehraje. Ale nebude to na výstupu třeba DTS HDMA 7.1, ale jen ořezané ztrátové DTS Core 5.1 a nebo v horším případě jen stereo downmix. Některé přehrávače jsou na tom androidu v něčem lepší a v jiném zase horší. Ale v důsledku na žádném nejede v jednom vše "správně". Viz Foolproof testy a zkušenosti zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40693-Evolveo-Android-box-H8.

Co se týče Rpi3. Ano to je sice papírově "slabší" železo, ale na LibreELEC s KODI je to výborná a zcela dostačující volba. Výhodou je masivní podpora a odladěnost oficiálního LibreELECu. Ale je třeba říct, že na RPi nepojede HiRes Video (4k) a nepojedou filmy v H265 (HEVC) kódování, kterých pomalu přibývá. Dále nepojede HD Audio... Což někdo nepožaduje a pak je to opravdu velmi dobrá volba.

Na platformě (Android) boxů s procesory S905, S905X, S912 oproti tomu jedou i ty UHD video formáty (H265, 4k,...) a také HD audio (DTS HDMA, DD THD,...). Podpora LibreELEC je neoficiální (komunitní), ale zatím výborná...
jarkove (24)|10.4.2017 13:30
nie som znalec ale android nateraz odmietam.vsade bol vsetko videl,ale spolahnut sa nemozes blbne pravidelne.moj nazor.
Foolproof (2713)|19.4.2017 14:15
Byl jsem zde citován, tedy několik vět.
Pokud někdo chce přehrávat filmy i 4k a HEVC z lokálního USB na TV bez nějakého receiveru, řekněme student na kolejích, krabička z Číny v ceně několika balíčků cigaret, zřejmě Android, naprosto vyhovuje.
Pokud to má čip Amlogic 905 a vyšší, je možné na tom s pomocí LibreELEC provozovat i knihovnu a Kodi. Výhodou je, že system je na kartě a Android zůstává netknutý, žádný root apod.
Neznám Malinu, ale já jsem ji vyloučil hned na počátku, když jsem viděl pouze stovkovou síť, dnes je situace možná jiná.....

Každopádně na vše musí být uživatel tak trochu kutil, není to plug and play.
tdlmarek (1566)|19.4.2017 17:59
[QUOTE=Foolproof;529672]Neznám Malinu, ale já jsem ji vyloučil hned na počátku, když jsem viděl pouze stovkovou síť, dnes je situace možná jiná.....[/QUOTE]
Trochu zvláštní argument. Pokud člověk hned na začátku akceptuje, že zařízení nepodporuje 4K, nemůže mu vadit ani 100 Mbit síťová karta, protože žádné omezení nepředstavuje. Pokud tedy opomenu nějaké připojování HDD přímo k RPi, což je ale celkem nesmyslné.
vivid.sk (11472)|19.4.2017 18:24
Doplnim, ze ja som napriklad novsie S905X s gigabitom nenasiel (ano v popise niekde je, ale ak sa zacneme v tej specifikacii rypat poctivejsie, ide bud o preklep, alebo o zle napisanych 100mbit), paradoxne starsie kusky amlogic S905 s gigabitom nebol problem najst. Mozno sa vsak nieco objavi(lo), no mam pocit, ze je to takto navrhnute schvalne.
Foolproof (2713)|21.4.2017 13:07
[QUOTE=tdlmarek;529674]Trochu zvláštní argument.[/QUOTE]

