Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

uprava SCART redukcie - ciernobiely obraz

milan_1 (1)|15.2.2008 15:55
Zdravim mam problem,
Chcem prepojit VHS videoprehravac (SCART konektor) s TV kartou (LeadtekWinFastDTV2000H) pomocou
S-Video kabla cez SCART redukcie in/out. Dovod - mam domace video a chcem ho napalit na DVD.
Po zapojeni mam v PC ciernobiely obraz.(je mi jasne dovod preco to je) ale existuje sposob ako to obist,
treba rozobrat SCART redukciu a preletovat ci skor spojit iste kontakty aby to slo farebne.
Nevie nahodou niekto poradit konkretne ktore treba spojit ? Na roznych forach sa o tomto probleme uz vela popisalo ale po dvoch dnoch hladania som to vzdal nakolko nikde som nenasiel konkretny sposob zapojenia.
Klasicke spojenie cez kompozitny kabel (CINCH) mi funguje ale ta kvalita obrazu nie je moc dobra, a cez S-VIDEO kabel je lepsia.
Dakujem za kazdy nazor,
Milan
Pitomec (10211)|16.2.2008 19:51
Zapomeň na to, že z S-Video uděláš CVBS pomocí nějaké letovačky kdesi ve SCARTu!!! K tomu si kup el. převodník (http://www.mk-electronic.cz/one_index_product.php?loginis=17), byť ovšem nechápu proč do té TV karty nepřivedeš CVBS signál rovnou (přes redukci, která byla součástí balení) a pak to jenom tlačítkem ve WinFast PVR(2) přepneš na CVBS vstup.
A taky nechápu jak může být kvalita přes S-Video lepší, když ti tam chybí barva...
VTronik (20)|16.2.2008 20:47
[QUOTE=milan_1;165946]Zdravim mam problem,
Chcem prepojit VHS videoprehravac (SCART konektor) s TV kartou (LeadtekWinFastDTV2000H) pomocou
S-Video kabla cez SCART redukcie in/out. Dovod - mam domace video a chcem ho napalit na DVD.
Po zapojeni mam v PC ciernobiely obraz.(je mi jasne dovod preco to je) ale existuje sposob ako to obist,
treba rozobrat SCART redukciu a preletovat ci skor spojit iste kontakty aby to slo farebne.
Nevie nahodou niekto poradit konkretne ktore treba spojit ? Na roznych forach sa o tomto probleme uz vela popisalo ale po dvoch dnoch hladania som to vzdal nakolko nikde som nenasiel konkretny sposob zapojenia.
Klasicke spojenie cez kompozitny kabel (CINCH) mi funguje ale ta kvalita obrazu nie je moc dobra, a cez S-VIDEO kabel je lepsia.
Dakujem za kazdy nazor,
Milan[/QUOTE]
Pokud lze na videu nastavit jako výstupní signál na SCARTu S-Video, bude na příslušných pinech SCARTu již rozdělený signál jasové a barevné složky (teď jen nemám hned v hlavě příslušná čísla pinů). Pak není problém se zapojením tohoto signálu do kulatého konektoru S-Video... Ale nebylo mi jasné z otázky, že to lze nastavit na videu a že karta ma klasický S-Video vstup.
Alf (888)|16.2.2008 22:36
[QUOTE=milan_1;165946]...Chcem prepojit VHS videoprehravac (SCART konektor) s TV kartou (LeadtekWinFastDTV2000H) pomocou S-Video kabla cez SCART redukcie in/out...[/QUOTE]
Pokud ten přehrávač není S-VHS, na 99% nemá na SCARTu signál S-video a jediná možnost přenosu videosignálu je pře CVBS.
Pitomec (10211)|17.2.2008 00:51
Ne na 99%, ale na 100%.
Alf (888)|17.2.2008 09:10
No, to 1% bylo proto, kdyby někdo vyhrabal nějaký zázrak, který to umí. Víš co někteří výrobci "dovedou"..