Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kupa TV do 43" - prvorada kvalita obrazu, na smart funkcie mame Xiaomi 4K TV Box

RagnarLodbrok (7)|21.8.2020 16:40
Dobry den,

rad by som si od vas nechal poradit kt. 43 palcovu TV by som mal kupit. Ako uvadzam v nazve temy, jediny parameter na kt. naozaj zalezi je kvalita obrazu. Smart funkcie su nepodstatne, kedze to nahradzame TV Boxom. Na kvalite zvuku tiez velmi nezalezi. Rozpocet je neobmedzeny, ale v rozumnej miere, tj. urcite do 1000 eur. Cielom urcite nieje teda kupit len drahu TV, rad si chcem dat poradit prave v tom na kolko sa vobec oplati utratit 2-3x viac penazi od zakladnych modelov.
Mimochodom z toho TV Boxu bude pustany prevazne SD a HD stream televizii a obcasne filmy uz aj 4K, Youtube. Filmy budu moct byt aj HDR. Vacsina vsak bude aj tak HD bez HDR.

Po kratkom prieskume trhu som skoncil s kvazi 3 kandidatmi.

1. 43" Samsung QE43Q60 - 520 eur- https://www.alza.sk/43-samsung-qe43q60-d5560895.htm
QLED minulorocny model, na internete vseobecne odporucany
2. 43" Samsung UE43TU7072 - 370 eur - https://www.alza.sk/43-samsung-ue43tu7072-d5791051.htm
lacna alternativa, nedokazem absolutne odhadnut ci ten obraz bude naozaj 2x horsi v porovnani s ostatnymi
3. 43" Samsung QE43Q64TA - 620 eur - https://www.alza.sk/43-samsung-qe43q64ta-d5791474.htm
najdrahsi model, 2020 QLED TV

QLED som si nevybral cielene, akurat si fandim ze bude mat snad lepsi obraz oproti beznej LED. OLED sa v takej velkosti zrejme ani nerobi.

Moje skusenosti: Ja mam doma UE55H6470. Obraz by som hodnotil ako priemerny, namiesto ciernej ma sedu, ma dokonca flak velky takmer ako dlan viditelny pri tmavosedych scenach. Kazdy pokus o vyhladzovanie pohybov zatial hodnotim ako totalny prepadak, kedze to konci nezmyselnymi umelo posobiacimi zrychleniami a spomaleniami. Zvuk hodnotim skor ako podpriemerny.

Niesom vobec zatazeny na to ze to musi byt Samsung.

Zaroven, mam pocit ze jediny sposob ako kupit tu TV je nechat si poradit od vas. Kedze ked pridem do obchodu, tak je to velmi zavysle od zdroja co pustaju oni a ako maju vyladenu danu TV. Nehovoriac o tom ze tam skoro nikdy nemaju model o kt. mam zaujem. Internet je plny fake PR rebrickov kt. si zrejme plati Samsung, takze neviem velmi kde hladat vierohodne informacie.
vivid.sk (11472)|21.8.2020 16:44
1) Ak chces seriozne riesit kvalitu obrazu treba navysit uhlopriecku na uroven 55, kde zacina ozajstny vyber. V mensich velkostiach okolo ~40-43" sa uz nerobia seriozne TV, vsetko su to TV s 60Hz panelmi, nizsi segment (vratane vyssich modelov, ak su). Ak prekusnes bod 1) mozme sa bavit dalej, ale skoncime pri niektorych modeloch OLED (Sony/LG).
vivid.sk (11472)|21.8.2020 16:49
[QUOTE=RagnarLodbrok;540152]takze neviem velmi kde hladat vierohodne informacie. [/QUOTE] hdtvtest.co.uk rtings.com hdtvpolska.com + k tomu vsetkemu vlastny rebricek poziadaviek, ktory ma kazdy individualny. Pretoze stale neexistuje "idealny TV" vo vsetkychy kategoriach. (sorry za upravu, tento editor mo z nejakeho dovodu odstranuje odrazky na dalsie riadky, preto to vyzera tak, ako to vyzera).
RagnarLodbrok (7)|24.8.2020 11:44
Je to TV do priestoru kde uz ta 43 je az prilis :) Takze musime ostat v tom rozmere
orlov66 (87)|25.8.2020 17:04
Ak je priorita kvalita, tak jedine niečo s VA panelom napr. Samsung, o iných neviem. Ale ak je potrebný široký pozorovací uhol, tak IPS panel a tých je drvivá váčšina.
vivid.sk (11472)|25.8.2020 17:37
[QUOTE=RagnarLodbrok;540160]Takze musime ostat v tom rozmere [/QUOTE] Treba si polozit o tazku, ci sa chces do konca zivota obmedzovat koli nabytku. Pretoze v tejto velkosti si skoncil a cim dalej, tym to bude horsie. Ano, su pripady kedy cez tuto diskusiu "nejede vlak", obvykle pri vybere pre niekoho ineho (rodicia, stari rodicia) ale tam zasa nie je poziadavka na TOP kvalitu zobrazovaca a tym staci priemerny LCD. Pokial chces riesit problematiku zobrazovaca naozaj seriozne, treba si vyriesit obmedzujuce okolnosti a nasledne vykrocit spravnym smerom k vyberu. Vsetko je otazka priorit.
RagnarLodbrok (7)|30.8.2020 23:37
Je to TV pre rodicov, maju obyvackovu stenu kt. uz menit nebudu. Otec je vsak velmi narocny na kvalitu obrazu, takze rad by som im ozaj vybral to najlepsie.
Uhol by mal byt pri najhorsom do 40 stupnov, ale obvykle menej. Ked som tak prechadzal velmi pekne recenzie od pana Daniela Pokorneho, tak mi dokonca vnukol dojem ze je snad Q60R este lepsia ako Q60T. To preco by mala byt pre mna lepsia Q64T uz neviem. Konkurenciu od inej znacky som zatial nenasiel