Různá PC jako MMC existovala a 4k nebylo, proto jsem měl Dune, která hrála BluRay ISO z NAS díky perfektně zvládnuté síti, přišlo 4K, což už historická Dune neumí no a to, že Malina neumí 4k, jsem se po zjištění bitrate síťovky ani nedozvěděl.......:-R.
Theker (8)|4.4.2018 20:43
Zdravím vás, kúpil som si x96mini a rozchodil som na ňom LibreELEC. Ale nefunguje, resp. neviem rozchodiť dodávané dialkové ovládanie. Na rôznych fórach píše že mám replacenúť remote.conf a uložiť ho do /.config
Na SD karte z ktorej bootuje LibreELEC žiaden config priečinok nie je...
Foolproof (2713)|4.4.2018 21:12
Je tam adresář "Configfiles". Já mám Remote.conf v rootu tohoto adresáře a potom ještě jednou v podadresáři "rc_keymaps", kde je správně dodnes nevím, ale funguje to, takže jsem neřešil.:-D
vivid.sk (11472)|4.4.2018 22:33
Staci ulozit na SD kartu do rootu k ostatnym suborom.
Theker (8)|5.4.2018 14:20
mám v roote remote.conf, ale nefunguje nič, okrem Power tlačítka (teda zapnúť to viem diaľkovým, nič viac však už nie). Vyskúšal som už dva remote.conf z netu, zatial bez úspechu. Vyskúšal som už aj Keymap editor (ako ADD-on v Kodi) a bez úspechu.
Foolproof (2713)|5.4.2018 14:56
https://forum.libreelec.tv/core/attachment/1152-s905-libreelec-remote-to-170307b-zip/

V odkazu je x96 a měl by tam být i návod, jak si udělat vlastní, zkus.
Foolproof (2713)|5.4.2018 15:46
Vzpomněl jsem si: Pokud máš Android telefon nebo tablet, zkus nainstalovat prográmek Kore, mně to přes wifi ovládá krabičku na 100 %. Remote se časem vařeší.
Theker (8)|5.4.2018 19:05
Vellká vďaka Foolproof! Ten config v zložke x96 funguje! Ešte raz Ďakujem! (PS.: ovládanie cez ďalšie android zariadenie nepreferujem, box bude totiž používať iný rodinný príslušník a rozhoduje jednoduchosť ovládania (tj. kurzorové ovládanie).
ROpa (1)|20.1.2020 18:58
Chlapi chcem sa opytat, X96ka sa da teraz kupit v konfiguracii 4GB/64GB napr. tu https://sk.gearbest.com/tv-box/pp_009372489185.html?wid=1433363#goodsDetail nebola by to uz teraz lepsia kupa ako temer 3x drahsie Vero 4k+ 2G/16GB ? Samozrejme chcel by som pouzivat LE.

Dakujem Rasto.
pibi (3)|22.1.2020 18:09
Dobrý den.
Nechci zakládat nové téma, proto se zeptám zde.
Vzhledem k tomu, že DVB-T2 zřejmě nebude vysílat rádiové programy, řeším náhradu. Teď je mám naladěné na starém DVB-T přijímači, pro poslech jen zapnu zesilovač. Moje představa je, že koupím nějaké levné MMC, X96 Mini S905W stojí na e-bay necelých 500,-, najdu si stanici třeba na Tunein a nechám trvale v provozu. Je to proveditelné a bude toto MMC na takové použití vhodné? Pro případ výpadku napájení připojím na UPS, kterou mám u PC.
Děkuji, Petr.
teoren (39)|22.1.2020 20:33
[QUOTE=pibi;539015]Dobrý den.
Nechci zakládat nové téma, proto se zeptám zde.
Vzhledem k tomu, že DVB-T2 zřejmě nebude vysílat rádiové programy, řeším náhradu. Teď je mám naladěné na starém DVB-T přijímači, pro poslech jen zapnu zesilovač. Moje představa je, že koupím nějaké levné MMC, X96 Mini S905W stojí na e-bay necelých 500,-, najdu si stanici třeba na Tunein a nechám trvale v provozu. Je to proveditelné a bude toto MMC na takové použití vhodné? Pro případ výpadku napájení připojím na UPS, kterou mám u PC.
Děkuji, Petr.[/QUOTE]
Toto tema me zajima. Jake radiove programy mas na mysli? Stanice Ceskeho rozhlasu jsou dostupne i pres DVB-T2. Ja sam dlouhodobe resim prijem CRo Jazz stale zapnutym set-top-boxem pripojenym do receiveru pres digitalni vstup. Po vypnuti DVB-T jsem stary set-top-box nahradil nepouzivanym pristojem "GTMEDIA V8 Golden" zakoupenym pres Aliexpress. Ten sice prijima DVB-T2, ale nerozpozna ceske tv kanaly (zrejme kvuli HEVC), radio prijima bez problemu. Myslim, ze toto reseni prezije i vypadek proudu - set-top-box se sam po znovuzapnuti vrati na posledni program. Toto by teoreticky mohl byt u X96 problem, ale samozrejme UPS to resi.

