Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink - problem

Interista (31)|28.5.2011 08:27
Dobry den, mam docela problem....ted mi skonila 2mesicni kabelkovka u skylink zdarma, tak jsem si aktivoval ICZ-MULTI HD na 01Mes a po urcite dobe(necely den) se mi vzdycky nova sport hd, eurosport hd...zakoduje. Vcera jsem volal na skylink tak mi poslali nejake soubory a 2hodiny jsem to nesmel prepinat a vsechno bylo OK ale vecer tentyz den se to zase zablokovalo...dneska jsem chtel volat na zakaznickou podporu a nikdo tam neni o(
Nevite o mam delat? Dekuji za odpoved
Scorpion7 (200)|28.5.2011 09:15
No neaká a možno aj správna odpoved sa časom nájde.Ale teraz su tu dva problémi,spomínaný skylink a problém teraz uvážit a zistiť,na čom to vlastne vzniká.
Hlavne čo je to kabelkovka?Správne je kabelovka,alebo je to iná forma prenosu medii?
Na čom to vzniká ten problém,je to Tv,Stb,HDPC,alebo PC a ine multimedialne zariadenie?
Trošku viac info.
Interista (31)|28.5.2011 09:24
ahoj ja tomu zase tak nerozumim ale je to pres satelit, satelitni prijmac je Evolve Black Star HD a problem vznika pres TV(teda pokud ti dobre rozumim) :) po celou dobu co jsem to mel 2mesie gratis plus tech 20dni do aktivace tak to bylo v poho ale od 25.kvetna co jsem zacal platit tak zacaly problemy
Scorpion7 (200)|28.5.2011 09:44
Problém bude v Stb Evole,Tv je len monitor v tomto zapojení.
Skylink vieme.
Karta:CRW,ICE alebo IRDETO?
Používaš internu čítačku v Stb alebo CA modul ktorý je v CI šachte zasunutý v Stb?
Ak CA modul,aký?

Určite Ti niekto poradí,ja odchádzam z netu až večer.Nemaj boj všetko sa to v pohode porieši,len trošku trpezlivosť,aj ked to človeka v prvej chvíli na..re.
Ahoj.
Interista (31)|28.5.2011 09:52
kartu mam Irdeto a ctecka karet je zabudovana v Black Star Evolve
vivid.sk (11472)|28.5.2011 10:07
Vyzera to na problem komunikacie STB s kartou. Skus aktualizovat fw STB (ak je to mozne).
Tym, ze je to dokonca certifikovany pristroj skylinku, nemal by mat s citackou problem.
Interista (31)|28.5.2011 11:06
zkousim aktualizovat a pise to error chjo...da se nekde firmware stahnout normalne z netu?? Nemuzu nic najit
Pitomec (10211)|28.5.2011 16:22
Nemáš náhodou signál na hraně použitelnosti? Zrovna u HD programů to bývá dost častá příčina výpadků...
Interista (31)|28.5.2011 17:39
Ja bych rekl ze v poho navic 3mesice to slo a jak skoncilo gratis tak jsem zaplatil zatim na ten jeden mesic a od prvni chvile to zacalo...myslim ze v tom problem nebude
Interista (31)|28.5.2011 18:48
jestli to pomuze tak mi to pise "e19-4 služba je nyní kódovaná"
drto (341)|28.5.2011 19:53
no ja by som to tipol na to ze ti korektne neprejdu zapisy na kartu aj napriek tomu ze mas prijmas "skylink ready" :) a to je hanba pre skylink. nech sa na mna nehnevaju ale aby prijmac co ma byt "ready" pre skylink mal problemy a prijmac hociaky iny co ma uni citacku funguje lepsie tak to je na zamyslenie pre skylink :)
to Interista:
skus aktualizovat firmware v stb a snad to pomoze :) inak prijmac obuchaj predajcovi o hlavu :)
Interista (31)|28.5.2011 20:08
aktualizovat mi nejde...dam Menu - Nastaveni - Informace - OTA aktualizace ....no a ted uz to nejde ani aktualizovat :(
a kdyz jsem to chtel aktualizovat tak to odpocitavalo 30vterin a pak to napsalo nejakou chybu :((
Interista (31)|28.5.2011 20:21
kdyby to bylo treda discovery HD nebo neco jineho ale zrovna Nova sport HD a Eurosport HD kdyz je Roland Garros(jedine kanaly na ktere koukam) :((
drto (341)|28.5.2011 21:52
tak napis skylinku aky mas sproblem a nech ti pomozu ked je to ich certifikate stb :))
Scorpion7 (200)|28.5.2011 23:09
[quote=Interista;348420]kdyby to bylo treda discovery HD nebo neco jineho ale zrovna Nova sport HD a Eurosport HD kdyz je Roland Garros(jedine kanaly na ktere koukam) :(([/quote]


