Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Co umí DVD videorekordér?

Neregistrovaný (0)|12.7.2014 13:03
Tazatel: mirokara

Znění dotazu: Dobrý den,
mám tyto požadavky na DVD videorekordér s HDD a rozhraním USB:
1. Nahrát pořad z TV na HDD
2. Překopírovat, co se nahrálo, na flešku nebo DVD-RW
3. Přenést do počítače, tam editovat a exportovat do souboru DivX (MPEG4) a znovu pomocí flešky (nebo DVD-RW) uložit na HDD videorekordéru.
Umožní to některý typ?
Předem dík za odpověď.

Technika, které se dotaz týká: DVD videorekordér s HDD a USB
vivid.sk (11472)|12.7.2014 13:08
Podla mna si par rokov zaspal dobu, dnes nic taketo nema vyznam vyrabat (nieje dovod, DVD je mrtve*), naviac nepises aky je zdroj signalu.
V pripade DVB-T: Pre nahravanie na USB ti staci akykolvek STB s moznostou PVR. Zaznam ulozi na HDD/Flashku, tento uz nasledne mozes upravit podla tvojej potreby.



update:
*aby som to upresnil, vyrabaju sa vsak BD rekordery so vstavanym HDD, v tomto vlakne najdes viac.
geronimoh (2327)|12.7.2014 18:12
[QUOTE=vivid.sk;492560]Podla mna si par rokov zaspal dobu, dnes nic taketo nema vyznam vyrabat (nieje dovod, DVD je mrtve*).....[/QUOTE]

To si jen myslíš, nevím proč by DVD mělo být mrtvé. Já je třeba zrovna používám, i když mám doma 26 TB úložný prostor na HDD. DVD diky i přehrávače má doma většina národa, pokud už nemá Blu-Ray přehrávač. Originální i prázdné DVD disky jsou teď za příznivé ceny.

---------- Doplněno v 18:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:08 ----------

[QUOTE=Neregistrovaný;492559]Tazatel: mirokara

Znění dotazu: Dobrý den,
mám tyto požadavky na DVD videorekordér s HDD a rozhraním USB:
1. Nahrát pořad z TV na HDD
2. Překopírovat, co se nahrálo, na flešku nebo DVD-RW
3. Přenést do počítače, tam editovat a exportovat do souboru DivX (MPEG4) a znovu pomocí flešky (nebo DVD-RW) uložit na HDD videorekordéru.
Umožní to některý typ?
Předem dík za odpověď.

Technika, které se dotaz týká: DVD videorekordér s HDD a USB[/QUOTE]

Nahrát na DVD-RW umí snad každý a když už to budeš mít v PC, tak je podle mně nesmysl to nahrávat zpátky na HDD DVD rekordéru, nehledě na to, že výrobci je osazují čím dál menšími HDD a budeš ho mít hned plný.
geronimoh (2327)|12.7.2014 18:15
[QUOTE=vivid.sk;492560]

update:
*aby som to upresnil, vyrabaju sa vsak BD rekordery so vstavanym HDD, v tomto vlakne najdes viac.[/QUOTE]

Blu-Ray rekordér s HDD mám doma a tuším, že by tvé požadavky splňoval, ještě jsem neměl čas to zkoušet. Pokud uvažuješ o novém DVD rekordéru, tak Blu-Ray rekordér je asi výhodnější koupě. Mrkni na ně. Já koupil nový s 500 GB HDD a dvěma sat.tunry za 10300 Kč.
vivid.sk (11472)|12.7.2014 18:38
[QUOTE=geronimoh;492572]nevím proč by DVD mělo být mrtvé.[/QUOTE]
ak je take popularne, vyraba dnes este niekdo DVD rekorder? Ja som nepisal, ze treba teraz vsetky media vyhadzat z okna, len to, ze to uz nikto nevyraba (detto starsie technologie VHS, ktore ma este spusta ludi doma).
geronimoh (2327)|12.7.2014 18:52
[QUOTE=vivid.sk;492575]ak je take popularne, vyraba dnes este niekdo DVD rekorder? Ja som nepisal, ze treba teraz vsetky media vyhadzat z okna, len to, ze to uz nikto nevyraba (detto starsie technologie VHS, ktore ma este spusta ludi doma).[/QUOTE]

