Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Plazma vs. LCD z vlastní zkušenosti

Jiří Piškula (30)|8.10.2010 11:54
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme do naší víkendové diskuze s tématem:

Plazma vs. LCD z vlastní zkušenosti

Plazmová i LCD technologie zobrazovačů má stále své odpůrce i zastánce a každý den přibývají noví lidé, kteří řeší, jak si správně vybrat ten nejlepší televizní přijímač.

Jaké jsou vaše praktické zkušenosti s plazmovým nebo LCD televizorem? Jaký byste dnes preferovali?

Prokázaly se jako pravdivé proklamace různých neduhů, kterými má trpět plazmová/LCD technologie?

Má vůbec smysl řešit ještě dnes otázku, která technologie je subjektivně (z pohledu běžného uživatele) lepší, nebo se to už těžko posuzuje?


Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“, které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
vivid.sk (11472)|8.10.2010 12:06
To bude zasa flame :)
jarod72pm (841)|8.10.2010 13:00
Co mohu posoudit co máme v naší rodině tak jde o :
Plasma Panasonic
LCD LG,Samsung,gogen
jinak u návštěv a předváděčky TV LCD Philips,Toshiba , Plasma LG

většinou šlo o TV do 25000 tedy žádné velikánské uhlopříčky ani extra výbava
vše bylo do 42".

Můj subjektivní pocit a názor je takový že pokud jde o analogový signál je Plasma výborná a taktéž si o něco líp poradí s SD signálem oproti LCD nedělá kolem postav/log rozplzlý obraz a při rychlejším pohybu zachovává celkovou ostrost obrazu na lepší urovni ,
co se týče HD a FullHD obrazu zde se rozdíl skoro smazává a dokonce podle mých očí takový LCD Philips je lepší v barvách a obraze jako celku než Plasma (+ napojené PC nebo PS3 taky líp pro LCD)
Plasma se sice snaží tlačit spotřebu dolů a panely nové generace mají být konkurenci novinkám s LED LCD TV ale i tak si myslím že v posledních letech jde LCD hodně dopředu a prakticky Plasma už nemá co nabídnout.
Budu kupovat příští rok TV a po nekonečných předváděčkách a posuzování jsem se rozhodl že znova zůstanu u LCD .

Jediné řešení jak rozluštit tuto osobní hádanku pro každého může být vodítko každého názoru zde ale rozhodující jsou vlastní oči !!! a ne co jedna paní povídala nebo kdo napsal lepší recenzi a naměřil lepší hodnoty které jako spotřebitel v reálu stejně těžko posoudíme protože to vlastně ani nepostřehnem nebo nepoznáme očima.
geronimoh (2327)|8.10.2010 18:08


Praktické zkušenosti mám pouze s LCD televizorem a dříve s televizorem se zpětnou projekcí. Plasmové televizory jsem měl možnost vidět pouze v prodejnách, takže nemůžu soudit. S LCD televizorem jsem velmi spokojený, jen jsem si po přechodu z projekčího televizoru nějaký čas zvykal na jiné barevné podání, hlavně u pleti, což z větší části vyřešilo zkalibrování barev. Pokud bych dnes kupoval nový televizor, opět bych volil LCD.
BOBA (590)|8.10.2010 18:38
Tchán má LED LCD Samsung a dá se říci, že se to hodně blíží k mé plazmě Panasonic. Švagr má LCD LG a je to hodně nic moc. Kdybych kupoval novou TV a nezáleželo by mi na ceně, tak asi tu LED- kovou i když :) "ta reklama na Led Samsung hraje na mé plazmě moc hezky :).
Ivo Mašek (10205)|8.10.2010 18:53
Mám LCD Sharp a jsem s ním velmi spokojený. To, co čtu v sekci o TV, to různý povídání, u mě nepozoruji.
SPAWN (744)|8.10.2010 22:56
Kdyz je LCD technologie tak dokonala tak proc prisel OLED ktery je ve vsem 1000x lepsi nez LCD? Proc uz nemame OLED davno v obyvaku v uhlopricece 42'' a 50''? Ze by to bylo tim ze vyvoj a vyrobni linky LCD se musi zaplatit? Proc mel ''PIONEER'' nej TV zobrazovace a musel ukoncit vyrobu?

