Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kam pro pekne fonty?

Terka (274)|24.5.2010 15:25
V profi filmech maji vzdy krasne fonty.
Poradite, kde hledat pekne fonty pouzielne do videi?
Pave1 (4279)|24.5.2010 15:34
Balíky fontů jsou drahé, co víc dodat, tak to prostě je .-) .

Seženeš je jako jakékoliv jiné zboží, v obchodě.
pusher... (78)|24.5.2010 17:04
neco pouzitelneho mozna tady a na dalsich portalech s fontama zadarmo. zkousej google. samozrejme necekej profi kvalitu, ale pouzitelne urcite najdes.

http://www.1001freefonts.com/

http://www.google.cz/search?hl=cs&rlz=1G1GGLQ_CSCZ317&q=free+fonts&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=
Terka (274)|24.5.2010 17:16
diky za odpovedi. moje otazky nebyly uplne presne.
kdyz hledam na webu, neni problem kopcec fontu najit, ale vybrat ten spravny, hezky.
Proto se zkusim zeptat jeste trochu jinak: jake fonty pouzivate?
Pitomec (10211)|24.5.2010 19:57
Jak k čemu, ale obvykle si vystačím s běžně dostupnými - on je totiž důležitý hlavně obsah a nikoliv omalovánky 8-)
StD (8612)|24.5.2010 20:28
[quote=Pitomec;283097]Jak k čemu, ale obvykle si vystačím s běžně dostupnými - on je totiž důležitý hlavně obsah a nikoliv omalovánky 8-)[/quote]

Copy that! Na běžné titulky Tahoma, Verdana, Arial Narrow nebo Rounded. Na hlavní titulek třeba Impact nebo Rockwell. Mám sice stovky fontů, ale člověk ze setrvačnosti vždy používá ty nejběžnější, které dobře zná a lepší je přidat k nim jen nějaký ten efekt (třeba vnější záři nebo stínování). Mám i studiový fonty (jako MGM, Fox, Disney, Dreamworks a spol.), ale jejich nevýhodou pro amatéry je, že nejsou počeštěné, tudíž je používám výhradně na cizí obaly.

P.S. Nejhorší ze všeho je, když amatér použije na každý titulek úplně jiný font a v pestrých barvách s blikačkami, že to je jak od světskejch ze střelnice...
jarino1978 (8045)|24.5.2010 22:27
[quote=Terka;283069]diky za odpovedi. moje otazky nebyly uplne presne.
kdyz hledam na webu, neni problem kopcec fontu najit, ale vybrat ten spravny, hezky.
Proto se zkusim zeptat jeste trochu jinak: jake fonty pouzivate?[/quote]

ono to nie je ani tak o fontoch, ale hlavne o strižni, ktorú používaš. Niektoré SW majú zasa kopec rôznych fontov, ale minimum úprav samotných titulkov. Väčšinou stačia základné fonty, pretože používať rôzne fonty, veľkosti, efekty a iné sarapatiny vedie vždy len k devastácií samotného výsledku. Potom to vyzerá ako nejaká pozvánka na maškarný ples.
Z amatérskych strižní sa mi v poslednom čase celkom osvedčil Corel Video Studio X3. Je tam možnosť free stiahnuť okrem základu asi 50 ďaľších fontov a iných efektov. Čo musí bohato stačiť. Vyskúšaj...
Z poloprofi Edius a Sony Vegas Pro to naopak na prvý pohľad vyzerá ako nejaká odrápaná verzia. V prvom momente pre laika neskutočne nudné, ale troška času a dajú sa z toho vyčarovať neskutočné veci.
Ja napr. používam len 2-3 fonty....
Jarda.Bar (1238)|25.5.2010 22:33
Ná mám nejradši http://www.dafont.com
píďa_m (716)|25.5.2010 22:57
TO terka: v čem střiháš?
...ale je pravda, že spíš záleží na obsahu než na formě.. tedy i na fontech..
...ale je pravda, že sem také jako malej čuměl na fonty titl, až sem na to postupně kakal..
mám standartní titldeco.. a furty stejný (..aspon je poznat kdo to video ve strihu kurvil..)
-ani pak ty titulky nemusej číst
Pave1 (4279)|25.5.2010 22:58
Na otázku jaký font použít mi pomáhá najít odpověď free fontlister (bez instalace).

Na dokumenty stačí běžné fonty, na domácí video klidně divočinu, proč ne :-) ?
BEPE (539)|26.5.2010 00:08
Řek bych, že fontů se dá stáhnou asi spousta, ale mám obavu, že jsou v naprosté většině bez diakritiky, takže vlastně nepoužitelné. Jinak samozřejmě používám většinou ty nejběžnější a vyšmajchlovávám je teprve v editoru.
KrocanX (243)|26.5.2010 21:29
[quote=Jarda.Bar;283234]Ná mám nejradši http://www.dafont.com[/quote]

dafont je absolutne nejlepsi, vsechny fonty jsou volne ke stazeni i kdyz u vetsiny je zakazany komercni pouziti resp. musis kontaktovat autora a neco mu dat (ale kdo to kontroluje hehe)... ale cast je free
MartasKP (710)|28.5.2010 15:31
Plne souhlasim d tim,ze cim mene fontu a cim mene vyraznych fontu,tim lepe.Pokud to neni video z poti :) ... na druhou stranu je obcas potreba s ohledem na tema a atmosferu projektu ten font tomu i prizpusobit.Kazdopadne by text nemel prekricet obsah,spis ho jen doplnit.Proto si myslim,ze je lepsi mit v zaloze nekolik dalsich fontu
josefíka (651)|28.5.2010 17:20
Trochu mě tady zarazily stesky, že ne všechny fonty jsou CZ. Jaký je problém udělat háček nebo čárku zvlášť a doplnit to k písmenu. Dělám to již dost dlouho a funguje to.
BEPE (539)|29.5.2010 00:00
To by mě docela zajímalo jak to děláš, když by se jednalo o nějaký "exotický" font, aby i u té diakritiky byl zachován charakter toho fontu.
appalacio (201)|30.5.2010 10:21
[quote=BEPE;283698]To by mě docela zajímalo jak to děláš, když by se jednalo o nějaký "exotický" font, aby i u té diakritiky byl zachován charakter toho fontu.[/quote]

I když to nebyla otázka na mě. ...já osobně, pokud najdu nějaký font co není CZ, si najdu písmenko s háčkem ( většinou š) a háček kopíruji. Čárka se dá taky najít.
BEPE (539)|30.5.2010 14:21
To by mě zajímal postup kopírování toho háčku, případně čárky. Vždyť diakritika je přímo součásti fontu viz. MS mapa znaků a mě se nějaké "vyseknutí" háčku z fontu jaksi nedaří. Konkrétně v Title Premiere ani náhodou :-(. Jinak Ti samozřejmě rozumím.
Pave1 (4279)|30.5.2010 18:23
Osobně to dělám pomocí crop (ořez, tady titulku). Ale ne v adobe premiere, to je pravda .-) .
Jarda.Bar (1238)|2.6.2010 18:43
No nejlepším řešením je dokreslení diakritiky do fontů ... viz. třeba tento návod: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=158202
SCiFA (35)|4.6.2010 17:29
Zkus http://www.dafont.com je tam tuny fontu, samozrejmne ani jeden CZ ale to neni problem treba pocesteni fontu v LabFontu.
KrocanX (243)|6.6.2010 09:41
kazdej font ma carku "," a ta se da vetsinou pouzit jako dlouha carka..áíý
a dve carky, jedna zrdcadlove otocena a je z toho hacek :)