Nevím, jestli vyrábí, ale třeba DVD rekordéry Panasonic se stále prodávají. Na západ od nás se prodávají Blu-Ray rekordéry vedle nich nemají DVD rekordéry smysl vzhledem k nepodpoře HD. I kdyby se DVD rekordéry nevyráběly a neprodávaly, neznamená to, že DVD je mrtvé ....
vivid.sk (11472)|12.7.2014 19:35
[QUOTE=geronimoh;492577]DVD rekordéry Panasonic se stále prodávají[/QUOTE]
Mas pravdu, tak sa opravim, predavaju sa dokonca VHS+DVD komba :) Sice len par ks, ale existuju.
Pytkin (7947)|13.7.2014 01:45
opticke media su mrtve .. jedina rozumna forma v sucasnosti je digitalna distribucia .. Napriklad SONY uz ma online delivery sluzbu na 4K filmy ..
StD (8612)|13.7.2014 02:13
No, "mrtvá" jsou optická media jen pro snoby, co rozhazujou prachy zbytečně za nic v podobě digitálního šíření modního pomíjitelna, co je podle nich stejně za 2 roky passé a vyhodí to. Chudí žijí s tím, co mají nebo na co mají. To mi pripomíná tu Máňu Antoinettu a její proslulé koláče místo chleba... Tady už není řeč o nějakém technickém pokroku, ale o blbosti obecenstva ochotného utrácet za něco, co nepotřebuje nikdo, ale oni to musí prodat, že.
Ivo Mašek (10205)|13.7.2014 09:00
Film (myslím film, ne sračku) musí být na placce a v originál obalu. Bývá k tomu ještě "průvodní list" (povídání o filmu - jeho vznik, režisér, herci, zajímavosti, ......). Tohle mě nikdo nevymluví. nějaké jedničky a nuly na HDD prostě neberu. :-)
vivid.sk (11472)|13.7.2014 11:07
[QUOTE=Ivo Mašek;492597]nějaké jedničky a nuly na HDD prostě neberu. [/QUOTE]
na HDD nie, ale ked su tie iste jednicky a nuly na placke, je to OK?
Ivo Mašek (10205)|13.7.2014 13:06
[ATTACH=CONFIG]27870[/ATTACH] versus [ATTACH=CONFIG]27871[/ATTACH]


Rozdíl, viď ? A to si představ, že uvnitř té krabičky ještě bývá solidně vyvedená knížečka se zajímavostmi o filmu. Prostě - buď jseš ohledně filmů fajnšmekr, nebo nejsi.
Ten film prostě "uchopíš", ........ já nevím jak to vysvětlit. Ten HDD je kus železa, prostě nic ..............
ImgW.jpg film.jpg
vivid.sk (11472)|13.7.2014 13:40
[QUOTE=Ivo Mašek;492611]Rozdíl, viď ?[/QUOTE]
Ale my vravime o ulozisku dat, takze vyssie uvedeny obrazok by mal vyzerat nejako takto:

[ATTACH=CONFIG]27872[/ATTACH]versus



Ak argumentujem informaciami, ktore su dostupne na "krabicke", vsetky si ich mozem prezriet online na TV a daleko obsiahlejsie (Imdb resp Imdb Pro), pripadne trajler.

A ak uz screeny, potom napriklad:

[ATTACH=CONFIG]27873[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]27874[/ATTACH] .. pripadne plno dalsich.

Ale viem pochopit potrebu fyzickeho dotyku "krabicky" pri prehravani, nemam nic proti. No v povodnom dotaze sa riesil zaznam "z TV vysielania" a tam si krabicku nemas - musis si ju (ako StD) vyrobit :D
DVD.png xbmc.jpg screenshot007.png
StD (8612)|13.7.2014 13:54
[QUOTE=vivid.sk;492612]...musis si ju (ako StD) vyrobit :D[/QUOTE]
Nejen to, musíš si to celé vyrobit. A to jednak baví a druhak mě to stojí jen cenu materiálu plus elektřinu a čas. Jiné prostředky mnohý, stejně jako já, nemá. A opět se kolečkem dostáváme zpět k tomu, že ony "moderní a módní cesty" také něco zatraceně stojí. To už to tu pomalu můžem' poměřovat s cenou lístku do kina, kde jsem už třeba nebyl nějakých 25 let, protože je to cenově nedostupné. Proto volím cestu "zdarma z éteru" a naprosto to může pokrýt potřeby některého jedince, stejně jako ten dotazovaný DVD-recorder.
Saxel (2279)|13.7.2014 13:57
Trochu jste se odchýlili od tématu. Já souhlasím s tím, že doporučovat dnes DVD rekordér je opravdu mimo, ale přečtěte si znovu co vlastně tazatel chce - nahrávat TV pořady. Tady je na místě settopbox s pevným diskem.
StD (8612)|13.7.2014 14:10
[QUOTE=Saxel;492614]Trochu jste se odchýlili od tématu. Já souhlasím s tím, že doporučovat dnes DVD rekordér je opravdu mimo, ale přečtěte si znovu co vlastně tazatel chce - nahrávat TV pořady. Tady je na místě settopbox s pevným diskem.[/QUOTE]