U mne jsou hodnoty postaveny takto: zdravi, stesti, dobry pocit ze zivota!

Znacky ktere uznavam jsou : Pioneer, Panasonic, Sharp, ATI, Intel, Verbatim, Asus, Bmw,Honda, Adidas, Benzin 98 atd. :D :D :D

-The End-
jarino1978 (8045)|8.10.2010 23:10
žiadny OLED neprišiel a vyzerá to tak, že v najbližších 5 rokov stále ešte ani nepríde ( toto isté som písal 2 roky dozadu ). Akosi sa toho všetci vzdali ( Sony, Toshiba, Samsung )...
Neviem, odkiaľ si zobral, že nejaký OLED je 1000x lepší. Zo sna ? Videl si naživo aspoň ten od Sony ? Obraz hnus...
Zjavne si nepochopil zmysel OLED. Stále to točíš okolo LCD... OLED mal nahradiť LCD a PDP technológie.
A prečo ho nemáme v obývačkách. No preto, lebo je hnusne drahý, v plienkach, je shitný a nič nového by nepriniesol....
A k tomu Pioneeru... Opäť neviem, kde si zobral to, že to bol NAJ zobrazovač. Pravda je tá, že to bol priemerný TV, ktorý mal za riťou bohatý marketing a bol priamo určený pre horných 10 000. Skrátka obrazovo nič extra....
A prečo musel ukončiť výrobu ? Pretože počet potencionálnych zákazníkov klesol k číslu 0.
jarino1978 (8045)|8.10.2010 23:18
obe technológie sú plne zrovnateľné, + - minimálne rozdiely, ktoré pre bežného užívateľa sú nepodstatné. Dnes je naopak problém nájsť skôr vhodný zdroj obrazu pre tieto technológie.
SPAWN (744)|10.10.2010 14:54
K tomu prvnimu postu se vracet nebude. Jen ti pripomenu ze pred tema dvouma rokama si sam basnil jak kvalitni PDP ma Pioneer ale vidim ze mas kartkou pamet nebo uz je to skleroza? :D


Nektere kvalitne remastrovane blu-ray disky nebo v dvb-s2 (sky.de) ti nestaci? To co je nabizeno v datovem toku pro cz/sk v DVB-T, S/S2 je otresne.
mirekv (7169)|11.10.2010 07:44
[quote=vivid.sk;300438]To bude zasa flame :)[/quote]

To zrovna nemusí být flame, jde o zkušenosti. Já preferiji LCD, ale každému, co je libo.
Zaujaly mě zkušenosti, že jsou vady v obraze (šum, duchy) na plazmě méně zřetelné než na LCD (o CRT není třeba mluvit). Vysvětlení jsem se dopátral, u plazmy totiž dochází k prosvítání do sousedních pixelů, tedy pokud budu mít polovinu obrazovky černou a druhou bílou, tak sloupec pixelů na černé straně přechodu mezi černou a bílou není černý ale tmavě šedý, což obraz lehce mázne.
tesla15 (505)|11.10.2010 12:00
Vycházím z praktické i theoretické věci. Pro domácí poslech a podívanou nejméně uhl. 50". Pro 3D je to alespoň 63", jinak je rušivý rámeček obrazovky. Tento požadavek prozatím vede k vyřazení OLED, byl by skládaný z X zobrazovačů. ( cena ?). HLAVNÍ barevný TVP si pořizuji by měl lepší než dobrý obraz s věrným barevným podáním a pleťovou barvu. Při vysílání 21 : 9 bych raději ještě větší uhlopříčku. Pro kvalitní zvuk vzdálenost repro 2,5m - 3m, zobrazovač by byl vhodný až k jejich rozmístění. Dále, pro zastánce LCD : proč když je tak barevně kvalitní u nové verze SHARP přidává žlutou??? ( LCD splňuje požadavek pouze v modré, ale...pleťová barva má malý obsah modré. Takže a to zdůrazňuji...jedná se mi ALESPOŇ o 50", výsledkem tedy PLAZMA. Další záležitosti je obvodové zpracování, volil bych nejraději jenom profesionální panel. Dámy a pánové co takhle se někdy sejít a vidět porovnání??? Vím, na všech výrobcích najdeme pihu, žel dost jich je zapihováno. M.Dv.
vivid.sk (11472)|11.10.2010 12:25
[quote=mirekv;300880]Vysvětlení jsem se dopátral, u plazmy totiž dochází k prosvítání do sousedních pixelů, tedy pokud budu mít polovinu obrazovky černou a druhou bílou, tak sloupec pixelů na černé straně přechodu mezi černou a bílou není černý ale tmavě šedý...[/quote]