Tak by som sa k tomu nestaval,ved si za to zaplatil,a to je jedno či to Discovery HD,Nova HD alebo Jerevan HD je to tovar/služba/za ktoru si zacvakal.Tak to musí šlapat,nebudeš platiť za polovicu.Všetko musí fungovať čo si objednáš a zaplatíš.Máš Stb s certifikovaným Irdetom máš skylink ready tak to musí íst.No to len tak,aby som ta povzbudil.

A teraz zopar otázok a potrebujem presné odpovede.Vrátim sa uplne na začiatok.
Ked si volal do skylinku,/ak si pametáš/ako vieš že Ti poslali neaké subory?Prišiel Ti v Tv mail/pošt.obálka/?
Dve hodiny čo si nemohol prepnut?Aký program si pozeral než ubehli tie 2 hodiny?
Interista (31)|29.5.2011 11:11
ted to treba jde(uz od vecera), zadna obalka neprisla...pri tech 2hodin jsem se dival na eurosport2
Interista (31)|29.5.2011 11:18
[quote=Scorpion7;348466]
A teraz zopar otázok a potrebujem presné odpovede.Vrátim sa uplne na začiatok.
Ked si volal do skylinku,/ak si pametáš/ako vieš že Ti poslali neaké subory?Prišiel Ti v Tv mail/pošt.obálka/?
Dve hodiny čo si nemohol prepnut?Aký program si pozeral než ubehli tie 2 hodiny?[/quote]

Nevim ze mi neco prislo nemam dukazy jen mi to rikal operator ze to nemam 2hodiny prepinat ze mi posilaji nejake soubory a ze ted uz by to melo jit...slo to ale jenom tak pul dne...tak jsem tam volal znovu a prepojili mne na technika a ten rikal ze tam taky neco posle a ze to nemam 1hodinu prepinat...tak jsem polozil telefon a sel nazachod, jak jsem prisel ze zachodu tak tam asi 3min hral uz EurosportHD tak jsem to rychle prepnul na Eurosport2 a pak po hodine to prepl na EurosportHD(myslis ze by v tom mohl byt problem?), ktery sel asi taky tak pul dne...a vcera se to zniceho nic rozbehlo a slo to par hodin a z niceho nic se to zase vypnulo a pak to po par hodinach zase naskocilo(vecer) a jde to do ted...
Scorpion7 (200)|29.5.2011 12:32
[quote=Interista;348518]ted to treba jde(uz od vecera), zadna obalka neprisla...pri tech 2hodin jsem se dival na eurosport2[/quote]

Skoč na http://www.skylink.cz klikni na položku registrácia a správa služieb,vypln kolonku prihlasovacie meno a heslo.Otvorí sa Ti tvoje menu kde zistíš všetko čo maš aktivované,či už platené alebo volné.Je tam aj platnosť od - do.Potom ešte klikni na položku-Detail aktívnich služieb.Zobrazia sa Ti všetky programi ktoré maš aktivované.Je to tam pekne vyznačené volné,predplatené no a pred registráciou aj promo.Skontroluj či je tam všetko čo si chcel.Daj potom vedieť.Ked skončiš nezabudni sa odhlásiť 4 riadok od spodu.
Interista (31)|29.5.2011 13:03
ICZ-MULTI HD na 01Mes 26.05.2011 26.06.2011