Přesně - plus propojení s PC přes LAN pro přímé kopírování, aby se nemusel trápit přenosem přes USBmedia. A má vystaráno. Tak to mám také (DVB-S s 320kou 2,5" HDD).
romana51 (355)|13.7.2014 15:36
Mno, myslím že nám původní tazatel zapomněl uvést jaká má přijímač TV (pozemský, satelit atd.). DVD rekorder už je asi překonaný, syn už jej dávno vyhodil, já ho vůbec nepoužíval.
Navíc se tu jedná o šílené a blbé reklamy, kterých je třeba se zbavit !!! Pokud má příjem přes satelit, je to docela snadné u příjímače PVR. Ale už bych nechtěl s vestavěným HDD, ale s USB a exterňák. Vestavěný HDD mívá malou kapacitu a dost často odchází, špatně se chladí.
Souhlasím s Ivo Maškem, placka je placka. Dobrý film v HD po vystříhání reklam vypálím na BD placku (v Ediusu), udělám tomu krabičku a ..... pak to založím a snad se k tomu ještě vrátím. K dobrému filmu určitě, když jdou v TV živě "sračky".
Kupovat dnes DVD rekorder je hloupost.
geronimoh (2327)|13.7.2014 15:53
[QUOTE=Saxel;492614]Trochu jste se odchýlili od tématu. Já souhlasím s tím, že doporučovat dnes DVD rekordér je opravdu mimo, ale přečtěte si znovu co vlastně tazatel chce - nahrávat TV pořady. Tady je na místě settopbox s pevným diskem.[/QUOTE]

DVD rekorder je settopbox s pevným diskem + vypalovačka :-)-

Blu-Ray rekorder by asi jeho požadavky splňoval, přehraje toho víc a lze k němu připojit externí HDD, umí streamovat atd .......
RoPo (6061)|14.7.2014 08:32
Dnes, když něco s nahrávadlem z éteru/sky na placky v jedné škatuli, tak jedině BD rekordér s HDD a teď je na uváženou zda s DVB-T (přijde DVB-T2 nebo DVB-S a zde pro UHD je tvořena teké nová norma, tudíž i zde by se musel časem tento stroj vyměnit pro 4k, pokud jej člověk neignoruje). Jak píše geronimoh.

Lze používat, jak se zde uvádělo nahrávadlo s externím HDD a pak to celé střihnout v PC, ale je s tím celkem práce v porovnání s jednoduchým střihem v STB s BD vypalovačkou a HDD pomocí dálkového ovládání. Ten kdo toto zatracuje, buď nikdy takovéto řešení nezkusil (např. DVD recorder s HDD) nebo tento segment úmyslně ignoruje.
geronimoh (2327)|14.7.2014 16:40
[QUOTE=RoPo;492646]Dnes, když něco s nahrávadlem z éteru/sky na placky v jedné škatuli, tak jedině BD rekordér s HDD a teď je na uváženou zda s DVB-T (přijde DVB-T2 nebo DVB-S a zde pro UHD je tvořena teké nová norma, tudíž i zde by se musel časem tento stroj vyměnit pro 4k, pokud jej člověk neignoruje). Jak píše geronimoh.

Lze používat, jak se zde uvádělo nahrávadlo s externím HDD a pak to celé střihnout v PC, ale je s tím celkem práce v porovnání s jednoduchým střihem v STB s BD vypalovačkou a HDD pomocí dálkového ovládání. Ten kdo toto zatracuje, buď nikdy takovéto řešení nezkusil (např. DVD recorder s HDD) nebo tento segment úmyslně ignoruje.[/QUOTE]


Souhlas. Dnes pokud nový přístroj, tak jedině Blu-Ray rekorder s HDD. Tuner jsem volil satelitní, protože DVB-T je opravdu jen na čas.

Na digitalizaci VHS kazet má DVD rekorder s HDD např. Panasonic výhodu v S-Video vstupu a záznamu audia až po LPCM, což současný Blu-Ray rekorder Panasonic nemá, ale zase umí záznam v XP režimu na BD média ( asi 5 hodin v XP režimu ), což je zase výhoda, že není nutno dělit nebo snižovat datový tok, aby se 3-hodinová VHS kazeta vešla na jeden DVD disk.