doplnim:
Tento jav sa vyskytuje aj na CRT TV, prvykrat som si ho vsimol davnejsie este na CRT monitore, kde je to jasne viditelne.
Neregistrovaný (0)|11.10.2010 14:41
[quote=jarino1978;300567]žiadny OLED neprišiel a vyzerá to tak, že v najbližších 5 rokov stále ešte ani nepríde ( toto isté som písal 2 roky dozadu ). Akosi sa toho všetci vzdali ( Sony, Toshiba, Samsung )...
Neviem, odkiaľ si zobral, že nejaký OLED je 1000x lepší. Zo sna ? Videl si naživo aspoň ten od Sony ? Obraz hnus...
Zjavne si nepochopil zmysel OLED. Stále to točíš okolo LCD... OLED mal nahradiť LCD a PDP technológie.
A prečo ho nemáme v obývačkách. No preto, lebo je hnusne drahý, v plienkach, je shitný a nič nového by nepriniesol....
A k tomu Pioneeru... Opäť neviem, kde si zobral to, že to bol NAJ zobrazovač. Pravda je tá, že to bol priemerný TV, ktorý mal za riťou bohatý marketing a bol priamo určený pre horných 10 000. Skrátka obrazovo nič extra....
A prečo musel ukončiť výrobu ? Pretože počet potencionálnych zákazníkov klesol k číslu 0.[/quote]

Tak toto je dost dobre Pioneer "priemerný TV" ozaj dobre.
tesla15 (505)|12.10.2010 17:25
[QUOTE=mirekv;300880]To zrovna nemusí být flame, jde o zkušenosti. Já preferiji LCD, ale každému, co je libo



Zaujaly mě zkušenosti, že jsou vady v obraze (šum, duchy) na plazmě méně zřetelné než na LCD (o CRT není třeba mluvit). Vysvětlení jsem se dopátral, u plazmy totiž dochází k prosvítání do sousedních pixelů, tedy pokud budu mít polovinu obrazovky černou a druhou bílou, tak sloupec pixelů na černé straně přechodu mezi černou a bílou není černý ale tmavě šedý, což obraz lehce mázne.[


--------------------------------------------------
Od TESLA 15
Ona není PLAZMA jako PLAZMA. Porovnával jsem stejný typ, rozdíl pouze ve velikosti. Na 42" byl zřetelně méně ostrý obraz než na 50". Jeden zdůvodů proč není u výrobců zájem o malé PLAZMY. Lecos se vylepšuje obvody, i na nich chyby zřetelné. Samsung např. trpí konturami na levé i pravé straně obrazu ( lyžař obě strany hůlek samá kontura ), ještě jsem nenašel zákazníka který by na to upozornil. Mírná kontura na pravé straně může být i přínosem, zdánlivě ostří, na levé ji nesnesu. Na LCD je to prakticky vždy. Jsem pro bavit se se vstupy HDMI, ostatní je včerejšek. U jakéhokoliv LCD mne znervozňuje výsledná nepřirozená pleťová barva. ALE u filmu se nedá o nějaké barevné věrnosti mluvit.
jarino1978 (8045)|12.10.2010 17:48
[quote=SPAWN;300764]K tomu prvnimu postu se vracet nebude. Jen ti pripomenu ze pred tema dvouma rokama si sam basnil jak kvalitni PDP ma Pioneer ale vidim ze mas kartkou pamet nebo uz je to skleroza? :D .[/quote]

- pred 2 rokmi som písal nie o tom, že Pioneer je NAJ....
jarino1978 (8045)|12.10.2010 17:52
[quote=Neregistrovaný;300923]Tak toto je dost dobre Pioneer "priemerný TV" ozaj dobre.[/quote]

A môžeš nám tuto v pléne napísať, v čom teda vynikal ?