Skupina Programy
ICZ-MULTI HD na 01Mes BravaHDTV, DiscoveryHD, HistoryHD, FilmboxHD, iConcerts, Deluxe Lounge HD, Classica HD,, CSFilm, Daring!TV, Eurosport, History, Eurosport 2, Sport5, NovaSport, Sport1, GolfChannel, FaH, Discovery, NG, NGWild, ViasatExplorer/Spice, ViasatHistory, ViasatNature, JimJam, DisneyChannel, duckTV, MGM, Filmbox, Filmbox EXTRA, MTV, RetroMusic, LeoTV, NovaSportHD, TravelChannelHD, EurosportHD, NG Wild HD, Spektrum HD, MTVN HD,, Paprika, Sport2, PenthouseHD
ICZ-GRATIS 05/2010 CT1, CT2, CT4, CTHD, JOJ, JOJPlus, Markiza, Doma, Prima, PrimaCOOL, PrimaLOVE, Barrandov, Nova, NovaCinema, NovaHD, STV1, STV2, STV3

ja bych rekl ze tam je vsehno a ted jsem pustil EurosportHD a vsechno jde jak ma...jinak ten tenis v HD to je fakt nadhera(uz nechci nic jineho)
Scorpion7 (200)|29.5.2011 13:18
[quote=Interista;348540]ICZ-MULTI HD na 01Mes 26.05.2011 26.06.2011

Skupina Programy
ICZ-MULTI HD na 01Mes BravaHDTV, DiscoveryHD, HistoryHD, FilmboxHD, iConcerts, Deluxe Lounge HD, Classica HD,, CSFilm, Daring!TV, Eurosport, History, Eurosport 2, Sport5, NovaSport, Sport1, GolfChannel, FaH, Discovery, NG, NGWild, ViasatExplorer/Spice, ViasatHistory, ViasatNature, JimJam, DisneyChannel, duckTV, MGM, Filmbox, Film-box EXTRA, MTV, RetroMusic, LeoTV, NovaSportHD, TravelChannelHD, EurosportHD, NG Wild HD, Spektrum HD, MTVN HD,, Paprika, Sport2, PenthouseHD
ICZ-GRATIS 05/2010 CT1, CT2, CT4, CTHD, JOJ, JOJPlus, Markiza, Doma, Prima, PrimaCOOL, PrimaLOVE, Barrandov, Nova, NovaCinema, NovaHD, STV1, STV2, STV3

ja bych rekl ze tam je vsehno a ted jsem pustil EurosportHD a vsechno jde jak ma...jinak ten tenis v HD to je fakt nadhera(uz nechci nic jineho)[/quote]

Už len jednu otázočku ked pozeráž ten tenis/ja pojden za chvilu do Monaka na F1 vo svojej obývačke/,ale len ma zaujíma ten technik,alebo ským si hovoril aj ti povedal ze pri akom programe Ti prídu zápisi na kartu,pokial viem možno sa mylim ale prenos dat pre Skylink je cez transponder kde vysielaju STV,STV2,3,Markiza,doma a to aj pre cz.
Interista (31)|29.5.2011 13:25
nemluvil o zadnem programu jen rikal at to dam na CT1 a ja se ho zeptal jestli to mohu dat na Eurosport2 a at to neprepinam, ze mi neco posle a ze pak by to melo byt...na formule taky prepnu
Interista (31)|29.5.2011 15:00
tak uz to zase nejde :(

zkousim aktualizovat ...OTA aktualizace - Menu OTA aktualizace, dostavam dodaci informace...(to asi pul minuty neco dela) a pak to napise
stahovaci stream neni pritomen. Prerusovani stahovani. Stisknete Exit pro potvrzeni.
A v poste nic neni
Interista (31)|29.5.2011 15:07
k cemu je na skylink.cz - reautorizace karty?
Interista (31)|29.5.2011 15:13
uz to zase jde...nechapu
Scorpion7 (200)|29.5.2011 18:22
[quote=Interista;348565]k cemu je na skylink.cz - reautorizace karty?[/quote]

Ked to potvrdíš na tvoju kartu budu odoslané reautorizačné zápisi.