Osobne se mi reseni pres internetove radio uplne nelibi, neprijde mi "ekologicke" stale sosat data z internetu. Vic se mi libi prijem vzduchem pres set-top-box.
digitivi (215)|22.1.2020 20:52
Ak hladate krabicku pre DVBT2 a zaroven chcete pocuvat radia je mozne pouzit urcite typy T2 prijimacov zn. Technisat, ktore maju aj DAB+ tuner a moznost internetovych radii. Takze 3 zdroje. Napr. Digipal DAB+.
pibi (3)|22.1.2020 21:04
[QUOTE=teoren;539021]Toto tema me zajima. Jake radiove programy mas na mysli? Stanice Ceskeho rozhlasu jsou dostupne i pres DVB-T2. Ja sam dlouhodobe resim prijem CRo Jazz stale zapnutym set-top-boxem pripojenym do receiveru pres digitalni vstup. Po vypnuti DVB-T jsem stary set-top-box nahradil nepouzivanym pristojem "GTMEDIA V8 Golden" zakoupenym pres Aliexpress. Ten sice prijima DVB-T2, ale nerozpozna ceske tv kanaly (zrejme kvuli HEVC), radio prijima bez problemu. Myslim, ze toto reseni prezije i vypadek proudu - set-top-box se sam po znovuzapnuti vrati na posledni program. Toto by teoreticky mohl byt u X96 problem, ale samozrejme UPS to resi.

Osobne se mi reseni pres internetove radio uplne nelibi, neprijde mi "ekologicke" stale sosat data z internetu. Vic se mi libi prijem vzduchem pres set-top-box.[/QUOTE]

Jedná se o Ostravskou stanici ČasRock, o TV vysílání mi na tomto přístroji vůbec nejde, jen o rádio pro multiroom systém do dílny a ven.
pibi (3)|22.1.2020 21:12
[QUOTE=digitivi;539023]Ak hladate krabicku pre DVBT2 a zaroven chcete pocuvat radia je mozne pouzit urcite typy T2 prijimacov zn. Technisat, ktore maju aj DAB+ tuner a moznost internetovych radii. Takze 3 zdroje. Napr. Digipal DAB+.[/QUOTE]

Rada sice dobrá, ale mediacentrum stojí cca 500 (Technisat DAB+ přes 4k), bude odděleně od AV zařízení, jen pro poslech rádia. Do obýváku sice o Technisatu přemýšlím, ale o modelu Digipal ISIO HD, kvůli HBB TV a záznamu na HDD. Rádio v obýváku asi bohatě zastane AV receiver Marantz NR1200, který umí FM, DAB+ i internetový stream, bohužel neumí dekódovat digitální signál pro hlavní zónu a zároveň jiný digitální signál pro zónu 2, jen stejný jako hlavní, nebo analog.
Saidxxx (104)|10.2.2021 16:22
Zdravím , nedávno jsem koupil , (x96 air amlogic s905x3 4gb ram 32gb rom) :
https://shop.atoselektro.cz/di-way-and-x96-8k-uhd-multimedialni-prehravac_d281174.html?fulltextword=x96%20air
Jedná se mi o to že nedokážu na klasické TV obrazovce nahradit dotyk prstu kurzorem myši ,modře zabarvená text a vyvolal pomocnou lištu s nabídkou (kopírovat, sdílet, vybrat vše a tři tečky nad sebou pro volbu vyhledat na vebu).
Zde je článek pro zobrazení dotykem :
http://android.chaputo.cz/schranka-kopirovani-vkladani-textu/

Zkouším to v nastavení ale nedaří se , zajímavé je že když se dostanu v nastavení v prohlížeči Google -nastavení vebu- soubory cookie -rozkliknu tři tečky vpravo nahoře - Nápověda a zpětná vazba -rozkliknu a vlevo nahoře napíšu text , kurzorem myši levým tlačítkem označím modře , tato lišta vyskočí :
V prohlížeči Google myší jen označím modře ale nic nevyskočí.
Je nějaká rada nebo to nikdy nebude fungovat, pomůže nějaká doplňující aplikace . Muže někdo poradit? Díky za každou radu.