Skus ešte toto.Ked skončiš večer s pozeraním programov nadstav Stb na CT1 zapnutý,a klikni na reautrizácia karty na nete.Aby mohli príst zápisi na kartu.No a zajtra skontroluj stav či Ti šlape bez výpadku.
Nemal som možnosť sa zoznámiť týmto Stb a preto to nechám na teba skus pozriet v základom menu-rozšírené nadstavenia-informacie.Su tam položky:Stav dek.karty,Status služby softcell,Status loaderu,Komponenty a pošta.Pozri v niektorej tej položke či je zapnuté EMM.To je asi všetko čo ti možem poradiť.Prípadne až ešte na niečo prídem alebo si spomeniem napíšem.
Interista (31)|29.5.2011 18:38
v Softell verze -

Ovladani sluzby: 0x01
Globalni status sluzby: D100-5 DVB EMM sluzba OK
Vnitrni sluzba: D100-5 DVB EMM sluzba OK
EMM zdroj: 0x0000 D100-6 EMM zdroj OK
Status dekodovaci karty: D00-4 karta vlozena
Monitor: tady jsou cisla ktere se porad meni :)

diky moc za pomoc ja to zkusim
jaydoo (542)|30.5.2011 22:20
[quote=Interista;348548]nemluvil o zadnem programu jen rikal at to dam na CT1 a ja se ho zeptal jestli to mohu dat na Eurosport2 a at to neprepinam, ze mi neco posle a ze pak by to melo byt...na formule taky prepnu[/quote]

Ked mluvil o tom, že to máš dať na ČT1, proč si to prepínal na Eurosport2 ? Mal si to nechať na CT1. Ci ne? :-)
Pitomec (10211)|31.5.2011 06:12
Zápisy chodí na všech transpondérech provozovatele, to doporučení o ČT1 je spíš proto, aby to lidi neměli zapnutý třeba na nějakých německých apod. programech, kde by zápis opravdu dojít nemusel.
Interista (31)|1.6.2011 08:23
[quote=jaydoo;348753]Ked mluvil o tom, že to máš dať na ČT1, proč si to prepínal na Eurosport2 ? Mal si to nechať na CT1. Ci ne? :-)[/quote]

ja se ho ptal jestli mohu Eurosport2 a rikal ze jo
drto (341)|1.6.2011 12:57
pridam tu aj ja jeden postreh zo vcera.
volal mi moj dedo ze mu nejde vobec sat :) myslel som ze zasa nieco postlacal co nemal a tak som sa snazil ho navigovat po telefone (bohuzial s 85 rocnym panom uz to nieje mozne :)) a tak som k nemu zbehol osobne. ma prijmac opensat 800IR a kartu skylink ciste IRDETO nie ICE. kedze ma tento box original citacku IRDETO clovek by si myslel ze karta musi v nom slapat bez jedinej chybicky ale prd. ked som sa pokusal dostat do menu prijmaca alebo vypnut zapnut a podobne tak box vobec nereagoval na ovladac. vypol som ho teda natvrdo z elektriky a pockal cca 10 min. ale problem stale rovnaky - po zapnuti prijmaca len cierna obrazovka, nemoznost nic spravit s ovladacom (prijmac nan nereagoval a ani na tlacitka priamo na boxe) a na displeji svietilo nieco ako INIT (teda aspon ja som to z toho pochopil :))
pomohlo jedine vybrat kartu z prijmaca a spustit box bez karty. vtedy nabehol a dalo sa uz dostat aj do menu a nieco s nim robit. tak som za jazdy boxu vrazil kartu do prijmacu a karta sa chytila asi tak za 10s.
tymto som chcel poukazat ze skylinkove karty asi naozaj nevedia pracovat korektne ani s original citackami IRDETO. skylink by sa mal nad tym zamysliet. kolko je boxov s UNI citackami a zo spravnym softom slapu lepsie ako origo IRDETO citacky :)
Doktor1962 (214)|1.6.2011 16:51
Zdravím kluci

dnes mi přišla karta Výměna, dal jsem ji do modulu Diablo 2.3 a do tv Panasonic a bohužel nic nejede. Dotď o bylo na starou kartu ók, ale na tuhle je tma. Žeby to chtělo jiný modul?
Pitomec (10211)|1.6.2011 19:22
Nebo by to chtělo kartu aktivovat 8-)
Doktor1962 (214)|1.6.2011 20:39
[quote=Pitomec;349116]Nebo by to chtělo kartu aktivovat 8-)[/quote]

Kdepak, kartu jsem aktivoval a nic
Pitomec (10211)|1.6.2011 21:13
No aktivoval...? Četls oprávnění na kartě nebo vycházíš jenom z toho, žes něco odkliknul na webu?
Doktor1962 (214)|1.6.2011 21:21
odkliknul na webu....ale bohužel diablo mi nenaběhne na oprávnění...informaci o ATR mi zobrazí, ale Subscriptions, kde to oprávnění zřejmě je, tak když dám ok, tedy zobrazit, tak to nic neudělá a po chvilce skočí hláška modul nebyl vložen
Pitomec (10211)|1.6.2011 21:42
Pak je modul v háji nebo si s ním Panasonic nerozumí. Osobně bych teda zrovna v tomto případě koupil Mascom (http://www.omko.cz/modul-mascom-cryptoworks-irdeto/), protože smysluplnost Diabla mně nějak uniká (leda by ti zůstal navíc a chceš ho využít).
Doktor1962 (214)|1.6.2011 21:43
je ale divné, že na něm chodí stará karta skylinku i cslinku...ale nová nic
Pitomec (10211)|1.6.2011 21:49
Staré karty Skylinku a karty CS Linku pracují v Cryptoworks, zatímco nové karty Skylinku už jenom v Irdeto (ICE verze mají sice emulaci Cryptoworks, ale to ne vždy funguje).
Doktor1962 (214)|1.6.2011 21:55
objednal jem ten mascom...snad to bude ok....

jinak díky chlape
Scorpion7 (200)|1.6.2011 22:00
[quote=Doktor1962;349177]je ale divné, že na něm chodí stará karta skylinku i cslinku...ale nová nic[/quote]

Ale tu je práve tá odpoved staré okej nová/irdeto/nie = diablo.
Kombinácia panasonic+diablo+IRDETO = tma.
Ostal mi pre stríčka náhodu.Sen tam ho využívam v Stb.
Doktor1962 (214)|2.6.2011 06:10
Proto jsem objednal Mascom. Pak někam odvezu Diabla na upgread a budu mít dva CAMy. Můžou se hodit v budoucnu oba.
Doktor1962 (214)|2.6.2011 20:31
A je po problému. Dal jsem nový modul a SKYLINK frčí i na Panáku s kartou ICE
Scorpion7 (200)|2.6.2011 20:48
Tak,a je to tu po tme prichádza obraz / Panasonic+Mascom+Irdeto /
To je ulava,že?
Prepínací čas?Spokojný?SD/SD,SD/HD,HD/HD?
Doktor1962 (214)|2.6.2011 22:24
Super úleva.....přepínací časy...no to je fofr....zkoušel jsem po sobě rychle zmáčknout ovladač a ono se nic neseklo, nic nerozpadlo....musím fakt doporučit tento modul do panáka, ale musí mít soft 1.23...ten je fakt vychytaný